|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi simptomi porođaja
25.4.2011 16:11:48   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: nencydrew

E, pa drage moje, ja se porodila!

Ispostavilo se da su ipak bili pravi trudovi!

Prosto neverovatno-bili su slabiji u odnosu na prvu trudnoću.Sreća pa je mm bilo sumnjivo...

Ja tamo bila otvorena 7 cm, porodila se za 20 min!


Barvo! user posted image Jesi li izasla kuci vec?



Da, posle tri dana!Dr "očistio" celo odeljenje dan pred Uskrs

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Prvi simptomi porođaja
26.4.2011 7:18:27   
zmajeva
Ustala sam jutros da piskim i izaslo mi je malo krvi. Nista nije sluzavo, pa sam se uplasila, ne znam sta da radim? Na sred sam 34 nedelje?


_____________________________

www.kreirajzivot.com

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Prvi simptomi porođaja
26.4.2011 9:24:44   
RenataP
Idi odmah na pregled.Ja sam prokrvarila isto tako kao i ti,kad sam otisla da piskim,u 26.ned.Primala sam terapiju pet dana u bolnici i sad do 37.ned pijem partusisten za odrzavanje

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Prvi simptomi porođaja
27.4.2011 9:39:17   
Anoniman
3 dana pred porodjaj nisam vise mogla da lezim na stranu,samo na ledjima.Odem na ctg,pokazuje kontrakcije-pita me babica da li me boli,ja kazem ne.user posted image
16.11 bol kao kada dobijem menstruaciju,pokusala sam da pratim na koliko,ali nisu bile tacne,cas na 10-cas na 15 min.Odem na ctg prikaze se samo jedna poveca,kaze babica-neces ti jos.user posted image
17.11 bolucka li bolucka,ali nisam obracala paznju,boli me dok ne stignem do ctg-a,cim legnem-kontrakcija nema.user posted image user posted image
Podne-Malo-malo pa me stegne,ja se natrcim i mrdam malo kukovima-bol prodje.
Vece,22h-2 sata unazad imam kontrakcije,nisu jake,i dalje bol kao pred ciklus-mislila sam da su lazne.U ponoc sam bila skroz otvorena.user posted image

(odgovor članu RenataP)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Prvi simptomi porođaja
16.5.2011 23:22:51   
Anoniman
termin mi je za 2 dana,vec 4-5 dana imam problema sa gasovima da prostite i retkom stolicom...bol u krstima vec par dana i nocas od 6 malo jaci bol u krstima koji se siri u predelu jajnika...u pauzama tog bola bebac je bas nemiran...jel se ja to poradjam user posted image drzite fige da zurka nocas pocne.bol u krstima je skoro pa konstantan a po dnu stomaka jevlja se na 15-tak minuta. user posted image user posted image
ja sve cekam nesto vece,mislim da nisu to one lazne pa da me vrate kuci...porodiliste mi je na 10 min od kuce.
sta mislite iskusne mamice user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Prvi simptomi porođaja
16.5.2011 23:30:56   
choopa choops
I ja sam tako cekala i sve se bojala da su lazne jer u pocetku nisu bas boljele, a kad su pocele da budu jake, opet nisu bile u jednakim vrmeneskim intervalima kao sto kazu da treba da budu (vec na 8min, pa 2min, pa 11min, pa 3 min i sve tako s brda s dola). Dok nisam zovnula dr koja mi je rekla da odmah krenem u porodiliste. Znaci te prve su pocele oko 7/8h ujutru, zvala dr oko 11h, a porodila se u 14.50h. Tako da mozes svasta da ocekujes i mozda je to to user posted image Zelim ti brz i sto manje bolan porod! user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Prvi simptomi porođaja
16.5.2011 23:34:16   
Brana
Moguce je da ti se priprema porodjaj,ali prati kontrakcije,ako se vremensko rastojanje njihovog pojavljivanja sve vise bude smanjivalo i kontinuirano nastavljalo kreni u porodiliste.
Sve najbolje i da ti porodjaj prodje u najboljem redu!user posted image


< Poruku je uredio Brana -- 16.5.2011 23:35:25 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Prvi simptomi porođaja
16.5.2011 23:41:12   
Anoniman
hvala zenskice user posted image

ovo kad stisne ispod stomaka neda mi se ni ispravit ljudski...daj boze da krene nocas...vama laka i lepa noc javicu sta je bilo.user posted image

