|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oggt i insulin
4.7.2011 23:53:52   
lidija 011
Bravo Ciklamiceuser posted image , sve ce to doci na svoje mjesto i uspjeceuser posted image ... vrlo detaljna doktorka, svidja mi seuser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: oggt i insulin
5.7.2011 10:23:43   
meyo
odlicno ciklamice !! Ma bre mi cemo ovdje specijalizirat endokrinologijuuser posted image user posted image
Uz metformine ce se sve lijepo sanirati a meni je moj dr rekao da se sada u ljetnjim mjesecima
brze spusta tsh .pa eto da ne brines ni za njegovo stanje bit ce sve ok.
drzim fige da do kraja ljeta ugledas crtice

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: oggt i insulin
6.7.2011 20:49:48   
koka79
Super vesti Ciklamice, sve ce to biti ok, pa da uskoro sve ugledamo user posted image user posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: oggt i insulin
13.7.2011 10:47:43   
KALINA26
da li  neka od vas ima skustva sa pcos ali da od uvek ima neredovne cikluse i insulinsku re.pritome da je dobila siofor i da li se nesto promenilo.ja vec 63 dana nemam ciklus a pocela sam siofor da pijem pre 13 dana da li ce terapija poboljsati redovnost ciklusa i ovulacije?

< Poruku je uredio Ana RR -- 13.7.2011 10:51:54 >

(odgovor članu koka79)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: oggt i insulin
13.7.2011 10:51:36   
plačljiva
Siofor je fantastičan lek,reguliše PCOS,uspostavlja ovulaciju,mršavi se od njega...Ja ga pijem od 20 decembra,to je nekih 7 meseci,imam ovulacije,ciklusi redovni,smršala sam 12 kg,ali od user posted image  ništa...Znam da se pije do 12 nedelje trudnoće.Da nisi trudna?Obavezno se posavetuj sa tvojom doktorkom,ali 63 dana je puno bez ciklusa...

(odgovor članu KALINA26)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: oggt i insulin
13.7.2011 11:23:24   
meyo
kalina ja imam sve sto i ti PCOs anovulatorne cikluse, probleme sa stitnom
dobila sam siofor pijem ga vec nekih 20-ak dana i mogu ti reci da sam smrsala od njega
tj. mozda ne od njega samog koliko mi je ubio apetit prosto sva hrana moze stajati na stolu da cu samo zalogaj uzet i vec bit sita osjecam se super.. za sad meni je zadnji ciklus isao prvo na 28-dana pa onda na 40 dana i evo sad cekam kako ce biti...
sto se tice ovulacije ..hm.pa ja je nisam osjetila niti znam je li je bilo
na pregledu mi je dr. rekao da je ima.. ali se ne dovrsi tj. otpocne ali folikuli ne narastu kako treba
ali kao bitno je da je ima.. tako mi beram rekao nadam se da ce biti uskoro i ovulacije jer kratak je ovo period od kako ja pijem i to jednu dozu o d850mg. nakon rucka

@placljiva koja je tvoja doza??

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: oggt i insulin
13.7.2011 14:29:39   
KALINA26
STO SE TICE APETITA SMANJIJO SE DRASTICNO ZA OVIH 13 DANA KOLIKO PIJEM SIOFOR I PLUS IDEM NA AEROBIK JER STALNO POTENCIRAJU DA SE SKIDAJU KG KOD PCOS,BETU SAM RADILA 45 DANA CIKLUSA I NARAVNO NEGATIVAN TEST ALI INACE UVEK SU CIKLUSI BILI OKO 55 DANA KASNJENJA,JEDNOM SAMO NA 60 ALI ONI SVE TO PRIPISUJE PCOS I NE MOGU DA DOCEKAM DA SIOFOR ODRADI SVOJE AKO MI BUDE POMOGAO UPOSTE!INACE MENI JE DOZA JEDNA TABLETA DNEVNO OD 500MG,TAKO 20 DANA ,ONDA 20DANA 2 NA DAN TABLETE I POLSE 3 DNEVNO DO KONTROLE TJ DO OKTOBRA.POSLE ZAVRSETKA TERAPIJE DINE35 KOJU SAM PILA DO FEBRUARA JEDAN CIKLUS JE DOSAO NA 28 DANA I FOLIKULI SU ODLICNO NARASLI I PUKLI AL OD user posted image NISTA,POSLE TOGA VISE MI NIJE BIO REDOVAN CIKLUS,HSG ODLICAN!

