|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete boli uho
1.10.2013 23:20:56   
mtajcica83

IZVORNA PORUKA: boba 11


IZVORNA PORUKA: nex

imamo problem sa sinom on puni 6 godina.. od septembra se leci na orl u kg. nema bol u usima ne curi iz usiju,ali ima sekret i neprolazi mu vazduh kazu doktori , pio je razne antibiotike i koristio razne kapi od kojih najvise nazoneks i sada jos manje cuje. doktori predlazu cevcice i uklanjanja 3 krajnika sa kojim nije imao nikada problema.zanima nas vase strucno misljenje ,unapred hvala zabrinuti roditelji sasa bojkovic kragujevac


Moj sin je imao problem sa sluhom pa smo prvo probali OTOVENT balon koji se naduvava kroz nosda bi se odcepljavalo uho a cula sam od jedne poznanice da su detetu davali fluimucil naravno na preporuku lekara i da zvace zvake ceo dan -zvuci ludo ali njima je pomoglo.Nazalost ja sam to kasno cula i operisali smo krajnike i imao je cevcicu-i evo tek sad posle dve godine je imao upalu-mada bih verovatno trebala da odem na kontrolu sluha jer nismo bili ved odavno.Nadam se da ces naci neko resenje ali prvo isprobaj sve pre operacije.
Nama je sam ishod operacije tj oporavak bio uzas-prvo agresivan je bio posle budjenja pa je tu noc povracao krv juer se nagutao pa i nemam nesto lepo da kazem,a kao posledica operacije tj higijene po bolnicama bilo je lezanje 13 dana u decijoj na imunologiji jer je dobio bakteriju i nije mogao da hoda samostalno zbog tecnosti u kuku.Tako da nemogu ti preporuciti operaciju ali ako je to na kraju jedino resenje mora se.Nadam se da ce ti moja prica pomoci i obavezno probaj sve sto ti kazu-mozda cak i one babske stvari kao cupanje kose na temenu -to valda rade jos neke baba Vange kod nas .
PS mrzim operacijeuser posted image user posted image user posted image


Jeli moze neko da mi kaze da li je OTOVENT balon zaista pomogao.Nama je to preporucio ORL,jer svrco ima uvecan 3 krajnik i zaceplene tubice, kad odemo na kntrolu npr.jedno uvo bude ok, drugo zacepljeno, i odemo kroz 7 dana(u medjuvremenu ispirali nosic, puvali balone, zavtarali nosic i usta i radili kao kad se roni)itd, i onda timpanometrijski nalaz nije dobar.Otisli sutradan i sve ok???user posted image
Citala sam par stranica unazad, i vidim da je operacija krajnika rutinska, ali eto, pokusala bi da je izbjegnem pa na sve moguce nacine pokusavamo da rijesimo to..Rekao nam je dr,da zvace zvaku, medjutim, on jos nezna da je zvace tj.ja se bojim da mu je dam, ali sve ostalo sto nam je preporucio radimo.Ovi baloni bi nam trebali stici kroz par dana.
Znaci mi svako milsjenje i iskustvo.

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Dete boli uho
2.10.2013 14:40:30   
Ana RR
Mtajčice, ja stvarno ne znam user posted image

Znam da svi izbegavaju bilo kakvu intervenciju ali možda bi mu operacija krajnika rešila taj problem na duže staze? Ne bi imao više takvih problema.

Nadam se da će ti odgovoriti neko ko ima iskustva user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Dete boli uho
2.10.2013 15:02:17   
mtajcica83
Da, i ovdje me stariji savjetuju da ako duze bude imao probleme da je bolje da se to operise...Eto pisala sam u postu, pokusacemo sa tim balonima i ostalim sto nam je dr.predlozio pa cemo vidjeti.

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Dete boli uho
2.10.2013 15:03:42   
mtajcica83

IZVORNA PORUKA: mtajcica83

Da, i ovdje me stariji savjetuju da ako duze bude imao probleme da je bolje da se to operise...Eto pisala sam u postu, pokusacemo sa tim balonima i ostalim sto nam je dr.predlozio pa cemo vidjeti.


