|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi simptomi porođaja
10.12.2011 2:27:56   
Nikola2
upao sam u pogresnu grupu :D hehe user posted image

(odgovor članu Nikola2)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Prvi simptomi porođaja
23.12.2011 20:12:18   
lanica82
Meni je juče bio termin mada mi ciklusi nisu bili pravilni (na 30 do 35 dana) još se ništa ne dešava, noću imam bolove u predelu karlice, grlić mi je jak, nisam počela da se otvaram još a beba je počela da se spušta. Još je dosta aktivna, osećam je ali se svejedno brinem...kad će......user posted image

(odgovor članu pusa)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Prvi simptomi porođaja
23.12.2011 22:56:16   
goda
Ne brini,to je divno sto je bebac tamo gdje treba da bude do kraja trudnoce. Sada mozes ako hoces i otici da se porodis,u svakom slucaju idi na kontrolu i kada te pregledaju reci ce ti trebas li da odes u bolnicu i da ti izazovu porodjaj ili ces cekati da prirodno krene. U svakom slucaju ako nisi bila ove sedmice javi se svom doktoru. Puno srece duso moja i ne brini pocece i vrlio brzo tvoje bebce ce biti u maminom narucju.Srecno draga mojauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lanica82)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Prvi simptomi porođaja
23.12.2011 23:36:16   
lanica82
Hvala ti punop na podršci!!user posted image Ja sam možda više za varijantu da sačekam da prirodno krene jer neke moje prijateljice imaju loše iskustvo sa izazivanjem porođaja, ali sa druge strane jedva čekam! Svakako idem na kontrole pa kako doktori kažu! Bebi je izgleda lepo kod mene, živahna je baš!user posted image

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Prvi simptomi porođaja
24.12.2011 0:09:34   
mama kukunka
lanice, odakle si, gde ces se poradjati? Nema te na trecem tromesecju..tu se fino caska..
klik


< Poruku je uredio mama kukunka -- 24.12.2011 0:10:37 >

(odgovor članu lanica82)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Prvi simptomi porođaja
24.12.2011 0:09:51   
vonavoj
lanica82,ja sam presla termin tacno nedelju dana,a ciklusi su mi 35 dana..tako da i nisam presla..user posted image
samo po njihovoj racunici jesam,..opusteno,isla sam svaki dan na ctg,i tek posle 7 dana su me zadrzali,ja to jutro otisla bez ikakvog bola,i simptoma da cu se poroditi,i u 12h dobijem bolove i u 18 se porodim!! i tebi tako zelim!user posted image

(odgovor članu lanica82)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Prvi simptomi porođaja
27.12.2011 17:31:36   
VladanaI
Mene celo popodne bole ledja,sad vec sve jace i cini mi se da je u intervalima.Ovo mi je druga trudnoca,u prvoj mi je pukao cep i imala sam bolove u stomaku.Sad sam zbunjena da li mi to pocinje porodjaj jer citam da mogu da se jave bolovi u donjem delu stomaka? jos uvek su izdrzljivi ali me zanima da li to meni krece porodjaj?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Prvi simptomi porođaja
27.12.2011 17:46:16   
Verus
Vladana: meni je prvi porodjaj bio sav " u ledjima" i donjem stomaku.  Toliko da CTG nije pokazivao jake trudove (jer je bio stavljen gore, odakle kontrakcije obicno krecu), tako da su se sokirali da sam bila 10cm a niko nije skontao!).  Tako da prati bolove, ako postanu jaki i cesti, ti zovi doktora-naravno, osobito ako si blizu termina, a i ako nisi, obavezno im javi za bolove!

(odgovor članu VladanaI)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.1.2012 10:41:41   
Olga75
IZVORNA PORUKA: bea83

Zanima me na koji "znak" ste krenule u porodilište? Kontrakcije (koliko česte?), sluzni čep ili vodenjak? Da li ste  bile sigurne da je stvarno krenulo ili ste krenule "za svaki slučaj"?  Baš me zanimaju vaša iskustva jer mi prvorotke smo često u panici da li ćemo znati da prepoznamo kad treba da krenemo iako nas lepo nauče u školici, ali jedno je terorija a drugo je praksa

Tražila sam sličnu temu putem pretraživača ali koliko ja vidim - nema je. Ako sam je previdela, molim moderatore da premeste moj post.