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: oggt i insulin
13.7.2011 21:18:04   
plačljiva
Drage moje ja pijem siofor od 850 mg jednom dnevno...Od 20 decembra i smršala sam 12 kg...Od trudnoće nažalost ništa...user posted image

(odgovor članu KALINA26)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: oggt i insulin
13.7.2011 22:36:46   
lidija 011
Kalina, prvo dobrodoslicauser posted image
Rano je da siofor pocne da djeluje... tebi ga je dr. uveo bas kao i meni. Ja sam dobila sledeci mjesec i od tada mi je redovnouser posted image ... Imam i ovulacije, plodnu sluz(koja je opet krenula ovaj mjesecuser posted image )... Sve u svemu ja se kunem u sioforuser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu KALINA26)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: oggt i insulin
20.7.2011 16:19:02   
GRGA
Zene moje evo i mene na ovu temu,,ne znam da li sam ubola pravu--pre 3 godine sam imala policisticne jajnike izostanak ovulacije prezezstentne folikule koji prerastu,,,kasnjenje menstruacije itd..Pratili smo uzastopno 3 meseca za redom ....Od januara ove godine su mi se regulisale menstruacije...Cak je i folikulumetrija pokazala ovulaciju ali policisticnih jajnika nema...

Radila sam progesteron 21dan i cak je i on pokazao ovulaciju....


Sada su na tapeti homoni i test opterecenja secerom!! Dodjem kod dr i da mi uput ali mi kaze da ne zna na koliko se to radi....jer ima50g 75gr i 100gr,,nego da odem tamo gde se to radi i da pitam

Ja odem tamo kad tamo od moje sestre najbolja drugarica radi,,kaze mi ona da to mora napisati dr..U principu do skoro je bilo da se radi na 75gr za odrasle,,,jedna je zenica kazu dolazila za VTO joj treba i radila je na 100gr ,ali da mi dr mora napisati

Sada idem kod lekara opste prakse da mi ona napise jer su mi tako rekli,,,,,,strasno a moj gin drzavni ne zna,,imam odlicnog ginekologa kod koga idem privatno ali je zena na odmoru........pa je ne mogu pitati..kakva su vasa misljenja


Mislim da mi je dr napisala jednom na koliko se to treba raditi ,,tj koliko grama!E sada idm da pronadjem!

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: oggt i insulin
20.7.2011 22:09:14   
meyo
grga pcos imas ili nemas ..nestati nazalost nikad nece :(
cistice mogu da se povuku vrate .. i slicno ali Pcos je stanje... nazalost trajno..

sto se tice OGTT testa radi se na 75 mg.  uz to trebas da odradis i insulin kao hormon
da bi bilo mjerodavnije meni je moj endokrinolog rekao da se radi nataste dakle ujutro insulin na prazan stomak i nakon rucka jer kao sam OGTT test nije bas mjerodavan iskrena da budem on ga nije ni pogledao..

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: oggt i insulin
20.7.2011 22:12:11   
GRGA
Zenska a kako npr sto kazes trajno sada ga nema cak je i progesteron pokazao ovulaciju,,i ako hormoni pokazu--cek da vidim imam li u hormonima insulin nemam napisan....I ako su npr hormoni ok da li to znaci da se mogu povratiti policisticni jajnici!

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: oggt i insulin
20.7.2011 22:51:04   
degu
Grga to sam ti i ja pričala, to je sindrom, nije bolest, poremećaj na nivou celog organizma, hormona i metabolizma.
Mogu jajnici da ti budu čisti bez cistica ili sa tek po kojom cistom, kao meni, a da hormoni pokažu PCO.
Možda ti je prvi put postavljena pogrešna dijagnoza, ja se nadam da jeste, jer samo UZ pregledom ne može da se potvrdi PCO.
Imam i ja ovulaciju Grga, samo su mi ciklusi na nekih 40 dana, a imam PCO.




_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: oggt i insulin
20.7.2011 23:10:08   
meyo
degu kad smo vec kod ovulacije kako je ti odredis??
ja to jednostavno ne umijem...user posted image
jer mi ciklusi setaju boluckanja nemam sekreta nemam .. ne znam bas bas ne znam
jel moguce da je svaki ciklus anovulatoran??

