|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Otečene noge u trudnoći
7.4.2014 13:25:06   
Mille
Da li je neko od vas probao da nosi kompresione carape za oticanje nogu? To bi trebalo da pomaze, sa najmanjim stepenom kompresije naravno. Ja za sad nemam problem sa oticanjem, a nadam se da ce to blagostanje da se nastavi do kraja :)

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Biserka)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Otečene noge u trudnoći
16.4.2014 8:28:25   
Vanda
Ja sam tek 22 nedelja a oticu mi zglobovi na nogama i to ne bi bilo strasno da me uzasno ne bole noge. Pritisak mi u redu za sada, analiza mokrace i krvi prosli mesec takodjer u redu. Mislim da mi se i pocinje kociti jedna noga. user posted image . Sa kocenjem sam imala i ranije problema ali sa oticanjem nikada. Da li neko zna da li je dozvoljeno pakovanje nogu u foliju sa nekim obicnim uljem ili beby kremom? Inace pijem ogromne kolicine vode citav zivot.........

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Otečene noge u trudnoći
16.4.2014 15:37:06   
Mille
Oticanje nogu je u trudnoci normalno, nekom vise nekom manje, dok god su nalazi u redu i pritisak, mislim da nema mesta panici. Ali da je neugodno, sigurno jeste. ja sam citala da pomaze lagana fizicka aktivnost, makar samo da se stopala pomeraju u krug, svakom nogom po 10 puta u svaku stranu. kao kad se zagrevaju skocni zglobovi, i lagano podizanje nogu je takodje dobro za oricanje. Noge ne moraju da se podeignu sroz uza zid, moze da se legne i da se noge dignu na nekoliko poslaganih jastuka. A setnja isto pomaze. ;)

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Otečene noge u trudnoći
16.4.2014 17:43:47   
gogili75
nije strašno dok ne počnu ruke i lice da ti otiču, tad se javi doktoru, i kontroliši pritisak.

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Otečene noge u trudnoći
17.4.2014 12:21:08   
Vanda
Setnja bas i ne pomaze jer nakon petnaest minuta bolovi i nastaju. user posted image Podizanje nogu pomaze user posted image Za pakovanje nogu niko nista nije cuo??

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Otečene noge u trudnoći
17.4.2014 16:03:15   
Mille
Mislim da lagano hladjenje nogu pomaze, kao sto ima i gomilu kremica koje imaju ovu funkciju a mogu da se koriste u trudnoci. Ali lagane vezbice, sto manje sedenja i dizanje nogu u vis.

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Otečene noge u trudnoći
21.4.2014 0:41:50   
MaraSrna
Meni uzasno oticu noge i dlanovi,prsti me bole kada hocu da ih savijem.ruke trnu,kazu da je sve normalno.Sada sam 32 nedelja ali to je pocelo pre mesec dana.Pomaze jedino hladna voda.Preporucuje se kratka setnja jer duga moze samo pogorsati stanje.U licu sam takodje otecena ali svima u bolnici je to normslno user posted image

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Otečene noge u trudnoći
21.4.2014 9:43:00   
gogili75
MaraSrno proveri pritisak i da li slučajno imaš protein u mokraći. nije bezazleno kad otičeš u licu, znam iz iskustva

(odgovor članu MaraSrna)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Otečene noge u trudnoći
21.4.2014 9:59:55   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Vanda

Za pakovanje nogu niko nista nije cuo??

Ja sam radila parafinsko pakovanje nogu pa kontam da moze bilo koje.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Otečene noge u trudnoći
21.4.2014 10:04:52   
mali_mis
Ja nisam ni skontala dok sam bila trudna (negde pred porodjaj) da su mi stopala oticala. Ali zato posle jesam. Jedna baletanka mi je velika, bukvalno mi spada sa noge, a druga normalne velicine user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Otečene noge u trudnoći
21.4.2014 10:08:58   
gogili75
normalno je da noge otiču u trudnoći ali je opasno ako lice i ruke otiču, tako je bilo u mom slučaju. Odmah su mi vadili krv i pritisak i zadržali u bolnici.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Otečene noge u trudnoći
7.6.2014 17:29:18   
dunja RR
Pre trudnoće i do 8. meseca trudnoće stopala izgledaše ovako
user posted image



U 9. mesecu, potpuno nadute i utrnule, ne osećam stopala, hodam mehanički. Ne mogu da obujem ništa osim Grubin japanki.
user posted image