IZVORNA PORUKA: Mama 78

Prvi put:Znak je bio kad sam zavrsila tortu,jer sam se utripovala da Mm mora da ponese tortu sutra na posao:)Sreca je da se nisam porodila kuci,jer sam se tesko otvarala,a kontrakcije su mi bile na 3 min vec 12 sati i jos toliko su trajale,a porodila sam se tek sa indukcijom.Tako da ni sama neznam kad je obicno pravi momenat,pa sve one koje mogu da pomognu i ja bih volela da procitam


IZVORNA PORUKA: nenja22

hahha
kod mene onda recimo to što je mm krenuo da sprema kupus za ručak, a ja kupus baš i ne volim

šalu na stranu, ne mogu da izdvojim jedan "znak"
to jutro sam bila na redovnom ctgu i pregledao me doktor tada, malo prokrvarila, ali tri dana pre termina, kaže sve je ok...idi kući, ne izgleda mi kao da će još dan dva taman, nešto kao prst uloživa (što je bilo i nedelju dana pre) i Kosta još dosta visoko u materici...

kad ono, međutim...oko pola dva krenuo kao stomak da me malko više bolucka, u wc odem da piškim (a piškilo mi se svako malo) ono opet sukrvica i sluzavo, a do tad od jutra se smirilo krvarenje ono...skontam ja čep izlazi...ajde kao nema veze, znam to može i danima da traje...al' tako nekih sat dva, ono sva kao malo nešto curkam, da prostite, a nije da teče, da l' je to vodenjak majku mu...i zovem ja doktora, ispituje me on, ja ni za šta nisam sigurna,pa kaže on da pođem u bolnicu još malo da me pogledaju, pa da se čujemo opet ako treba...i tako ja i odem oko 5, budem dva prsta otvorena...a ja ništa spec nisam osećala u tih dva-tri sata, al' opet i curkalo to sve vreme, ispostavilo se bio čep i vodenjak praktično istovremeno...

e sad, ja sam i tu otišla iz bolnice nazad kući, pa se vratila nazad to veče oko pola 8, za to vreme sam se otvorila do malog dlana, a da sam neke ozbiljne kontrakcije osećala, ne mogu reći da jesam...kao uostalom ni narednih sat i po, za kojih sam se otvorila skro skoro, možda su mi tek poslednjih pola sata bile neke ozbiljnije po intenzitetu bola...

tako da, moj zaključak...po bilo kojim simptomima ne mogu da definišem da sam znala da je vreme i kad je vreme...ali po nečemu iznutra, nekom osećaju, ispada da sam znala kad je bio krajnji momenat da se pokrenem, a da ne obezbedim mužu ne samo prisustvo, nego i aktivno učešće


IZVORNA PORUKA: MaliMis

Meni su pocele kontrakcije, iako na prvih nekoliko nisam bila sigurna da je to to, pocela sam odmah posle toga da gledam na sat, tj ukljucila sam neku stopericu na telefonu koja sve belezi. Zabolelo me je kao kad dobijes, pa prodje. I stvarno je posle par puta pocelo da lici na ono sto su nam pricali u skolici da bol raste do jednog momenta i tada odjednom prestane kako popusti kontrakcija. Ja sam na sve to u sat vremena isla na wc jedno 4-5 puta. Kontrakcije su sve bile na manje od 10 min. Posle jedno 13-14, a ja sam kao racunala 10, jer za onih nekoliko nisam merila vreme, zvala sam dr i on mi je rekao da dodjem u bolnicu. Meni su, kako su odmicale, kontrakcije bile sve bolnije, tako da sam jedno sat i po od pocetka vec pocela da disem drugi tip i one su vec tada bile na 5 i manje minuta.


