|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dnevni san
28.1.2015 23:49:59   
Sanchy
I moj M.uvek kaze necu da spavam i pusti me na miruuser posted image i kada sam pokusavala tako\ ma samo malo i stavim ga u njegovu sobu to je plakanje najstrasnije..to ne pali..e sad upalim mu na kompu neki crtani i stavim ga u krevet u radnoj sobi i kazem ne moras ti da spavas evo ti cebence igraj se i gledaj crtac i uglavnom to upali..ili bar nema plakanjauser posted image ,,nekad stvarno nece ali ako negde krenemo kolima zaspi cim sedne i tih dvadesetak minuta sto odspava kao da je spavao tri sata..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Dnevni san
29.1.2015 7:38:34   
Misha i Ljisha
jao Sanchy i kod mene je slicno. Ako ma spomenem spavanje krece dreka. Ona joj govorim ne moras spavati ne ne ne moras i tako je nekako zeznem za spavanje. ali mi je vise muka tog dnevnog spavanja majke mi.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Dnevni san
29.1.2015 8:45:52   
emicaa
Ljišo ako ona neće da spava pusti je,jest mala i od zaove mali je bio još mladji kad je izbacio dnevno spavanje,ne znam šta mu nije radila da ga uspava i ništa,i on je jedan od one djece kojim je spavanje gubljenje vremena.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Dnevni san
29.1.2015 9:14:07   
madre
ljiso, ako si pisala izvini nisam videla, a kada ti ona ustaje ujutru?
ima dece koja rano izbacuju dnevno spavanje, ali ja ne bih na to pristala... pricam ti kao neko cije dete NIAKAKO ne voli da spava, ni popodne ni uvece, uvek je borba u kojoj on popusti! on sada ima 4 i po godine i mislim da mu jos uvek treba dnevni san. imamo i dane kada ne spava zbog nekih slavlja i sl. ali i tada primetim da je njegovo raspolozenje daleko losije nego da je odmoran...
takodje, kada zaspi voli da spava i po 3 sata, ali mu ni to ne dozvolim vec ga posle sat i po budim da bi mogao uvece da zaspi na vremeuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Dnevni san
29.1.2015 9:18:54   
Misha i Ljisha
madre ona ustaje oko pola 7 ujutru i u vrticu spavaju vec u pola 11, kuci isto oko 11. Njoj treba taj san ja vidim da joj treba negoduje ona i u vrticu i kuci ali sto ti kazes popusti. U vrticu popusti i ne njari se ali ne ide voljno na spavanje a kuci se njari kao blesavauser posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Dnevni san
29.1.2015 9:22:51   
madre
onda nikako ne bih pristala na nespavanjeuser posted image mozda bih eventualno pomerila malo kasnije, da bude malo umornija i samim tim lakse zaspi...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Dnevni san
29.1.2015 9:24:10   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: madre

onda nikako ne bih pristala na nespavanjeuser posted image mozda bih eventualno pomerila malo kasnije, da bude malo umornija i samim tim lakse zaspi...

ovo nikako pokusavala sam i to tek tad nema sanse da je uspavam, prodje je kriza i onda samo muke zive user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Dnevni san
29.1.2015 10:13:35   
cockic
moji ne spavaju preko dana,odavno.a mislim da im i ne treba.jer legnu oko 21-22h.i ustaju oko 7-8h.i celu noc spavaju bez budjenja.nocu se jedino budili kao bebe.sin od 16m se ne budi,a cera od 8m.tako da nemamo te nocne zurke.mislim da im je za taj uzrast dovoljno toliko sna.a mozda i gresim,ona ima 3g,on ce 5g.ja sa 5 znam da vise nisam spavala preko dana.

oni su kad su bili manji zaspevali i u 20h,ali sad kako su veci tesko tako rano ih uspavati.legnu oni u 20h,ali malo zezanja mora da bude pre spavanja.

a u vrticu leze,za sina znam da ne spava ni tamo,samo se cacka sa nekim drugarom koji isto ne spava.mislim da vecina samo lezi jer moraju.ali meni to lezanje da ih nateram kuci ne ide od ruke.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Dnevni san
22.2.2015 10:27:53   
mila83
Moja deca su po tom pitanju razlicita, cerka mi je negde sa dve i po godine izbacila popodnevni san,i inace nije bila neka spavalica danju, isto je bilo ono tipa necemo spavati,samo malo da odmorimo i mazimo se, pa onda zaspi...a onda je umesto spavanja krenula sa mirnijim aktivnostima, tipa da crta, citamo,odgleda neki crtac,...jednostavno smiri se na sat i po dva, kao da tako odmara.
A sin ima evo sada 4.5 god i treba mu san,retko kada se desi da ga propusti, cak sam trazi ponekada.A oboje lepo spavaju nocu.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Dnevni san
21.3.2015 17:01:49   
branki*

IZVORNA PORUKA: Katarina20

Mame pomagajte user posted image imam bebca od 2mes i 2ned nenormalno mnogo spava...budi se samo da jede tih 15min dok jede je budna posle toga zaspi ....od 24h spava 22h ..da li je neka mama imala ili ima ovakvu situaciju? inace lepo jede i lepo napreduje user posted image user posted image



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Dnevni san
21.3.2015 17:04:04   
branki*
katarina,ja mislim da je to sve ok i da bebi ne fali nista...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Dnevni san
21.3.2015 17:04:40   
Bibilib

IZVORNA PORUKA: branki RR


IZVORNA PORUKA: Katarina20

Mame pomagajte user posted image imam bebca od 2mes i 2ned nenormalno mnogo spava...budi se samo da jede tih 15min dok jede je budna posle toga zaspi ....od 24h spava 22h ..da li je neka mama imala ili ima ovakvu situaciju? inace lepo jede i lepo napreduje user posted image user posted image






