|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "Mirena" - spirala
17.6.2010 12:01:26   
caca81
Mislim da nije skupa, ako pomnožiš cenu nekog drugog kontraceptivnog sredstva (pilule ili prezervativa) sa 5 godina.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: "Mirena" - spirala
17.6.2010 12:02:39   
Rivana
Da to sam i ja razmisljala, gledajuci tako nije skupa, das odjednom pa si miran pet godina. Ti si zadovljna?

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: "Mirena" - spirala
17.6.2010 12:04:35   
caca81
Da, zaista jesam.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: "Mirena" - spirala
17.6.2010 12:05:44   
Rivana
Videcu da se posavetujem sa gin oko toga.

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: "Mirena" - spirala
17.6.2010 12:09:24   
caca81
Svakako, ona te takoreći najbolje poznaje, pa  može preporučiti šta tvom organizmu odgovara. Takođe, ako želiš još dece, po vađenju spirale, posle jednog ciklusa se kreće u akciju...

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: "Mirena" - spirala
17.6.2010 12:26:45   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: caca81

Mislim da nije skupa, ako pomnožiš cenu nekog drugog kontraceptivnog sredstva (pilule ili prezervativa) sa 5 godina.


Na žalost, u Srbiji se i dalje plaćaju kontraceptivne pilule. Ovde ih ja dobijam na recept i ne plaćam ni cent


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Mirena (hormonska) spirala
10.11.2010 17:47:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Danas su mi stavili Mirenu. Prilično bolno iskustvo, ali preživiš. Traje možda minut da je stave.

Prvo mi je rađena endometrijalna biopsija radi nekih ispitivanja, a onda stavljena Mirena. Zbog oba zahvata dobila sam antibiotik + lekove protiv bola. Odmah nakon zahvata uhvatila me vrtoglavica i mučnina tako da sam baš dugo ležala i spavala kod kuće. A sada je bolje, izgleda je tableta fino počela da radi :)

Javljam se za nekih 6 meseci i napisaću da li sam zadovoljna ili ne.



Prošlo je 6 meseci , pričaj ! user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Mirena (hormonska) spirala
18.11.2010 7:28:48   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Trcosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR

kakvo nasledstvo?  Ja ne smem nista sto ima estrogen zbog istorije tromba u dubokoj veni.  STo me ostavlja sa opcijama pilule samo sa progesteronom (koje nije dobra on kaze, tj. ne stiti dobro).  Ili spirale.  Ne znam dal smem mirenu-misim daje i ona samo progesteron?
IZVORNA PORUKA: Trcosava

J sutra idem kod giške da vidim da li smem makar mirenu

izem ti nasledstvo koje dobih




Problemi sa venama, komplet ženska strana ima probleme. Mamina pokojna mama,tetka (mada ona dodatno jer je radila kao frizer), mama mi ima trombozu, ja sa 13 god. dobila proširene vene, sa 20 mi radili sklerozaciju. sKoro sam bila kod dermatovenerologa - savetovala mi je još jednu sklerozaciju, s tim da sam odbila. I na sve to moj G mi je dao tablete!!!!!
Čitala sam na jednom sajtu da je mirena sigurna za one koji imaju predispozicije za trombozu. Danas pitam pa javljam
Evo šta nadjoh
KLIK

I nadjoh da ima u sebi progestin, da li je to istošto i progesteron ne bih znala



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Mirena (hormonska) spirala
18.11.2010 21:37:02   
Trcosava
Bila kod giške. REkla je da što se tiče mirene - nju bi smela (na konto vena) samo da neće da mi je stavi jer nisam izrađa do kraja user posted image tj kaže da je ona dobra i sve ali da ona ne voli da je stavlja ženama posle prvog deteta, jer ona ide na  5 god, a žene ako planiraju još jedno dete sigurno bi ga rađale pre isteka tih 5 god i onda kaže da ne voli da stavlja.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Mirena (hormonska) spirala
18.11.2010 21:41:53   
anajid
Trco meni moja giska 'ladno stavila spiraluuser posted image
Jel to sad ima neke veze?Mislim ja bih jod dece!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Mirena (hormonska) spirala
18.11.2010 21:44:19   
JMPM
IZVORNA PORUKA: BubaMira

IZVORNA PORUKA: guppy RR

Danas su mi stavili Mirenu. Prilično bolno iskustvo, ali preživiš. Traje možda minut da je stave.

