|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jela iz našeg detinjstva
24.1.2011 19:51:07   
lesica
Hmmm,pita od razvlacenih kora sa crnim lukom,ili kupusom ili sirom ili krompirom,pa onda lokume sa sirom ili lukom ili prazne pa onda sa dzemom i jufke sa secerom. I puslice za koje je moja baka satima rucno viljuskom lupala belanca i vanilice koje je uvek imala u kredencu. I jaretina ispod saca za Uskrs. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Jela iz našeg detinjstva
24.1.2011 20:01:37   
snješka
IZVORNA PORUKA: olga75

moja baka mi je to pravila ali bila sam jako mala i nisam zapamtila , umrla je kad sam ja imala 12 godina user posted image
Kazi mi , da li umesto kajmaka moze sir ?



Možeš da staviš, ali nije to to onda.
Žene koje su željne pite od domaćih kora....hajte na ručak nekad. Samo se najavite i recite koja će koju pitu user posted image . Zavrnuću rukave.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Jela iz našeg detinjstva
24.1.2011 20:05:27   
briseljancica
secam se maminog peciva-kifle puter kifle, pogacice sa sirom, sa cvarcima, prazne... to su recepti koje je nasledila od svog oca i dede koji su bili pekari.
tata je pravio nesto sto je zvao bosanski kolaci a testo je slicno kao za palacinke. jede se slano ili slatko, ili sa sirom i dzemom kako je on voleo. to sam mogla non-stop da jedem(sem kad ga napravi sa ostatkom od pireauser posted image )

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Jela iz našeg detinjstva
24.1.2011 20:08:07   
majathegreat
IZVORNA PORUKA: olga75

majo , mislis na salcice? 


Ne, salčići se prave sa svinjskom mašću koliko ja znam, i onako razvlače kao lisnato testo, a ovo bude baš samo kiselo testo jedino što savijaš recimo kvadrat na trougao pa uvrneš vrh. Uh ala sam stručna. Nisam ja pravila nikad, ali sam gledala.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Jela iz našeg detinjstva
24.1.2011 20:11:14   
Anoniman
Lesice , kad si spomenula jaretinu - kod nas , kad se skupi familija u našem selu u brdima Crne Gore (moja Koza Nostra user posted image ) - znalo je da skikne po koje jegnje iz babinog stada user posted image . Ja sam kao klinka i žvaćkala tu jagnjetinu , a onda je jedne godine skiknulo i MOJE jagnje (koje je već uveliko bilo ovca , al'' ajde sad user posted image ) , i otkako mi ubiše Zvončicu zarad familije i njihovih punih trbuha - gadno sam im zamerila i jagnjiće volim samo kad još skakuću po poljanama user posted image .

< Poruku je uredio BubaMira -- 24.1.2011 20:12:25 >

(odgovor članu briseljancica)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Jela iz našeg detinjstva
24.1.2011 20:12:11   
Ana RR
Moja mama je pravila nešto, kao kolač ali nije kolač jer nije mnogo slatko. Testo se zamuti malo gušće nego za palačinke (a šta ide u testo ne seća se ni mamauser posted image ), istrese se u tepsiju i ispeče. Pred sam kraj se odozgo namaže pavlaka, pospe se šećer i čini mi se još malo zapeče. Kako je to bilo ukusno (mada neverovatno deluje user posted image ).

Pa bakina krompiruša, mogla sam je svaki dan jesti user posted image pa mekike sa slanim ovčjim sirom, ufffff!


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu briseljancica)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Jela iz našeg detinjstva
24.1.2011 20:14:23   
minavb
Belmush, salep, sataras i skorbara, mogla sam na tome da zivim kad odem kod baje za raspust!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Jela iz našeg detinjstva
24.1.2011 20:14:33   
Volta
kako divna tema,ali sam po malo setna... pogačice,pa kifle i kiflice,tarana,rastezano,kolači na "kurzovinu",kisela testa sa makom,orasima,rogačom,knedle ili gomboce sa šljivama,cicvara,salčići kada je svinjokolj,kačamak,zavijače,krofne,sos od mirođije i rena,ma ima toga onolikouser posted image ...

