|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ogtt i insulin
27.7.2013 19:44:41   
little_one
istina krajnji nalaz inzulina nije pao na pocetnu vrijednost sto se smatra idealnim ali je jos uvijek u ref.vrijednostima....dr ce te najbolje savjetovati u vezi toga...mozda predloziti i jos nesto...
sretno u svakom slucaju

(odgovor članu lola48)
Direktna veza do poruke: 1001
   RE: ogtt i insulin
29.7.2013 21:53:33   
plačljiva
Drage moje gde ste radile ogtt i po kojoj ceni u Beogradu?user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1002
   RE: ogtt i insulin
30.7.2013 14:28:14   
lola48
Laboratorija Konzilijum, ulica Svetog Save.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1003
   RE: ogtt i insulin
30.7.2013 14:30:03   
lola48
Cena je 5500 dinara

(odgovor članu lola48)
Direktna veza do poruke: 1004
   RE: ogtt i insulin
30.7.2013 15:18:31   
viking
Ja sam u Dr. Ristić, ne sećam se cene ali hoću da ti kažem da taj test mora da se najavi nekoliko dana unapred, ne možeš samo da dođeš jer dok ga radiš sediš u jednoj maloj ordinaciji tri sata i za to vreme ne koriste je nizaša drugo, sama si tamo, zato mora da se "rezerviše".
I ovde test sa poset_om nedokrinologu da ti pročita rezultate i prepiše terapiju izađe otprilke toliko koliko Lola kaže.

< Poruku je uredio viking RR -- 30.7.2013 15:20:06 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1005
   RE: ogtt i insulin
31.7.2013 0:00:28   
plačljiva
Drage moje,recite mi molim vas koji je dobar endokrinolog u Beogradu.Imam IR i dvoumim se između dr Vujović i dr Šumarac?Pomagajte kod koje vi idete i ima li neka iskustva sa njima?Treba mi korekcija siofora...user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1006
   RE: ogtt i insulin
1.8.2013 18:23:03   
lola48
Tri moje drugarice su bile kod doktorke Vujovic i prezadovoljne su!Ja ne mogu da docekam odlazak kod nje u nadi da ce i meni pomoci, a za drugog lekara kojeg spominjes nisam cula.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1007
   RE: ogtt i insulin
9.8.2013 17:48:48   
reve84
Devojke mislim da sam vec pisala ovde o tome al nije lose ponoviti. :)
Meni je ustanovljena blaga IR i prepisan mi je glukofage od 1000mg 2x1 u roku od 3 nedelje sam ostala u drugom stanju posle 3 godine pokusavanja i setanja kod raznih ginekologa.
Nakon te trudnoce u prvom mesecu muckanja uz istu terapiju ostala sam opet trudna.
Tako da ne gubite nadu ja se nadam da ce vas sve strefiti sreca kao mene.

Nego ja imam pitanje za zene koje su ostale trudne uz terapiju. Da li ste nastavile da pijete terapiju i do kog meseca?
Ja sam danas bila na 4D ultrazvuku i doktorka (koja mi inace ne vodi trudnocu) mi je rekla da se glukofage pije samo do 20 nedelje a ja sam usla u 22 danas. U Visegradskoj u kojoj kontrolisem trudnocu su mi rekli da nastavim sa terapijom i sad nisam pametna. Ima li neka devojka koja je do kraja trudnoce nastavila da pije terapiju?

Hvala unapred.

Pozdrav!

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu lola48)
Direktna veza do poruke: 1008
   RE: ogtt i insulin
9.8.2013 20:01:24   
viking
Reve, ja sam pre VTO dobila dva puta do jednu tabletu Glucophage od 500, i endokrinolog i ginekolog su mi obe rekle da ga pijem do 12. nedelje (ne i 12. već zaključno sa 11. nedeljom).

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 1009
   RE: ogtt i insulin
9.8.2013 21:01:13   
reve84
A u bre...sta sad da radim??!!
Pa valjda znaju i ovi iz Visegradske....