Da se ovo ''stariji"" ne shvati pogresno, milsila sam na mamu, tetku,i uopste ljude koji su vec imali ovakva iskustva.

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Dete boli uho
3.10.2013 7:52:55   
vukosava
Moja je prosle subote dva sata kukala mama mama mama. Odveli smo je kod lekara i nasli su da imala upalu uveta. Prethodnu noc je jako lose spavala, temperatura oko 37.6 C i u toku dana. Dali su joj neke kapi u usi protiv bolova na svaka dva sata i antibiotik. Jos ga pije, bice to 11 dana, ali nakon 3 dana mi se vratilo ono staro dete. Ko novo.

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Dete boli uho
3.10.2013 7:58:22   
vukosava

IZVORNA PORUKA: mtajcica83


Jeli moze neko da mi kaze da li je OTOVENT balon zaista pomogao.Nama je to preporucio ORL,jer svrco ima uvecan 3 krajnik i zaceplene tubice, kad odemo na kntrolu npr.jedno uvo bude ok, drugo zacepljeno, i odemo kroz 7 dana(u medjuvremenu ispirali nosic, puvali balone, zavtarali nosic i usta i radili kao kad se roni)itd, i onda timpanometrijski nalaz nije dobar.Otisli sutradan i sve ok???user posted image
Citala sam par stranica unazad, i vidim da je operacija krajnika rutinska, ali eto, pokusala bi da je izbjegnem pa na sve moguce nacine pokusavamo da rijesimo to..Rekao nam je dr,da zvace zvaku, medjutim, on jos nezna da je zvace tj.ja se bojim da mu je dam, ali sve ostalo sto nam je preporucio radimo.Ovi baloni bi nam trebali stici kroz par dana.
Znaci mi svako milsjenje i iskustvo.


Ja nemam pojma sta je taj balon ni ti nalazi... Mojoj maloj je u proslu subotu pedijatar nesto vadio iz uveta necim tankim, nista pomocu vakuuma i na silu, p principu savetuju da se usi uopste ne diraju (ni onim stapicima za koje ovde tvrde da su u stvari za nos), ovde misle da tako mogu da ostete bubne opne pa ako ima nesto u uvetu, daju antibiotike da to organizam iznutra ocisti...

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Dete boli uho
3.10.2013 8:17:01   
Trcosava
Ljudi moji, da ste vi imali nekad upalu uveta i vi bi vikali mama, mama. Boli kao sto đavola. Imala sam upalu sa nekih 10 godina - i dan danas pamtim taj bol.

Naime, KLIK za taj balon. Nit' sam čula, nit' videla do sada. Ako to radi na principu duvanja nosa, kapiram da kada su tako mali, prbolem je u neizduvavanju nosa, odnosno nepravilnom čišćenju (po mojem vrlo često sam strah mame ili jednostavno nemirno dete, mada..... da ste vi videlikako sam Ani ja u početku isisavala nos - neko bi zvao socijalno hahah).

Vuko, nađoh i to sa čime je vadio mast iz uveta KLIK (link je o svećama za uši, ali na samom početku lekar vadi mast iz uveta nekim 'štapićem')

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Dete boli uho
25.11.2013 14:58:32   
milicicak
T ne boli uho ali ima dijagnozu sekretorni otitis media. Do sada ni jednom nije imala upalu uha ali je taj sekret u oba srednja uha stalno prisutan. Timpanogram je B tipa. Th je toaleta nosa jer po recima ORL nista drugo ni ne moze da joj da, em je mala em nema nikakve simptome infekcije. Dan pocinje i zavrsava sa Ne slince user posted image
U poslednjih par dana bas kaslje, sekreta ima vise ali i dalje providan, trlja usi i budi se nocu ... kontrola kod ORL nam je pocetkom decembra, ove nedelje svakako idemo kod pedijatra...
Moje pitanje je sta jos mogu da uradim osim te toalete nosa da joj pomognem da se sto pre oslobodi sekreta.
Hvala puno na odgovorima

