|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
13.5.2012 16:44:13   
peca
Ja kad pravim pitu sa jabukama radje pospem malo prezle nego griza da pokupi taj visak vode,mada neretko ne posipam nista, ako lepo ukuvam fil user posted image
Da znate da moze i tako user posted image

A bilo koju pitu sa sirom obavezno prelijem melkom, da ne bi bila zilava i previse hrskava, nego sva mekana, i ne sipam ulje na kore, a isto ih zavijam u rolnice radje nego da redjam, i idem samo sa po jednom korom user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
13.5.2012 16:45:00   
Anoniman
ja nisam kuvala fil user posted image

(odgovor članu peca)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
13.5.2012 16:46:21   
Olga75
ne mora da se kuva
mozes i da skuvas jabuku sa secerom i malo vode ali ja to po nekad radim sa bundevom ( ona nekako pusti najvise neupotrebljivog soka )
iz mene govore godine iskustva i pojednostavljivanja user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
13.5.2012 16:48:57   
peca
Prodinstala, ne mislim bukvalno kuvala user posted image Ali mi ispari voda user posted image Ja bez toga ne bi ni pocinjala da pravim pitu, nista gore nema kad mi neko donese pitu, dal jabuke, bundeva a ono krcka unutra user posted image fuj ! Ali ukusi su razliciti user posted image

U prevodu malo ulja, krknem jabuke, secer, malo prodinstam,zveknem cimeta, i ako treba malo prezle user posted image i vanilin secer user posted image Akcija od najvise deset__ minuta user posted image da me neko ne shvati pogresno user posted image



A u nazivu teme ni traga od slatkih pita user posted image

< Poruku je uredio peca -- 13.5.2012 16:52:12 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
13.5.2012 16:52:54   
Anoniman
Ma sta krcka zeno draga user posted image Meni nista ne krcka , skoro da su se istopile
a da , bez cimeta nista user posted image

(odgovor članu peca)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
13.5.2012 16:55:23   
peca
Ne kazem da tebi krcka, ja vise volim da se taj fil lepo sjedini user posted image Prosto nije isti ukus onako i ovako user posted image
Ja sam rekla kako ja to radim, a vi radite kako vi ocete user posted image

Oteracete me po jabuke user posted image

Lenja pita.... mmm....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
13.5.2012 17:01:55   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: peca

Ne kazem da tebi krcka, ja vise volim da se taj fil lepo sjedini user posted image Prosto nije isti ukus onako i ovako user posted image
Ja sam rekla kako ja to radim, a vi radite kako vi ocete user posted image

Oteracete me po jabuke user posted image

Lenja pita.... mmm....

stvarno nisam znala da mogu da se dinstaju jabuke , i koliko se onda pece pita u rerni ?

(odgovor članu peca)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
13.5.2012 17:03:19   
peca
Kao i svaka druga pita user posted image Gledas po korama

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
13.5.2012 17:04:34   
Anoniman
Ajde sad po jabuke user posted image

(odgovor članu peca)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
13.5.2012 17:04:34   
Olga75
a cak ima i tema o lenjoj piti user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
13.5.2012 17:06:05   
peca
Pita od ribizli, mmmm interesantno zvuci user posted image

Jes' Olga, lenjivica zasluzuje posebnu temu !! user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
13.5.2012 17:11:04   
jelena038
ja samo da dodam da ako vam ostane fila, uvek mozete da zbrljate testo od brasna, ulja, jaja i kvasca, premesite ga kao za picu, srolate rolat od viska fila, ostavite ga malo u frizu da se stegne, isecete puzice i isecete ih u podmazanom plehu. to svakako dodje visak uz pitu s istim filom, ali ujutru bude super dorucak, a ako imate indijance skolskog uzrasta, zamrzavanje gotovih puzica dodje savrseno resenje za dorucak u jutarnjoj smeni. ja sad vec namerno pravim visak fila user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
13.5.2012 17:16:51   
Anoniman
dobra ideja mada meni nista ne ostaje , ja sve naguram ili pojedem zivo user posted image

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
13.5.2012 17:26:03   
sneskica75
jeli to neko spomenuo lenju pitu? njam

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
13.5.2012 17:29:32   
peca

IZVORNA PORUKA: sneskica75

jeli to neko spomenuo lenju pitu? njam


Ucinilo ti se user posted image

(odgovor članu sneskica75)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
9.4.2013 11:19:52   
Trcosava
Prokleta krompiruša!!