IZVORNA PORUKA: Unina mama

4.11. mi je bio termin, a beba je taj dan bila strasno nemirna, svaki njen pokret me je boleo, imala sam u 5h zakazan termin kod moje dr.privatno, posto taj dan nije radila u porodilistu, odvela me sveki kod nje, ja joj kazem da je beba uzasno nemirna, i da mi prevrce sve organe, a zena mi se nasmejala, i rekla da sam strasan lik , radili mi CTG, i beba je bila uznemirena, srce kuca, kuca, pa nista, i tako u kug, ona mi ponovila CTG-e opet isto , uradila UZ-uk, sve ok, ginekoloski, grlic uloziv 1 prst,kaze neces ti skoro, zena meni lepo kaze hajde da ja tebe uputim u bolnicu da te oni tamo pregledaju, pa da vide dali si za hospitalizaciju. Odem ja tamo, sve OK, dezurni dr. me pust kuci,.
Svratimo sveki i ja u ideu u kupovinu kada mene nesto jako probode. Stignemo kuci, dodju moji baba, deda, mama tata i sestra, i pocnu svi da me napadaju kako meni prodje termin, da su trebali da me ostave u bolnici, strah ih za bebu, dignu mi pritisak na 300, ja puknem pocnem da placem, zovem mm, koji je na poslu, zalim mu se , a on zove sveki i kaze j li vam majku, sta mi to radite sa tijanom, a ja kada sam to cula pocnem da se smejem, tj. istovremeno placem i smejem se, i oset_im nesto mokro, mislim upiskila se, odsem do kupatila i shvatim vodenjak, eto to je bio moj znak da idem u porodiliste. Mnogo neprijatan osecaj, cela sam se tresla ne od straha vec od hladnoce, a laknulo mi je kada je lekar rekao da je plodova voda bustra, plasila sam se zelene plodove tecnosti.


IZVORNA PORUKA: bea83

Hvala vam puno, baš mi znače ova konkretna iskustva  Ja sam otvorena dva prsta već četiri,pet dana i imam kontrakcije svakodnevno ali neujednačene pa sam baš u frci hoću li znati kad treba da krenem...da ne krenem prerano ili prekasno


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Bea znaces, kada ti pocnu one prave kontrakcije, bices 100 posto sigurna da je to to, nema sanse da pogresis.


IZVORNA PORUKA: džema

kada mi je pukao vodenjak, bolove tada uopšte nisam imala. počeli su posle dva sata


IZVORNA PORUKA: maslackic

taj dan sam provela u set_nji po Topcideru sa mm om, popodne smo imali drustvo...beba uobicajeno bila mirna (znaci nikakvih posebnih desavanja)
oko 12 (ponoc) su pocele kontrakcije( ja nisam tokom trudnoce imala bilo kakve bolove, stezanje stomaka da,retko,ali bolove jok, ) bolelo je kao da cu da dobijem, odmah su bile na manje od 10 min, ali su bile na 7 pa na 6,pa na 9...ja sam kontala da su to nepravilne kontrakcije i da su lazne, bol tada nije bio strasan mogla sam ih i prespavati, ali mm me je samo gledao ,o nije mogao da spava.

kontrakcije sam merila na tel , na stoperici , i znajuci iz skolice da treba da ih bude 20 na po 10 min, po toj racunici trebalo bi da krenem u bolnicu oko 4 , a ja sam bila ubedjena da to jos uvek nije to, ali mm je rekao daj da polazimo, i oko smo krenuli, a to jutro sam trebalo da idem na CTG i nisam htela da stignem u bolnicu pa da me vrate, pa da opet dolazim .

prijem u 6 otvorena 3 prsta ,u 7 otvorena 4 prsta, zadrzali su me samo zato sto sam imala bolove.

kraj u 9 i 40

i Bea kasnije mi je Mis rekla da kontrakcije koje su na manje od 10 min , ne bitno da li su ravnomerne su prave

inace, voodenjak mi je pukao tek kada su poceli naponi, pre toga nisu mogli ni da ga probuse jer je bi previse "kozast"...



