|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:15:14   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Nedja

Hmmmm...ja bih svakako morala da se krstim, kad-tad, jer bi mm voleo da se jednog dana venčamo i u crkvi, pa možda bolje što preuser posted image


ma naravno, divno user posted image
samo kažem da nije uslov.....prvi put čujem te priče


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:15:21   
Anoniman
Nemojte me pogrešno shvatiti, ali meni uopšte ne odgovara da krštenje dugo traje, je l' o tome može da se porazgovara sa sveštenikom? Je l' to uopšte promenjiva stvar?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:15:59   
Sanjica26 RR
A, sto sve ne obavite o jednom trosku posebno. Prvo obavite krstenje, pa posle vencanje. nema lepseg. Mislim da manastiri ne uzimaju novac. Koliko ostavis toliko. Mislim da se placa samo taksa.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:18:24   
Sanjica26 RR
nedjo, mislim da je malo glupo da ga pitas da li moze da skrati krstenje. Sve zavisi od njega. Ma, dobro to je jednom u zivotu, pa ce da brzo prodje.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:19:15   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: maslinica

a da li moze beba da se krsti, ako roditelji nisu vencani? mi nismo vencani ni opstinski ni crkveno, ali smo oboje krsteni.


može

može zato što opštinsko venčanje pred crkvom nema nikakav značaj, kao da ga i nema.....

ako dođu da krste dete roditelji venčani samo u opštini i nevenčani, pred crkvom su isti....


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:19:31   
Anoniman
Nije novac problem, to sam pitala više da znam orijentaciono. Nećemo moći da obavimo venčanje tad, jer nećemo imati toliko vremena, a i za to bih morala dapozovem makar rodbinu, a krstićemo se na Nešin rođendan, pa neću na njegov dan, to je samo njegovo.
Venčanje će verovatno biti na našu godišnjicu, ili kad već odlučimo, ali kad odlučimo neću da se opterećujem što nisam krštena i da razmišljam o tome.
Sanjice, gde se nalazi taj manastir?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:19:57   
LillyT
Nedjo, naravno da mozete da se dogovorite. Teca mm-a je pop, on krsti i vencava za 15min user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:20:32   
Anoniman
Nije to da li ja hoću dugo ili neću, ja znam da moje dete to neće izdržati, nema teoretske šanse, to je problem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 158
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:23:05   
Sanjica26 RR
Mislis na manastir Grgetek? nalazi se na Fruskoj Gori. A, sad tacno gde, bila sam davno, pa se i ne secam. Sad cu da prosvrljam po internetu, pa cu da ti kazem.

Lily, drugacije je po crkvama, a drugacije po manastirima. Monasi mnogo to detaljnije rade, nego svestenici.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:25:04   
LillyT
Ovaj popa ide i po manastirima, prosle godine je krstio rodjaka u Kaoni. Ja se i ovako smorim od svih tih ceremonija, popusim pola kutije dok se zavrsi vencanje, a on nas uvek zezne, taman zavrsimo cigaru, a vec je vreme za slikanje

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:28:04   
Sanjica26 RR
Lilly to je vec druga stvar sto on ide po manastirima i krstava. Ali kako nedja da nadje nekog sestenika koji ce hteti da krsti u manastiru? Pomenula je kakvi su svestenici iz njene crkve.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:40:40   
Anoniman
Evo sad sam pričala sa mm, dogovorili smo se da se doooobro raspitamo,a i on kaže, znaju oni kakva su deca, i mislim da mu je draže da krsti dete malo kraće nego što je uobičajeno, nego da ja kažem ako će trajati satvremena, nećemo ga ni krstiti. U ovo današnje vreme, i crkva i manastiri su mnogo fleksibilniji, mislim da ćemo naći nekoga ko će nam izaći u susret.
Odredili smo datum, samo da javimo Nešinom kumu i mojoj kumi, pa da odemo za vikend da se raspitamo. Sanjice, ako se setiš gde je manastir, javi miuser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Krštenje
6.7.2010 13:46:33   
Sanjica26 RR
Nedjo sad cu da ti posaljem pp sa nekim podacima.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Krštenje
6.7.2010 15:35:59   
smeško
IZVORNA PORUKA: Rivana

IZVORNA PORUKA: smeško

Ja sam krstila drugaricu, u aprilu ove godine, u crkvi u Brace Jerkovic naselju (Beograd). Svestenik je trazio da zna da li su joj roditelji krsteni, naravno, ja sam nosila svoju krstenicu. Nije pitao da li su vencani u crkvi, rekao je da mu to nije bitno.

Tu cu ja, najverovatnije, krstiti mog Luku user posted image , najcesce idem u tu crkvu.


