|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Kraljevo
28.11.2015 21:20:24   
Anoniman
Evo mene, rekoh da cu se poradjati u Np, ali ipak zavrsih u Kvuser posted image i ja sam prezadovoljna.
13.11. odem na ctg kod nas , ctg kao i uvek beba usavana, posto mi je vec bio prosao termin 5 dana, dr iz dz me posalje u NP kod moje dr koja mi je privatno vodila trunocu, radim ctg tamo odlican, ali zena kaze kada je stanje ovako promenljivo onda mora pracenje, u Np nisu imali uslove, pa me uputi za Kv, preko dr. Maje L nasli smo dotora Tanaskovica, primio me , odradio uz, ginekoloski, smestio na odeljnje, i dogovorismo se za 14.11 kada dodje u nocnu da ukljuci indukciju i porodi me, ali hvala Bogu to ne docekasmo, jer sam dobila prirodne boloveuser posted image covek je dosao u pola noci od kuce i porodio me, iako nije bilo njegovo dezurstvo, babice su bile divne, najvise hvala divnoj Violeti koja me sve vreme kada sam imala jake kontrakcije posle kidanja vodenjaka drzala za ruku, i kvasila vodom, dr je bio takodje divan, cimerke u pripremnoj, i posle u porodilistu, sestre iz boksa, cisto, uredno, ja sam odusevljena, mnogo bolji uslovi, ma odlicni u odnosu na NP.

(odgovor članu doktorkakristal)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Porodilište Kraljevo
13.1.2016 18:43:26   
maja s.
Evo da i ja prenesem svoja taze iskustva. Porodila sam se pre mesec dana u Kraljevu. Uz dogovor sa doktorom Ivanovicem, otisla sam te nedelje u porodiliste, gde mi je indukovan porodjaj. Sve je proslo relativno brzo, i relativno lako, ako izuzmem epiziotomiju, sve ostalo bez komplikacija. Moji utisci su blago receno divni. U poredjenju sa prvim porodjajem u NP pre 13 godina, ovo sad je bila set_nja kroz cvetnu livadu a boravak u porodilistu kao boravak u Hiltonu. Blago receno, odusevljena sam osobljem i odnosom prema porodiljama. Imam samo reci hvale i za babice i za sestre iz boksa, doktore, neonatologe, pa i spremacice, cistacice. Porodila me jedna mlada babica Danka, divno jedno stvorenje, strpljiva, fina... presvlacila me, izuvala, nosila stvari... Iako nisam bas saradjivala na porodjaju, cak sam je i sutnula par puta, jednu ruznu rec mi nije rekla. Zena je andjeo! Za doktora takodje, pohvale. Moram jos da spomenem jednu mladu sestru Zoricu, mislim, ona nam je kupala bebe. I doktorku za bebe, Vulic, cini mi se. Ma svi su divni! E sad, uslovi su takvi kakvi su... vidi se da je sve dotrajalo i da se ne ulaze nista. Ali opet, ciste posteljine i spavacice uvek dostupne, redovno se cisti, nema buba i nema hladne vode u tus kabini. user posted image Jedino mi je zao sto nisam imala olovku na odlasku da se upisem u knjigu utisaka, dok mi je sve bilo taze, da ih od srca nahvalim i da im se bar tako zahvalim. user posted image

< Poruku je uredio maja s. -- 13.1.2016 18:44:34 >

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Porodilište Kraljevo
13.1.2016 19:27:37   
Anoniman
Maja cestitam! Je li Danka, mlada, plava, mislim da me je ona primila? A Zorica je iz Cacka, voli da se sminka, mislim da je rodom iz Vranja, ima lepu kovrdzavu kosu? Dala mi je bila svoj broj, ali sam greskom bacila papiri, a nisam ga upisala u tel. A za dr. Jelenu nemam reci, divna dr, cak smo se nekoliko puta i cule kada mi je nesto bila potrebna!

Zaista u odnosu na Np, dole je Hilton, jedino im zameram na velikom broju infekija, koju je moja beba bila pokupila, a nije jedini sluca samo ona, na tome bi mogli da porade, a to je verovatno zbog guzve zadnjih meseci koja je dole!