_____________________________

NAGRADE NE POSTOJE ZA PROSEČNE REZULTATE! LJUDIMA TREBA SUPROTSTAVITI DIPLOMATIJU,ZBIVANJIMA VEŠTINU!

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Jela iz našeg detinjstva
24.1.2011 20:18:15   
majared
Jooooooooj, kako sam mogla da zaboravim SALČIĆE. Mmmmmmmmmm, njaaaam

(odgovor članu Volta)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Jela iz našeg detinjstva
24.1.2011 20:21:22   
Ana RR
Pretražih sve ali ne mogu da nađem recept za presnac user posted image to je toliko jednostavno, unutra ide samo belo kukuruzno brašno, jaja i pavlaka, ali ne znam mere. Dok se peče brašno ostane na dnu a jaja i pavlaka se podignu gore user posted image pa kad se to lepo zapeče,mmmmmm user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Jela iz našeg detinjstva
24.1.2011 20:23:39   
Volta
pa "bećar paprikaš",pa krompir u gaćama i čvarciiii mmm...pa ondaaaaaaa...ne mogu da se setim

_____________________________

NAGRADE NE POSTOJE ZA PROSEČNE REZULTATE! LJUDIMA TREBA SUPROTSTAVITI DIPLOMATIJU,ZBIVANJIMA VEŠTINU!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Jela iz našeg detinjstva
24.1.2011 20:25:02   
Volta
džiga u maramici i naravno domaći rezanci široki sa makom ili orasima.....

_____________________________

NAGRADE NE POSTOJE ZA PROSEČNE REZULTATE! LJUDIMA TREBA SUPROTSTAVITI DIPLOMATIJU,ZBIVANJIMA VEŠTINU!

(odgovor članu Volta)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Jela iz našeg detinjstva
24.1.2011 20:26:24   
Volta
vanilin krancle,vanilice,London štangle....ih!user posted image

< Poruku je uredio Volta -- 24.1.2011 20:27:29 >


_____________________________

NAGRADE NE POSTOJE ZA PROSEČNE REZULTATE! LJUDIMA TREBA SUPROTSTAVITI DIPLOMATIJU,ZBIVANJIMA VEŠTINU!

(odgovor članu Volta)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Jela iz našeg detinjstva
25.1.2011 1:01:19   
~Nim~
Sociva - mogu da se spremaju na sve nacine ko i pasulj
user posted image
Kad sam bila jako mala (2-3godine) kod nas je boravila moja sestra od strica iz Bosne.
U paketicima crvenog krsta za izbeglice koje je primala bilo je toliko sociva da nismo znali sta ce mo sa njim.
Ima dobrih 15 godina kako ovo jelo nisam jela...nit sam cula da ga iko sprema


_____________________________

...od secera i sna ...

(odgovor članu Volta)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Jela iz našeg detinjstva
25.1.2011 1:05:07   
~Nim~
Tufahije - moja baka ih je najbolje pravila
user posted image
kuvane/pecene jabuke punjene orasima,jabukama i slagom


_____________________________

...od secera i sna ...

(odgovor članu ~Nim~)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Jela iz našeg detinjstva
25.1.2011 1:11:38   
~Nim~
Ovo bas i nije jelo...
Kad god bi mama pravila karamel ili serbet
pre nego sto u preprzeni secer sipa mleko ili vodu
ubacila bi unutra kasiku na koju bi se potom sav secer zalepio
i tako samo brat i ja dobijali ''lizalice''
user posted image
obozavali smo to ko klinci


_____________________________

...od secera i sna ...

(odgovor članu ~Nim~)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Jela iz našeg detinjstva
25.1.2011 8:08:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: olga75

Stavicu recept za taranu , to volimo i cesto pravi , malo drugacije nego sto je pravila moja majka ali cu staviti njen recept user posted image
Zamesi se testo kao za supu , znaci na jedno jaja 100 g ostrog brasna , kad se malo prosusi istrenica se na krupnoj rendi da budu lepe kuglice ( ima i kupovna ) i ostavi se da se osusi . To je osnova.


iju! a ja bila ubedjena da tako nesto ne postoji kod nas user posted image  ovde se to zove "trahanas", ali kad se napravi ta osnova, malo se drugacije kuva, prave ga kao supu tj. prokuvavaju u vodi i onda dodaju po zelji sir, sunku... a pravi se vise vrsta tog testa - posno, mlecno, sa nekim povrcem...

