|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Opekotine od sunca
10.5.2009 17:23:05   
Anoniman
Smeshkica nam je izgorela, pa reko da otvorim temu.

Smem draga da prebacim tvoju sliku ovde?

Šta sa opekotinama od sunca?

Jekoderm, Jomelop, Melop... šta još?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Opekotine od sunca
10.5.2009 17:25:02   
Anoniman
Smesh.....ima i prednjica i zadnjica user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Opekotine od sunca
10.5.2009 17:25:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica


Evo slichice

user posted image



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Opekotine od sunca
10.5.2009 17:26:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

user posted image


Evo...ja sam juche ishla na Palic rolerima u topu....i sad mi ostala shtafta...


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Opekotine od sunca
10.5.2009 17:31:57   
Sneža
Za opekotine jogurt ili kiselo mlekouser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Opekotine od sunca
10.5.2009 17:33:53   
afrodita
ima top ten mleko posle suncanja od maslinovog
ulja i gel koji hladi i ublazava crvenilo

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Opekotine od sunca
10.5.2009 18:34:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sneža

Za opekotine jogurt ili kiselo mlekouser posted image


Tone kiselog mleka, koza posle bude fantasticnauser posted image

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Opekotine od sunca
10.5.2009 19:33:16   
Anoniman
Meni je trenutno samo ulje pri ruci...i prija mi...jer me koza uopshte ne zateze....i vidim da ima vlaznost....jer plakatju ako mi se oguli ovo...netju da budem sirrrrrrrrrrrrrrr user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Opekotine od sunca
10.5.2009 20:40:56   
Lu
Jao Smeshkice baš mi je žao sigurno boli,probaj sa maslinovim uljemuser posted image
Ja sam isto ovako bijela i zato ne smijem na sunce prije nego odem u solarij,onda nema problemauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Opekotine od sunca
10.5.2009 21:13:44   
mihi
Mi smo danas išli u vikendicu na Avalu, Miloš je bio sve vreme u hladu i mazala sam ga sa Chicco 50 faktorom ja se isto ne izlažem suncu uopšte. Starijeg sina mažem 40 jer on vozi bicikl i skejt po suncu naravno. Jako je opasno sunce sadauser posted image .

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Opekotine od sunca
11.5.2009 8:58:48   
Anoniman
U subotu sam prala terasu u majci na bratele od nekih 14h, i onda kada sam završila sam sedela napolju dok sunce nije zašlo oko 19.30h, i ništa se nije desilo. Ostala sam sir. user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Opekotine od sunca
11.5.2009 9:40:49   
Lu
IZVORNA PORUKA: mihi

Mi smo danas išli u vikendicu na Avalu, Miloš je bio sve vreme u hladu i mazala sam ga sa Chicco 50 faktorom ja se isto ne izlažem suncu uopšte. Starijeg sina mažem 40 jer on vozi bicikl i skejt po suncu naravno. Jako je opasno sunce sadauser posted image .


Da mažite se cure i svoju djecu takođe i šeširići obavezno,ne prži sunce samo na moru,Smeshkica nam je živi dokazuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Opekotine od sunca
11.5.2009 15:41:38   
Anoniman
heheheh...ja sam nepopravljiva user posted image user posted image user posted image

Malopre sam ushla u kutju...sunchala sam se da izjednachim boju user posted image i delimichno sam uspela user posted image user posted image user posted image

Verovatno strashno izgleda shto koza ima crvenu boju...ali moja koza nikad ne bude ono chokolada boje....tako da malo bledje od ovog je moje normalno "obojeno" user posted image

I dalje se mazem nekim uljem za masazu....i koza mi je fina i meka...ne boli ne peche...user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Opekotine od sunca
11.5.2009 15:48:48   
Ana RR
Meni koža odmah prima boju, ne crveni, i bude nekako žućkasto braon. Baš bude lepa boja.
Ali jednog leta na Zlatiboru, bile mi na bazenu, kupale se, zezale, ja legnem malo da se osušim i zadremam... Sunce na planini ubija, mnogo je jače nego na moru, meni je izgorela nežna koža između grudi... Užas, nikad u životu nisam izgorela. Celu noć sam mazala kiselo mleko, i do ujutru je bilo ok, ali je tako peklo..uh..
Još sam ja manijak za mackanje ulja za sunčanje, mleka, samo se mackam. Ali tad me baš opičilo.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Opekotine od sunca
17.5.2009 21:20:05   
Anoniman
Eh...ogulila su mi se danas cela ledja user posted image user posted image user posted image ali je i ispod ostala boja....tako da je ovo dobro proshlo user posted image user posted image user posted image user posted image
Sad samo neznam shta tju sa nogama...jer su mi bele....a treba da obuchem haljinu za koji dan user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Opekotine od sunca
17.5.2009 21:28:41   
Sneža

