|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  103 104 [105] 106 107   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znaci trudnoće II deo
21.2.2013 22:20:35   
Ksenix
Azra, bas mi je drago zbog vas! user posted image Ne mogu da verujem...tako mali problem, godinu dana cekanja...a jednostavno resenje...ali, dobro, bitno da su tu user posted image user posted image

Jelena, sike samo neka rastu...kao i beta user posted image user posted image

Mene danas pocinju da bole grudi...najklasicniji scenario, nedelju dana pred dobijanje...user posted image

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 2601
   RE: Znaci trudnoće II deo
22.2.2013 11:46:52   
jelenazvezda
ksenix mene su bolele 15 dana grudi i ocekivala sam user posted image svaki momenat i nista :)

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 2602
   RE: Znaci trudnoće II deo
25.2.2013 14:06:33   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Barbara11

Hej,nova sam na forumu. Malopre sam se registrovala. Htela bih da Vas pitam, kako mogu da znam da li sam trudna ili nisam a da ne radim test? Ovako, od poslednjeg odnosa(12.01.) dobila sam dva puta, prvi put je bila normalna mi menstruacija tamne boje,kao i uvek. A drugi put tj sada kada sam dobila je bledo crvena, bas cudno, nije mi tako nikada bilo. I stomak mi je ceo strasno naduven. Mada ja sam se prehladila pre 3-4 dana.. Pa sad, da li je menstruacija bleda mozda zbog prehlade? Hvala puno unapred!


Pitanje je postavljeno na temi o VTO a ja ga evo prebacujem ovde.


kako mogu da znam da li sam trudna ili nisam a da ne radim test?
Draga moja, nikako ne možeš samo na osnovnu simptoma koje imaš ili nemaš da znaš da li si trudna ili ne. Na žalost moraš da radiš test (ima ga u svakoj apoteci i većem marketu) ili da uradiš Beta HCG iz krvi (što je najpouzdanije) u nekoj laboratoriji ili da odeš svom ginekologu koji će na osnovu ultrazvučnog pregleda utvrditi da li postoji trudnoća ili makar sumnja na trudnoću..
Na žalost lakše rešenje ne postoji! user posted image
S obzirom na simptome koje imaš ja bi ti savetovala da odeš lekaru. Najverovatnije da nije trudnoća u pitanju ali je možda neki problem druge vrste (cista, poludeli hormoni....) Postoji mogućnost da žena dobija redovno iako je trudna, ali i to mora da utvrdi lekar.
Najbolje je da prvo uradiš kućni test (to je najjeftinije) a onda odeš lekaru, bez obzira na to da li je test pozitivan ili negativan.

Ima ovde mnogo stručnijih od mene pa će ti možda dati i neki pametniji savet! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 2603
   RE: Znaci trudnoće II deo
25.2.2013 20:17:22   
Dakica79
Jelena sve cestitke Mod Joko Jole Ksenix i sve ostale samo da vas pozdravim i vidim kako ste i ima li jos novih trudnjaca .... Ja nemam nikakve simptome osim boluckanja jajnika ,ni grudi ne bole ni ledja user posted image uvek me bole grudi odmah posle O ali s obzirom da ne znam kada ne treba da dodjeuser posted image jer mi se ciklus poremetio ne znam vise nistauser posted image Eto samo da vas sve pozdravim i drzim palceve da bude sto vise pravih simptomauser posted image

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 2604
   RE: Znaci trudnoće II deo
26.2.2013 11:07:21   
nona*
sve cestitke za buduce mame i neka sreca prati one koje ce to tek postati......ja evo cekam da ne dobijem user posted image a danas bi trebala,obicno dobijem tacno u dan i to ujutru odmah,ali danas nista nadam se da sam user posted image i svako malo trckam u wc.....imam sve simptome koje sam ovde procitala...grudi me bole onako sa strane,pa malo me krsta bole,pa imam beli iscedak i tako....videcemo....

_____________________________

zadrzacu pravo da ti prevedem ime na sve svetske jezike i da na svakom od njih znaci LJUBAV!!