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Dete boli uho
25.11.2013 16:19:02   
Tiziana
I moj sin ima sekretornu upalu usiju,timpanonemtrija tip B ili ti potpuno ravna crta. KOD njega je ustanovljen uvecan treci krajnik koji mor anapolje. Mi idemo kod Zutica,poceli smo sa terapijom pocetkom okotbra.E sad,kod njega dolazi do tog zapusenja delom od alergija,a delom od nekih virusa i prehlada pa je u prvom naletu terpajie pio antibiotik,prskali smo nasonex i jos nesto,ne secam se sad tacno. Ond aje druga faza bila kombinacija inhalacija,a sad u trecoj pije dva homeopatska leka,tonzilotren i polinol.i mi treba pocetkom decembra na kontrolu.
U svakom sl ta sekretorna upala usiju se malo duze leci. Kod mog sina se vidi poboljsanje iako je timpanometrija i dalje tip B.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Dete boli uho
25.11.2013 16:46:32   
Anoniman
I mi da se javimo u ovoj temi, upala uha, ali blaga user posted image

(odgovor članu Tiziana)
  Direktna veza do poruke: 335
   RE: Dete boli uho
25.11.2013 19:18:01   
Nestrpljivaa
I mi smo imali jaku upalu uha koji je doveo do napuknuca bubne opne i na kraju do operacije,ugradjena joj je cevcica u levo uvo i izvadjen treci krajnik posto je bio ogroman i pritiskao joj nosnu sluznicu.Sada se polako oporavljamo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Dete boli uho
25.11.2013 19:45:01   
Ana RR
Nestrpljiva user posted image mukica mala..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Nestrpljivaa)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Dete boli uho
25.11.2013 19:55:44   
Nestrpljivaa
Dusa moja bas se namucila mesec dana nije ni jela ni pila samo povracala i zalila se na bolove.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Dete boli uho
25.11.2013 22:03:54   
milicicak
Nestrpljiva user posted image

mi idemo kod Subarevica u IMD. Kao sto rekoh nema terapije (osim te sugave toalete nosa) jer em nije imala upalu uha, em je mala za kombinaciju koju on preporucuje (nasonex+Aerius)... u kolektiv ne bi trebalo do daljnjeg bas da ne bi doslo do upale... dao nam je 3 meseca fore da se sekret povuce, posle toga predlaze cevcice pa ja trazim sve sto mogu da taj sekret izbacimo...

ja sam ozbiljno razmisljala o homeopatiji ali sam se pokolebala (ne zato sto ne verujem nego zato sto su nosaci za aktivne supstance najcesce laktozni a T to zbog alergije ne sme), moracu da pricam sa pedijatrom na tu temu...

Veliki user posted image za sve malisane a mamama hvala za savete

(odgovor članu Nestrpljivaa)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Dete boli uho
25.11.2013 22:13:11   
mtajcica83
Evo da se oglasim povodom svog posta iznad.Nabavili smo te balone, ispirali 15 tak dana nosic nasonexom, i izvlacili pumpicom,sa balonima smo radili 3 puta dnevno na svaku nozdrvu po 3 puta i tako mjesec dana.Posli na kontrolu, nalaz super, nema vise tog pritiska u usima..Vjerovatno smo mu mi sve to uspjeli izvuci dobro i sline i ovo sa balonima je najvise pomoglo.Kontrola nam je za mjesec dana za svaki slucaj terba pratiti pa cu bas javiti kako je proslo..