Prebacujem postove

IZVORNA PORUKA: Modessty

trco krompir upija ulje pa ti treba više ulja nego za pitu sa sirom recimo. A začini su za ovu pitu zakon! Možeš da upržiš praziluk i krompir sa malo bibera, origana (ako ga volite) i dobro posoliš. Staviš jednu celu koru, pa preko poprskaš uljem i gaziranom mineralnom vodom, onda staviš pola jedne kore na sred te poprskane, staviš fil, pospeš sa mlo mlevenih oraha. Preklopiš na po pola, pa još na pola i umotaš (onako ovlaš). Redjaš upleh podmazan margarinom za kuvanje i uljem. Kad sve naredjaš poprskaš odozgo uljem, staviš susam i kim (opet ako volite) i gurneš u rernu.
Ovde se obično pravi da bude posna - znači bez jaja


IZVORNA PORUKA: majared

Slušaj sad bosansku snajku user posted image :
Fil pravim tako što iseckam ili naredam krompir, stavim luk, ulje so i biber i time punim kore, bez prethodnog pečenja. Zbog toga se pita peče malo duže ali bude odlična.Kad ti je pita na pola pečena preliješ je sa vodom i zejtinom koje si prethodno dobro zagrejala. Vratiš u rernu i kada je krompir gotov i pita fino rumena (proveri tako što ćeš uzeti malo krompira iz pite) ponovo preliješ sa mešavinom kisele pavlake, jaja i sira (može i kajmak ako imaš) i ponovo vratiš da se zapeče.


Zanam samo jedno - NEMA ŠANSE DA SECKAM KROMPIR!

Probaću još jednom sa rendanim. Nego ja sve nađoh da na 1kg krompira ide 1 luk? Sad vidim da je Vule pisala 1 kg krpomira 0,5kg luka!

Daj sad sve lepo da mi ispišete mere user posted image
Ovde inače nemam neki izbor kora. Ili tanke, ili ''seže'' deblje (koje mi bolje dođu za ovu gibu koju ja pravim). Nije ređana nego kao ovu krompir - preko kore razmažem fil, uvijem u '''palačinku'' pa u puž i onda ispadne cela kao ruža.
Tako pravih i ovu krompirušu, ali nisam zalivala vodom. Negde na pola pečenja sam izvadila i premazala svaku posebno vodom i uljem, pa vratila. Kad se ispekla sam je opet premazala vodom i pokrila krpom da malo omekša. Pekla na 200°C oko 40 min.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
9.4.2013 11:20:21   
lesica
IZVORNA PORUKA: Trcosava

Cvele, daj recopis sa gotovim korama za tu kropmpirušu. Meni ovo bljak ispalo - rendaala sam krompir i još ga malo sa lukom ''izdinstala'', ali sam ukus mi bljak fuj. Čitam da je dobro da se premaže i kajmakom na kraju, ali nemam kajmaka ovde da kupim user posted image

Nego žene, hoće možda koja uskoro ka ovamo? Za Italiju, Austiju, Nemačku kolima?