(odgovor članu maja s.)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Porodilište Kraljevo
13.1.2016 19:45:00   
popkica bebic
Drago mi je da ste pisale avoja iskustva... A sada cu vam i ja napisati svoje. Nazalost, nije tako divno kao vase, mozda zato sto mi je to bio prvi porodjaj. Na mene su vikali, sirili mi grlic bez najave, radili su sta su hteli, a babetina Ruzica koja tamo radi i koja je znala da izvede bebu da je pocaste, rekla mi je umesto "cestitam", "luda majka namucila jadno dete". Kao da sam ja kriva sto je sve trajalo preko 24h. I mogla je lepo da me "posalje" u postporodjajnu depresiju.
Nadam se da cu na drugom bolje proci... Ali traume su ostavile traga!

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Porodilište Kraljevo
15.1.2016 10:04:20   
maja s.
Unina mama, hvala i takodje :)
Jeste, Danka je plava, lepa... mene je i primila i porodila. Imala sam srece da je bas ona bila dezurna tog dana. A Zorica nije, ima ih 2... ova je mlada, smedja, ima ravnu kosu i malo kose oci.
Ne znam za infekcije... nisam cula da je neka beba dobila dok sam ja bila... a 15 beba je rodjeno tog dana i jos toliko par dana posle.

Popkice
, ne znam sta bih ti rekla, bas mi je zao sto si lose prosla. Mada, sto se tice diletacije grlica, ni mene niko nije pitao ni trazio odobrenje. Prosto je to nesto sto ubrzava stvari i olaksava mami i bebi, a oni valjda najbolje znaju. Ja nosim losa iskustva sa prvog porodjaja, a eto drugi mi i nije toliko traumatican, iako nisam poznavala nikog od osoblja, niko nije urgirao za mene, nikog nisam potplatila... Mozda je sreca, mozda do osobe... Uglavnom, ovog puta sam bila mnogo stalozenija, mirnija, pa ne sumnjam da ces i ti za koju godinu malo drugacije da gledas na sve to i da se usudis bar jos jednom. user posted image

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Porodilište Kraljevo
15.1.2016 10:17:09   
Anoniman
Maja mi smo se naknadno javili sa infekcijom , na pedijatriju u Kv, pa su mi oni to dole rekli, kada je Nora imala 21 dan...intrahospitalna infekcija stafilokokom je bila u pitanju, oni kazu da im ove godine , sada vec prosle 2015, bas cesto bebe dodju iz porodilista sa tim..

Popkice zelim ti da ovog puta ispises pozititivno iskustvo, i da sve prodje u najboljem reduuser posted image

(odgovor članu maja s.)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Porodilište Kraljevo
31.8.2016 17:55:41   
MAGDI
Zdravo devojkeuser posted image , meni je termin pocetkom oktobra pa me zanima da li neko od vas moze da mi kaze sta treba poneti u porodiliste u kraljevu? Sve od dokumentacije, sta je vama trebalo za bebu a sta za vas? Htela bih da pripremim spisak na vreme user posted image user posted image . pozdrav svima

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Porodilište Kraljevo
3.9.2016 12:55:49   
Doroty
Meni je termin 12. 10. Ja sam se prvi put porodila pre 7 godina, na prvoj stranici imaš spisak šta treba. Mada sam skoro bila na odeljenju po neke upute i vidim da je zabranjeno nositi torbe i kofere, mislim , u neću se valjda spakovati u kese? Isto je zabranjeno unositi hranu osim vode, keksa i soka. Meni su pre 7 godina donosili hranu normalno...ako ima neka mama sa svežijim info., baš bi vredelo...

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Porodilište Kraljevo
3.9.2016 12:57:18   
Doroty
Od dokumenata sam ja nosila l.kartu, zdrav.knjižicu sa krvnom grupom

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu Doroty)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Porodilište Kraljevo
3.9.2016 13:03:52   
MAGDI
Meni je 10-11 termin user posted image . Idem u ponedeljak kod ginekologa na uz i pitacu sta mi je potrebno. Ja cu baby torbu da strpam sta sve bude trebalo i keks neki i sok valjda im je hrana ok tamo. Znam da je dosta ozloglaseno Kraljevacko porodiliste ali opet zavisi kako se postavis prema njima ne znam, ja znam samo da je ovaj ginekolog stvarno dobar i cula sam dosta pozitivnih komentara o njemu. Srecno svima nama samo pozitivne da budemo da su nam bebci super i nista drugo user posted image user posted image