< Poruku je uredio dunja RR -- 7.6.2014 17:31:40 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Otečene noge u trudnoći
7.6.2014 17:40:05   
branki*
joj,dunjac,takva su i moja bila u 9.mesecu,mnogo mi je to smetalo,a imam lepa i koscata stopala..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Otečene noge u trudnoći
7.6.2014 17:45:54   
dunja RR
Branki, i ja isto, uvek su bila tanka, kao i zglobovi, a sada ... ne mogu ih prepoznati ..jel ti se posle porođaja odmah povukao otok?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Otečene noge u trudnoći
7.6.2014 17:50:49   
New Mom
Дуња, после порођаја ћеш стално ићи да пишкиш и брзо ће све спласнути.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Otečene noge u trudnoći
7.6.2014 18:08:12   
branki*
da,dunja,bila su skoro ista jos odmah posle porodjaja,a za nedelju dana su bila potpuno ista kao pre.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Otečene noge u trudnoći
7.6.2014 18:21:35   
dijana1*
Dunja jos koji dan i prolaziuser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Otečene noge u trudnoći
7.6.2014 18:57:03   
Trcosava
Joj Dunjice :(

Ja recimo da imam sreću da mi se trudnoća završava zimi user posted image pa ne stignu da oteknu. Ali inače mi leti otiču, ne u ovoj meri, ali otiču. Sve mi se urežu sandale. Sigurno su ti rekli da smanjiš so na minimum, ali iovako nećeš još dugo da trudnuješ user posted image

Već su ti rekli, legneš malo na krevet, pa na jedan deblji tvrđi jastuk, ili 2 mekša i uživaj.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Otečene noge u trudnoći
7.6.2014 19:08:22   
degu
Dunja ista sam, čim krenu vrućine ja se naduvam sva, čak sam primetila da su mi i butine otečene. Trebalo bi da podignemo noge iznad nivoa tela, mada je meni baš nezgodno, na leđima ne mogu da ležim a na boku se sva nešto iskrivim kad dignem noge. Uveče mi mm izmasira noge s Melinim gelom i on je spas. Radi vežbice za cirkulaciju, širi i skupljaj prste, kruži stopalima, pomeraj napred nazad, to su nama u školici pokazali.
Baš sam sad probala jedne papuče, idem na venčanje za 2 nedelje, nema šanse da uguram nogu a nije neki uzan model user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Otečene noge u trudnoći
7.6.2014 22:05:57   
viking
Dunja, maži onaj gel što ste delili ovde na RR, i meni su takve noge bile, gel je pomogao. A čisto da znaš, posle carskog, dok budeš ležala u šok sobi, isto će ti oticati noge od ležanja, čim kreneš da ustaješ, povući će se.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Otečene noge u trudnoći
7.6.2014 22:12:10   
dunja RR
Degu, Vik, mažem Mellu svako veče. Prvo ohladim stopala dobro u hladnoj vodi pa me mm maže, lagano izmasira stopala i listove sa Mellom, i to mi olakša noge, u smislu da mogu da zaspim i da mi ne gore. Otok ne spada. Ujutru, ili posle hodanja opet gore i sve tako.

Degu, i meni je nezgodno da ih dignem višlje, na neki jastuk i sl, ne prija a vežbice nisam radila user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.6.2014 22:13:11 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Otečene noge u trudnoći
7.6.2014 22:15:14   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Sigurno su ti rekli da smanjiš so na minimum, ali iovako nećeš još dugo da trudnuješ user posted image



Trcka, baš nisam slani tip, ne volim slano, pa ni u trudnoći nisam jela nešto preterano slanog. Ovo je krenulo tačno sa vrućinama, i sve gore i gore, dobro je što kažeš de neće još dugo.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Otečene noge u trudnoći
7.6.2014 22:17:07   
viking
Onda ne znam, meni je taj gel i držanje nogu na dva jastuka pomagalo.... Ali kao što neko reče, izdrži još malkice :)

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Otečene noge u trudnoći
7.6.2014 22:20:40   
dijana1*
Danas sam prvi put videla da noge mogu ovako da oteknuuser posted image
A da se konsultujes sa dr?

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 7.6.2014 22:22:09 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Otečene noge u trudnoći
9.6.2014 21:19:43   
dunja123
Draga Dunja RR, meni su i gore bile u prvoj trudnooci. Sve do butina. Posle porodjaja sam dva dana samo isla u wc da piskim. Kad me je muz video posle dva dana nije mogao da veruje kako su bile tanke. Sad nisu bas takve ali jesu otecene.inace jos od posle prve trudnoce nosim broj vecu obucu. To je bas bezveze. i nekoliko meseci posle (posto sam se porodila krajem maja), do kkraja tog leta, su mi urastali nokti na nogama...uzas

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here