|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Otečene noge u trudnoći
4.5.2012 13:08:12   
Nestrpljivaa
Pritisak mi je malo nizi ali mislim da to nema nikakve veze,a sta cu ostaje mi da izdrzim jos malo.

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Otečene noge u trudnoći
4.5.2012 13:11:12   
branki*
ma,bitno da nije visok,kad vec imas otoke.
tacno znam kako ti je,moja stopala su bila ogromna,mesnata,naduvana,a inace imam mala,koscata stopala.nosim 36,a tad sam nosila neke mamine cizme 38,koje su mi bile taman.odvratan osecaj naduvenosti.ali,prodje kad se porodisuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Nestrpljivaa)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Otečene noge u trudnoći
4.5.2012 21:13:32   
anirez
I meni su noge uzas, dva broja veca obuca a tek na pola trudnoce, o rukama da ne pricama, kao sto ne keko rekao svaki prst mi kao cevap user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Otečene noge u trudnoći
11.6.2012 13:08:46   
Valerie
jel smem da stavljam hladne obloge na noge? prija, ali ne vidim da je nego to savetovao

(odgovor članu anirez)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Otečene noge u trudnoći
11.6.2012 16:23:11   
blackmagic
Evo..kako su krenule vrucine..meni stopala ko krofne..uzas...
Zene jeste li sigurne da smemo mackati noge raznim gelovima u trudnoci?user posted image

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Otečene noge u trudnoći
11.6.2012 19:15:39   
dAKi89
nista mi ne pricajte o otecenim nogama... user posted image Najvise se bojim da ce ostati vece za broj i nakon porodjaja, citala sam da je to moguce, a i ovako nosim 41 user posted image
Sto se tice obloga, eto ja koristim Baleinu so za noge,kao neka kupka za stopala i SUPER JE! Meni kad oteknu noge, uvek me i bole, a posle ove soli nista! Fino i hladi... Probajte! Ne vidim zasto ne bi smelo... Nije to neki lek. user posted image

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Otečene noge u trudnoći
11.6.2012 21:36:33   
Anoniman
E bas cu uzeti tu so , izludela sam od otoka , zglobovi su mi se istopili user posted image

(odgovor članu dAKi89)
  Direktna veza do poruke: 257
   RE: Otečene noge u trudnoći
11.6.2012 21:37:59   
pandina
Kakav osecaj, ponovo posle tri otecena meseca videti svoj clanak u normalnoj formi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Otečene noge u trudnoći
11.6.2012 22:59:07   
mirna32
kod mene od subote noge kao dva balona a i ruke..naime inace sam frizerka i nemogu vise svoje skare drzat u rukama male su mi zapadnu mi prsti..i strasno me noge bole ujutro kad se ustanem a bas u zadnje vrijeme ne radim puno samo po jednu ili dvije musterije dnevno a noge ujutro kad ustanem jedva stanem na njih...i hvata me navecer nervoza u nogama jer mi bude vruce jako...pa to rijesavam onim gelom od balee sto hladi za noge..neznam dal je to sta stetno al s tim isto rijesavam i glavobolje namazem si vrat i kad tako hladi i pece ne osjetim glavobolju..

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Otečene noge u trudnoći
13.12.2013 21:10:42   
viking
Dobro je dam pročitala ovo, potpuno sam zaboravila da imam ovaj Gel protiv umornih nogu, sad sam ga namazala, baš ću da vidim za nekoliko dana kakvi su rezultati! Mada, na ambalaži nigde ne piše da je proizvod protiv otečenih već samo protiv umornih nogu.
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mila, jedan od naših sponzora Paketa za Trudnice - Mella Cosmetics, u paketu poklanja u trudnoći; prijavi se i možda postaneš srećna dobitnica. Možeš se prijaviti i sada (mada je kraj meseca) ali možeš i u maju, pogledaj ovde:

KLIK





< Poruku je uredio viking RR -- 13.12.2013 21:51:48 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Otečene noge u trudnoći
15.12.2013 13:27:10   
viking
Evo ja da prijavim, ovaj gel radi, stvarno mi je smanjen otok za 90% !

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Otečene noge u trudnoći
15.12.2013 14:57:05   
Jole84
Ooo superiška user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Otečene noge u trudnoći
16.12.2013 10:05:14   
New Mom
Vik, možda ti pomogne savet iz školice što sma dobila - ujutru PRE no što ustaneš, potrebno je da radiš blage vežbe, pomeraš zglobove, onako skočni u krug, prste skupiš, raširiš itd., da pokreneš cirkulaciju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Otečene noge u trudnoći
21.12.2013 17:42:27   
Milica cica
I meni su počele blago da otiču noge, mažem tim gelom. Sad sam se ufrkisala kad sam pročitala da to može imati veze sa visokim pritiskom. Mada sam ja uvek imala 90/60.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Otečene noge u trudnoći
24.12.2013 8:06:06   
zmajče
proverite D-dimer moze imati veze sa trombofilijom i zgrušavanjem krvi a tada mora da se uvede heparin

_____________________________

maj 2013 vto b=1,7
septembar 2013 prirodni radovi b=1324
čuli i videli naše sunce