Prvo mi je rađena endometrijalna biopsija radi nekih ispitivanja, a onda stavljena Mirena. Zbog oba zahvata dobila sam antibiotik + lekove protiv bola. Odmah nakon zahvata uhvatila me vrtoglavica i mučnina tako da sam baš dugo ležala i spavala kod kuće. A sada je bolje, izgleda je tableta fino počela da radi :)

Javljam se za nekih 6 meseci i napisaću da li sam zadovoljna ili ne.



Prošlo je 6 meseci , pričaj ! user posted image

Pricaaaaaaaj user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Mirena (hormonska) spirala
18.11.2010 22:28:41   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: anajid

Trco meni moja giska 'ladno stavila spiraluuser posted image
Jel to sad ima neke veze?Mislim ja bih jod dece!


nema veze, samo ona ne voli da je stavlja pa da je skida user posted image

ne utiče nikako na plodnost, ne brini user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Mirena (hormonska) spirala
8.12.2010 22:41:54   
Irena79
ja upravo dosla od gin, pominjao mi je doticnu mirenu... imam miom jos od pre, uglavnom je iste vel malo veci pa malo manji ali tu se vrti od 3-5cm. porodila sam se pre 2 mes i sad vidim da mirena ide na 5 god pa sam se zbunila sta da radim. nisam planirala drugo dete uskoro ali 5 god mi bas zvuci puno. valjda spirala moze napolje po zelji:) drugo skupa je a moze telo i da je odbaci pa u tom slucaju bacaju se pare i trece zanima me da li to sto je hormonska utice na organizam kao i tablete, mislim na gojaznost, znojenje i sl... hm, sta mi je ciniti....?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Mirena (hormonska) spirala
9.12.2010 9:01:53   
Diabla
I ja planiram da je stavim. Cekam nalaze nekakvog brisa koji je obavezan, pa ne mogu prije januara.  Nego reci mi, koliko kosta? Nisam znala da je tako skupa. Ja sam isto bila kod ginek. i rekla mi je da se moze maknuti i prije 5 god, kad budem planirala trudnocu, samo mj dana ranije da dodjem. Za to sto je hormonska nisam cula da ima neke nus pojave, samo sto mi je rekla dr da menstruacija postaje obimnija.

IZVORNA PORUKA: Irena79

ja upravo dosla od gin, pominjao mi je doticnu mirenu... imam miom jos od pre, uglavnom je iste vel malo veci pa malo manji ali tu se vrti od 3-5cm. porodila sam se pre 2 mes i sad vidim da mirena ide na 5 god pa sam se zbunila sta da radim. nisam planirala drugo dete uskoro ali 5 god mi bas zvuci puno. valjda spirala moze napolje po zelji:) drugo skupa je a moze telo i da je odbaci pa u tom slucaju bacaju se pare i trece zanima me da li to sto je hormonska utice na organizam kao i tablete, mislim na gojaznost, znojenje i sl... hm, sta mi je ciniti....?


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Irena79)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Mirena (hormonska) spirala
9.12.2010 9:06:26   
Vučko.ba.
Diabla sad me zbuni kako obilnije menstruacijeuser posted image user posted image user posted image

pa meni je moj ginekolog rekao, a i piše u uputstvu te iste "Mirene" da ih skraćuje pa da poslije čak i skroz nestane, i to je ono što mene odbija

ali kod obične bakarne spirale događa se da je menstruacija obilnija i da traje duže


< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 9.12.2010 9:13:56 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Mirena (hormonska) spirala
9.12.2010 9:14:48   
Diabla
Vule, bas sam tuka. Nije mi rekla za mirenu, nego za spiralu uopste(vjerovatno je mislila na bakarnu).

Pa i nije skupa, ja sam mislila da j 100e. Pa koja je razlika izmedju bakarne i homonske? Vidis, moja stara ginek mi je savjetovala metalnu nku sto je dobila iz Njemacke, ali je ta dr presla da radi u drugi grad, a ova nova je cudna: kad sam je pitala sta mi je bolje, tablete ili spirala ona mi je 'ladno odgovorila da je to moj izbor???? jbte, pa dosla sam kod nj za savjet jer ne znam sta je bolje ili gore.

