|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krštenje
3.7.2010 20:50:23   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

user posted image user posted image user posted image user posted image   tnx  na savetima,  nedjo bas tako je i kod nas samo obrnuto... probacemu ima jos vremena pa se nadam da cu uspeti da ga nagovorim user posted image

Da li imaš nekog svog duhovnika ili sveštenika sa kojim bi mogla da popričaš( bitno je kog, ja jesam vernik, ali znam da nisu svi isti, ali na meni je izbor i ja se opredeljujem za onog od koga mogu čuti nešto novo a pametno)...
Ako imaš nekog takvog, nagovoriti muža na jednu šetnju do njega i lep kratki razgovor u troje, a ti prethodno objasni duhovniku/svešteniku o čemu se radi....mislim da oni pravi znaju da objasne značaj krštenja na pravi način, bez priče o tarifi i novcu....

user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 3.7.2010 20:51:04 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Krštenje
3.7.2010 20:54:08   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Snelle

Anck, a jeste li se venčali u crkvi? Ovo te pitam jer ako jeste, ne bi trebalo ni krštenje da mu smeta. Druga stvar, ne znam kakav je slučaj kod vas, ali neki popovi neće da krste dete ako roditelji nisu venčani u crkvi. 


uslov je da je kum kršten, a ne da su roditelji venčani u crkvi...naravno da će sveštenik koji krštava napomenuti da je to poželjno ali mislim da nije uslov...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Krštenje
3.7.2010 20:56:08   
Anoniman
Dunja, iz perspektive nekoga ko nije vernik, iako mogu da govorim samo u svoje ime, ovo bi kod mene izazvalo kontra efekat, jer bih imala utisak da mm i svešteno lice pokušavaju da me ubede u nešto u šta ja ne verujem ceo svoj život. Možda sam ja romantik, al kod mene je više efekta imala priča-uradi to zbog mene...nadam se da razumeš šta hoću da kažem, već sam pisala da izuzetno poštujem veru i vernike, i nemam ništa protiv, ali eto, ja ne verujem...pa ta priča kod mene ne bi prošla nikakouser posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Krštenje
3.7.2010 20:56:48   
Snelle
Dunjice, zavisi od sveštenika do sveštenika. Ja znam i one koji neće da krste dete ako roditelji nisu venčani u crkvi, jer je to onda vanbračno dete, po crkvi! Mislim, meni je to bezveze, ali ja nisam čika popa pa me niko ništa ne pita user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Krštenje
3.7.2010 21:00:44   
Anck Su Nmaun
Nismo vencani u crkvi jer kao sto sam spomenula on neveruje u to i nevoli te stvari, a nisam ni ja veeeliki vernik jesam krstena i verujem al se nesecam kad sam u crkvi bila, al bih samo zelela da mi dete bude krsteno! A znam da ne bi bio problem bez obzira da li smo vencani, samo da je kum krsten!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Krštenje
3.7.2010 21:01:40   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Nedja

Dunja, iz perspektive nekoga ko nije vernik, iako mogu da govorim samo u svoje ime, ovo bi kod mene izazvalo kontra efekat, jer bih imala utisak da mm i svešteno lice pokušavaju da me ubede u nešto u šta ja ne verujem ceo svoj život. Možda sam ja romantik, al kod mene je više efekta imala priča-uradi to zbog mene...nadam se da razumeš šta hoću da kažem, već sam pisala da izuzetno poštujem veru i vernike, i nemam ništa protiv, ali eto, ja ne verujem...pa ta priča kod mene ne bi prošla nikakouser posted image


ja uvek volim da čujem argument od onog koji zaista stoji iza njega( zato i kažem da je bitan koji duhovnik/sveštenik je u pitanju), jer njega zaista treba ubediti, ništa drugo, treba ga ubediti na jako osetljivom području....on ne veruje i teško da će početi da veruje odjednom....ali mislim da prave stvari trebaju da se čuju od pravih ljudi....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Krštenje
3.7.2010 21:02:25   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Nismo vencani u crkvi jer kao sto sam spomenula on neveruje u to i nevoli te stvari, a nisam ni ja veeeliki vernik jesam krstena i verujem al se nesecam kad sam u crkvi bila, al bih samo zelela da mi dete bude krsteno! A znam da ne bi bio problem bez obzira da li smo vencani, samo da je kum krsten!


to sam već rekla, uslov je da je kum kršten.....

