|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Greške lekara u porodilištima
14.5.2012 18:49:07   
mimma
ja sam odgeldala emisiju pre neki dan i to placuci, i iskreno jos uvek sam pod utiskom. Ono sto me je dodatno sokiralo je da se sve to desilo pre godinu dana, a koliko vidim nije se daleko odmaklo i jos gore, tretman je i dalje prema porodiljama isti. Ja sam se porodila pre dva meseca, iskustvo-blago receno uzasno. Iako je bebica bila okrenuta karlicno a ja sam starija prvorotka, iako je prethodno bilo reci o carskom rezu, iako sam ga ja trazila, doktori su insistirali na normalnom porodjaju. na moj porodjaj je dovedeno 30 studenata da gledaju kako izgleda karlicni porodjaj, ja bih rekla bez imalo brige za mene i za bebu. Trazila sam carski (bolje receno urlala) receno mi je da je sada kasno (???). epilog je da smo nas dve stigle u porodiliste potpuno zdrave i prave a da je malena zavrsila na 8 dana u inkubatoru, na transfuziji, infuziji, penicilinu a ja pokidana od glave do pete jer su morali bukvalno da je cupaju napolje jer se glavica zaglavila. na moje pitanje da li bi sve ovo bilo izbegnuto da je uradjen carski rez, nacelnica neonatologije mi je odgovorila "vi ste pametna zena, ne moram nista da vam kazem". I sta ja onda da radim, kome da se zalim, koga da bijem, koga da tuzim??? Ove nedelje nas ceka ponovni ultrazvuk pluca, srca i CNS-a. Zasto i zbog cega? Zbog toga sto sam imala nesrecu da mi vodenjak pukne u 9 ujutro pa da zavrsim u dnevnoj smeni kada su tu studenti??? Zato sto nisam platila nekome da brine o meni? Zato sto nisam platila bolnici da moj muz bude tu pa da moze da bije?? Zbog cega? Da bi studenti mogli da gledaju? Pa jel to vaznije od zdravlja moje bebe koja je zavrsila nagutana krvlju i placentom sa hematomom zbog cupanja napolje? Uzasno sam besna kada se setim svega toga i jos sam vise besna kada vidim kakvi su se uzasi dogodili drugima a da pri tom niko ziv ne odgovara za to. Neverovatno. Na svu srecu, bebica je ziva i zdrava, place i mlati besno nogicama i rukicama kad je gladna, sreca koju neke majke ovde nisu imale. Andrijani i tuznoj mami izjavljujem najdublje saucesce, i nadam se da ce im uskoro kuca biti puna decjeg placa i smeha. Takodje dajem svu svoju podrsku samo se plasim da je ovo borba protiv vetrenjaca.

(odgovor članu DorA kalimero)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Greške lekara u porodilištima
14.5.2012 22:33:54   
sladja77
Citam ovo i ne mogu da verujem... Mojoj rodjaki se isto sto i tuznoj mami desilo 2000-te u kragujevcu.. uzas!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Greške lekara u porodilištima
15.5.2012 11:13:21   
Valerie
user posted image user posted image user posted image user posted image
strasno strasno
jadne male bebe i mame, kakav nemar i bezobrazluk!
ti lekari se ponasaju kao da nismo ziva bica! kakvih bre 30 studenata! ma i jedan je previse! ovde kod nas ne shvataju koliko je zeni na porodjaju potreban mir i koncentracija!
najvise mi smeta sto se uvek izvuku, cuvaju jedni drugima ledja... a mogu da zamislim koja je dodatna trauma roditeljima koji su prosli kroz pakao da se ganjaju sa advokatima, tuzbama, da dokazuju, prozivljavaju sve ispocetka.
HVALA vam svima koji se borite za sve bebe i roditelje! Hvala!
ja ne mislim da se to desava tamo nekom, znam da ozbiljan rizik postoji za svaku od nas i dok se to ne promeni, ostaje samo da na porodjaje i preglede idemo kao na izvlacenje lutrije.
mnogi nalaze veze, placaju, da povecaju sanse da prodju kao ljudi, ali mislim da je to dodatno doprinelo bezobrazluku lekarskog osoblja, cast svima koji ne traze pare i ne favorizuju "svoje"!
zao mi je sto se cuti i na manje stvari, sitne bezobrazluke, zanemarivanja, a o ovakvim tragedijama da ne pricam. ima li ISTA vaznije na svetu od beba i naravno njihovih majki? i to ne samo deklarativno! pristojnost, strucnost i posvecenost su bar jednako vazni kao i inkubatori i nizi pdv
a do tada user posted image

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Greške lekara u porodilištima
20.10.2012 18:24:08   
mimma
jooooooooj dr'zte fige, ja vozim novi krug!!!