(odgovor članu Dakica79)
Direktna veza do poruke: 2605
   RE: Znaci trudnoće II deo
26.2.2013 12:22:50   
Ksenix
Drage devojke user posted image

Barbara, dobrodosla! user posted image Nisam ni ja bas strucna za tvoje pitanje, ali mislim da treba da odes kod Dr. Nadam se da je razlog user posted image Srecno! user posted image

Dakice, pa, koliko ti se porememtio ciklus? Znas otprilike kad treba da dobijes...ili, kad je bila O? Moramo da znamo kad da navijamo najvise user posted image

Nona, dobrodosla! user posted image Najsigurniji simptom ti je kasnjenje, tako da navijam da ti ne dodje sledecih 9 meseci user posted image Javljaj novosti! user posted image

Ja jos dva dana do termina, mislim da cu i ovaj put dobiti. Jedino sto mi je cudno je to sto u grudima uopste nije razvio bol, nego je ostao onako slab kao sto je bio u cetvrtak, kad su pocele da bole. A takav scenario jos nije vidjen...mada, mnogo toga novog je vidjeno od kad radimo na bebi, pa me ne bi cudilo da je ovo jos jedna novost u nizu, a bez pozitivnog rezultata.. Na sve mi je izasla ogromna groznica na gornjoj usni i osecam se bas slabo...nadam se da ce se na tome i zavrsiti...nikako mi nije vreme za razboljevanje..


(odgovor članu nona*)
Direktna veza do poruke: 2606
   RE: Znaci trudnoće II deo
26.2.2013 12:25:41   
Verolina
Meni se svidja sto ti je iskocio herpes. Navijamuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 2607
   RE: Znaci trudnoće II deo
26.2.2013 12:34:34   
Jole84
Ksenči i mene raduje tvoj herpes user posted image Pridružujem se navijanju user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 2608
   RE: Znaci trudnoće II deo
26.2.2013 12:52:54   
nona*
hvala puno...kako neko rece"sve smo trudne dok se ne dokaze suprotno" user posted image

_____________________________

zadrzacu pravo da ti prevedem ime na sve svetske jezike i da na svakom od njih znaci LJUBAV!!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 2609
   RE: Znaci trudnoće II deo
26.2.2013 13:09:51   
Ksenix
Haha...jos nisam cula da je i herpes dobar simptom! user posted image Ali, ja sam mu sklona, pa ne znam da li se onda uzima u obzir? I, zasto je to, uopste, dobar znak? user posted image Onda cu da dodam jos jedan bizaran simptom...a to je potpuna konfuzija u glavi...zaboravljam u sred price sta sam pricala i zasto sam, uopste, pocela da pricam... Sad cu poceti da se nadam user posted image

Verka, Jole user posted image user posted image

Nona, koliko dugo radite na bebi? user posted image

(odgovor članu nona*)
Direktna veza do poruke: 2610
   RE: Znaci trudnoće II deo
26.2.2013 13:31:26   
nona*
radimo nekih cetri meseca...znam nije to dug period,ali posto vec imam devojcicu od cetri godine koju smo dobili odmah prvog meseca pokusavanja,malo me sve ovo pomera.radila sam one redovne testove papa itd...sve je ok.isla na redovni uz i doktorka mi je tad potvrdila da sam imala ovulaciju.i tad smo imali odnose....sve vas pozdravljam odoh na posao.

_____________________________

zadrzacu pravo da ti prevedem ime na sve svetske jezike i da na svakom od njih znaci LJUBAV!!

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 2611
   RE: Znaci trudnoće II deo
27.2.2013 10:50:45   
VilaBezKrila
Pozdrav svima!
Već duže vrijeme pratim forum i izvrstan je pa reko da vam se malo požalim!
user posted image treba doc za 8-10 dana i vec par dana imam mucnine vrtoglavice bol
u desnom jajniku itd. Međutim sada nista vise pa neznam kaj se dogada O je bila
Cca 18-22user posted image user posted image

(odgovor članu nona*)
Direktna veza do poruke: 2612
   RE: Znaci trudnoće II deo
27.2.2013 10:56:56   
VilaBezKrila
Pozdrav svima!
Već duže vrijeme pratim ovaj forum pa reko da se i ja požalim
Cekam mengu za 8-10 dana a O je bila cca 18-22 valjda
Imala sam svakave simptome od vrtoglavice, slabina, bol
U jajnicima itd međuti sada nista pa neznam kaj se događa
Unaprijed hvala na odgovoru!