IZVORNA PORUKA: cvećka

Trco, pa tako i ja radim, samo sto dooobro uprzim luk, pa onda jos malo i krompir dok ne pocne da se lepi+biber+so ili vegeta... i svaku koru moras da premazes sa malo ulja, da ne bude suva... a odozgo mozes sta god hoces, ne moze da pokvari, malo maslaca, kajmak imas i u prodavnicama da kupis onaj u plasticnim casicama (:
kajmak 1 kajmak 2
Ja necu ni na koju stranu uskoro, tek u junu malo do KG user posted image


IZVORNA PORUKA: Trcosava


A za kajmak... ako je ovo tebi kajmak ja sam Madonna! Ovo ne mogu da nazovem ni krem sirom, a ne kajmakom. Ja mislim na onaj pravi pravcati kajmak! Znači ništa nisam omanula za krompirušu. Doduše ja je nisam pravila kao ređanu gibanicu, nego onako uvila u puževe. Svaku koru sam poprskala uljem, rasporedila krompir i uvila - ne valja mi. Jel ti to nešto prelivaš vodom, premažeš jajima pre pečenja.... vodom i uljem? Ono bre suvo

IZVORNA PORUKA: Modessty

trco krompir upija ulje pa ti treba više ulja nego za pitu sa sirom recimo. A začini su za ovu pitu zakon! Možeš da upržiš praziluk i krompir sa malo bibera, origana (ako ga volite) i dobro posoliš. Staviš jednu celu koru, pa preko poprskaš uljem i gaziranom mineralnom vodom, onda staviš pola jedne kore na sred te poprskane, staviš fil, pospeš sa mlo mlevenih oraha. Preklopiš na po pola, pa još na pola i umotaš (onako ovlaš). Redjaš upleh podmazan margarinom za kuvanje i uljem. Kad sve naredjaš poprskaš odozgo uljem, staviš susam i kim (opet ako volite) i gurneš u rernu.
Ovde se obično pravi da bude posna - znači bez jaja

IZVORNA PORUKA: majared

Slušaj sad bosansku snajku user posted image :
Fil pravim tako što iseckam ili naredam krompir, stavim luk, ulje so i biber i time punim kore, bez prethodnog pečenja. Zbog toga se pita peče malo duže ali bude odlična.Kad ti je pita na pola pečena preliješ je sa vodom i zejtinom koje si prethodno dobro zagrejala. Vratiš u rernu i kada je krompir gotov i pita fino rumena (proveri tako što ćeš uzeti malo krompira iz pite) ponovo preliješ sa mešavinom kisele pavlake, jaja i sira (može i kajmak ako imaš) i ponovo vratiš da se zapeče.

IZVORNA PORUKA: Modessty

a možeš i da samo redjaš kore jednu preko druge - da bude onako kao gužvana. Na podmazan pleh (još bolje ako je okrugla tepsija) staviš jednu celu koru, poprskaš uljem i kiselom, odozgo malo zgušvaš jednu koru pa na jednu polovinu a drugu koru na drugu polovinu tepsije, fil, pa opet na pola jedna kora na drugu polovinu druga kora




_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
9.4.2013 14:17:58   
Anoniman
trco, ja krompirusu pravim na najprostiji nacin. ne stavljam nikakve margarine, kajmak isl. jer krompirusu spremam uvek posnu. izdinstam sitno seckani crni luk (otprilike kolicina, 2,3 glavice), dodam rendani krompir (oko kilo, mozda malo manje, ja sve otprilike radim, ne znam zato kolicine), povegetim,s tavim mleveni biber i ostavim kratko da se fil prohladi. stavim jednu koru, pouljim je, stavim malo kisele, pa drugu, na nju fil i tako jos dve.. znaci po 4 otprilike za 1 uvijacu. samo uvijem kao palacinku, ne seckam, nego je tako samo stavim u pleh. tako dok sam fil i kore ne potrosim.. odozgo ih sve namazem sa malo ulja i malo vode, lepo ih ususkam i ubacim u rernu koja je prethodno zagrejana na 250 stepeni (tada smanjim na 170-180). treba im 25-30 minuta, zavisi kako cija rerna greje.
moja sveki npr. ne dinsta krompir, ona ga renda i zivim filuje kore i isto bude super. ali njena bude nekako hrskavija unutra, a moja meksa.

ja cu veceras dragom da spremim pitu od krompira i blitve, narucio je jos juce, hoce da nosi na posao. kupila sam tri veze blitve, dve cu da ubacim njemu, a jednu da iskoristim nama za corbicu. isto spremam kao krompirusu, samo stavljam i blitvu.