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Prvi simptomi porođaja
25.5.2011 14:30:42   
Gagabg
Meni je sa prva dva deteta pocelo kao jaci bol u krstima, a zatim primetim na vesu taj sluzni cep i malo sukrvice, pa cak i vodice, ali veoma malo, kao da sam se malko upiskilauser posted image , zatim bol u krstima pocinje da bude jaci i da se siri ka jajnicima.....do tog bola prodje ceo dan i noc sa stezanjem stomaka, sto uopste nije bolno...a vodenjak kada pukne ne boli, bar mene nije, oseti se samo mali pritisak i to je to krene voda....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Prvi simptomi porođaja
6.6.2011 16:02:40   
TABOJA
na kraju sam 39.nedelje, od 35. sam otvorena 1 prst, grlic 2cm i imam ponekad blage menstrualne bolove. Kratko i prodju.Inace, posteljica mi je vec 2 nedelje III stepen, ali dobro funkcionise. Poceo mi se javljati kao neki iscjedak ujutru obicno ima par dana, zuckasto, malo ga bude i nista citav dan. Danas imam pomalo osjecaj kao da cu dobiti, ali bas blago...Da li pocinje?

(odgovor članu Gagabg)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Prvi simptomi porođaja
28.8.2011 17:22:48   
jovana j
Vidim da ovde u ovoj temici odavno nije niko nista pisao... a ne znam zasto user posted image Uglavnom o simptomima porodjaja pricamo u trecem tromesecju, ali ovo mi je bilo narocito interesantno, jer sam na jednom mestu mogla ukratko da procitam o simptomima porodjaja,a da ne moram da citam sve i jednu porodjajnu pricu (premda sam ih sve procitala jos davno)

Ja sam u 40.nedelji sada, lazne kontrakcije imam odavno... ne znam ni sama kad su krenule, a postala sam ih svesna pre jedno mesec i po dana, mozda malo jace, kad mi je babica na pregledu rekla ''evo je kontrakcija, jel vidis kako ti je zategnut i tvrd stomak'' Ja sam bila u cudu, desavalo mi se to odavno i iako sam teoretski odlicno potkovana (citala sam dosta u 2 knjige i jos ovaj forum) ja opet nisam mogla da ukapiram da su to bile Braxton Hiks kontrakcije. Eto... neke stvari stvarno znas onda kad ih sam dozivis, odnosno drugacije deluje kad procitas i kad ti se stvarno dese.
Uglavnom sada sam tu na 4 dana pred kraj, tj.pred termin koji sam dobila na poslednjem ultrazvuku u 20.nedelji ovde (1.septembar2011) i cini mi se da sam od juce primetila neke ovako znacajnije znakove da je porodjaj blizu. Do sada osim stalnih Braxton Hiks kontrakcija (koje se narocito javljaju cesce uvece kad se primirim) , osecaja pritiska na rektum, bolova u karlici i ledjima nemam neke posebne simptome.
Medjutim, juce mi se desilo da sam se ispraznila jedno 4 puta onako kao nikad user posted image (izvinite na opisu, ali stvarno je tako) i da sam imala 3 veoma bolne kontrakcije koje su me naterale da sednem, legnem, samo da se umirim da bi prosle. Lici jako na menstr. bolove samo je bilo jace jedno 15 puta. Desile su se u razmaku od par sati izmedju, trajale su oko minute, mozda malo jace svaka.
Eto, sada danas se nista posebno ne desava pa cu pisati kad budem imala o cemu user posted image
Moram jos da kazem da mi se stomak poprilicno spustio i da sam evo danas primetila da mogu ponovo da vidim svoja rebra!!! Koliko god ovo smesno i neobicno da zvuci, ali ja svoja rebra mesecima nisam uspela da vidim... user posted image

Puno pozdrava svima... nadam se da ce se naci jos neko da caska sa mnom u ovoj temi... kao i da cu se ja uskoro poroditi!!! user posted image
user posted image

_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu TABOJA)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Prvi simptomi porođaja
30.8.2011 14:58:55   
Anck Su Nmaun
Jao i meni su HB kontrakcije jako ceste i sve me  vise zatezu da ne kazem bole..po koja samo.

