|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krštenje
5.5.2010 10:57:39   
bebironcic
Prvi put cujem da  dete ne valja krstiti kada ima 2 godineuser posted image stvarno nisam upucena u to,ali je najbolje pitati svestenika,on ce razresiti sve nedoumice.Mene su krstili za 1 rodjendan.

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Krštenje
5.5.2010 11:03:40   
sanji
Ma koliko ja znam valja da se krsti bilo kad! Nema pravila o godinama i mesecima! Mi smo curice krstili sad za 1. maj, par dana pred 5 meseci!user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Krštenje
5.5.2010 11:08:13   
Snelle
Ma dajte žene, ne dozvolite da vam gluposti pomute zdrav razum! Svejedno je krstili dete u prvoj, drugoj, ili 22-oj godini života.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Krštenje
5.5.2010 11:10:30   
sanji
Upravo tako! U crkvi niko ne pita koliko imate meseci-godina! Nikad nisam čula da su nekog vratili sa krštenja zato što ima paran broj godina! user posted image Sujeverje se potire sa verom! A ovo sa godinama je čisto sujeverje!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Krštenje
5.5.2010 11:57:32   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Snelle

Ma dajte žene, ne dozvolite da vam gluposti pomute zdrav razum! Svejedno je krstili dete u prvoj, drugoj, ili 22-oj godini života.

Slazem se.user posted image user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Krštenje
14.5.2010 23:19:36   
Anoniman
S obzirom da je naslov teme Krštenje ... user posted image
Evo ja da pitam - šta pokloniti nekome ko u istom danu slavi i 25.rođendan i krsti se ? user posted image



(odgovor članu bebironcic)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Krštenje
14.5.2010 23:31:54   
Anoniman
Privezak KRST. user posted image To sam ja dobila od moje kume, kada sam se sa 24god krstila user posted image
Zaista je predivan, šupalj u sredini, belo zlato, sa cirkončićima na jednoj strani, a druga strana brušena.

Mislim da zavisi da li je muško ili žensko?

Dukat isto uvek prolazi za krštenje...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Krštenje
14.5.2010 23:37:35   
Anoniman
Momak , friško neoženjen ...user posted image

Nije u fazonu nošenja lančića i slično pa smo izbacili tu opciju ...Uzela sam poseban poklon za rođus , lepa majica , onako za leto ali bih eto nešto posebno za krštenje ...

Videćemo sutra, moraću prepodne malo još da prozujim po gradu ...
Stvarno nemam neku ideju ......
aj* kad kupujem ženi nemam neku dilemu al* muškjo za kog znam da neće nositi nikakav nakit niti privezak ... e tu nemam ideju...i nešto kontam zašto mora nakit...
I sveki me smara da mu kupimo nešto od zlata ...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Krštenje
14.5.2010 23:40:09   
Anoniman
NE MORA nakit, ali je najjednostavnije. user posted image user posted image user posted image user posted image

Mada, muškarcu ni ja ne bih znala kupiti nakit, valjda što slabo poznaem muškarce koji nose isti. user posted image
Uvek ti za krajnju varijantu ostaje dukat, to uvke može prodati ako mu ne treba user posted image , a ima kao neku konstantnu vrednost, i nije nakit.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Krštenje
14.5.2010 23:41:48   
Anoniman
Aj sad jedno glupo pitanje ...
Gde da nađem dukat sem u pesmi o Kraljeviću Marku?  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Krštenje
14.5.2010 23:44:22   
Anoniman
U NS kod crkve ima jedna prodavnica koja prodaje svašta nešto za svadbe i krštenja, pa između ostalog i dukate. Ne znam dal imate takvu neku radnju u Zr.
Ili probaj u zlatari.
Naravno, milion puta mi je objašnjeno čiji lik na dukatu se najviše ceni, ali nisam zapamtila. Ah ta istorija user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Krštenje
14.5.2010 23:46:14   
Anoniman
Lik Muse Kesedžije ... user posted image
Šalim se.
Probaću sutra da vidim ...
Hvala.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Krštenje
14.5.2010 23:47:57   
Anoniman
Nema na čemu. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Krštenje
14.5.2010 23:48:52   
Anoniman
Vidi KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Krštenje
15.5.2010 0:31:42   
JULIE
Kali dukate imas po zlatarama,za male tj one od 7g znam sigurno a za vece nisam sigurna.Mislim da je Tasa mislila na dukat Franc Jozef austrijski(valjda je tako)imamo 2 ta mala,njih smo stavljali u cesnicu.Kostaju oko 70e