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Eh...ogulila su mi se danas cela ledja user posted image user posted image user posted image ali je i ispod ostala boja....tako da je ovo dobro proshlo user posted image user posted image user posted image user posted image
Sad samo neznam shta tju sa nogama...jer su mi bele....a treba da obuchem haljinu za koji dan user posted image user posted image user posted image


A ti sad lepo vozi rolere u majici dugačkih rukava i šorcićuuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Opekotine od sunca
14.7.2009 17:03:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica


Verovatno strashno izgleda shto koza ima crvenu boju...ali moja koza nikad ne bude ono chokolada boje....tako da malo bledje od ovog je moje normalno "obojeno" user posted image





Pronashla sam "lek" za ovo.... kupila sam neko kakao ulje za sunchanje u apoteci za 150 dinara user posted image   sunchala sam se oko sat vremena...i koza mi je dobila chokoladni ton...nije crvena user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Opekotine od sunca
22.9.2009 20:14:40   
afrodita
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Smeshkica


Evo slichice

user posted image





i kako se ovo na kraju zavrsilo????

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Opekotine od sunca
22.9.2009 20:18:40   
Anoniman
hahah....pa posle kad sam preshla na kupatji i toples...cela sam bila ovakva user posted image user posted image user posted image

shalu na stranu...super boju sam dobila posle...mazuci se tim kakao uljem...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Opekotine od sunca
5.10.2009 3:00:22   
Delijagirl
Mozda kasno za ovu godinu ali neka bude za sledecu ili ako se odlazi u tople krajeve.
Moja baba se je pre par godina vratila ko rak crvena od nekle dal je bila srilanka u pitanju jer su bas zadnji dan dame odlucile da preteraju sa suncenjem a pre toga se krile u senki i bila je opsta panika jer nije mogla nista i meni je apotekarka u apoteki dala neko mleko BEPANTHENOL i to je mojoj babi pomoglo nezna se koliko cak se nije oljustila nego je samo dobila predivnu boju. Nazalost kao i mnogo stvari ovo jos nisem zasledila u apotekama ili negdje drudje, mada nisam ni gledala bas. (ako neko pozeli kada idem u slo donecu) a inace moj muz kaze da ako ga opece sunce treba da se istusira vrelom vodom i dobro je. Koji user posted image onda nije to koristio kada je izgoreo na moru... ja mislim da se samo pravio pa da ga ja mljackam pazim i mazim user posted image user posted image user posted image a i u grckoj neznaju za izraz vrela voda bar ne u onim apartmajima gde smo mi odsedeli


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Opekotine od sunca
2.7.2010 14:23:17   
Lu
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Kao i prosle godine tako i ove mene brine sta ako ipak dete izgori na suncu?
kako tretirati kozu tada?Sta uraditi?

Evo jedan tekst koji sam nasla i mislim da bi pomogao svima.

Sve mame znaju da je bebina koža nežna i da je treba dobro zaštititi tokom boravka na suncu. Međutim, nezgode se dešavaju i pored najbolje zaštite...



Stigli ste na plažu, raširili suncobran, namazali dete, stavili mu kapicu... Ukratko, sve ste uradili po "propisima", a koža vašeg mališana je, i pored svih preduzetih mera, ipak pocrvenela. Znajte da je nekad dovoljno samo pet minuta nepažnje da se ovo dogodi. U tom slučaju, sledite naše savete i sve će biti u redu već za nekoliko dana...



Zašto je bebina koža pocrvenela?


Za razliku od kože odraslih osoba, koža beba i male dece ne sadrži dovoljno melanina da bi se odbranila od štetnog dejstva UV zračenja sunčevih zraka. Doslovno, dovoljno je da vam se dete na pet minuta izmigolji ispod suncobrana pre nego što ste ga namazali zaštitnom kremom - i da mu koža pocrveni. U blažim slučajevima, pojaviće se samo crvenilo, dok se u težim (i retkim) slučajevima na koži pojavljuju plikovi koji mogu biti praćeni i povišenom telesnom temperaturom. Vodite računa o tome kako dolazite na plažu: ako bebu nosite u nosiljci, ona mora od glave do pete biti zaštićena suncobranom!


Šta treba da učinite?