(odgovor članu nona*)
Direktna veza do poruke: 2613
   RE: Znaci trudnoće II deo
27.2.2013 22:55:09   
Dakica79
Vila sve su to jako fini simptomi ali mislim da je jos uvek rano da bilo sta konkretno odredis,zato probaj da se opustis druzis se curama na RR i ucih od njih,i ja sam nova ovde i zaista sam od svih njih puno naucila,divne su hrabre i zaista ce ti biti lakse dok cekas.Na koliko ti obicno stizeuser posted image koliko dugo radite na bebi? Zelim ti da sto pre ugledas user posted image naravno ako i ti to zelis i dobro dosla na ovaj predivan forumuser posted image ... Pridruzi se u temi crtice

(odgovor članu VilaBezKrila)
Direktna veza do poruke: 2614
   RE: Znaci trudnoće II deo
27.2.2013 23:07:43   
Dakica79
Ksenix draga kako si danas? Ima li nekih simptoma? Nona jel ima neceg novog,drzim ti palceve da ugledasuser posted image Cure kod mene jos nista 21.dc pa videcemo cekam krajnji datum jos 7dana nemam nikakve simptome osim sto sam pre dva tri dana na vesu posle muckanja imala kapljice roze krvi samo tada i posle nista,jajnici su me boleli vise me ne bole ,grudi nista narocito samo malo porasle bez pritiska,i nervozna sam kao konj... Ocekivala samuser posted image 18.dc posto je tako dosla prosli mesec ali super sto je nema mozda mi se vrati ciklus u normalu,bio je super na 28dana do pre tri meseca. Jole Mod Ksenix Verolino i sve ostale i trudnjace i buduce trudnjaceuser posted image Trudnjace vucite nas da vam dodjemo u martu u prvouser posted image

(odgovor članu nona*)
Direktna veza do poruke: 2615
   RE: Znaci trudnoće II deo
28.2.2013 8:44:33   
VilaBezKrila
Dakica 79: hvala na prelijepoj dobro doslici
Inace dolazi mi recimo 28-29 a radimo tek 1. mjesec na user posted image
Ali osluskujem svaku promjenu u svom tijelu i malo sam pretjerala stim,
I naravno jaku želju imam inace u braku sam manje od god. dana ali u vezi
skoro 8 god tako da imamo veliku želju! Pusa velika.user posted image user posted image

(odgovor članu Dakica79)
Direktna veza do poruke: 2616
   RE: Znaci trudnoće II deo
28.2.2013 16:20:38   
Ksenix
Devojke, ja dobila danas...po planu i programu...idemo dalje...nadam se da ce ovog meseca bar O biti kako treba...

Vilo, dobrodosla nam! user posted image Mislim da ti je jos rano za bilo kakve simptome, a mozda i nije...nikad se ne zna! Nemoj da se razocaras ako ne uspete iz prve...mada, znam da je tesko u pocetku ne opterecivati se...ali, svi su to prosli! Iskreno se nadam se da neces morati dugo da cekas! user posted image

Dakice, user posted image dobro je da je bar preskocila taj 18.dc...to je bas rano! A nadam se da ce preskociti i 28.dc pa da cemo cestitati! user posted image Ne znam jesam li te vec pitala...koliko dugo radite na bebi?

(odgovor članu VilaBezKrila)
Direktna veza do poruke: 2617
   RE: Znaci trudnoće II deo
28.2.2013 19:33:12   
Dakica79
Ksenix nema veze,nemoj da klones, bices ti nama martovska trudnjaca samo veruj duboko i misli pozitivno... Meni danas 22.dc pa jos 6 dana do ne dobijanja , a pokusavamo vec dve ipo god ali nema pa nema,ja sam Ksenix mnogo veliki optimista i sigurna sam da cemo sve da ugledamo nase user posted image ja ti saljem moje pozitivne vibracije i svim ostalim curama pa dace Bog i nama bebironcice user posted image . Koliko kod vas traje taj perid? Ja nemam za sada nikakve simptome osim nekog zatezanja,nema jajnika da se javnu a javnu se i po deset dana preduser posted image e sad sto me grudi ne bole ne znam uuuuvek me bole od O ? Mozda nisam ni imala O pa me zato ne bole user posted image Ljubim vas sve. A gde nam je Nona dans bi vec trebalo da zna jesu li bili pravi simptomi.user posted image

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 2618
   RE: Znaci trudnoće II deo
28.2.2013 21:01:03   
njanja52
Meni je danas 36 dc, ali ne znam tacno koji dpo... Ovog meseca sam prvi put imala belance i trajalo je 6 dana. Da li neka od vas zna koji dan je, od tih 6, bila o? Inace, bole me grudi jako i danas sam imala u par navrata neki ostar bol sa desne strane koji je trajao 2-3 sekunde.user posted image Ako ne dobijem do nedelje, a nadam se da necu, radim test.
Pozdrav za sve!!!