Super!
Tu je i moj brat krstio svoju decu.user posted image
moja drugarica, iliti kumce sada, nije platila nikakvu taksu. Svestenik joj rekao da moze da ostavi nesto koliko moze, ali im nisu trazili nikakvu konkretnu sumu. Ja sam se odusevila! user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Krštenje
6.7.2010 15:41:41   
buhla
meni je i Velika Remeta lep manstir
KLIK
mada iskreno ja vise volem one juznjacke manastire.. resavske
mi cmo Pavla u manastiru u Bn da krstimo

user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Krštenje
20.7.2010 19:41:06   
Anoniman
Žene, hvala na pomoćiuser posted image
Razmišljali smo, izvagali, i odlučili se za manastir Vrdnik, poznatiji kao Nova Ravanica, sa crkvom Vaznesenja Gospodnjeg. Dogovorili smo se za 20. avgust, i baš sam uzbuđena, iako nisam vernik...
Je l' možete ukratko da mi objasnite kako sam taj čin krštenja izgleda, za dete znam, ali šta će meni  sveštenik "da radi"...ne mislim bukvalno, nego ne znam proceduru. Rekli su mi samo da sve žene koje dolaze moraju da imaju suknje, preko kolena, i pokrivena ramena, podrazumeva se, bez dekoltea. Ali kako to sve izgleda?

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: Krštenje
20.7.2010 19:57:32   
Sanjica26 RR
Vrdnik i to je jako lep manastir. Bice super. U toku krstenja glavnu ulogu imaju dete i kum. Ti nemas sta da radis, osim da predrzis dete ako zaplace.
A, u manastirima se uvek oblace suknje i nikako gola ramena. Ne mora da ti bude do zemlje suknja, ali tako bas kako su ti rekli. Ako se setim jos neceg dopisacu.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Krštenje
20.7.2010 20:02:03   
Anoniman
Ali draga, krstim se i ja, zato sam pitala, pretpostavljam da će mi se sveštenik kad-tad obratiti, ili ću trebati nešto da uradim?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 168
   RE: Krštenje
20.7.2010 20:06:56   
Sanjica26 RR
A, nisam znala da si tako odlucila. Znas sta? Potrudicu se da nadjem ono sto govori svestenik, a sto odgovara kum. Posto si ti starija, onda ces ti odgovarati umesto kuma. Samo mi treba malo vremena, dok se saberem.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Krštenje
20.7.2010 20:15:46   
Anoniman
Hvala ti puno, ne moraš da žuriš, imam mesec dana da se pripremimuser posted image  

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Krštenje
20.7.2010 20:47:11   
engimengi
Mi smo krstili klince sad 12.7.Saborna crkva u Nišu!Ja sam bila za neki manastir,al je sveštenik koji nas je venčao bio za to da ih on krstii i to je ok!Krštenje je koštalo 5000 din po detetu,mi smo dali po 3000,a kum po 2000din!Po meni je to strasna cena,al nema veze..
Ceremonija je bila bas lepa,nisu ih cele kupali samo kvasili galvice,ruke i nožice,oni su bili super,mirni!user posted image



_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Krštenje
20.7.2010 23:36:49   
Snelle
Engimengi, naplatili su vam po detetu????!! O Boze!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Krštenje
20.7.2010 23:44:18   
engimengi
E,baš o Bože!!user posted image Ne daju popust na blizanceuser posted image user posted image

_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Krštenje
23.7.2010 10:06:16   
choopa choops
Nismo jos krstili cerku...Mozda kad se rodi brat, pa ima napravimo zajednicko krstenje user posted image
MM nije krsten, niti smo naravno vjencani u crkvi. Ja jesam kad sam bila beba. Iskreno da neki pop odbije da mi krsti dijete iz nekih njemu poznatih razloga, ne bi nikad vise dosla u tu crkvu, niti bi mu se obratila. Nije na njima da selektuju ko moze, a ko ne moze da se krsti. Pred Bogom smo svi jednaki. user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Krštenje
23.7.2010 11:32:44   
buhla
ja ne mogu da verujem kakve oni to cenovnike imaju.... al odgovarace za to tamo gde je i mesto, necu da osudjujem... ja znam da sam do sad kad god sam krstila drugarice, svestenici trazili kolkiko im dam a jedan je rekao da ostavim na ikonu za manastir a ne njemu.

Nedjo, jel ce tebi i Nesi da bude isti kum ili svako ce za sebe da ima kuma?
U prinicpu kad su u pitanju starije osobe, kum stane iza i drzi svojom levom rukom kumce za rame. Uglavnom kum govori... i to AMIN kad svestenik miropomazuje kumce, a verovatno ces ti govoriti kad pita dal se odrices satane ... kazes ODRICEM SE. Kum u jednom delu cita Simvol vere kao i Oce nas, a neki svestenik trazi i da kumce procita iz Biblije, zavisi kako gde. Ali u principu svestenik uvek kaze sta treba da se radi tako da se ne brini.

user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here