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Diabla sad me zbuni kako obilnije menstruacijeuser posted image user posted image user posted image

pa meni je moj ginekolog rekao, a i piše u uputstvu te iste "Mirene" da ih skraćuje pa da poslije čak i skroz nestane, i to je ono što mene odbija

ali kod obične bakarne spirale događa se da je menstruacija obilnija i da traje duže

a koliko košta kod vas ta mirena, ja sam skontala prof. da je negdje oko 30 eura


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Mirena (hormonska) spirala
9.12.2010 9:21:02   
Vučko.ba.
Diabla moja fula, "Mirena" košta oko 300maraka (cca 150 eura), a obična bakarna oko 30 maraka

e sad vidi nisam ginekolog, al da pokušam malo da ujedno i samoj sebi pojasnim ono što je meni moj ginekolog rekao

ne znam koliko si odgovorna u tom smislu da ćeš uredno svako jutro popiti bobu za kontracepciju (ja nisam)

"mirena" kao hormonska, haj što puno košta (ok 5 godina fercera, kao i obična) al me odbija to što ti toliko skrati menstruaciju kako na dane tako i po obimnosti

bakarna - ako ti je menstruacija trajala 5 dana - trajaće ti sa njom 7-10, a plus joj je što ne ispušta nikakve hormone

znači suma sumare ili kurton ili apstinencija user posted image user posted image

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 9.12.2010 9:23:51 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Mirena (hormonska) spirala
9.12.2010 9:29:39   
Anoniman
Diabla, i ja glasam za spiralu, uvek - metneš i ne razmišljaš višeuser posted image
A meni je gin. savetovao bakarnu, baš zato što ne ispušta hormone, i meni su menstr. trajale po 3-4 dana,pa mi nije strašno što su se produžile-sad su 5 dana. Inače, ova što ja imam je na 10 godina.

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Mirena (hormonska) spirala
9.12.2010 10:00:21   
Diabla
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Isusa ti Boga, 150????? Al dobro, jednom se isprsis i miran si.
Sto se tice kontracep. pilula, nesto nisam za hemiju, zato mi se ni ta ideja oko Mirene ne svidja. Zato sam i isla kod dr, da se posavjetujem, a ona mi kaze da sama odlucim, pa poludicu sad!!!!


IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Diabla moja fula, "Mirena" košta oko 300maraka (cca 150 eura), a obična bakarna oko 30 maraka

e sad vidi nisam ginekolog, al da pokušam malo da ujedno i samoj sebi pojasnim ono što je meni moj ginekolog rekao

ne znam koliko si odgovorna u tom smislu da ćeš uredno svako jutro popiti bobu za kontracepciju (ja nisam)

"mirena" kao hormonska, haj što puno košta (ok 5 godina fercera, kao i obična) al me odbija to što ti toliko skrati menstruaciju kako na dane tako i po obimnosti

bakarna - ako ti je menstruacija trajala 5 dana - trajaće ti sa njom 7-10, a plus joj je što ne ispušta nikakve hormone

znači suma sumare ili kurton ili apstinencija user posted image user posted image


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Mirena (hormonska) spirala
9.12.2010 10:21:58   
Diabla
A boli li stavljanje? Ja od porodjaja imam traume, sad i na normalnom pregledu se toliko stisnem da ne moze da me pregleda, no na muke.

IZVORNA PORUKA: Nedja

Diabla, i ja glasam za spiralu, uvek - metneš i ne razmišljaš višeuser posted image
A meni je gin. savetovao bakarnu, baš zato što ne ispušta hormone, i meni su menstr. trajale po 3-4 dana,pa mi nije strašno što su se produžile-sad su 5 dana. Inače, ova što ja imam je na 10 godina.



_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Mirena (hormonska) spirala
9.12.2010 10:31:55   
Anoniman
Većina žena kaže da ne boli ništa...mene je bolelo, oči da ispadnuuser posted image

(odgovor članu Diabla)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Mirena (hormonska) spirala
9.12.2010 10:43:15   
Diabla

Jaoooooo, ubicu seeee. Traumeeee!!!! Bolje da mi nisi rekla user posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: Nedja

Većina žena kaže da ne boli ništa...mene je bolelo, oči da ispadnuuser posted image


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Mirena (hormonska) spirala
9.12.2010 10:57:57   
Anoniman
Pa pitala si user posted image

(odgovor članu Diabla)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Mirena (hormonska) spirala
9.12.2010 15:47:45   
Irena79
pa ja sam na forumima nasla da je 1200 din bila jos pre 2-3 god, sada nisam pitala ali kapiram da je ta cena oko 100e verovatno i sada. meni mirena treba zbog mioma da zaustavi rast, zato mi bakarna ne igra ulogu. ali pitanje je da li ce uopste pomoci, aplikacija boli, skracuje ciklus a meni i onako traje 3 dana, skupa i pitanje da li ce je moje telo prihvatiti, u velikoj sam trilemi....:(

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Mirena (hormonska) spirala
9.12.2010 15:48:21   
Irena79
pardon jedna nula mi nedostaje:) 12000 din!!!

(odgovor članu Irena79)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here