|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ogtt i insulin
27.9.2013 14:14:24   
dunja RR
pari kod kog doktora si išla?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1101
   RE: ogtt i insulin
27.9.2013 21:17:31   
pari
kod dr Jelene Todorović...i ti ideš kod nje, je l' da?
meni se jako svidela...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1102
   RE: ogtt i insulin
27.9.2013 21:21:36   
dunja RR
Idem pari, sjajna je. Nego čitam šta je tebi rekla, vidiš i meni je priorittt bio na glukozi (u odnosu na insulin), vidim i kod tebe isto, samo što je kod tebe glukoza ok. Kod mene je bila katastrofa ali sam je sredila dijetom i vežbanjem. Naravno i Sioforom. Pita me danas dr. Bilja kako sam uspela toliko da smršam, jer sada mi bukvalno spada po kg dnevno, a do pre mesec dana me molila da smršam user posted image Ja joj kažem, doktorka pa siofor user posted image

Znači ti uopšte ne trebaš metmorfin?

< Poruku je uredio dunja RR -- 27.9.2013 21:22:18 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1103
   RE: ogtt i insulin
27.9.2013 21:28:05   
pari
super Dunja, svaka čast!
ja ne trebam ništa od toga...samo aspirin i folna i posle aspiracije fragmin zbog genotipa 4G/4G...

mnogo me smirila dr Jelena, objasnila svaki detalj...zahvalna sam joj...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1104
   RE: ogtt i insulin
27.9.2013 21:32:55   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: pari

super Dunja, svaka čast!
ja ne trebam ništa od toga...samo aspirin i folna i posle aspiracije fragmin zbog genotipa 4G/4G...

mnogo me smirila dr Jelena, objasnila svaki detalj...zahvalna sam joj...


Pari, superiška :)

Ma sjajna je, ja boljeg dr. ne videh. Mnoge žene koje su godinama u VTO priči, mnogooo duže od nas, batalile su ove poznate doktore, koji nam posvete 5 minuta za mnogo veće pare i sada idu kod Jelene, jer mnoge žene zatrudneše kod Ivanovića a ona ih pripremala. Ona jeste krala znanje od poznatih, ali je nekako baš naučnički tip + je super čovek, ko god je upozna oduševljen je.

< Poruku je uredio dunja RR -- 27.9.2013 21:33:47 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1105
   RE: ogtt i insulin
3.10.2013 10:56:49   
dunja RR
Evo i ja sam sticajem okolnosti bila kod još jednog doktora, pa pitala i za siofor i dijareje. Kaže da mi je ok terapija, i da je siofor lek sa individualnom tolerancijom. Kaže da neki pacijenti i sa manjim terapijama posle svake tablete imaju jake dijareje i povraćanje, ali tako prosto mora. Neki pak nemaju nikakve reakcije na lek. Ja i nisam neki težak slučaj kažu, nije baš prijatno imati dijareje, ali kažu da je sasvim normalno dok sam na ovoj terapiji.
Smanjile se jesu, ali povremeno posle ug.hidrata se jave i sada.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1106
   RE: ogtt i insulin
3.10.2013 13:57:01   
majeno
ćao, cure, ja tek treba da uradim insulinemiju na 120min., po preporuci dr kod koje se spremam na vto. iščitala sam temu od početka do kraja, pa bih molila little-one, world ili mazinjo, ili bilo koju drugu curu iz bl da mi potvrdi-to se radi u podrumu ginekologije na paprikovcu? ja zvala, rekla mi teta da dođem s uputnicom od porodične ujutro od 7 do 10, ja glupson, smotana ko sajla jer sam ih jedva dobila zaboravila pitati gdje se tačno nalaze. iz bl sam otišla prije 13-14 godina, pa ne zamjerite ako pitam gluposti.
isto bih vas molila da mi kažete kod koga je od endokrinologa najbolje otići-mislim privatno. ovdje gdje živim nema endokrinologa uopšte, a moja porodična, pošto je i sama imala problema sa hormonima i zatrudnjivanjem tvrdi da mi nemamo dobrog endokrinologa u rs. zato bih išla privatno. ranije sam išla kod bijukovića za štitnu, ali on nije endokrinolog, tako da čim izvadim nalaze ( moram i prolaktin i tsh, i ft4 ) MORAM naći dobrog endokrinologa da vidi to sve. hvala unaprijed!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1107
   RE: ogtt i insulin
3.10.2013 15:32:23   
little_one
Majeno, jeste dole u podrumu na Paprikovcu, ja bas jutros isla da vadim....a sto se tice endokrinologa BIJUKOVICA zaobici u sirokom luku...kad sam prvi put jurila svoje probleme oko zatrudnjivanja otisla sam kod njega privatno i on je naglasio kako treba da mi odstrane stitnu zlijezdu, a ja bukvalno i ne pijem terapiju sada...mislim na Bijukovica, za njegovog oca ne znam kakav je al kako kazu, kakav otac takav sin i sl....ipak necu da generalizujem, ovaj je samo htio da zaradi pare i rekao da ne priznaju nikakve drzavne nalaze a Paprikovac ima najbolju lab kod nas u BL...