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.1.2012 10:44:13   
Olga75
IZVORNA PORUKA: bea83

Maslackic hvala na informaciji  Ja sam pre neku noć imala baš, baš jake ali bez ikakvog reda,čas na 15min čas na 6 min, pa na 12 i sve tako, zaredjale čak dve,tri na minut pa se smirile, ali intenzitet me je lepo prestravio   Ja bih volela da mi lepo pukne vodenjak kad bude vreme i tu nema dileme


IZVORNA PORUKA: mama kukunka

Ja necu da pametujem ovde, malo je falilo da ne stignem u bolnicu..samo da mahnem!
Beice, 


IZVORNA PORUKA: bea83

MK ti si mi inspiracija za temu da si popila kafu posle ručka Lena bi se rodila u kuhinji


IZVORNA PORUKA: nenja22

uh, da...onda sma ja malo pametovala bespotrebno

ali mislim da je kod mene suština, iako nisam baš prepoznala šta se dešava i stigla do nekle u poslednjem trenutku, to mogu samo da ti i poželim da ti se desi


IZVORNA PORUKA: zivka

Ovako:termin 15.10.
10.10.2011- ponedeljak:Ctg naznake kontrakcija pa slucajan gin.pregled-otvorena 1,5 prst, grlic izravnjan, glavica spustena
11.10.2011.-nervoya, crtne misli i da ne bi raymisljalas mukom sredila stan pa kod kume otisla da ne bi bila sama s mislima.Mesto me nije dryalo tj nisam mogla da se namestim i malo me kao seckalo po stomaku ali aj kao savijala sam se...Kodkuce sam se ipak "sredila" dole i tad ppocela da shvatam da me jace stomak steze i u razmacima. Sednem na krevet-spremna za spavanje, i gledam na sat -stezanje na 5 min ali nije sad ne znam kako bolno kao kad treba da dobijem...Za svaki slucaj krenuli u Front....tamo smo stigli oko 00.30h, na stolu oko 03.h, Dusan se rodio u 8.30h


IZVORNA PORUKA: MaryJane

Meni je pukao vodenjak u Frontu za vreme vežbi za porođaj . Najslađe mi je bilo što se babica koja je vodila vežbe i koja ima troje dece skroz uspaničila.
Tako da su me odmah primili, bila sam samo jedan prst otvorena i bez kontrakcija. One su počele 12 sati kasnije, oko 9 i nešto uveče i nisu bile ravnomerne: neke na 15 minuta a neke čak i spojene. Porodila sam se sutadan u 11.25.

IZVORNA PORUKA: maslackic

zaboravih da napisem da sam taj dan ujutru sredjivala stan, pa je sveki prokomentarisala da cu se poroditi taj dan , jer skkao gnezdim se i tako to, a meni i tako bio termin , pa smo joj se smejali




_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.1.2012 10:44:49   
bea83
Hvala Olga, ja nisam umela to da uradimuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.1.2012 10:45:21   
Olga75
IZVORNA PORUKA: ksena

IZVORNA PORUKA: bea83
Ja bih volela da mi lepo pukne vodenjak kad bude vreme i tu nema dileme


ko kaze da nema dileme kad pukne vodenjak?
ja sam dan pre imala simptome prehlade i tu noc, zapravo u 6 ujutro kinem u snu i osetim nesto mokro. pocnem da pipkam, razmisljam sad sta je, da se nisam upiskila zbog prehlade  budim mm, oboje buljimo u posteljinu i mirisemo, ne mozemo da odredimo jer je mala mrlja. zovem dr, kaze ona sacekaj jos malo i posmatraj, ako nema vise, onda to nije to. cekala ja neka 2 sata pred tv (mm zaspao), pojela svoj jogurtic, beba lupa li lupa, vode vise nema, odem i ponovo legnem i probudi me mm oko 11. bas sam bila mrzovoljna  i pomislim kako je vruce i kako sam se oznojila (a to mi valjda malo curkalo). krenem do kupatila i tu mi krene jos vode, ali opet ne bas mnogo (za slucaj da ne znate, plodova voda je onako malo lepljiva, recimo da lici na spermu) i opet zovem dr, kaze mi da krenem u kliniku i da je pozovem kad dodjem tamo. od momenta onog prvog propustanja vode do dolaska u kliniku, proslo je 6 sati. dodjem tamo, prikljuce me na ctg, stave onaj papir da provere da li je plodova voda i kazu da su rezultati neodredjeni. dodje dr i da me stavi na sto da me pregleda, tu mi pukne skroz vodenjak. i to je bilo to...porodila sam se nakon nekih 13 sati od toga.
inace, par dana ranije sam bila kod dr i nisam uopste bila ni otvorena niti je bilo drugih znakova. u toku porodjaja se i beba spustala i ja otvarala.