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1010
   RE: ogtt i insulin
9.8.2013 22:23:44   
viking
Reve, meni su rekli da ja pijem do 12. nedelje, ne da ne sme da se pije posle. Nemoj da se sekiras, vreme ne mozes da vratis, ali pitaj svog dr sta i kako dalje. Koliki ti je insulin bio?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 1011
   RE: ogtt i insulin
10.8.2013 8:10:32   
little_one
Reve ja sam identicno zatrudnila i prvi i evo sad drugi put...nije to sreca vec to nesto sto nas je pomalo poguralo i uradilo posao. Uglavnom, u prvoj trudnoci sam pila do 12te nedjelje i prekinula sa uzimanjem siofora, a i sad planiram samo do 12te nedjelje. World je pila do kraja trudnoce, nekih 20tak dana prije poroda je prekinula mislim, i bebica zdrava i prava tako da nemoj da se nerviras. Inace nas vodi isti endokrinolog i razlicito je zena odlucila za nas dvije...a sve ti to zavisi od stanja inzulina u toku trudnoce. Mi smo provjeravale inzulin na svake 4 nedjelje, i to obe....ona je nastavljala sa terapijom, ja nisam ali smo obe pratile stanje do kraja trudnoce...tako planiram i sada...

Sretno Reve i nemoj da se nerviras, bice sve ok, ali moj savjet ti je da ponovis inzulin i da vidis sa dr zasto ti je produzila uzimanje, mozda postoji razlog koji mi ovdje ne vidimo....

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1012
   RE: ogtt i insulin
10.8.2013 8:58:53   
ksenija81
Reve i ja sam tako ostala trudna :-D prvo mi je endokrinolog rekla da cu piti do 12.nedelje, a sad mi je produzila i
rekla najverovatnije do kraja trudnoce jer se nikad ne zna kako ce inslulin uticati na bebu. Znaci da nije problem piti duze.

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1013
   RE: ogtt i insulin
10.8.2013 11:34:57   
dunja RR
Bila sam na kontroli pre neke tri nedelje, povećan mi je siofor na dva dnevno (od 850). Dr kaže blaga IR, ali je jako čudna početna glukoza. Tromesečni prosek je ok, tako da kaže da se nešto čudno bilo desilo sa šećerom u poslednje vreme, moguće od stresa zbog gubitka trudnoće. Takođe, ja sam se do 10. nedelje bila ugojila 4 kg, što kaže da je puno da to ne sme da mi se ponovi. Stomak mi je bio ogrooman, kao da sam recimo 4.-5. mesec.

Rekla mi je da kupim aparat pa da merim šećer i beležim šta sam toga dana (dana merenja) jela.

Od kako mi je povećala dozu siofora imam konstantne prolive (i sada i na moru) i smršala sam evo od utorka 3 kg, samo zbog tih proliva a ne jedem slatkiše ovih dana, osim par koje sam pojela pre dva dana.


IZVORNA PORUKA: dunja RR

I ja sam jutros radila, videću šta će reći dr., kontrola u četvrtak.

Glukoza
0'''''''''''''''' 6,5 (3,9-5,8)
60'''''''''''''''' 9,6
120'''''''''''''''' 7,1

Insulin
0'''''''''''''''' 12,8 (<27,0 )
60'''''''''''''''' 52,8
120'''''''''''''''' 51,7

HbA1c 4,9 % 4,0 - 6,0 IT
HbA1c-IFCC 30 mmol/mol 20 - 42 IT

S ¤ VITAMIN 25-OH D total 47,6 nmol/L 75,0 - 250,0 ECLIA
insuficijencija: 25-75




< Poruku je uredio dunja RR -- 10.8.2013 11:38:26 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1014
   RE: ogtt i insulin
10.8.2013 11:59:15   
ksenija81
Dunjci to je sasvim normalno, ali nemoj slatkise jesti to je imperativ! Nista sto ima beli secer, narocito sto ces uskoro na transfer.
Ja stvarno nista od toga ne jedem, sem stvari gde ima fruktoze jer ona ne opterecuje pankreas.