(odgovor članu Doroty)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Porodilište Kraljevo
3.9.2016 13:29:13   
Doroty
Mi ćemo da se upoznamo tamo.user posted image .Ako ti nije teško javni šta ti je rekao. Ja ću za desetak dana kod dr, pa ću ga sve ispitati. Pozdrav

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu MAGDI)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Porodilište Kraljevo
9.12.2016 11:27:55   
doraaa
pozdrav drage moje , nisam odavno ulazila ni na jedan forum (nemam ni vremena) pa cu sada da se javim posto citam vase postove o porodilistu u Krljevu ... evo ovako , sto se porodilista tice ja sam se prvi put porodila pre dve godine u Kraljevackom porodilistu 17.12.2014. ja mogu samo da kazem da sam ja bila prezadovoljna svima , kada da sam dosla u porodiliste primila me je jedna divna babica cini mi se da se zive Marina Dunjic da se preziva Dunjic sam sigurna jer sam tada rekla seticu se prezimena jer ce cerka da mi se zove Dunja , primili su me u 11 uvece pregledali ,ukljucili ctg dr. Stodic me je pregledao iako mi je trudnocu vodio dr. Tanaskovic , koji me je poslao u porodiliste i rekao da mu javim kako je stanje da li ostajem ili ne ... ostala sam u porodilistu . od 12 sati do 5 ujutru sam imala bolove uz mene je sve vreme bila babica koja je izuzetna zena , da nije bilo nje verovatno bi poludela od bolova , sve vreme sam bila otvore vrlo malo i onda sam se u pola 5 otvorila skroz za porodjaj kada je dr. Stodic rekao da dodjem na sto.. porodjaj je protekao veoma brzo sve je bilo gotovo za 5 min ,i dobila sam devojcicu od 4400 g.. doktor stodic i babica su me sve vreme obilazili , ono sto kazu da je prljavo ja nisam videla , bilo cisto kada sam se ja porodjala ,posle su me prevezli u porodiliste u sobu gde je dosao dr Tanaskovic da me obidje , ja nemam primedbe ni na sestre i doktore i babice u porodilistu , svi su me pazili kao malo vode na dlanu, obilazili ,uvece uzimali bebu da bi ja mogla da se naspavam iako sam ja ta 3-4 dana preplakala da odem kuci svi su bili oko mene i smirivali me .. ja sam bila u prvoj sobi ,sa jos dve devojke koje su bile divne prema meni , pomagale mi jer ja nisam mogla mnogo da se krecem jer sam imala veliki rez od porodjaja .. kaa sam htela da ustanem ,usla je sestra i rekla da se vratim najljubaznije jer nisam mogla odma posle porodjaja da ustanem pa me je ona uhvatila za ruku i odvela u kupatilo .. izvinite na dugackom postu sto je ovako detaljno ali ja sam mrala da napisem svoje misljenje jer ja nemam ni gram primedbi na njih a jos nesto da nagovestim nikog nismo potplacivali,ni kupovali bilo sta ,smatrala sam i pre porodjaja da je to njihova duznost da pomazu i ako vec to rade onda verovatno to vole... ja sam super prosla ,hranu su mi donosili ko god je dosao da me vidi cak i tetka sa svoje slave mi je donela pun tanjir svega i svacega i niko mi ni rec nije rekao , higijena je bila na nivou jer je uvek bilo cisto .. kuvarici smo par puta trazili da nam donese kafu tj .ljubazno zamolili za solju kafe koju nam je donela .. najvise mi se dopala jedna med.sestra ne znam kakoo se zove i dan danas sad kad treba opet za tri meseca da se porodim ,divna zena nadam se da ce opet biti gore ,plava zena uvek lepo sredjena ... zelim vam svima od srca da svi prodjete ko ja ,jer ja sam nezaboravno prosla.. mogla bi da se porodim jos 1000 puta opet kod njih odusevljena sam bila njihovom ljubaznoscu prema meni ... izvinite jos jednom na ovolikom postu ...

(odgovor članu Doroty)
Direktna veza do poruke: 37
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Рад.
пеперутка16

Када сте почели да радите након порођаја?

После 6 месеци. (0%)

После 12 месеци. (75%)

Од 12 до 16. (25%)

Не радим. (0%)


Ukupan broj glasova: 4

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here