Prvo i osnovno, sklonite dete sa sunca u debelu hladovinu i dajte mu da pije vode. Ukoliko je beba mlađa od šest meseci, često je dojite. Zatim, natopite meku tkaninu mlakom vodom i njome obmotajte mesta na kojima je koža pocrvenela i menjajte oblog svakih pola sata. Ili, rashladite kožu deteta osvežavajućom kupkom: napunite kadicu prijatno mlakom vodom, sipajte u nju kašičicu sode bikarbone, pa ostavite dete da se brčka deset__ak minuta. Voda ne sme da bude hladna! I još nešto: nikada nemojte ledom hladiti kožu deteta! I ne primenjute "fazone" poput mazanja kože hladnim jogurtom, kiselim mlekom, sapunom...
Nakon "vodenog" tretmana, namažite kožu deteta hidratantnim losionom na bazi aloje vere. Na tržištu postoji "Galenikin" gel od aloje koji istovremeno hladi i ubrzava regeneraciju ćelija kože. Na ovaj način smanjićete svrab i ljušćenje. Ako dete ima temperaturu, dajte mu odgovarajuću dozu sirupa na bazi paracetamola.



Šta ne treba činiti?

Kožu deteta ne smete mazati masnim kremama jer će mu se tako zatvoriti pore na koži i telo onemogućiti da se, preko kože, oslobodi suvišne toplote. Osim toga, izbegavajte upotrebu sprejeva za prvu pomoć koji sadrže benzokain, jer ova supstanca može da izazove alergijsku reakciju.

Kada koža počne da se ljušti, nipošto ne smete silom odstranjivati ljuspice. Ovo je prirodan proces koji znači da se koža uspešno oporavlja i da se ispod starog, oljušćenog sloja, stvaraju nove ćelije mlade kože. Dok god traje proces oporavka kože, dete treba da boravi u hladu, a kožu mu redovno treba mazati hidratantnim losionom ili hidratantnom kremom na bazi pantenola (ubrzava regeneraciju ćelija kože).



Šta ako se pojave plikovi?

Mada su ovakvi slučajevi retki, neka deca svetle puti veoma su oset__ljiva, pa im se na koži, osim crvenila, javljaju i plikovi. U tom slučaju, sklonite dete što dalje od sunca, napojite ga i ne preduzimajte ništa na svoju ruku, već ga odvedite lekaru. Nemojte prekrivati plikove natopljenom tkaninom, niti ih mazati bilo čim, jer ukoliko puknu, na tom mestu može doći do infekcije. Ako dete povraća, ima temperaturu i deluje malaksalo, hitno ga odvedite lekaru jer je osim opekotina od sunca najverovatnije zadobilo i toplotni udar.



Koliko su štetne opekotine od sunca?

Veoma. Što ih dete češće "zaradi" u detinjstvu, veće su šanse da u odraslom uzrastu oboli od karcinoma kože (melanom). Zbog toga je IZUZETNO VAŽNO da koža deteta do deset__e godine života bude zaštićena najkvalitetnijom kremom i da ne boravi na suncu u periodu između 10 i 18 časova. Ovo se naročito odnosi na decu svetle puti i očiju.


Pravilna zaštita u tri koraka

1. Bebe uzrasta do šest meseci ne treba uopšte izlagati suncu. One treba da su odevene u laganu, prozračnu odeću i da im je celo telo zaštićeno suncobranom. Ili još bolje, treba da borave u potpunoj hladovini.
2. U uzrastu do godinu dana zaštita je slična onoj koja se sprovodi kod mlađih beba, s tim što je bebe "puzalice" i one što su tek prohodale teško držati na jednom mestu, pa je neophodno da nose šeširić, prozračnu odeću i da su im SVI delovi tela namazani kremom sa zaštitnim faktorom 25+.
3. Deca starija od godinu dana mogu da borave na suncu isključivo u jutarnjim časovima (do 10 h) ili kasno popodne (nakon 18 h). Međutim, i tada treba preduzeti sve mere zaštite i ograničiti boravak na suncu na najviše pola sata. Ostatak vremena neka dete boravi u hladovini, pije dosta vode i konzumira sveže voće.


Izvor Lepota i zdravlje



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Opekotine od sunca
2.7.2010 14:59:55   
Lu
Super informacijeuser posted image , znači za more spakovati obavezno aloe-vera gel koji hladi kožu.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Opekotine od sunca
2.7.2010 15:22:36   
SUPER MAMA
Lu i ja ovo nisam znala, mislila sma da ako slucajno izgori jekoderm ili kiselo mleko...ali to je sve pogresno.
Opremimo se mi sa aloe vera gel-a.
I hvalati sto si prebacila ovde ja sam trazila ali nisam nasla u forumima o bebe i dece.
user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here