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Krštenje
15.5.2010 0:46:34   
NadaR
Kod nas se za krstenje kupuje dukat koji svestenik nakon krstenja osvjesta!
Mi u nedelju kumujemo na krstenju i kupila sam dukat sa likom sv. Nikole jer se kumic zove Nikola i rodjen je na sv. Nikolu!user posted image

Takodje kumovi kupuju i garderobu koja se osvjestava!

Kali .. a nekakav fin sat?
Meni je to prihvatljivije za muskarca nego nekakav drugi nakit user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Krštenje
15.5.2010 0:52:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nnaaddaa


Kali .. a nekakav fin sat?
Meni je to prihvatljivije za muskarca nego nekakav drugi nakit user posted image


I ja sma pomislila na ovo .... pogledaćemo sutra ... nisam za ovaj dukat.Niti je on niti smo mi u tom fazonu.Inače, poštujem .
Hvala nado, JULIE... user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Krštenje
15.5.2010 10:00:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: JULIE

Franc Jozef austrijski


Da! user posted image

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 118
   Krštenje
3.7.2010 12:31:32   
Anck Su Nmaun
Imam zelju da krstim svoju bebu, nisam neki   vernik za primer  ali  zelim da je krstim  ako ne ranije pa na 1 rodjendan ali mm nije za to ( inace nije vernik sto znaci nije krsten i ne voli te stvari ) kako da ga nagovorim user posted image !?? 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Krštenje
3.7.2010 12:40:37   
Nena81
razgovorom,objasni mu koliko to tebi znaci,i zasto je on protiv
ako on ne veruje i nije krsten sto mora tako da bude i sa njegovim detetom


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Krštenje
3.7.2010 20:38:35   
Anoniman
Anck, ja ne verujem u boga i nisam krštena, ne voli crkvu i ne volim popove. Mm je vernik, želi da krsti naše dete, i ja nemam ništa protiv. Zato što ne vidim kako može da škodi. Uradiću to njemu za ljubav, jer je on jednako roditelj kao ja. Njegov stav je da to može da pomogne, a moj da ne može da odmogne. Probaj takouser posted image

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Krštenje
3.7.2010 20:41:35   
Nena81
IZVORNA PORUKA: Nedja

Anck, ja ne verujem u boga i nisam krštena, ne voli crkvu i ne volim popove. Mm je vernik, želi da krsti naše dete, i ja nemam ništa protiv. Zato što ne vidim kako može da škodi. Uradiću to njemu za ljubav, jer je on jednako roditelj kao ja. Njegov stav je da to može da pomogne, a moj da ne može da odmogne. Probaj takouser posted image


Samo nisam imala vremena da ovako lepo srocim.
Nedjo padni mi u zagrljaj user posted image


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Krštenje
3.7.2010 20:45:07   
Anck Su Nmaun
user posted image user posted image user posted image user posted image   tnx  na savetima,  nedjo bas tako je i kod nas samo obrnuto... probacu ima jos vremena pa se nadam da cu uspeti da ga nagovorim user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 3.7.2010 20:47:27 >

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Krštenje
3.7.2010 20:46:42   
Anoniman
Ja umem baš da budem tvrdoglava, i prvih par meseci nakon Nešinog rođenja sam bila striktno protiv, ono-samo preko mene mrtve...I onda sam polako popustila, jer je mm to spominjao s vremena na vreme, bez pritiska, polako i lepo...veruj mi, popustiće sigurno, samo budi strpljivauser posted image
Nenouser posted image


< Poruku je uredio Nedja -- 3.7.2010 20:47:02 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Krštenje
3.7.2010 20:49:32   
Snelle
Anck, a jeste li se venčali u crkvi? Ovo te pitam jer ako jeste, ne bi trebalo ni krštenje da mu smeta. Druga stvar, ne znam kakav je slučaj kod vas, ali neki popovi neće da krste dete ako roditelji nisu venčani u crkvi. 

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here