|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: očevi i pokreti bebe
20.4.2012 20:59:08   
Bebilina
Unina mama to je tako slatko user posted image
Meni niko osim mm i male i ne dira stomak... Ni u prvoj nisu. Jednostavno ljudi su uctivi a to je moje telo, nepristojno je.
E kad odem u Sr videcu, ali naravno da mi ne smeta da me najblizi dodirnu, pomaze, isto vazi i za bliske drugare i drugarice. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: očevi i pokreti bebe
5.9.2012 20:22:20   
dragonfly29
moram da vas pitam kad bi to mm mogao poceti da stvarno oseca pokrete bebe? ja je osecam vec nekih desetak dana, sad sam skoro punih 20 nedelja trudna, i on tako zarko zeli takodje da je oseti, ali ja mislim da i dalje mozda ne moze? bebac nam reaguje najvise kad zajedno sedimo ili lezimo nas dvoje i pricamo, i bebcu se obracamo i mazimo stomak.. i sinoc mi je bas kad je bebac bio najaktivniji mm stavio ruku na stomak i kaze da misli da ga je osetio, ali ja nisam sigurna da li stvarno moze vec sada? kakva su vasa iskustva?

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: očevi i pokreti bebe
5.9.2012 22:24:31   
anajid
Vrlo brzo ce i tm moci da oseti,samo da malcice jos poraste bebac.Meni se uglavnom znalo desiti da bas kad mm hoce da oseti beba se umiri.E sad je vec druga prica,em su veliki vec em su dve bebe pa uvek jedna luduje,tako da moze uvek da oseti a i da vidi.user posted image

(odgovor članu dragonfly29)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: očevi i pokreti bebe
12.3.2013 11:14:02   
majared
Ovaj moj kada vidi pomeranje bebe okrene glavu na stranu, kaže ne može da gleda jer je beba mala i bespomoćna a on ne može da joj pomogne. Par puta mu je ruka bila na stomaku kada se beba pomerila a on pa ne mogu reći da je vrisnuo ali je burno reagovao

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: očevi i pokreti bebe
12.3.2013 11:34:39   
Leptiric123
Moj mm isto tako...kaze da je pustimo da spava, samo je cackamo, a ona jadna unutra joj je tesno.

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: očevi i pokreti bebe
12.3.2013 11:41:58   
isidora88
mm je prvi put osetio mateju kad sam bila 18.nedelja, sav se pogubio kad ga je sutnuouser posted image
ja sam stalno cackala stomak i onda mi je mateja uzvracao na sve strane, mm i ja smo uzivali u tomeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: očevi i pokreti bebe
12.3.2013 11:50:52   
M.mama
Joj koja je to radost bila user posted image Na pocetku 19.nedelje sam prvi put oset_ila bebca tj.par udarca i buduci tata je bio u prilici odmah da oset_i i on, radovali smo se zajedno kao nikad...
Sad nam je zanimljivo da gledamo kako mi se stomak pomera, kako bebac izbacuje nogice, rukice... user posted image

< Poruku je uredio M.mama -- 12.3.2013 11:53:37 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: očevi i pokreti bebe
12.3.2013 12:30:12   
drudi
Slusajte sad ovo čudp:
Kad sam bila na IMD zbog amnio jedna trudnica je nesto pitala doktorku i dotakla se po stomaku i ova joj je odmah rekla: Ne mazite stomak!To izaziva kontrakcije!

Zena je kasnije ispricala to nama ostalim trudnicama u sobi i nismo mogle da verujemo. Pretpostavljale smo da je to zbog amnio i nakon amnio, iako je zena tvrdila da joj je dr rekla da uopste ne treba to raditi. Zato smo odlucile da pitamo ponovo, i pitale smo tokom vizite i tu dr i drugu takodje uglednu dr. Obe su nam potvrdile da uopste ne trreba u trudnoci maziti stomak jer su to glatki misisci koji refleksno reaguju na dodir i moze doci do kontrakcija!
Pitali smo kako onda sve reklame s trudnicama su u fazonu trudnice maze stomak ili kako da se maze krema. Rekle su mazes veoma blago, vise gornji deo i bez puno pokreta.

(odgovor članu M.mama)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: očevi i pokreti bebe
12.3.2013 17:04:22   
janabons
MM se u pocetku cudio,i kao da je bio uplasen kad ga je beba sutirala, sada kada je veca trudnoca,razgovara s njom i ljubi je tj.moj stomak, sav se raspilavi kada ga sutneuser posted image
Ja kazem uh, ala me sad opalila,ili tipa , danas me bas udara jako, a on na to ,e nek je i doslo vreme da tebe neko zezauser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu drudi)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: očevi i pokreti bebe
12.3.2013 18:09:59   
Figaro88
Ja sam volela da se nabijem skroz uz mm-a nocu dok spavamo pa ga je Andrea sutirala u ledja.Ja sam spavala kao klada a on od nas dve nije mogao,i jos uvek ponekad ne mozeuser posted image A imao je i neku muziku,neka igracka,Andrea bi reagovala svaki put kad joj pusti...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: očevi i pokreti bebe
13.3.2013 14:14:09   
lady_b
mm voli da prati pokrete bebe, prije mu je bilo zanimljivije a sad kaže da ga prepadnu jaki udarci user posted image i misli da me to boli..mislim nekad i zaboli user posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: očevi i pokreti bebe
13.3.2013 14:14:21   
IBN123
O daaaaaaaaa..Koliko sam se samo mucila da oseti..na kraju je iz zezanja stavio glavu na moj stomak da vidid da li se nesto cuje i tad ga je sutnula po sred tintare :)

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: očevi i pokreti bebe
13.3.2013 14:35:09   
Snelle
Mm je pomalo indifirentan prema tome. U prvoj trudnoći mu je bilo interesantno, jer je to za njega bilo nešto sasvim novo, a sada se već navikao. Jedino se iznenadi kad vidi kako mi stomak odskače na sve strane, jer nam je prvo dete bilo ekstra mirno.

