|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RAK
28.6.2016 22:49:42   
vocicana
Khalessi, ja sam u strahu stalno, cak da,zaboravila sam da kazem, na glavi imam dva ogromna u boji koze, sve po pola metra skacemsa stolice kada kod frizera odem. Otici cu do onkologa, pa da se dogovorimo sta je proiritet,koje cemo prvo da sklanjamo.


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: RAK
28.6.2016 23:11:20   
BubaBubica
Uh pa i ja imam par njih koji mi se nimalo ne sviđaju, ali su ovakvi već godinama pa me to smiruje, doduše imam jedan veliki na čelu iznad obrve koji ću svakako ići da proverim, ako ništa drugo da ga skinu jer mi smetaaa, stalno ga kačim i moram biti oprezna zbog njega.

Danas je svekrva bila na operaciji, odstranili su joj sve zahvaćen deo, snimali su joj grlo i pluća, kažu da su čista, treba da odradi još neke analize pa da vide da li je za Sremsku Kamenicu ili ne. Ne sme na sunce, da radi teško, sutra ćemo do nje da joj pomažem malo.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: RAK
28.6.2016 23:37:42   
choopa choops
Pisalismo u temi o mladežima. Ja ih isto imam mnogo. Išla sam na preglede kažu OK su. Ali ja sam danas išla kod dr opšte prakse, ali je nisam našla pa ću sutra. Idem po uput, hoću to da skinem. Ne mogu, svaku noć mislim o njima, naročito jer mi je jedan na lijevoj strani na kojoj spavam i stalno ga pritiskam. A u trudnoćama je porsatao i deformisao se skroz, promijenio boju. Užas! Ne mogu da ne mislim o tome.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: RAK
29.6.2016 8:32:11   
Khaleesi
Zato sam ja skinula taj moj, sreca jedini veliki i smetajuci. Voci ne mogu da zamislim koliko ti je tesko kod frizera...user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: RAK
30.6.2016 9:47:15   
adulence
zene ne igrajte se sa mladezima a ni vasi bliznji,moja mama je do pre dve godine bila najzdravija osoba na svetu,a onda je otisla da skine jedan mladez koji je poceo da se menja i ustanovljen je melanom,od tada imala je 10 operacija,bori se i dalje,na tri meseca ima kontrole...melanom je zeznut jer se u jako velikoj vecini slucajeva vraca....sreca je pa je ona zena sa najvise pozitivne energije i SNAGE PA to sve prolazi LAVOVSKI...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: RAK
30.6.2016 10:23:34   
Khaleesi
Adulence, ako sam dobro rzumela, kada je skinula mladez poceli su problemi?user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: RAK
30.6.2016 12:35:44   
BubaBubica
Strašan je taj melanom i jako je važno da čovek ostane pozitivan. Svekrvi su isčistili to mesto, snimali su joj pluća i grlo i sve je čisto, ali svejedno sad će morati da se čuva do kraja života. Sad je bolje, smeje se i ne plače više, mi smo uz nju da je držimo pozitivnom i da je čuvamo da ne radi ono što ne sme jer je jako nedokazana, verovatno je zaradila melanom jer je uvek išla na njivu i u baštu da radi po najvećem suncu kad su zabranili izlazak na sunce

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: RAK
30.6.2016 12:45:53   
choopa choops
Najiskrenije, ja se bojim da dignem mladež. Uvijek mi je u glavi ona što su stari ljudi govorili, da se mladeži ni slučajno ne diraju i ne skidaju user posted image Nisam pametna. Juče sam išla da uzmem uput za dermatologa, ali moram u drugi grad u bolnicu. Dr misli da nije strašan, tj da je porastao od hormona, ali da isto pitam dr šta ona misli. A i dva dermatologa su mi rekla da je OK. Ali mene psihički ubi jer sve mislim da ga kad spavam stisnem, a kažu da je to najgore. ne znam šta da radim.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: RAK
30.6.2016 14:15:59   
branki*
Adulence,evo i mom tati bila treca operacija,sve tu oko te ruke,mikrometastazeuser posted image user posted image uzas jedan..
Choopo,je l gledali onim aparatom,je l ok?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: RAK
30.6.2016 17:41:56   
adulence
Moja mama je ja mislim najpozitivnija osoba na svetu,nisu nastali tada problemi,hvala bogu pa ga je sklonila jer je saznala da nije ,sada je sigurno ne bi ni bilo....nego srecom sve drze pod kontrolom...
Jao branki nisam znala...to je ta prokletinja...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: RAK
30.6.2016 23:43:09   
choopa choops
brankipisala sam u temi o mladežima da ne zatrpavam ovdje

Ma jedino mi njega nije pregledala jer mi je bilo loše. Ali odmah mi je na prvu rekla da taj nije uopšte strašan, i onda se desilo to što se desilo i ne pogleda mi ga dermoskopski.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: RAK
1.7.2016 0:02:11   
dunja RR
Mi smo bili danas prvatno kod dermatologa, i pregledala dr mm, sve mladeže. Taz za kog su mu na onom javnom pregedu na Trgu rekli da skida, dr mu danas reče da nije još za skidanje iako je melanocitni, i da ga pratimo. Kontrola za 1 god. Ja je pitah da li se preporučuje skidanje kada postoji sumnja i kada je melanocitni, ona kaže - pa zamislite kada bi smo sv etakve skidali, ne radi se to tako, nego se prati.