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1015
   RE: ogtt i insulin
10.8.2013 12:29:19   
dunja RR
Ksenči, meni je dr rekla da jedem voće, naravno orgraničeno, sve mi je zapisala. Ja dobijem proliv i od voća naravno.

Da li ti jedeš voće?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 1016
   RE: ogtt i insulin
10.8.2013 12:55:51   
little_one
Dunja, moja doza ti je sada 3x 500 a kod mene je krajnji inzulin 40 pa ti vidi...pij siofor uz konkretan obrok a voce nek ti bude uzina tj medjuobrok...i imaj u vidu da neko voce ima izrazito visok GI pa se ne preporucuje koristiti pretjerano...ja sad saram, pijem 2 ili 3puta 500 zavisi koliko obroka uspijem da ubacim dnevno jer ja ne znam kako se jede 3 puta dnevno user posted image ali se natjeram da veceram...muckajte vi Dunja bez obzira na postupak...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1017
   RE: ogtt i insulin
10.8.2013 13:16:07   
ksenija81
Dunjci, jedem voce to i smem, ali ne suseno samo sveze i tako nekad malo ukombinujem sa pudingom i fruktozom, samo nemoj sokove, kolace, cokolade... imas onaj light sladolet frikom to je dozvoljeno.
a proliv je normalan kad se poveca doza, ja sam imala problem kad sam pila 3x500 jer sam osecala presecanja u perifernom nervnom sistemu zbog nekog od b vitamina koje gluformin koristi. Sad pijem 1/2+1+1/2 i dobro se osecam.

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1018
   RE: ogtt i insulin
10.8.2013 15:22:10   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: little_one

Dunja, moja doza ti je sada 3x 500 a kod mene je krajnji inzulin 40 pa ti vidi...pij siofor uz konkretan obrok a voce nek ti bude uzina tj medjuobrok...i imaj u vidu da neko voce ima izrazito visok GI pa se ne preporucuje koristiti pretjerano...ja sad saram, pijem 2 ili 3puta 500 zavisi koliko obroka uspijem da ubacim dnevno jer ja ne znam kako se jede 3 puta dnevno user posted image ali se natjeram da veceram...muckajte vi Dunja bez obzira na postupak...


Pijem ga svo vreme uz obrok, od početka (par meseci unazad).

Meni dr. reče da mi insulin nije tako strašan, a ja i imam veću dozu od tebe. Čitala sam unazad strane ove teme, uglavnom moje vršnjakinje imaju lošiji insulin, čini mi se Vik i Bebili17, imaju 70 i 80, tako da moje 50 i nešto i nije tako strašno, tako mi je i dr.rekla. Nego je plaši glukoza, zbog nje mi je povećala dozu. Tromesečni prosek je ok, što znači da mi je šećer uglavnom bio ok, ali je u poslednje vreme skočio, verovatno zbog stresa, a će valjda ova veća doza da ga sredi.

A mućkanje kod nas nema svrhe, jer nemam jajovode. Mućkamo samo iz zadovoljstva user posted image


< Poruku je uredio dunja RR -- 10.8.2013 15:23:03 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1019
   RE: ogtt i insulin
10.8.2013 15:25:39   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: ksenija81

Dunjci, jedem voce to i smem, ali ne suseno samo sveze i tako nekad malo ukombinujem sa pudingom i fruktozom, samo nemoj sokove, kolace, cokolade... imas onaj light sladolet frikom to je dozvoljeno.
a proliv je normalan kad se poveca doza, ja sam imala problem kad sam pila 3x500 jer sam osecala presecanja u perifernom nervnom sistemu zbog nekog od b vitamina koje gluformin koristi. Sad pijem 1/2+1+1/2 i dobro se osecam.