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
16.4.2013 15:18:51   
Jole84
Jaooo voda mi je pošla na usta user posted image žene ubićete me,ne smem više da čitam recepte user posted image

Ja zadnjih dana najviše pravim sa spanaćem i sirom,bez ulja,samo pavlaka i jaja (i naravno kore). Ali ova krompiruša mi sad poremetila jelovnik user posted image

< Poruku je uredio Jole84 -- 16.4.2013 15:20:06 >


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
16.4.2013 15:24:26   
Ana RR
Ja krompirušu pravim ovako, tako me naučila baba bosanka: iseckam krompir na kockice (nikako rendani jer krompiruša je bosanska pita a oni bi vas ubili da im ponudite sa rendanim krompirom user posted image ), dodam iseckani praziluk, stavim malo vegete, malo soli, biber obavezno, sve lepo promešam. Raširim koru (e sad, i za ovo bi bosanci rekli da nije krompiruša jer je sa gotovim korama, ali ajde user posted image ) premažem je sa malo ulja, nafilujem pa poprskam sa malo kisele vode, prekrijem sa još jednom korom i urolam. I tako dok sve ne potrošim. Složim u podmazan pleh, svaki koru malo nauljim i pravac rerna. Mmmmljac, sad bih je jela.

< Poruku je uredio Ana RR -- 16.4.2013 15:26:02 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
16.4.2013 22:00:15   
Jole84
Napravila sam krompirušu po receptu od Macaki i fenomenalna je user posted image
plus sa prazilukom i pečurkama user posted image danas mi je dan za kuvanje user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
16.4.2013 23:05:04   
Anoniman
drago mi je jole user posted image

(odgovor članu Jole84)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
16.4.2013 23:06:24   
pandina
Ja koristim malu cetku za farbanje (kupila ja u farbari, ozbiljno) za premazivanje kora.Nezavisno od toga od cea je pita, u posebnu ciniju sipam dve soljice ulja, dve kasike pavlake i prasak za pecivo i dobro promesam. Pomenutom cetkicom namazem dobro rasirenu koru ovim namazom, a onda preko nabacam ili spanac-sir-jaje ili sir-jaje ili praziluk-jaje u zavisnosti od cega je pita. Urolam kao palacinku (dakle samo jedna kora!) i onda u puzic i u pleh. Na kraju sve puzice namazem preostalim namazom i poprskam mineralnom vodom.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
17.4.2013 7:41:36   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ja krompirušu pravim ovako, tako me naučila baba bosanka: iseckam krompir na kockice (nikako rendani jer krompiruša je bosanska pita a oni bi vas ubili da im ponudite sa rendanim krompirom user posted image ), dodam iseckani praziluk, stavim malo vegete, malo soli, biber obavezno, sve lepo promešam. Raširim koru (e sad, i za ovo bi bosanci rekli da nije krompiruša jer je sa gotovim korama, ali ajde user posted image ) premažem je sa malo ulja, nafilujem pa poprskam sa malo kisele vode, prekrijem sa još jednom korom i urolam. I tako dok sve ne potrošim. Složim u podmazan pleh, svaki koru malo nauljim i pravac rerna. Mmmmljac, sad bih je jela.

user posted image Tacno

I ja isto ovako pravim .

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Filovi za pite (zeljanica, krompiruša, bu...
17.4.2013 10:34:14   
Figaro88
Bas razmisljam danas da pravim neku pitu,ova sa krompirom super zvuci.Mama mi je pokazala kako da razvucem pitu,prosli put mi nije nesto uspelo,valjda ce danas boljeuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Picoline
Ringerajin kuvar: Maraj
Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here