Zaboli kad sam u pokretu pa me uhvati ili kad  nesto radim, ali retko bas.  Mada  me bas nerviraju, nemogu digo da se krecemuser posted image

U prvoj trudnoci su mi blagi bolovi poceli noc pre i celu noc sam lose spavala zbog tih bolova, ujutru na kontroli rece pocelo je polako al nisam htela da  ostajem u bolnici iako mi DR rece brzo ces se ti vratiti user posted image user posted image user posted image i eto uvece se vratila jer su vec bili prejaki a tek se ujutru porodila user posted image

Sad kao razmisljam kad pocnu pravi ..imam vremena i do CG da odputujem user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.8.2011 1:22:16   
ielena
Ja uopste nisam ukapirala da imam prave kontrakcije ni u drugoj trudnoci user posted image Kad sam shvatila, vec su bile na nekoliko minuta, pre toga samo nekakav neugodan osecaj u ledjima, boluckanje, mislila sam da sam se preforsirala u setnji.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.8.2011 12:36:26   
mala_koala
Meni se desilo ono cega sam se najvise pribojavala. Napukao mi je vodenjak a nisam to prepoznala. Oko cetiri ujutru osetim nesto mi curi. Odem do kupatila gacice natopljene. Ali nije ni na primer vise od 2dl vode. I ceo dan sam razmisljala jeste nije... Sutradan ceo dan neke kontrakcijice i sledecu noc odem u porodiliste, gde mi kazu visoko prsnuce vodenjaka ili tako nesto... I sutra ujutru stigla mamina princeza :)

(odgovor članu ielena)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.8.2011 12:37:55   
magnetic
Ja sam oko 5 ujutru dobila blage bolove kao pred menstr.,ali bas blagi grcici.Toliko mi se spavalo da me je mrzelo da ustanem iz kreveta i odem do wc.Ponovo sam se probudila oko 7 i tada konacno otisla na toalet gde sam na gacicama videla malo krvi,bas kao kad tek dobijem.Mirno nazvala babicu,otisla da se istusiram i tek tada probudila muza i rekla mu da je krenulo.Bolovi su bili sve jaci,ali i dalje samo kao menstruacioni.Oko 8,15 sam stigla u bolnicu i tek oko 9 su pocele bas prave kontrakcije.U 13,30 sam se porodila,tako da se nisam dugo mucilauser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu ielena)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.8.2011 15:51:24   
Anoniman
Ja sam na 6 dana do porodjaja, i javi se po neka kontrakcija, probode i ode :) U prvoj trudnoci mi je ispao sluzavo krvavi chep tokom noci, uz bolove, koji su prestali i  te nastavih spavanjac. Dan je prosao sasvim cool, da bi uvece oko pola sedam samo oset_ila da jednostavno ne mogu vise i da je vreme,(osecaj me nije prevario) i vise nisam mogla ni da sedim, jer se beba spustila. Verujte zene, da mi se sve spustilo;) cak mi se i na licu videlo, podocnjaci samo takvi. Oko osam smo bili u porodilistu, otvorena dva prsta i primise me,iako umeju da vrate, dakle 7 dana pre termina.Legla sam na sto u devet, prokinuli mi vodenjak, jos nesto mi dali(izmedju ostalog i nesto za umirenje, zasto ne znam) Bolovi su poceli oko pola dvanaest, otprilike jer sata nigde bilo nije, i 20 min posle ponoci se porodih u fenomenalno i neponovljivom bolu(nadam se da ce drugi put biti brze i lakse, bar tako kazu doktori) Dakle, to je ustvari bio jedan sasvim dobar scenario, skoro pa skolski primer, a ovaj put sasvim drugacija trudnoca i po osecaju i po gabaritu i po mrdanju bebe, jer ovo moje cudo skace, da mi jedva nameste CTG. No, ipak joj se ne zuri napolje, iako mi danas rekose da je bas nisko, sudeci po mestu gde su navatali otkucaje ... Videcemo, cekam :) 