MOj savjet ti je da potrazis dr Bojic Mirjanu na Paprikovcu, ili ako baaaaaas mora privatno idi kod dr Berica, on je mislim jos uvijek u Intermediku...on je dobar ali nije skroz upucen u probleme sa zatrudnjivanjem i problemima sa inzulinom....

Sretno i dobrodosla na forum...pridruzi nam se i na ostalim temama....

(odgovor članu majeno)
Direktna veza do poruke: 1108
   RE: ogtt i insulin
4.10.2013 12:38:44   
majeno
hvala ti, little_one, i na informacijama, i na savjetima i na dobrodošlici...
ja sam malo specifičan slučaj, imam malo više godina, i već dugo se borim sa infertilitetom ( više volim ovu riječ od sterilitet ili neplodnost npr., jer činjenica je da nisam rađala niti ostvarila trudnoću, ali se nadam da hoću, naravno, uz trud i zalaganje s moje strane, ne dam da me kategorišu ovako ili onako). dr mi je preporučila da odradim insulinemiju jer ne zna uzrok, a ja u porodici, bližoj i daljoj, imam slučajeva dijabetesa. takođe sam ''elegantno popunjena'', ne pretila, ali imam dosta viška. BMI mi je oko 25-26. sasvim se normalno krećem, ne vježbam, ali ne nedostaje mi fizičke aktivnosti. takođe se normalno hranim-ne jedem previše slatkiše, tu i tamo, ali zato ne mogu odoliti tijestu. količinski ne jedem puno, ali eto, kile neće dole. da, imam i problema sa neredovnim stolicama. prije nekog vremena sam otišla biukoviću, samoinicijativno, jer sam imala i manjak energije, a i ciklusi su mi bili produženi, bolni. dao mi je letroks, iako su mi tsh,t4 i t3 bili ok. njegova dijagnoza : hronično upaljena štitna. u međuvremenu sam imala tumor endometrija, hvala bogu, uspješno otklonjen. ciklusi se normalizovali, dolazi menstruacija na svakih 29 dana, nisu više bolne. da li je tu i letroks pomogao, ne znam. ja sam pila letrox50, i nikakvih nuspojava nisam imala.sve super,sredila probavu, ali nije riješio moje probleme. ako odem na kontrolu kod biukovića ( idem kod mlađeg), on će mi kao i milion puta do sada samo propisati isto. čak napiše Dg-idem (ista), th-ista. a meni godine odoše. zato gledam da nađem nekog dobrog endokrinologa, da vidi i zašto mi je prolaktin blago povišen, i da dobijem drugo mišljenje za štitnu, jer s ginekološke strane je sve idealno sada. onda je dr, pošto sam već u priči oko vto, predložila da odradim i taj insulin. nikad nisam imala pco, iako su me naši šatro dobri ginekolozi liječili od toga godinama. uz pomoć kontracepcije, naravno.
morala sam ispričati svoju priču, i molim vas, ako imate kakve sugestije, prijedloge, savjete kome da se više obratim-biću vam zahvalna
user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1109
   RE: ogtt i insulin
4.10.2013 16:37:36   
World
Preporucujem dr, Bojic, kod nje mozes i na uputnicu, cetvrtkom radi na poliklinici, samo se zakazi. Ona je vise nego upucena, nadam se da ces uspjeti rijesiti problem. Ja sam se godinama 'lijecila' sve dok nisam otkrila taj problem sa insulinom, sto sam relativno lako i rijesila nakon 2 mjeseca siofora. Mislim, ostala sam trudna, insulin jos uvijek imam... user posted image
Odakle si?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu majeno)
Direktna veza do poruke: 1110
   RE: ogtt i insulin
5.10.2013 23:59:36   
majeno
hvala na info, world...ipak, ja se odjavljujem, moja borba je završila, jer nemam podršku mm. tako da ipak neću ići ni vaditi krv, ni kod endokrinologa.suviše je kasno za sve user posted image
nažalost, ja sam odrasla u pd, studirala u bl, a sad trenutno živim u selendri 100 km od bl