< Poruku je uredio Snelle -- 13.3.2013 14:36:24 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu IBN123)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: očevi i pokreti bebe
15.3.2013 16:39:16   
Meisje
Kod mene mm u pocetku dok su bili slabiji udarci jedva osecao i nije bio siguran a sad bas ga lepo isutira,nekad se i smiri kad on stavi ruku ali u principu je oset_i uvekuser posted image

Ali generalno niko nema zivaca da drzi malo duze ruku,svi ocekuju odmah da ih sutne,e pa ne ide to takouser posted image

< Poruku je uredio Meisje -- 15.3.2013 16:40:05 >

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: očevi i pokreti bebe
15.3.2013 21:49:26   
janabons
Mei, da znas da si u pravu za to, drze ruku 10 sekundi, i pitaju me, ajde , sto neceuser posted image .mm mora duzeuser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: očevi i pokreti bebe
16.3.2013 10:08:40   
Meisje
user posted image mora minimum pola sata..hehehe,salim se,ali nema pravila,nekad se koprcne i to je to,a nekad to traje

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: očevi i pokreti bebe
17.8.2013 4:18:11   
dijana1*
Pre desetak dana muz je osetio blagi udarac. A sinoc je stavio ruku i bas je lepo osetio bebu, udarac je bio mnogo jaciuser posted image jedva cekam da poraste jos malo pa da boksuje po stomakuuser posted image

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: očevi i pokreti bebe
17.8.2013 13:00:19   
anci kv
kako da ne mazim stomak?ja to radim po ceo dan i mm kad god ugrabi vreme,ljubi stomak,tepa..

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: očevi i pokreti bebe
17.8.2013 20:38:02   
doktorkakristal
Mene u sustini iritira to sto svako potrci pa stavi ruku na stomak,pogotovo kada to urade muskarci user posted image mislim ipak je to moj stomak i deo mog tela,a sto se muza tice redovno joj pusta muziku i prica ,ali kad oseti udarac nekako se preplasi,pa uvek pita JAO ,JEL BOLI,njemu je cudan osecaj kad se pomera

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: očevi i pokreti bebe
17.3.2014 0:44:31   
degu

IZVORNA PORUKA: drudi

Slusajte sad ovo čudp:
Kad sam bila na IMD zbog amnio jedna trudnica je nesto pitala doktorku i dotakla se po stomaku i ova joj je odmah rekla: Ne mazite stomak!To izaziva kontrakcije!



Da, ovo sam i ja čula i otad ne mazim, samo držim ruku na stomaku kad se pomera.
Inače mene moja beba podseća na onog žapca iz crtaća koji igra i peva pred vlasnikom, a pred publikom samo krekeće user posted image tako i ona kad tata stavi ruku na stomak, momentalno se smiri user posted image Uspeli smo da je uhvatimo zajedno par puta, al obično neće user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu drudi)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: očevi i pokreti bebe
17.3.2014 1:03:31   
pocahontas
ja sumnjam da je ovo istina jer sam celu prvu trudnocu non stop mazila stomak, obozavala sam to da radim, a porodila sam se u terminu, cak mi ni one pripremne kontrakcije nisu nesto bile izrazene...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: očevi i pokreti bebe
14.5.2014 19:58:13   
aksolotl
Kod mene ne samo sto muz oseti bebine pokrete, nego i macka :) uvece legnemo zajedno. Muz i ja stavimo ruke na moj stomak i cekamo da nam beba kucka, a i maca se nacrta tu pa legne preko pokrivaca i nasih ruku i stomaka. Jednom je zaspala na mom stomaku i bebica je bas jako kucnula pa se maca probudila :)

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: očevi i pokreti bebe
14.5.2014 20:42:02   
dunja RR
Naš mališa baš boksuje, dr. ga zove tabadžija. Kada mm poljubi stomak on zvekne odmah sa druge strane nogicom. Udara dosta i glavom, okrenut je karlično, i kada gura glavom baš se vidi kako se stomak diže na tom mestu gde je glavica.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: očevi i pokreti bebe
14.5.2014 21:02:31   
vikiveki
user posted image za malog tabadžiju...nema ništa lepše od tog osećaja novog života unutar svog tela....baš je lepo biti trudnauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: očevi i pokreti bebe
19.5.2014 22:17:41   
vonavoj
Danas je i mm osetio pokrete bebe,znaci 19+1... bas je sutirala dole nisko...kao da se okretala.. mislim da je u prvoj trudnoci osetio kasnije...oko 24te!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here