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Krštenje
3.7.2010 21:04:30   
Anoniman
Naravno, treba probati sve, zato sam i rekla da govorim u svoje ime, da kod mene to ne bi imalo smisla, jer sam dugo, i u više navrata, razgovarala sa tatom mog školskog druga, koji je pop...zbog njega sam počela da poštujem veru i vernike, ali ne i da verujem..mm je jedini koji je mogao da me ubedi da krstimo deteuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Krštenje
3.7.2010 21:20:32   
dunja RR
Razumem,
mislim da veru ne treba nametati nikada, verovati neko treba samo iz sopstvene spoznaje.....osećaja

Krštenje je vrlo povezano sa verom, ali mnogi su krstili decu iako nisu vernici iz nekog poštovanja, običaja, crkve, nekoga ili nečega...
Anck Su Nmaun samo se nemoj svađati i navaljivati, možda on popusti kasnije, dete nikada nije kasno krstiti....
user posted image




< Poruku je uredio dunja RR -- 3.7.2010 21:21:40 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Krštenje
6.7.2010 9:55:30   
Anoniman
Drugarice, treba mi pomoć.
U avgustu krtimo Nešu.
Da li neka od vas može da mi preporuči neki manastir na Fruškoj gori, gde nam svešteno lice neće praviti problem što ja nisam krštena i što nismo venčani u crkvi?
Koji manastir je lep, a da nije baš najdalji od Novog Sada?
I, pošto nemam nikakvog iskustva, kako to funkcioniše, šta plaćamo mi, šta plaća kum, koliko to otprilike košta i koliko samo krštenje traje?

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Krštenje
6.7.2010 10:10:21   
buhla
ja sam vise puta isla u fruskogorske manastire, iskreno ne znam kakvo je svestenstvo u njima, pa ne znam dal bi neko pravio problem. (ja planiram da krstim Pavla a mi nismo vencani u crkvi nit planiram)
meni je lep maastir Svete Petke, i jos jedan aaa ne mogu da se setim imena ali bas cu nadjem slike i da ih stavim.
mozda neko zna ali negde u jednom od manastira ima burence u koje se dete potapa i meni se to svidja, ja bi volela da PAvla skroz potope a ne ono samo poprskaju. U crkvi "otaljaju" (nazalost) i za 15-20 minuta dok u manastiru je izmedju 30-45minuta.

postavicu u toku dana slike!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Krštenje
6.7.2010 10:18:35   
Sanjica26 RR
buhla, po meni prelep manastir gde ima bas lepa krstionica je manastir Kaona. Nalazi se u blizini Sapca. U mnogim crkvama sada vrse pogruzavanje deteta u vodu. Jeste, to najpravilnije. I u mojoj crkvi takav vid krstenja obavljaju. Evo sestra mi je rekla da je u jednom manastiru krstenje trajalo i sat vremena.

A, sto se tice nekog manastira sto je pitala Nedja, to sve zavisi od manastira do manastira. Ipak su tamo jos stroziji. Nedjo, ali nije na odmet da se raspitas. Imas dosta manastira na Fruskoj Gori. Tebi je to i blizu. Jel si pitala svog parohijskog svestenika cisto kakav je njegov stav po tom pitanju?

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 6.7.2010 10:19:21 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Krštenje
6.7.2010 10:22:25   
Anoniman
Devojke , ja mislim da vi ne morate biti VENČANI u crkvi , ali morate biti KRŠTENI da bi krstili dete ... Oboje , i tata i mama . Tako je , uglavnom , svuda ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Krštenje
6.7.2010 10:25:38   
Sanjica26 RR
ja se secam da je moja mama morala prvo da se krsti, da bi krstili sestru. To je ipak bilo pre 20 i kusur godina. Jedan zakon vazi za sve. nema odstupanja. E, sad ne razumem se puno u crkvene zakone, pa tako ne mogu ni da komentarisem. Bas cu da pitam mog svestenika o tome.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Krštenje
6.7.2010 10:52:28   
smeško
Ja sam krstila drugaricu, u aprilu ove godine, u crkvi u Brace Jerkovic naselju (Beograd). Svestenik je trazio da zna da li su joj roditelji krsteni, naravno, ja sam nosila svoju krstenicu. Nije pitao da li su vencani u crkvi, rekao je da mu to nije bitno.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Krštenje
6.7.2010 10:57:58   
Rivana
IZVORNA PORUKA: smeško