IZVORNA PORUKA: jance


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Bea znaces, kada ti pocnu one prave kontrakcije, bices 100 posto sigurna da je to to, nema sanse da pogresis.


e pa ja nisam bila sigurna, dok me nisu pregledali i rekli da sam 4.5 prsta otvorena, ja sam bila ubedjena da su kontrakcije lazne.
termin je bio 23.10. 2011. noc sa srede na cetvrtak iliti sa 12. na 13.11. imala cele noci neredovne kontrakcije, nisam cele noci spavala, skinula sa neta stopericu na mobilni, kontrakcije cas na 5min, cas na 17min... ujutru odlazi mm na posao, ja kazem, ako ovo ovako nastavi i pojaca se, zovem te da me vozis. on ode, ja odem u wc, posteno se ispraznim i kontrakcije totalno prestanu... noc sa petka na subotu, negde oko 5 ujutru, kontrakcije ponovo pocinju, ja se probudim, iskuliram i nastavim da spavam, kao - ma lazne su sigurno, samo cu biti umorna i necu se naspavati a nista se nece desiti. celo pre podne ja setam po kuci pod kontrakcijama, mm pokupio moju sestru sa stanice, otisli njih dvoje u soping, zove me da vidi oko 11h kako sam, ja kuliram, kao ma dobro sam ja, nema potrebe da zuris. oko podneva ipak odlucim da se istusiram, reko ako se neko nadje pametan pa me natera da odem, cisto da im tamo ne smrdim. dolazi sestra, zezaju me mm i ona, ja reko, ajd ako imas stopericu pa mi meri kontrakcije. ona pocne da meri a kontrakcije na 6min i traju 30sec. ja reko, ma ne mora apsolutno nista da znaci. nastavi da meri, u medjuvremenu pregleda torbu, ako budem morala da idem. posle jedno sat vremena me konacno drugarica preko telefona ubedi da odem, pa ako su lazne - poslace me kuci. ja krenem onako preko svake volje, dodjem tamo i onako nonsalatno kazem: dobar dan, ja imam kontrakcije na 4.5min i traju 50sec. ova me pogleda i kaze, a da se vi presvucete? pa ajd reko. tek kad me je dr. pregledala kaze, pa vi ste draga moja otvoreni 4.5 prsta, vi cete se do ponoci poroditi! primljena na pretporodjajno u 16:50 a porodila sam se u 19:35.
tako da ja eto nisam znala...


IZVORNA PORUKA: Lilla

Meni je sluzni poceo ispadati par dana prije nego mi je pukao vodenjak, ali pomalo pa nisam bila sigurna da je to to. 15. novembra u 2 sata ujutru mi je pukao vodenjak, za 15 min su poceli bolovi i to odmah u razmaku od 5 do 3 min. oko 3 smo odjurili u porodiliste, bila sam otvorena 3 cm. Porodila sam se isti dan u 19.02 




_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.1.2012 12:45:43   
New Mom
Taj petak sam ustala potpuno odmorna i naspavana (pisala sam negde nazad u temi), iako sam neke čini mi se 3 nedelje unazad umirala od bolova kostoju karlice, leđa... Verovatno ipak ima nešto kod tog da si potpuno "psihički spreman".
Uveče oko 21.30h mi ispao sluzni čep, ali kako to ništa ne znači, normalno sam otišla na spavanje. Oko 2h su me bolovi probudili, i nekako prosto znaš da je to to, a ne pripremne ili lažne. Krenuo bi da me boli donji stomak, da se steže ceo (ali nekako drugačije nego u pripremnim kontrakcijama), pa da bole leđa. Kako god da se namestiš, isto je. Krenula sam da ih merim i kad je bilo na nekih 4-5 minuta po 40-ak sekundi otišla sam u porodilište. Bila sam otvorena 5cm i tamo su mi prokidali vodenjak.