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1111
   RE: ogtt i insulin
6.10.2013 1:11:16   
World
jao, pa bas mi je zao ako je tako user posted image

stvarno nekad ljudi nemaju osjecaja... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu majeno)
Direktna veza do poruke: 1112
   RE: ogtt i insulin
7.10.2013 14:20:07   
majeno
ipak smo riješili nesporazum ili možda i nečijom zlobom ubačenu bubicu, ne bih sad o tome, ali idem sutra na paprikovac, sa njegovom podrškom ili bez...vama, cure, iz bl, hvala puno na podršci, savjetima i uputama....javiću se kad bude gotov nalaz da ga one malo pametnije i upućenije od mene prokomentarišu...ljubac!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1113
   RE: ogtt i insulin
7.10.2013 14:27:53   
dunja RR
Majeno, to su lepe vesti. Držim pesnice da sve bude ok user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu majeno)
Direktna veza do poruke: 1114
   RE: ogtt i insulin
7.10.2013 14:55:56   
little_one
Majeno, samo naprijed i javi nam se slobodno...ako je inzulin problem, vjeruj da cete brzo da se radujete svojim crticama uz adekvatnu terapiju....user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1115
   RE: ogtt i insulin
7.10.2013 16:41:51   
ANDJEELA
Drage moje,nikako od posla nestizem da se druzim sa vama,ali sada zelim da vam dam nadu,jer sam ja 7 meseci pila glucofaz (inace sam mrsavica sada imam 49kg)i u subotu potvrdjena trudnoca beta 2064! Sve ste mi drage,toliko sam citala vase poruke i kao da vas vec poznajem dugo. Moja dr je bas verovala u uspeh,neznam da li smem da napisem ime endokrinologa,ali sam pre pola sata razgovarala sa njom i mnogo je srecna-jer je to i njena beba, rece da pijem glukofaz do puna tri mesecai utrogestan 2*200 vaginalno,ali nisam skontala do kada utrogestan?
Moram jos i da dodam da sam primila ohb 12 inekciju po preporuci dr Miljica,folna i beviplex i eto bebice.
Suprug i ja i dalje neverujemo,nemogu vam opisati to stanje,mozda kada cujemo srculence tada poverujemo! Inace imam skoro 38 god i ovo mi je prva trudnocauser posted image Ljubim vas sve i zelim vam da sto pre dobijete bebice.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1116
   RE: ogtt i insulin
7.10.2013 16:43:44   
ANDJEELA
maslacak i degu imate pp