Eee, nisam znala za njega user posted image


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 1020
   RE: ogtt i insulin
10.8.2013 15:31:26   
viking
U pravu si dunja, meni je insulin bio 72, a imala sam najslabiju terapiju od svih vas (po jedan Glukofaž od 500 posle ručka i večere) ali zato, koliko vidim, imam ubedljivo najstrožiji režim ishrane (ja čak i voće ne jedem, tj. vrlo retko i to samo određeno, koje nema mnogo šećera, o sladoledu ni ne razmišljam, ne pijem sokove, samo limunadu, ništa slatko nisam stavila u usta mesecima, jedem 6-7 malih obroka dnevno).
Meni je endokrinolog još pre VTO rekla da bi ona radije pokušala da insulin spusti ishranom i vežbanjem ali pošto sam u postupku za VTO nemamo vremena za to, pa mi je dala Glukofaž. Zato mi se čini da je ona više u "prirodnom" fazonu da se minimalizuje terapija a poveća briga o ishrani i fizička aktivnost nego da pijem mnogo lekova i jedem šta hoću. Nemam pojma, tako mi deluje.
INače, imam koleginisu kojoj je insuli 43, pije Glukofaž od 2.000 i ubija se od slatkiša user posted image

< Poruku je uredio viking RR -- 10.8.2013 15:56:26 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1021
   RE: ogtt i insulin
10.8.2013 15:38:57   
dunja RR
Jbt. Vik, pa kako koleginica izdržava sa tolikom terapijom + slatkiši user posted image

Užas, ma ja ne bi ih izlazila iz WC-a, stvarno.

Verujte, sada, šta god da pojedem, odmah u wc. Od kada sam se vratila sa mora, stanje se pogoršalo. Na moru, dobro je, i nije bilo tako strašno, imala sam proliv ujutru i uveče, tako da sam mogla da dan provedem normalno (iako sam jela kolače, sladolede, zamrznute jogurte, tako sam se dogovorila sa dr., da na moru malo iskuliram, a onda disciplina ada se vratim). Dešavalo mi se neko krčanje u stomaku u toku dana, na plaži, ali nikada nije zagustilo user posted image

Ali sada, od utorka, od kako smo stigli, bukvalno idem 6-7 puta u toalet, a ne jedem slatko. Jedino dobro je što kile samo spadaju, ali ne mogu nigde da mrdnem. Dobro je da su svi na odmorima pa nemam sastanke.

Danas sam jela blitvu i jaja, i malo Lesicinog ajvara (ljutkastog), i eto to je sve. I non stop WC.

< Poruku je uredio dunja RR -- 10.8.2013 15:41:09 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1022
   RE: ogtt i insulin
10.8.2013 15:41:59   
viking
Ja nikada nisam imala tih problema. Verovatno zato što nije jaka terapija, a ima sigurno i do organizma, prosto sam dobro podnela. Na sreću user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1023
   RE: ogtt i insulin
29.8.2013 18:15:56   
dunja RR
Po preporuci doktorke, kupila sam aparatić za merenje šećera (ako nekom treba, ima za 1000 dinara Bayerov u Branka Krsmanovića, što je super cena jer se kreću od 2200 pa na dalje). Obavezno ga moram koristiti i u trudnoći.
Merila danas, posle ručka, šećer 4,2, što je ok.

Inače, baš puno vežbam, smršala sam a i na dijeti sam (prepisanoj na osnovu mojih hormona, za VTO). Bez slatkiša, voće smem ograničeno (4 X dnevno), ali nikako ujutru, sme za užine i uz ručak i večeru.

< Poruku je uredio dunja RR -- 29.8.2013 18:18:08 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1024
   RE: ogtt i insulin
3.9.2013 19:52:09   
Bebana17
Dunjče moja, meni završni insulin 87, a terapija gluformin ujutru i uveče od 500 mg. Ja problema sa prolivom nemam, imam sa zatvorom i ne znam šta da radim, a baš pazim da unosim i vlakna i sve što treba. Slatkiše tek ponekad uzmem, tek kad imam neki događaj (rođendan i sl.). Ne znam otkud ti taj proliv user posted image . Dobro je što si uzela taj aparatić za šećer, da vidiš šta se dešava.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here