IZVORNA PORUKA: lesica

PE,opusti se i uzivaj! Nece to skoro,samo se pripremas za porodjaj. Spavaj i odmaraj jos ovih par nedelja sto imas slobodno,znaces draga moja kad bude vreme-ja sam nekako znala to jutro da cu ostati u sali iako nije bilo simptoma nikakvih.Prosto znas.

Citiram ovo jer se nekako svodi na to - prosto znaš (a tada u toj trudnoći sam fizela kad mi neko to kaže, ali eto na kraju, stvarno je tako).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Prvi simptomi porođaja
31.1.2012 12:47:42   
bea83
Hvala na iskustvima, zaključak je da ću znati kad kreneuser posted image Niko od vas se nije porodio kući pa valjda neću ni jauser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Prvi simptomi porođaja
2.2.2012 15:53:49   
lela78
Cao.meni je termin bio pre dva dana,jutros sam bila na klinici ali su me opet vratili kuci ,kazu bebi u nutra dobro,a ja nemam nikakve simptome porodjaja,pa da dodjem prekosutra ako nista ne bude.Moj bebac se danonocno mrda,a od jutros kako sam se vratila iz klinike nekako se skroz umirio.po malo se javi i to je to.i ja vec u frci.a jutros mi radio uz i bilo ok.da li se vama bebac smirio pred porodjaj.Jos me dr utripovao kao dodjite ako primetite nesto neobicno da se beba smirila ili postala naglo aktivna,kao vas subjektivnii osecaj.pa gde znam ja sad.sad samo sedim i gledam u stomak
i imam od jutros bas nekako velike bolove u preponama i nigama,grce mi se misici prosto koce.a sve to od jednom kad se vratih kuci saklinike.pa me zanima ima li neko takva iskustvamozda je to neki znak pred porodjaj,s obzirom da kontrakcije nemam,samo po malo sukrvica mi ide.

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Prvi simptomi porođaja
2.2.2012 17:39:55   
mamamikka
Sa prvim sinom mi je pukao vodenjak, a sa drugim prešla termin pet dana, otišla na ctg koji ništa nije pokazao. sreća pa sam sačekala dr zbog pojave sukrvice jer kad me je pregledao bila sam otvorena šest prstiju i porodila se za sat vremena od tad bez ijednog bola sem što me je noga bolela tj kočila se. Da nisam išla na ctg ko zna gde bih se porodila, ako ne po bolu ili vodenjaku žena zna jer tad sam prvi put tražila pregled. Ipak treba proveriti sve što je sumnjivo user posted image

< Poruku je uredio mamamikka -- 2.2.2012 17:43:47 >

(odgovor članu lela78)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Prvi simptomi porođaja
4.2.2012 21:22:38   
VVVV
Meni je pukao vodenjak i to ni manje ni vise, nego od smeha!user posted image .
Gledali smo neke klipove na netu i jako sam se smejala. Kad sam ustala sa stolice i legla u krevet osetila sam jak pritisak u besici. Milslila sam da se beba spusta, pa da mi se samo piski. Onda sam mislila da je pocelo neko nekontrolisano mokrenje. Nikako da ukapiram sta se dogadja.
Frka me je uhvatila, kad sam videla da je voda koja curi rozikasta a ne bela. Nazvala ja telefonom porodiliste, a oni se izderali na mene sta ih pitam glupoti kao da mi neko preko telefona moze dijagnosticirati porodjaj.user posted image .
E kad sam odlucila da odem do Betanije, otisla sam da se tusiram i kad je trebalo da se obucem, nisam uspevala, jer je kako podignem nogu da obucem gacice, kao da je neko prolio casu vode na njih :). E tad mi je postalo sumnjivo. Ali sam ja ipak isla u porodiliste, sa 'samo da proverim sta je' pa cu doci kuci :D. Naravno zadrzali su me odmah, zbog pucanja vodenjaka.
Od kontrakcija ni traga ni glasa. Posle 15 sati na ingukciji sam se prirodno porodila.