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Dete boli uho
25.11.2013 23:18:19   
Ana RR
Odlično mtajčice user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Dete boli uho
28.11.2013 11:58:21   
vonavoj
evo i mene u ovoj temi,moja cera je ove godine ima 7 puta upalu uha,i odlucila sam da je vodim u Bg,privatno,jer nasi u Pa orl ne znaju nista!!!njima je sve to normalno i treci krajnik gledaju samo rengenom,a to ne moze kod nas...aparat za timpanometriju ne radi...
odlucila sam se za dr Baljosevica,privatno,danas idemo,pa cemo videti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Dete boli uho
28.11.2013 11:59:41   
vonavoj
prvo da cujemo misljenje i pravu dijagnozu..i onda da probamo homeopatiju!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Dete boli uho
28.11.2013 21:15:12   
madre
von, sta kaze dr?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Dete boli uho
29.11.2013 9:19:44   
vonavoj
ovako,dr kaze da mora da se vadi treci krajnik,je joj je to problem,timpanometrija je ok,C, ili da ne ide u vrtic,jer je jos mala...eh,lako je to reci,kad nema ko da je cuva! Zakazao nam je operaciju za 18.2.SAMO jos da nabavim uput za Institut,on ce tamo raditi..ali je veeeeeeeeeliki problem sto nasa lekarska komisija u Pa ne daje upute za Bg,jer se navodno kod nas radi takav operacija,ali tek za decu od trece godine.... videcemo,potegnucemo sve veze..prvo za orl,pa za komisiju!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Dete boli uho
29.11.2013 10:03:02   
vikiveki
Moju ćeru je pre često bolelo uho ali valjda kako je porasla boli je sve ređe,izgleda da to ima veze sa trećim krajnikom,jer sam čitala da kako deca rastu tako se on smanjuje i nestaje,možda je i kod nje počeo da nestaje pa je sada ne sećam kada je zadnji put bolelo uvo,a pre je non stop

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Dete boli uho
29.11.2013 10:06:57   
vonavoj
Pa da,i dr je rekao da ne mora da se operise ako ne ide u vrtic,jer ce kad poraste,vec od trece godine da bude sve to manje..ali nemam ko da je cuva!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Dete boli uho
29.11.2013 14:52:45   
vonavoj
ovde lepo pise da operaciju ne treba cekati, KLIK

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Dete boli uho
29.11.2013 14:54:33   
New Mom

IZVORNA PORUKA: vonavoj
ali tek za decu od trece godine....

Ovde se čeka da dete napuni 2 godine i može na operaciju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Dete boli uho
7.12.2013 17:19:39   
lepoticarka
Ima li neko iskustva sa curenjem uva u trajanju od preko dve nedelje?
Nama je već treći put procurelo uvo u poslednjih mesec i po dana ali, za razliku od prethodna dva puta kada je prestajalo nakon trećeg dana antibiotika, još nije prestalo da curi.Uvek je desno u pitanju.Inače,bebac nam ima 4 meseca i isto toliko antibiotika je već popio. Mislim da nam je ovaj put nepotrebno prepisan,više zbog protokola.Prethodni put smo imali bakteriju ali ovaj put su nam brisevi nosa i uva u redu bili pre korišćenja antibiotika.Inače,beba nema temperaturu i nije kenjkava u toj meri da posumnjamo na nešto.Igra se,smeje i guče,sasvim normalno.Dr više ne zna šta će pa će nas možda smestiti u IMD i dati mu longacef.Nema mi logike ali valjda zna bolje od mene.Uradili smo krv na sedimentaciju,crp i još nešto ali smo zakasnili po rezultate i NIKAKO nisu mogli da nam daju jer nemaju ključ od OPL klinike.Kao da imaju samo jedan dokument,a ne u kompjuteru laboratorije, i to je to.Ja mu i ova dva dana dajem Pancef,čisto da bude na njemu do ponedeljka pa da vidimo šta ćemo.A nema gde nismo bili.I sve ista priča,čistite mu nosić i to je to.Mi čistimo ali mu je nosić prhodan,ne kašlje,nema temperaturu ali mu jednostavno curi uvo.Tačnije,kako doktori kažu-gnoj.Ništa ne smrdi.Ali,ne znam više ni sama....Ispiramo mu uvo hidrogenom i stavljamo neodeksacin kapi 3x2. Čak nam je dr rekla i da mu ''usisavamo''gnoj iz uva ''nosko''-m ako vidimo da ga ima. Ne znam više šta bi moglo biti uzrok tome.Možda Pentaxim?Jar,sve nam je nekako počelo od dana prve doze.Drugu nismo ni primili jer nije bebac bio zdrav...
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Ipak će se neko tako zvati ceo život
jelena038

Pre nego što neko ime stavite na listu mogućih za vaše dete, ili u anketu...

...konsultujete literaturu (18%)

...saznate bar čije je (9%)

...saznate bar šta znači (18%)

...pitate makar muža za mišljenje (40%)

...ne zamarate se previše oko toga (10%)

...mrzite imena (4%)


Ukupan broj glasova: 92

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here