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: oggt i insulin
20.7.2011 23:17:30   
degu
Ja ti kažem draga da ja imam ovulaciju i pored svih mojih poremećenih hormona,doduše zahvaljujući virku.
Pratila sam gomilu znakova, pa sam upoznala već sebe, prvo Bazalna temperatura, ne možeš da omaneš, jasno se vidi jel bila ili nije bila O, mene redovno boli jajnik taj dan, kao da mi baš jako pulsira, nemam ni ja nešto mnogo sluzi, kako kad.
I mene grudi počinju da bole tačno 14 dana pred user posted image tako da tačno po njima znam kad ću da dobijem i kad mi je bila O.

Ti meri bazalnu temperaturu za početak.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: oggt i insulin
25.7.2011 11:04:10   
KALINA26
DEVOJKE DA LI BI MOGLA DA UZMEM NESTO DA IZAZOVEM CIKLUS KOGA NEMA 70 DANA,IMAM PCOS I IN.REZ.PIJEM SIFOR 25 DANA,ALI SU MI REKLI NA 2 DAN CIKLUSA DA ODRADIM ANDROGENE HORMONE A MENI CIKLUSA NEMA OD MAJA,PA DA LI DA CEKAM DA SIFOR POCNE DA DELUJE ILI DA UBRZAM DA POKRENEM FAMOZNI CIKLUS!?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: oggt i insulin
25.7.2011 11:09:17   
GRGA
Zene odradila sam secer--samo da vam kazem da mi je ispod donje graniceuser posted image

i kada popijem fruktozu i kada ne popijem rezultat je isti!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: oggt i insulin
25.7.2011 12:44:59   
nina26
Kalina 26, postoji PrimoluNor, ali ja bih ti savetovala da odes prvo kod dr da te pogleda na UZ i da uradis hormone, pa tek onda ovaj lek, jer ne uzima se na svoju ruku. Ja sam upravo zavrsila i cekam user posted image

Ja sam dobila da radim OGGT sa 100mg glukoze, na 1h,2h i 3h, jel to okuser posted image

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: oggt i insulin
25.7.2011 12:54:35   
GRGA
da Ok je je ja znam da su neke zene koje rade VTO terali da rade toliko--ja sam radila na 2 h sa50gr

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: oggt i insulin
25.7.2011 13:18:20   
KALINA26
RADILA SAM HORMONE MALO PRE OGGT I BILI SU OK SAMO MI FALE ANDROGENI HORMONI AL NA 2 DAN CIKLUSA DA SE URADE AL CIKLUSA NEMA PA SAM HTELA DA GA IZAZOVEM JEL KO ZNA KADA CE SIFOR POCETI U TOM SMISLU DA DELUJE!

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: oggt i insulin
25.7.2011 13:33:35   
nina26
Pa konsultuj se prvo sa Dr, ja stvarno ne mogu da ti kazem da uzmes, jer nisam lekar i necu da se igram sa tim stvarima.

U svakom slucaju ove tablete koje sam ti navela su za izazivanje ciklusauser posted image

(odgovor članu KALINA26)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: oggt i insulin
25.7.2011 13:35:14   
Ana RR
Kalina, moram te zamoliti da ne pišeš velikim slovima jer je to protiv pravila foruma.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu KALINA26)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: oggt i insulin
5.8.2011 16:44:22   
nina26
Uradila sam i ja konacno OGGT test, i rezultati su sledeci:

glukoza pre opterecenja: 4,34mmol/L (3,80-5,80)

glukoza posle 1h: 4,73 (4,1-5,9)

glukoza posle 2h: 5,25 (4,1-5,9)

glukoza posle 3h: 3,74 (4,1-5,9)

Ja mislim da je sve ok, ko se razume bolje neka prokomentarise slobodno.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: oggt i insulin
5.8.2011 20:17:38   
plačljiva
Draga super ti je glukoza ali se uvek radi uz to i vrednost insulina...user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: oggt i insulin
5.8.2011 20:52:06   
nina26
Pa ja sam im rekla 100 puta da urade insulin,oni kazu pa to je touser posted image

Glupi DZuser posted image

Sta mi ti radis, osim sto brojis sitnouser posted image

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here