Eto
POzdrav svim sadasnjim i buducim mama

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Prvi simptomi porođaja
5.2.2012 12:30:23   
ivana70a
nikakav pritisak na besiku, nikakav drugaciji osecaj, nikakve kontrakcije, nikakav sluzni cep.. samo pukao vodenjak pa reko daj da skoknem do porodilista da vidim sta je user posted image

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Prvi simptomi porođaja
21.2.2012 22:45:48   
Bebilina
Kod mene je sve bilo naglavacke.
Kontrakcije sam imala od 10 izjutra, ali sam ih do 6 popodne ignorisala kao Braxton Hicks. Lepo sam provela dan u kupovini user posted image
Tek oko 6 sam sela i ukapirala da su redovne pa sam stavila TENS. Oko 8 sam se najavila babici, onda sredjivala kucu, pustala masine za pranje i susenje, do-pakovala torbe, tusirala se, trimovala gde je trebalo, fenirala, pisala jos jedan plan za porodjaj (ko da nije bilo skenera i stampaca user posted image )
E konacno su me izjurili iz kuce oko 12:30, u porodiliste stigli oko 1, otvorena 4 prstiju, kontrakcije na 5min. Vodenjak netaknut, sluzni cep stoji. Znaci naopacke user posted image
Dalje opusteno, dva sata kasnije mi ispada sluzni cep i puca vodenjak, 20min kasnije izlazi zvrkica. Sreca dala sam im malo vremena da pripreme sobu za porodjaj jer je vece bilo bas frekventno user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu ivana70a)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.4.2012 16:20:48   
Goca0
Hoce li mi neko objasniti kako izgleda kada ti ispadne sluzni cep,ja sam u 37 nedelji i bila sam pre 3 dana na kontroli i dr.mi je rekao da sam otvorena 2 prsta i da mi je grlic skroz skracen i mekan,da dodjem na kontrolu opet za 7 dana ako se ne porodim do tada,a danas kada sam bila u kupatilu posle male nuzde kada sam se obrisala izaslo mi je sasvim malo kao sekret braonkaste boje,to mi nikada nije bilo,pa me interesuje da nije to to,ali nije toga bilo puno,posle sam isla u wc i nista....

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.4.2012 16:24:31   
bubulence
goco, kod mene je bilo kao puunooo sekreta, prvo providnog, a posle nekih 12 sati tako braonkasto... posle jos 12 sati sam se porodila user posted image . nije nista strasno, sacekaj, pa ako ti se jave kontrakcije idi u porodiliste. ima zena kojim sluzni cep ispada danima

(odgovor članu Goca0)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.4.2012 16:29:06   
ivana70a

IZVORNA PORUKA: Goca0

Hoce li mi neko objasniti kako izgleda kada ti ispadne sluzni cep,ja sam u 37 nedelji i bila sam pre 3 dana na kontroli i dr.mi je rekao da sam otvorena 2 prsta i da mi je grlic skroz skracen i mekan,da dodjem na kontrolu opet za 7 dana ako se ne porodim do tada,a danas kada sam bila u kupatilu posle male nuzde kada sam se obrisala izaslo mi je sasvim malo kao sekret braonkaste boje,to mi nikada nije bilo,pa me interesuje da nije to to,ali nije toga bilo puno,posle sam isla u wc i nista....



mislim da je nekome porodjaj jaako blizuuu user posted image user posted image

(odgovor članu Goca0)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.4.2012 18:01:12   
Goca0
Jao ne znam ni sama,ma ne bi ja ni obracala toliko paznju na to da mi dr. u cetvrtak nije rekao to da sam otvorena 2 prsta i da mi je grlic skroz skracen i mekan,pa se sad cimam na svaku sitnicu user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Prvi simptomi porođaja
7.4.2012 18:02:14   
Goca0
Veruj mi da jedva cekam user posted image ubi me ovo osluskivanje i najmanjeg simptoma user posted image

(odgovor članu ivana70a)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Prvi simptomi porođaja
11.4.2012 15:42:41   
Goca0
Evo me jos sam tu,vidim da ova tema i nije bas aktivna user posted image Ja danas opet idem na ctg.a sutra opet na pregled kod mog dr.pa cemo da vidimo kakvo je stanje i kada ce me poroditi user posted image

(odgovor članu Goca0)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here