Pa bre nismo imali takav slucaj ali ja mislim da nije nista strasno cim beba jede i lepo napreduje...beba samo voli da spavaaauser posted image a kazu da kad bebe spavaju onda i rastu....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Dnevni san
27.3.2015 17:06:41   
Anarunika
I meni se čini da moja beba u odnosu na prethodne dve voli puno da spava. Mislim da je to stvar karaktera. Ali uvek je za svaku nedoumicu najbolje pitati lekara, čisto da se mi mame umirimo user posted image

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Dnevni san
27.3.2015 22:13:47   
mirkam
Jao Katarina, blago tebi.Moj M je prvih 40 dana stalno vristao, spavao je cini mi se od 24h ukupno 2h! Salu na stranu, i ja mislim da je to ok, al za svaki slucaj, da bi ti bila mirnija pitaj pedijatra.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Dnevni san
4.4.2015 21:27:52   
Katarina20
Pitala pedijatra user posted image Kaze ok je sve dok lepo jede i napreduje ali zbog toga nismo mogli vakcinu da dobijemo user posted image

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Dnevni san
4.6.2015 9:45:59   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: mlada_mama

Ne znam ima li tema dnevno spavanje, zanima me kad su vasa djeca prestala sama spavati po danu, moja S ima 2ipo i vidim da se bas muci da zaspe po danu, navece zaspe izmedju 21-21:30h i spava u komadu, bez budjenja do pola8-8. I onda je ja legnem oko pola 1-1, spavala bi sat-sat i po. Medjutim juce je preskocila spavanje, kriza je uhvatila oko 6, izdrzali smo do pola 9, tusirala se i zaspala u pola 10. Ne znam da li da je prestanem stavljati da spava jer se buni



_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Katarina20)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Dnevni san
4.6.2015 9:49:15   
dijana1*
MM moj Vuk ima 5 godina i jos uvek ima dnevni san. Kada preskocimo spavanje toje haos. Jednostavno pocne da ludi i da izmislja svasta nesto. Uopste ne moze da se skoncentrise. A onda i nocu losije spava. Verovatno zato sto se premiri.
Ja sam ZA dnevni san.

ps. Imas ppuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Dnevni san
4.6.2015 9:54:56   
mlada_mama
Ista situacija, ne daj Boze da preskoci, kriza je uhvati, nije isto dijete, znam da je i dnevni san bitan, pogotovo sad ce jos malo braco pa ce joj se sve poremetiti, je ne bi jos ali bojim se da je mucim, jer legnem sa njom i onda se okrece po sat vremena nikako da zaspe, i ja zagalamim i tek onda, haos. Probacu pa bar sat vremena

_____________________________

Postoji ljubav na prvi pogled...ali u radjaoni...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Dnevni san
4.6.2015 10:02:54   
tekilica
O cijem dnevnom snu govorimo? user posted image Moja N spava, kada je u vrticu to se zna kada i kako, kod kuce oko 12h legne. Neki put se odmah uspava, neki put tek oko 14h... A kad nece, onda nece i tu nema sta! Ne pomaze ne crtani, ni ceskanje ni pevanje...nista, nista,nista.

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Dnevni san
3.7.2015 19:02:28   
vikiveki
Moj najmlađi sin može spavati za pareuser posted image iako ima skoro 4 godine desi mu se nekad da i dva puta u toku dana spavauser posted image obožava da spava.Dok stariji sin i nije baš neki ljubitelj spavanja

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu tekilica)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Dnevni san
3.7.2015 22:05:32   
mila83
Vec sam pisala,moji klinci su drugaciji po tom pitanju. Sin uskoro puni pet,nema pravila,nekad spava,nekada ne..sam se primiri kada mu treba,nikad ga ne teram,pre par dana je legao sa tatom i sve nas iznenadio,spavao 3h...ali je onda uvece umesto oko pola deset,zaspao u jedanaest. a cerka spava popodne izuzetno retko,bas kad je premorena npr, kada se kupaju dosta u bazenu ili su aktivni jako i na nogama.








_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Dnevni san
3.7.2015 22:14:51   
Ivanka 75
Ivka je spavala svako popodne do 4god i 3 meseca, ja sam joj ukinula dnevno spavanje jer se pocela uvece uspavljivati tek posle 23h, smarali smo se do bola.
Otkako ne spava popodne (a mogla bi, povremeno legne pa odmori, nekad zaspi nekad ne, ali je budimo posle 1h) uvece zaspi do 21:30 plafon!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Dnevni san
3.7.2015 22:17:55   
vikiveki
Ma moj je u stanju da spava i po dva puta u toku dana a da opet uveče do 22 zaspi...ali ovaj srednji kao da uopšte nema potrebe da spavauser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Dnevni san
3.7.2015 22:23:56   
mila83
Deca imaju razlicite potrebe,secam se ,ja kao mala nikad nisam volela ni spavala popodne,cak ni u vrticu.Lezala bih i cutala.tako je i moja Mima.A eto,Dimi ne.Teodora je jos beba,ona spava dva tri puta na dan.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Dnevni san
3.7.2015 22:23:57   
adulence
Moje dete koje ima 2 god i 7 meseci vec nedelju dana ne spava u vrticu i uopste mi nije jasno zasto,nekako mi je jos mala da bi izbacila spavanje pogotovo sto ne moze dugo da izdrzi,danas mi je zaspala u 19:20 i znam da se do ujutru nwce pomeriti...ali opet mi zao da ne spava preko dana..

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here