Inače, mm ima dosta mladeža, ali je za druge rekla nisu opasni, samo je taj jedan sporan, na ramenu, taman je, nepravilnog oblika i potpuno u nivou kože.

Na kraju mu je rekla da skine čarape i pregledala mu sa onom lupom i stopala odozdole, nemam pojma zašto, ali izgleda da je obavezna praksa.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: RAK
21.5.2017 0:08:57   
dunja RR
Da li možda neko zna, iz priče, da li su mališani, kojih je nažalost puno u Srbiji, koji boluju od raznih vrsta tumora, imali neke simptome i ranije, tj. slabiji imunitet ili ne znam već, neki znak, pa se kasnije ustanovi da je u pitanju tumor. Ili se deca odjednom razbole? Razmišljam o tome, ne mogu da shvatim, tuga me uhvati, kada vidim koliko ih je tako malih, a bore se tako velikim neprijateljem :(

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: RAK
21.5.2017 0:25:35   
choopa choops
Ne znamo dunja user posted image Ja nekako mislim da nisu....Recimo davno, davno je moj mali komšija imao rak crijeva, a sve je pocelo kao da je progutao pseću(mačiju) dlaku, pa se kao to nakupilo i šta znam dok nisu utvrdili da je rak. Mislim da nema nekih znakova, nego da jednostavno ponekad moze da prođe puno vremena zbog losih dijagnoza.

Kod nas, u gradu od oko 30-40000stanovnika, svako malo neko umre od raka. Najcesce muskarci u kasnim sezdesetim. Razbolijevaju se djeca, starije zene, mlade majke user posted image Ja ne znam više šta je ovo i kad ce vise da pronađu lijek. Sve se nekako mislim kako ce da pronadju uzrok i da nađu nešto tipa neke vakcine. Kao sto su nekad ljudi umirali od, za nas danas, smješnih bolesti, tako ce i ovo jednog dana biti proslost. Ali vise su se presle sve granice.

Svaki put kad mi se dijete pozali na nesto, dozivim stresove, odmah na najgore pomisljam.

Inace, isla sam na jos jedan dermatoloski pregled ljetos i sve je u redu s mladezima hvala Bogu.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: RAK
21.5.2017 9:14:49   
degu
Joj Dunja ista situacija, svaki dan se potresem. Zbog male Teodore sam osetila ogromnu tugu, nema veze sto je ne poznajem, ona slika nasmejane srecne devojcice sto bezbrizno slavi rodjensan i slika bez kosice, tuzna,bleda, pa ne mogu da opisem sta osetim, tugu,strah, bes....svaki dan novo dete, bez kosice, a ne mogu da zazmurim na to i ne vidim. Nekad mi dodje da zavucem decu u misju rupu da ih zastitim, da ih povedem negde gde nije zagadjeno nista. Mislim da je ovo u velikoj meri posledica bombardovanja, nezdrave hrane, aditiva, slatkisa, ma ne znam vise.. samo da su deca zdrava, to je najvece blago

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: RAK
21.5.2017 16:48:36   
Sanjalicaaa
Ja sam se pre par dana jako loše osećala kada sam pročitala članak da je mama jednog malog dečaka Stefana, 3 god, raspodela novac koji su skupili za njegovo lečenje drugoj deci nakon što je on preminuo. A ja za njega i za skupljanje novca za njegovo lečenje nisam ni čula. Isto tako nije bilo vesti o tome da je on preminuo.
Onda se zapitaš koliko ima dece koja su bolesna a da mi ne znamo i da se možda za njih i ne skuplja novac. Koliko takve dece nažalost premine, a mi to i ne znamo.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: RAK
13.2.2018 14:13:12   
dunja RR
Puno dragih ljudi preminulo je oko mene od raka pluća proteklih nekoliko godina. Evo ujaku se spremamo za koji dan na groblje, 5 godina ...user posted image

Pod utiskom sam od kako je Glogovac preminuo user posted image

S obzirom da su svi za koje znam da su preminuli od raka pluća, otišli jako brzo, ujak za mesec i po dana, zatim nekoliko prijatelja, evo i Glogovac isto, zanima me, šta je potrebno da čovek uradi kontrole radi, da može da se odreaguje na vreme ukoliko ne daj Bože ima promena. Da li je dovoljan jedan UZ pluća godišnje, kao što mi žene idemo godišnje na ginekološki pregled, ili rak pluća toliko brzo napreduje da nije dovoljan taj jedan pregled godišnje.