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Jela iz našeg detinjstva
25.1.2011 8:12:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: olga75

gomboce se prave sa krompirom , pa se brasno doda pa ne znam dalja



da, prokuva se krompir, pa se onako izmrvi, doda se jaje, mleko, malo ulja i dodajes malo brasna po potrebi da ti testo ispadne mekano ali ipak dovoljno cvrsto da bi pravila kuglice. uzmes komad testa u ruku, napravis ga onako pljosnatog, u sredinu stavis sljivu i zatvoris, tj. oblikujes lopticu.
kad napravis loptice tj. gomboce, prokuvas ih u vodi koja vri (da pocnu da se okrecu u toj vodi), izvadi i pospese prezlama koje si preprzila sa malo secera i ulja. user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Jela iz našeg detinjstva
25.1.2011 8:15:24   
Anoniman
a inace, baba je spremala cesto  sapice, zabro snite, london stangle...a mama princez krofne user posted image
ali tu je i verzija 'leba, masti i paprike user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Jela iz našeg detinjstva
25.1.2011 8:16:59   
maja19
Ksena ovo je na principu knedli sa sljivama...
Moja mama je spremala urmasice, to nisam jela ne pamtim..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Jela iz našeg detinjstva
25.1.2011 8:31:00   
Olga75
Ksena , to je to user posted image user posted image user posted image samo sto je majka stavljala pekmez od kajsija u gomboce , mislim da znam sta cu kuvati u subotu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Jela iz našeg detinjstva
25.1.2011 8:37:02   
maja19
A jel zna neko recept za bob..cini mi se da se tako zove...posne pihtije..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Jela iz našeg detinjstva
25.1.2011 8:42:43   
Olga75
to je onaj krupni pasulj? Posne pihtije , mislis povrce u aspiku ? To se kuva obicna supa ali duze i na kraju se stavi rastopljeni zelatin i sipa u modle pa se ostavi da se uzelira ali nije nesto posno , bas zbog zelatina


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Jela iz našeg detinjstva
25.1.2011 8:44:06   
Lu
IZVORNA PORUKA: ksena

IZVORNA PORUKA: olga75

gomboce se prave sa krompirom , pa se brasno doda pa ne znam dalja



da, prokuva se krompir, pa se onako izmrvi, doda se jaje, mleko, malo ulja i dodajes malo brasna po potrebi da ti testo ispadne mekano ali ipak dovoljno cvrsto da bi pravila kuglice. uzmes komad testa u ruku, napravis ga onako pljosnatog, u sredinu stavis sljivu i zatvoris, tj. oblikujes lopticu.
kad napravis loptice tj. gomboce, prokuvas ih u vodi koja vri (da pocnu da se okrecu u toj vodi), izvadi i pospese prezlama koje si preprzila sa malo secera i ulja. user posted image

Knedle, eto nisam ni ja znala šta su gomboceuser posted image
Imamo nekoliko recepta za njih ako vas zanima, OVDJE 


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Jela iz našeg detinjstva
25.1.2011 8:45:04   
SUPER MAMA
Posto sam ja iz Makedonije nabrajali bi nekoliko jela koja moja baba do dan danas zna da spremi.
Poslatica zvana Mlecnik
Tulumbe
Kadaif
Zatim recimo Drob sarma(to je ustvari jagnjeca dzigerica i maramici)ovo obozavam
Pindzuruser posted image
Turlitava(jelo u kome ima tri vrsta mesa i mnogo vrsta povrca)
Cufte od tikvice....


(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Posna pesak torta
Ringerajin kuvar: Maraj
Originalne ideje za Uskršnji ručak !
Svi volimo momente kada je čitava porodica na okupu, kada su ljudi oko nas nasmejani i zadovoljni.



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here