< Poruku je uredio Zenetina -- 31.8.2011 15:52:18 >

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.8.2011 19:52:03   
jovana j
Ja sam zbunjena!
Imam kontrakcije na 10ak minuta, ali ne celog dana,nego evo sada uvece, ali me ne boli mnogo stomak, presece me tu i tamo onako dole unutra nesto, naprosto ne mogu da sednem sa skupljenim nogama, to sanse nema (ne znam kako da opisem), a boli onako kad zaboli unutra od dole, duboko...
I bole me krsta, eto to je. Ja ne znam stvarno, drugih nikakvih tegoba nemam, osim sto mi se pojacao i progustio sekret, sto je ok. Nikakvo krvarenje, nikakav vodenjak, ni s od sluznog cepa, nista. A kontrakcije kazem vam, ne znam ni sama da li da uzmem da pocnem da ih merim ili user posted image

Treba mi savet!

_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.8.2011 19:54:49   
Olga75
meri Jovana , ne kosta te nista
meni su u skolici rekli , kad se jave jace ( da ih osetis ) kontrakcije izmeris razmak i otusiras se i ako se posle toga i dalje javljaju u pravilnim razmacima najverovatnije je pocelo user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.8.2011 20:00:13   
jelena038
Draga moja, po tickeru vidim da si ti dan pred termin, pa ti savetujem da ako bol bude jaci, a kontrakcije cesce, lepo odes, za svaki slucaj, u bolnicu. Meni je porodjaj krenuo bez pucanja vodenjaka i bilo kakvog krvarenja. Nervozni, doduse veoma cest bol slabog intenziteta, kao menstrualni, ali ostriji. Odmah sam otisla u bolnicu i rekli su mi da sam otvorena 4 i po, cini mi se, davno bese. tek za par sati je bol postao jaci, a vodenjak su mi probusili iglom, kad sam bila otvorena 10 prstiju.

Tako da, ako nisi sigurna, idi, lepo i proveri, niko te sa tolkim stomakom nece smatrati ludom sto brines.

Ljub i drzim fige!




_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.8.2011 20:34:16   
jovana j
Olga, Jelena hvala vam puno na brzom odgovoru!!! user posted image

To je i meni... ja sve cekam desice se nesto konkretnije, tipa vodenjaka, tog sl.cepa... ali nista se ne desava, a stomak radi li radi. E sada, mozda premor, mada bas odmaram ovih dana, osim sto prckam po kuci, ali s obzirom na setnje koje sam imala ranije, ovih par nedelja bas odmaram. Tako da nisam se preforsirala.

Krenucu da merim, pa cu da vidim. Uostalom ovi u bolnici rade 24h,pa ih mogu uvek pozvati da pitam.
Hvala vam puno jos jedanput!!!
Ne zna covek, prvi put mi je ,a citam raznorazna iskustva i shvatam da je sve to tako individualno i da se ne desava svakome ''po knjizi'' da kazem. Ja sam teoretski potkovana, ali ovako otkud znam.

_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.8.2011 21:35:57   
jovana j
Pa evo merim u poslednjih 40ak minuta, na 10ak minuta su mi kontrakcije user posted image
Joj, sta cu sadauser posted image

Nista drugo se ne desava, samo mi se steze stomak i pomalo me boli, vise ledja nego stomak. Videcu... mozda da pozovem bolnicu da im kazem, pa ce mi oni reci sta da radimo user posted image

_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.8.2011 21:39:02   
Olga75
nista , proveri torbu , dokumenta , udari glanc ako treba i lezi da spavas pa ces videti sta se desava user posted image
samo smireno i eto Emilaaa user posted image
tako se zove moj svekar user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.8.2011 21:42:09   
Lu
To je to Jovana, neka bude sa srećomuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.8.2011 22:05:34   
jovana j
Zvali smo BB sada, i rekla je sestra da legnemo da spavamo, da se odmorimo, da se javimo ako budu na 4 min. razmaka. Rekli smo joj da nema sl.cepa, vodenjak nije pukao... ali kaze da odmaram posto ako krene nocas ili ujutru, da sam odmorna. user posted image
Joj... idemo sada da stavimo posteljinicu u krevetic. Ja ne znam da li se tripujemo ili ne... stvarno cudno mi je. Mozda smo se natripovali... hmm

_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.8.2011 22:06:50   
jelena038
hajde, pa da bude srecan prvi septembar, i u njemu jedna "skolska beba"!!! user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here