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 1117
   RE: ogtt i insulin
7.10.2013 17:08:16   
degu
Aaaaaaaaaaa user posted image bravo draga moja, čestitam ti i nek ti je laka trudnoća. Ja pijem gluformin (glukofaž) već više od 2 godine, baš sam mislila da prekinem malo s njim, ne znam da li može da škodi ovako u kontinuitetu kad se pije.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 1118
   RE: ogtt i insulin
7.10.2013 17:11:33   
viking
Andjela, prvo da ti čestitam, to je stvarno super beta, želim ti laku i bezbrižnu trudnoću!
Drugo, smeš da napišeš ime endokrinologa, a što se utrogestana tiče, to će ti ginekolog reći, individualno je, neke žene piju i celu trudnoću (moj slučaj), nekima se postepeno smanjuje doza i ukida ranije i nemoj da te to zabrinjava. Glukofaž se uglavnom prekida do 12. nedelje, i ja sam tako, ali i to će ti reći doktor kad dođe vreme.
Potpuno razumem tvoju sreću, i ja imam 37 godina, prva trudnoća, sve nam je isto user posted image
Sve najbolje i samo napred!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 1119
   RE: ogtt i insulin
7.10.2013 17:33:32   
ANDJEELA
hvala degu i viking user posted image Dr Svetlana Vujovic je moj endokrinolog i svaka cast divna je,verovala je da ce uskoro biti trudnoce i ovaj mesec hvala Bogu uspesan.Degu ja sam u avgustu primila pregnil,ali meni dr danas rece da je glucofaz ostvario rezultat,stvarno sam se pridrzavala pravilne ishrane,od februara nista slatko nisam pojela,cak ni sokove nisam pila sa secerom. Samo slano, sada jedem kao mecava i spavam,Slatko me uopste nezanima,zaboravila sam na to...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1120
   RE: ogtt i insulin
7.10.2013 19:43:09   
degu
Svaka čast!!! Ja ishranu nikad nisam korigovala jer sam isto bila mršavica kao ti. Sad kad sam prestala da pušim počela sam naglo da se gojim, već sam 4kg napredovala user posted image za mesec i po dana, sledeće je da korigujem ishranu, stvarno verujem da je to imalo ogromnog uticaja, džabe i glukofaž ako se mi fino nabucamo slatkiša.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 1121
   RE: ogtt i insulin
7.10.2013 20:04:34   
Maslacak15
Andjela divno!! Svaka cast na super betiuser posted image user posted image . Uzivaj u trudnoci i zelim ti bezbriznih devet meseciuser posted image .


Ccc Degu, dzaba glukofaz bez korekcije ishrane- to je sto posto takouser posted image . Zato ostavi slatkise za postpartum perioduser posted image .Puno te pozdravljam.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1122
   RE: ogtt i insulin
7.10.2013 20:41:20   
degu
Maslačak teoriju sam tu i tamo savladala, ali praksa mi nikako ne ide user posted image mada sad već ozbiljno shvatam situaciju kad smo pred vto, do sad nisam ni mislila da imamo šanse.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1123
   RE: ogtt i insulin
8.10.2013 10:16:00   
little_one
Andjela cestitam od srca na predivnoj beti...sad uzivaj u predostojecim mjesecima i pridruzi nam se u prvom tromjesecju! user posted image

Degu samo praksa, samo praksa user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1124
   RE: ogtt i insulin
8.10.2013 17:54:33   
ANDJEELA
lo hvala puno na cestitkamauser posted image Tako su mi drage sve devojke sa foruma zatrudnjivanje,svaku pricu sam procitala toliko puta,veruj mi da po navici i dalje samo citam forum zatrudnjivanje,tj veruj mi da nemogu jos da poverujem da sam trudna,cekali smo godinama,i sada smo i ja i suprug user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here