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Otečene noge u trudnoći
27.1.2014 21:19:18   
Medolinak
Zdravo drage trudnice,

u 38. nedelji sam trudnoce i pocele su da mi oticu noge, i ponekad prsti na rukama, nista strasno i alarmantno samo me interesuje jedna stvar. U prvoj trudnoci se secam da mi je doktorka rekla da je sve to normalno, ali se secam da mi je rekla da proveravam da li mi ostaje udubljenje kada pritisnem otok prstom. Sada se ne secam zasto mi je rekla da opratim paznju na to. Veceras sam primetila da mi je deo ispod zgloba na stopalima otecen i bas kada pritisnem taj deo ostane udubljenje i nakon par sekundi se povuce. Malo sam se uprpila pa rekoh da vidim da li neka od vas zna nesto o tome. Inace juce sam merila pritisak zadnji put i bio je normalan, 118/80.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Otečene noge u trudnoći
27.1.2014 22:07:11   
New Mom
Jer otoci na nogama mogu biti razlicitog porekla, zbog bolesti bubrega, srca, alergija itd.
Ako su topli na dodir i vracaju se (koliko god polako al se vracaju) to je zbog opterecenja bubrega sto je normalno u trudnoci. Nije dobro ako pored toga otices u licu i drugim delovima tela, ako ti je pritisak povisen i ako imas belancevina u urinu. To znaci da telo ne moze da kompezuje sve promene (ovo je preeklampsija).
U 38.nedelji je sasvim normalno da si otecena. A pritisak ti je ok. Probaj malo vezbi za cirkulaciju pogotovo pre ustajanja.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Medolinak)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Otečene noge u trudnoći
28.1.2014 18:32:51   
Medolinak
Newmom hvala na odgovoru user posted image
Elem, jutros ja bila do bolnice da uradim potrebne analize pred carski rez i pitala moju doktorku za te otoke, ona kaze da to nije nesto sto bi trebalo da me brine, jer mi je pritisak ok, urin ok i da naredna tri dana jedem po dva kuvana belanca, verovatno je u pitanju nedostatak proteina. Danas su mi stopala ceo dan bila ok, s obzirom da sam se celo jutro vukla po bolnici, e videcemo veceras. user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Otečene noge u trudnoći
29.1.2014 20:45:48   
Jole84
I mene noge baš muče zadnjih dana,krofnaste su i teške ko tuč,sve čarape mi se usecaju user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Medolinak)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Otečene noge u trudnoći
9.3.2014 23:44:39   
Jole84
Žene kako rešavate otečenost? Kod mene se povuklo jedan period,pa sad opet,sećam se kad je Vik pričala o "medveđim šapama",e pa sad je razumem user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Otečene noge u trudnoći
10.3.2014 0:09:26   
gogili75
Ja imam loše iskustvo sa oticanjem ruku, nogu i lica, naime otišla sam kod dr kad sam već jako bila otekla, pritisak mi je bio povišen 130/90, uradili su mi analizu krvi i urina i bio mi je povišen protein u mokraći p su me hospitalizovali. 10 dana kasnoje sam izgubila bebu u 30-oj nedelji trudnoće,to je bilo pre mesec dana. za tih 10 dana sam se osećala dobro i nisam imala nikakve tegobe. Tako da kontrolišite pritisak i ukoliko jako otičete u rukama i licu obratite se doktoru.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Otečene noge u trudnoći
10.3.2014 11:15:22   
Leax
Jole i ja ti preporucujem redovne kontrole kod dr i merenje pritiska zbog otoka a ako je ste strane sve ok onda gledaj da smanjis unos soli , unosi sto vise vode i odmaraj se lezeci na boku da rasteretis pritisak na bubrege user posted image

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Otečene noge u trudnoći
10.3.2014 11:46:46   
Jole84
Gogili baš mi je žao user posted image
Leax do sad mi je pritisak bio ok,mada ne merim ga baš svakodnevno a i ne otiču mi svaki dan,pa pretpostavljam da ima veze sa solju i sa preforsiravanjem. Koliki pritisak se smatra zabrinjavajućim? Meni je normalan 90/60 a par puta mi je bio oko 110/70,ja pretpostavljam da je to skroz ok,mada ipak reći ću dr na sledećoj kontroli.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Otečene noge u trudnoći
10.3.2014 17:24:14   
gogili75
granica je 130/80, ako ti bude viši od ovog javi se doktoru. Meni je pritisak bio povišen od 25 nedelje, pre toga je bio oko 100/70

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Otečene noge u trudnoći
22.3.2014 0:50:54   
Biserka
Ja sam u prvoj trudnoći i to baš na samom kraju, možda mesec dana pred porodjaj, imala problem sa otečenim nogama, tačnije stopalima i šakama. To je bilo toliko otečeno, da sam imala utisak kao da hodam po sundjeru user posted image o izgledu da ne govorim, kao dve krofne user posted image . A najgore od svega je bilo naći obuću, s obzirom da su me i kućne papuče iritirale i stezale. Baš na sam porodjaj sećam se da sam išla u sestrinim za broj većim ugsicama user posted image Ruke su mi takodje bile otečene, doduše nešto manje, ali recimo ni jedan prsten nisam mogla da navučem... Inače sam imala sve vreme normalan pritisak, nisam se nešto ni ugojila - oko 10-ak kg, e jedino što sam imala uvećanu plodovu vodu, i moja dr mi je rekla da može da ima veze sa tim. Uglavnom, posle porodjaja sve se to vrati brzo u normalu user posted image

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here