|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Poza za porođaj
19.5.2009 9:11:07   
Anoniman
Iz teme Zašto na levi bok?:

IZVORNA PORUKA: medica

Cao trudilice,,,,

Ja sam po drugi put trudna,,,i malkice citam vase postove,,,
Haj da i ja kazem kako sam u prvoj trudnoci spavala i inace uvijek spavam tako,,,ja sam cas na ljevom,cas na desnom boku ali zanimljivo je da se moje prvo dijete rodilo u polozaju na desnom boku sam lezala,,,jedan napon i pokusaj na ledima,,,ne ide i doktorica mi rece na bok,,ja na desni bog i prihvatim rukom svoju ljevu nogu pa napinji se i izide bez problema,,,imal koja takvo iskustvo,,,moram naglasiti da nisam ni rezana a ni ispucala,,,,dopalo mi se takva poza pa cu opet na taj nacin,,,a da sam morala na ledima nebi mogla,,bar sam to tako dozivjela!user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Rina

Cao mediceuser posted image
Meni ne uspeva da spavam samo na levom boku,pa ja se 50tak puta okrenem u toku noci i sva ukocena nekad ...A to u kom si polozaju dok radjas bebu mislila sam bas pricati s ovima sto mi vode trudnocu jer mi prvi put nikako nije bilo udobno (ako uopste moze da ti bude udoban porodjaj user posted image ) lezati na ledjima za vreme napona,mozda je to dobra ideja kako si ti to izvela user posted image

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Poza za porođaj
19.5.2009 9:14:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Ma mislim da doktori prilikom poroda odrede kako je najbolje,u medicinom slučaju je bilo na desnom boku i eto ispalo je super,
dok su mene recimo pokušali i na oba boka i na kraju sam ipak završila na leđima.
Mislim da tu nema pravila do trenutka poroda i položaja bebeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Poza za porođaj
19.5.2009 9:14:28   
Lu
user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio lu -- 19.5.2009 9:15:07 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Poza za porođaj
19.5.2009 9:21:17   
medica
Hej izvinite ja sam bila pogrijesila temu,,,jos sam nova,,,user posted image
opravdanouser posted image user posted image

Neznam jel to ima neke veze od konstrukcije doleuser posted image ali meni je bok dobro dosao,,uh na ledima bi cini mi se sva ispucala,,tako sam osjetila kad je bio jedan ledni pokusaj,ma puca,lomi i ja cutim al pametna zena je uocila da nece ici i brzo mi rece okreci se ma ljudi imala sam osjecaj drzeci svoju ljevu nogu da cu spiciti tu jednu babicu u zube i sve joj izbiti samo ako mi se noga ispusti,,tolika nekakva me snaga spucala,,haos ko konj sam bila u tom momentu jaka,,,hihi kako ja to sve opisa pa i konjo sam!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Poza za porođaj
19.5.2009 21:38:39   
Anoniman
Medice nikad nisam čula da se kod nas u porodilištu neko porodio na taj način. Meni je to malo bezveze, ali verovatno lekari nemaju iskustva sa različitim pozama. Po meni je najprirodnije da se zena porodi dok čuči, čini mi se da bi mi tako beba sama od sebe izletela. Lekarima je lakše da drže ženu na leđima jer na taj način imaju odličan pogled i drže sve pod kontrolom, a to što se žena više namuči je za njih nebitno. Možda grešimuser posted image
Dok sam se ja porađala su me savetovali da se okrenem na bok za vreme kontrakcija, ako lakše se podnesu, manje bole, ali ne i za vreme napona.

(odgovor članu medica)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Poza za porođaj
20.5.2009 20:39:33   
Rina
E pade mi na pamet da sam tada imala i neku infuziju i ono sto bebi na glavicu nakace pa prate otkucaje srca,zbog cega verovatno nisam ni mogla da biram kako je meni udobnije...
...iz cega zakljucujemo sledece: ako nema komplikacija tokom porodjaja mozete da se namestite kako vama odgovara,ako ima komplikacija nema slobodnog izbora poze a ako se odlucite za ublazavanje bolova onda definitivno mora kako oni kazu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Poza za porođaj
20.5.2009 21:45:44   
Didy
IZVORNA PORUKA: Rina

...iz cega zakljucujemo sledece: ako nema komplikacija tokom porodjaja mozete da se namestite kako vama odgovara,ako ima komplikacija nema slobodnog izbora poze a ako se odlucite za ublazavanje bolova onda definitivno mora kako oni kazu user posted image


...osim ako se ne porodiš kod svoje kuće. user posted image  Onda možeš da biraš sve.

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Poza za porođaj
21.5.2009 12:54:48   
Anoniman
A ti si se porodila kod kuće? user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Poza za porođaj
21.5.2009 19:44:16   
eugenija
Mislim da je ova najbolja:

user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Poza za porođaj
21.5.2009 23:06:42   
Didy
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

A ti si se porodila kod kuće? user posted image


Ne, ali možda bih bolje prošla da jesam.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Poza za porođaj
22.5.2009 10:20:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

Mislim da je ova najbolja:

user posted image




E ovako ces ti kada budes pod gasom :))))user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Poza za porođaj
22.5.2009 10:22:35   
Rivana
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

A ti si se porodila kod kuće? user posted image



Ne, ali možda bih bolje prošla da jesam.user posted image




Ha ovo sam i ja izjavila pre neki dan user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Poza za porođaj
22.5.2009 16:25:28   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

IZVORNA PORUKA: eugenija

Mislim da je ova najbolja:

user posted image




E ovako ces ti kada budes pod gasom :))))user posted image user posted image user posted image user posted image



Misliš da ću moći držati ravnotežuuser posted image user posted image user posted image ?


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Poza za porođaj
20.7.2009 16:57:15   
zela
Ja i muz smo upravo zavrsili antinatalnim kurs (priporodjajni i posleporodjajni kurs) u Londonu i oni su nas ucili da ni u kom slucaju ne dozvoimo doktorima/babicama da nas stave na krevet,pogotovu na leda. Posle nekih demonstracija koje su nam pokazali moram reci da se u potpunosti slazem sa idejom da najlaksi porodjaj je cuceci. To je vec neko u forumu spomenuo,slazem se sa tim.
Takodje je moguce ako se kleci,naslonjen rukama na radijator ili krevet ili vec nesto.
Problem kod nas u Bosni,Srbiji its je sto su doktori/babice lijene i nece da klece nego im je prosto lakse da smo mi na krevetu a oni se cak ne moraju ni sageti. Sto je najveci razlog sto veliki broj zena puca prilikom poroda.
Naravno stvar je drugacija ako dode do komplikacija i ako si na aparatima.

Takodje moram reci da znaci puno imati muza ili vec nekoga pored sebe u toku poroda. Da vas masira sve do zadnjeg,da vas ohrabruje,da prica umjesto vas sa doktorima/babicama i odgovara na pitanja,also presjece pupak i on da ti saopsti pol djeteta a ne babica.

Nama preostaje borba sa Bolnicom na Paprikovcu oko svega ovoga,naravno ako ne odobre hmmm pa postoje i druge bolnice.

Nadam se da ce biti vise odgovora na ovu temu jer moram reci da me jako interesuju necije druga iskustava i misljenje.

Maja

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Poza za porođaj
9.8.2009 13:35:08   
Rina
Best Labor and Birth Positions

(odgovor članu zela)
Direktna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Rh negativna krvna grupa - rizik za majku ...
Ukoliko u krvi imate Rezus protein onda ste Rh pozitivni (+), kao i većina ljudi, a ako ga nema onda ste Rh negativni (-...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here