Znam da je pušački rak pluća mnogo češći od nepušačkog, ali eto postoji šansa da i nepušači obole. Ne znam sada da li ima veze da li su bili pasivni pušači ili ne...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: RAK
13.2.2018 14:26:09   
Maslacak15
Dunja ne moze ultrazvukom da se detektuje rak pluca, mora da se slika X ray ili CT. I to je osnovni problem. Zato niko ne preporucuje non stop slikanje. Iako na par godina mozda i jeste ok. Ne znam tacno kakvi su guidlines na zapadu. Sto se ucestalosti tice 90% obolelih od raka pluca su pusaci. Iako je sigurno tesko detektovati i simptomatika nije uvek jasna, ja mislim da je u nasoj sredini ogroman problem mentalitet i odlaganje odlaska kod lekara. Ljudi prosto ignorisu simptome, pravdaju ih i odu jako jako cesto tek kad je prekasno.
To je sigurno bio slucaj i kod Glogovca, otkriveno je u katastrofa kasnom stadijumu. Ne leci se rak pluca ni na zapadu, ali ipak ljudi zive godinama ako se je u stadijumu koji dozvoljava terapiju. Kod njega to ocigledno na zalost nije bio slucaj.

Zato idite na screeninge. Na redovne preglede. Vodite racuna o svom zdravlju. Znas koliko me starijih zena u BG pitalo da li stvarno da idu na tu mamografiju " cule su da je to jako stestno" itd. Ospe trouglaste dobijem kad me to pitajuuser posted image . Radite Pap Test, skidajte ranice ( srbija ima katastrofa statistiku za rak grlica materice koji se resava prevencijom 100%). Nemci idu ko bele lale na redovnu kolonoskopiju od 50 ( rak debelog creva), ja jos nikad nisam cula da je to radio u Beogradu... U tome je razlika.

Medicina na zalost ne moze mnogo sto sta ali je glavni napredak upravo u tim stvarima rane detekcije. I zato treba koristiti mogucnosti tamo gde postoje. Sto se raka pluca tice- batalite pusenje. to je A i O.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: RAK
13.2.2018 14:41:23   
dunja RR
Maslačak, u stvari, najviše sam i želela da se ti javiš ovde, hvala ti! To me najviše zanima, šta mi možemo da uradimo za sebe po pitanju rane detekcije, na koje preglede da idemo i na koje vreme.

Da baš sam čitala da pušači, često zamene pušački bronhitis sa simptomima raka pluća, šta god to značilo.

I da pročitala sam da je Srbijana drugom mestu u Evropi po broju obolelih i po smrtnosti od raka pluća, a u drugim zemljama Evrope taj broj permanentno opada.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: RAK
13.2.2018 14:42:33   
suzi kju
Ljudi se najčešće kasno jave jer zanemaruju simptome .
Kod Glogovca je bio mikrocelularni karcinom pluća, kod kog, i da se na vreme javio, je kratak život, od 1 -6 meseci.

Kod nekih drugih vrsta karcinoma je jako bitan stadijum u kom se pacijent javi.
A o preventivnim pregledima da ne pričam, ljudi ne idu ni kada neki simptomi i postoje a kamoli kada ih eventualno i nemaju. Takav smo narod, cudnog mentaliteta.
Radim gde radim i svega sam se i nagledala i naslušala, i zaista je bitno ne zanemarivati simptome, na vreme otkrivena bolest je pola izlečenja.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: RAK
13.2.2018 14:44:23   
dunja RR
Suzi šta to znači, kakav je to karcinom?

IZVORNA PORUKA: suzi kju
Kod Glogovca je bio mikrocelularni karcinom pluća, kod kog, i da se na vreme javio, je kratak život, od 1 -6 meseci.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: RAK
13.2.2018 14:49:34   
suzi kju
Jedan od redjih karcinoma pluća, jako agresivan, brzo se širi, napreduje i jako brzo daje metastaze, najčešće na jetri, sto je bio slučaj sa Glogovcem .

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: RAK
13.2.2018 14:56:31   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Maslačak, u stvari, najviše sam i želela da se ti javiš ovde, hvala ti! To me najviše zanima, šta mi možemo da uradimo za sebe po pitanju rane detekcije, na koje preglede da idemo i na koje vreme.

Da baš sam čitala da pušači, često zamene pušački bronhitis sa simptomima raka pluća, šta god to značilo.

I da pročitala sam da je Srbijana drugom mestu u Evropi po broju obolelih i po smrtnosti od raka pluća, a u drugim zemljama Evrope taj broj permanentno opada.


Da, moj tata je takav kasalj imao. Izvukao se za dlaku.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: RAK
13.2.2018 15:30:48   
Ana RR
Strašno.. i dalje sam pod utiskom i mnogo mi je žao Glogovca. Čitala sam da je bio na lečenju u Nemačkoj.

Moj deda je umro od raka pluća, ujak od raka pankreasa. Obojica su jako brzo otišli user posted image

Ja već dugo imam ranicu na grliću, na 6 meseci idem na kontrolu gde mi rade briseve, PaP, kolposkopiju i još uvek nije dr rekla da treba nešto da se radi. Pap mi je je uvek II grupa. Do kraja meseca idem na kontrolu pa ću popričati sa njom o tome.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: RAK
13.2.2018 19:09:01   
nata11
Ana jesi razmisljala o onom testu iz krvi koji ukazuje na rizik? Ja cu to posle 35-te sigurno. Niko mi nije hvala bogu nastradao, svi su se izborili ali je broj obolelih veliki

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here