_____________________________

Zapamti: snovi postaju stvarnost, samo trebaš verovati.

(odgovor članu Dakica79)
Direktna veza do poruke: 2619
   RE: Znaci trudnoće II deo
28.2.2013 21:30:06   
Ksenix
Dakice, divna si! user posted image user posted image Ne znam sta da ti kazem za grudi...ja sam imala svakakve varijante bola...odmah posle O, pa nedelju dana posle O, pa dan pred dobijanje...i tako...nisam pametna...ali, sve sto nije uobicajeno je sumnjivo! user posted image Sto ne pocnes sa tracicama za O? user posted image

Njanja, meni su tracice pokazale O dan posle prestajanja sekreta...tako da mislim da se O desava ako ne posle prestajanja a onda pred kraj curkanja... Na koliko obicno dobijas? Navijam da ne dobijes! user posted image

Mene moja user posted image sad zavitlava...lepo sam danas u par odlazaka u WC imala braon trag na papiru, kao i uvek kad krece, i onda je jednom ispalo malo vise braon sekreta, i od tada nema vise niceg...samo se dzabe odlaze neizbezno, a ne mogu da ne razmisljam...sta, ako ipak ne dodje user posted image Meni se ovo prvi put desava...uvek ubrzo krene i crveno...ma, krenuce i sad...ali, da se malo pozalim user posted image

(odgovor članu njanja52)
Direktna veza do poruke: 2620
   RE: Znaci trudnoće II deo
28.2.2013 21:48:39   
njanja52
Ksenix, neredovni su mi ciklusi, ali najduzi ciklus mi je trajao 47 dana. Nadam se da necu dobiti...user posted image
A kada ti treba da dobijes? Da nije imlantacija?user posted image

_____________________________

Zapamti: snovi postaju stvarnost, samo trebaš verovati.

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 2621
   RE: Znaci trudnoće II deo
28.2.2013 22:29:04   
Ksenix
Njanja, kad ti je bilo tih 6 vlaznih dana? user posted image U odnosu na to mozes znati kad bi mogla da dodje, tj., ne dodje user posted image

Ja sam trebala danas da dobijem, i izgledalo je kao da stize, jer je krenulo braon i uvek krene posle toga...sad me bas ovo nervira...ili kreni ili ne kreni user posted image Danas mi je 14. dan posle O...tako da je sve izgledalo tacno...uh...sad moram jos i sutra da prebolim kad stvarno krene...user posted image

Dakice, zaboravih da ti odgovorim...ovo je 7. mesec da pravimo bebu..

< Poruku je uredio Ksenix -- 28.2.2013 22:40:29 >

(odgovor članu njanja52)
Direktna veza do poruke: 2622
   RE: Znaci trudnoće II deo
28.2.2013 22:38:47   
njanja52
Ti vlazni dani su bili od 6. do 11. februara. Videcemo uskoro.
Mozda i ne dobijes sutra...user posted image Navijam za to!!!

_____________________________

Zapamti: snovi postaju stvarnost, samo trebaš verovati.

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 2623
   RE: Znaci trudnoće II deo
28.2.2013 22:44:14   
Ksenix
Onda je proslo vec 16 dana od poslednjeg dana...obecavajuce je...kazu da ako se lutealna faza produzi do 18. dana, onda je verovatno user posted image user posted image

Mislim da sam osetila malopre da krece kako treba...ovo me smaraaaaaaa user posted image


(odgovor članu njanja52)
Direktna veza do poruke: 2624
   RE: Znaci trudnoće II deo
28.2.2013 23:01:37   
Azra82
Ksenix i meni je bilo isto tako, pa su bile user posted image tako da navijam da je tako i tebi user posted image Vucem vas sve jakooooo user posted image user posted image

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 2625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  103 104 [105] 106 107   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  103 104 [105] 106 107   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here