Ja sam krstila drugaricu, u aprilu ove godine, u crkvi u Brace Jerkovic naselju (Beograd). Svestenik je trazio da zna da li su joj roditelji krsteni, naravno, ja sam nosila svoju krstenicu. Nije pitao da li su vencani u crkvi, rekao je da mu to nije bitno.

Tu cu ja, najverovatnije, krstiti mog Luku user posted image , najcesce idem u tu crkvu.

< Poruku je uredio Rivana -- 6.7.2010 10:58:57 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:06:05   
Anoniman
Sanjice, ta crkva kojoj mi pripadamo, to je užas. Mislim da gorih sveštenika nema, korumpirani, nekulturni, otresiti...neću tamo ni da idem. Iskreno, meni odgovara da krštenje traje što kraće, jer je Neša velik, i hiperaktivan, pa ne znam kako će to funkcionisati.
A je l' mogu ja da se krstim u isto vreme kad i on?

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:07:53   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Nedja

Sanjice, ta crkva kojoj mi pripadamo, to je užas. Mislim da gorih sveštenika nema, korumpirani, nekulturni, otresiti...neću tamo ni da idem. Iskreno, meni odgovara da krštenje traje što kraće, jer je Neša velik, i hiperaktivan, pa ne znam kako će to funkcionisati.
A je l' mogu ja da se krstim u isto vreme kad i on?



može, divnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:09:49   
Anoniman
Znači može da nas krsti "u množini", da to ne bude prvo ja pa on, jer on toliko neće izdržati? Ako ne može,onda ću moati ranije to da obavim, a jako mi je to komplikovano?

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:10:29   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Devojke , ja mislim da vi ne morate biti VENČANI u crkvi , ali morate biti KRŠTENI da bi krstili dete ... Oboje , i tata i mama . Tako je , uglavnom , svuda ...


NE MORA se biti kršten da bi se dete krstilo, tako je ODUVEK

http://www.spco-lausanne.org/sr/krstenje.html

poželjno jeste ali ne i neophodno....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:12:03   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

ja se secam da je moja mama morala prvo da se krsti, da bi krstili sestru. To je ipak bilo pre 20 i kusur godina. Jedan zakon vazi za sve. nema odstupanja. E, sad ne razumem se puno u crkvene zakone, pa tako ne mogu ni da komentarisem. Bas cu da pitam mog svestenika o tome.


opet ponavljam NE MORA se biti kršten da bi se dete krstilo, KUM MORA BITI KRŠTEN NE I RODITELJI

http://www.spco-lausanne.org/sr/krstenje.html


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:12:04   
Anoniman
Hmmmm...ja bih svakako morala da se krstim, kad-tad, jer bi mm voleo da se jednog dana venčamo i u crkvi, pa možda bolje što preuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:12:32   
maslinica
a da li moze beba da se krsti, ako roditelji nisu vencani? mi nismo vencani ni opstinski ni crkveno, ali smo oboje krsteni.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:13:38   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: maslinica

a da li moze beba da se krsti, ako roditelji nisu vencani? mi nismo vencani ni opstinski ni crkveno, ali smo oboje krsteni.


može

može zato što opštinsko venčanje pred crkvom nema nikakav značaj, kao da ga i nema.....

ako dođu da krste dete roditelji venčani u opštini i nevenčani, pred crkvom su isti....

< Poruku je uredio dunja RR -- 6.7.2010 11:18:07 >

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Krštenje
6.7.2010 11:13:53   
Sanjica26 RR
Mozes da se krstis u isto vreme. Mislim da si ispravno odlucila. Bas se radujem. Mozes npr da skoknes do manastira Grgeteka. To je tebi blizu. Pa, da pitas tamo svestenosluzitelja koji ce ti lepo sve objasniti. Kazem kad mi je sestra rekla da je krstenje trajalo sat vremena, nisam mogla da verujem.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here