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Greške lekara u porodilištima
20.10.2012 18:55:11   
liliana
Mimma, želim ti mnogo sreće ovaj put!!! Nadam se da ćeš proći bar 100 puta bolje!!!user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu mimma)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Greške lekara u porodilištima
23.10.2012 21:03:53   
mimma
Liliana, hvala na lepim zeljama, samo da prodje sve kako treba. Jbg, prvi put mi je sam taj cin porodjaja i ta sreca koju treba da dozivis kada se bebac rodi, to mi je izmaklo, upropasceno. Da ne spominjem 2 meseca potom koja smo proveli po lekarima i kontrolama da bi malu proverili da li je sve u redu (jeza me podilazi i sada kad pomislim i sve kucam u drvo). Ovog puta se molim Bogu da sve prodje kako treba i da uzivam u svojoj bebi od trenutka kada mi je stave na grudi. user posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Greške lekara u porodilištima
27.2.2013 22:32:04   
Crvenkapa85
da li je neko cuo za ovaj slucaj sto se sada desio,dal juce ili danas....cini mi se da se zena porodila pre mesec dana,i umrla od sepse,blizance rodila kji su jos uvek u inkubatoru....receno je da ce sutra izaci u kuriru :( Gaga se zvala,kazu da je vodila stranicu na facebooku Maminih 5minuta

(odgovor članu mimma)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Greške lekara u porodilištima
27.2.2013 22:35:56   
Olga75
cula sam da je umrla danas negde izmedju 14 - 15 h , rodila bliznakinje i dobila sepsu
a kod kuce ima sina od mislim cetiri godine
tuga user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Greške lekara u porodilištima
27.2.2013 22:37:08   
Dada81
O,Boze....user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Greške lekara u porodilištima
27.2.2013 22:38:00   
Crvenkapa85
Bas tako Olga....tuga...

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Greške lekara u porodilištima
27.2.2013 22:40:12   
zeksi
user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Greške lekara u porodilištima
27.2.2013 22:42:38   
17 joka
user posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Greške lekara u porodilištima
2.3.2013 11:45:02   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Olga RR

cula sam da je umrla danas negde izmedju 14 - 15 h , rodila bliznakinje i dobila sepsu
a kod kuce ima sina od mislim cetiri godine
tuga user posted image


ova vest ispade necija bolesna sala ili sta god vec user posted image
ta stranica se gasila , objavljivala privatne poruke i svasta
sad ponovo postoji i ni reci o toj smrti i toj adminki , stranica je otvorena i lako moze da se nadje na fb

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Greške lekara u porodilištima
2.3.2013 11:59:05   
adulence
Da li je moguce ako je sala kako neko ima takav um?a ako nije tuga ziva...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Greške lekara u porodilištima
2.3.2013 12:03:44   
Sanja90
Ja sam cula da je to sala i to vrlo neumesna,ceo fb prica o tome. a ta ista prica je bila pre neku godinu na jednom isto bebi sajtu.neke zene su isle da se raspitaju i nisu nista nasli.stranica koja je to objavila je ugasena,takodje na toj istoj stranici kradu slike ljudima i ko zna sta jos rade.To su bolesni umovi.Jos uvek se ispituje,ali je vec dokazano da je i te kako laz.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Greške lekara u porodilištima
2.3.2013 22:01:24   
Zemunka85
Moja kuma je, na zalost, bila zrtva lekara. Hvala Bogu, sve je na kraju ispalo OK.
Porodila se u Frontu pre 8 meseci. Dogovoreni, kod "veze", isilovani porodjaj blablabla .. i pored svih OK briseva beba zaradi kojekakve infekcije, par dana u inkubatoru i hvala Bogu sve je OK sa bebcem.
Ali kuma .. kuka .. kuka .. da je boli rana. Oni vicu da je razmazena prvorotka. Svaki dan dobija brufen. Vizita svaki dan gleda ranu - OK je. Na otpustu je pregleda nacelnik i zgrozi se - kazu 4 sava za rektum, kako si vrsila veliku nuzdu (?), mora da je sve bolno .. greska .. VEZE. Pogresno je usili. Nesto sto bi njima trebalo biti amaterski. Uvodi je covek na licu mesta pod totalnu - odsivanje/zasivanje. Produzuju im ostanak u porodilisti za jos par dana. Stres. OK. Oporavlja se i pustaju ih kuci. Kod kuce - prva noc je OK, ali vec ujutru temperaura 41 .. odu u Front, pocetak sepse ... ako to postoji opste, ali tako rekose. Ona ostaje tamo jos dve nedelje, a bebac kod kuce. Bebac od 10dana max. UZAS. Kakoje ostala normalna i zadrzala mleko, ja ne znam. Ali to je moja kuma - ZMAJ!

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Greške lekara u porodilištima
20.1.2024 1:44:38   
andrijanakamber
Andrijana je ( winieana) i posle punih 11 godina isto boli i isti gorak ukus je pogotovu sto se i dalje desavaju iste stvari. Razocarenje da se mrdnuli sa mesta nismo ni kao sistem ni kao drustvo. 2014te sam rodila Ognjena u istoj bolnici zahvaljujuci Dusanu Vukolicu koji je od prvog sata moje trudnoce do dolaska na svet Ognjena bio uz mene i da nije bilo njega posle Stefanove smrti nebih se odlucila za tako nesto.13.01. 2022 ( na dan kad ae i Stefan rodio) sam se porodila sa Vukom u KBC Podgorica u 29 nedelji i dobrom reakcijom dr Gorana Lazarevica i dr Danojle Dakic hvala im sto su ga spasili i sada je srecan i zivahan dvogodisnjak. Danas citam i gledam na tv da se isti scenario ponovio neduznoj Marici i ceo dan razmisljam o tome kako se neki nikada nece promeniti. Zao mi je a najvise osecam bes ne tugu. Znam sta ih ceka. Moja tadasnja porodica se raspala i samo zahvaljujuci mojoj majci ja sada imam opet porodicu koju obozavam.Drzite se i nedajte da vas to rasturi kao sto je nas znam da su vam rekli imacete vi jos dece mladi ste ali vam niko nije rekao TO BOLI I NE PROLAZI NI POSLE 11 NI POSLE 111 GODINA. Ljubim vas sve i volim. Andrijana (Kamber) Dragojevic 

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 367
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here