|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mirena (hormonska) spirala
13.7.2011 9:45:26   
Anoniman
Ja ću izludeti više. Mooolim neku forumašicu koja ima Mirenu da mi napiše kakvi su bili njeni ciklusi nakon postavljanja Mirene. Ja non stop krvaruckam po malo,od ugradnje krajem maja,pa evo do dan danas! To su krvarenja mala,samo trag na vesu ali boja im je poput lohija,ne znam da li je to ono tačkasto krvarenje koje je normalno? Dr mi kaže da je ovo sad menzis. Kako je izgledao vas prvi ciklus nakon Mirene?

(odgovor članu jorgovan)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Mirena (hormonska) spirala
13.7.2011 9:55:02   
Anoniman
Može li neko da zamoli Lu da procita moj problem,ja pišem sa mob. pa ne mogu da je nahvatam,a znam da i ona ima Mirenu ili neku slicnu spiralu...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Mirena (hormonska) spirala
13.7.2011 10:02:37   
caca81
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ja ću izludeti više. Mooolim neku forumašicu koja ima Mirenu da mi napiše kakvi su bili njeni ciklusi nakon postavljanja Mirene. Ja non stop krvaruckam po malo,od ugradnje krajem maja,pa evo do dan danas! To su krvarenja mala,samo trag na vesu ali boja im je poput lohija,ne znam da li je to ono tačkasto krvarenje koje je normalno? Dr mi kaže da je ovo sad menzis. Kako je izgledao vas prvi ciklus nakon Mirene?

Ja imam Mirenu 2 godine, u prvih nekoliko ciklusa bilo je vrlo malo krvljavljenja, ali dosta smeđeg sekreta i trajala je i po 10 dana...naravno da izludiš...posle 8 meseci 1. put se desilo da nisam dobila (bilo je kao nekog žućkasto-smeđeg sekreta) i tada sam pomislila da sam trudna, ali nisam bila. Od tada, ako jedan dan stavim običan i 2-3 dana dnevni uložak...To je za sada normalno...izdrži...jer će posle biti pesma.
Kod obične spirale je situacija drugačija...krvavljenja su obilna, a menstruacija traje kao i obično...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Mirena (hormonska) spirala
13.7.2011 10:07:49   
Anoniman
Uh,Caco sad si me obradovala. Znaci to je normalno? Ja bas imam tako braonkasto kao sto si opisala. Samo sto mi se poklopilo da bukvalno 3 dana nakon prestanka one prve normalne mece dobijem ovu drugu,cudnu,braonkastu. Vise je trag nego meca,znaci i kod tebe je bilo tako?

(odgovor članu caca81)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Mirena (hormonska) spirala
13.7.2011 10:29:57   
caca81
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Uh,Caco sad si me obradovala. Znaci to je normalno? Ja bas imam tako braonkasto kao sto si opisala. Samo sto mi se poklopilo da bukvalno 3 dana nakon prestanka one prve normalne mece dobijem ovu drugu,cudnu,braonkastu. Vise je trag nego meca,znaci i kod tebe je bilo tako?

Da, baš tako...imaš osećaj da ceo mesec nosiš uloške...ali posle nekog vremena krvavljenje skoro potpuno nestane i imaš neki smeđkasti sekret 2-3 dana i to je sve...i ja sam isto ludela i htela da je izvadim, a onda se set_im koliko sam je platila...i tako...ali prošlo je i to i sada sam stvarno u potpunosti zadovoljna.

< Poruku je uredio caca81 -- 13.7.2011 10:30:54 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Mirena (hormonska) spirala
13.7.2011 10:39:15   
Anoniman
Znaš kako,meni je prekipelo baš,postavila sam je drugog dana mece,27.5. i onda se to krvarenje nastavilo,i nastavilo do besvesti. Pa je stalo na 2 dana pa opet pocelo. I otisla kod dr,on mi tu otkrije i neku novonastalu cistu na materici,pa antibiotici...i i dalje krvaruckanje ali manje i braon. Pa opet stane pa 2.jula opet krene,ali ta oskudna. I vise pojma nemam sta je, i od cega je, kad god zavirim u gace a ono to braon sekretasto... I jos me prepalo sto je meni dr prepisao Metilergobrevin da to krvarenje stane,zato sam shvatila da to nije normalno cim sam dobila terapiju.

(odgovor članu caca81)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Mirena (hormonska) spirala
13.7.2011 10:49:26   
caca81
Pretpostavljam da ti se to onda malo zakomplikovalo zbog ciste i zbog toga što si stavila 2. dana ciklusa. Ja sam stavila nekih 10 dana pre ciklusa (imam 2 porođaja iza sebe, pa je doktorka procenila da nema potrebe stavljati u toku ciklusa, i ovako sam dovoljno otvorenauser posted image ). Ja ti savetujem da pratiš, naravno uz savete tvog ginekologa nekoliko meseci...tada bi trebalo da se sredi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Mirena (hormonska) spirala
21.7.2011 22:22:28   
Anoniman
E, ovako, da se ja javim. Nakon maltretiranja više ginekologa i prežvakavanja nekoliko desetina foruma posvećenih Mireni zaključila sam, ludača, da je to moje krvarenje nakon postavljanja Mirene NORMALNA STVAR. Lepo piše i na sajtu Mirene, lepo mi rekli Dr, a sada i nekih stotinak žena napisalo da je skoro svaka od njih imala krvaruckanja u periodu 3-6 meseci nakon postavljanja Mirene. Ta krvarenja se pripisuju "smeštanju" Mirene i prilagođavanju materice na nju. Tako da - laknulo mi je user posted image

Inače, kosa je počela manje da mi opada, nisam kao zombi ispijena i najveći problem mi je to što moram da nosim dnevne uloške (koje i inače koristim). Tako da je sa Mirenom sve ok, dobro stoji, kažu doce, konac ne smeta, sex opušten, gin. nalaz uredan.

I za one koji pitaju kako Mirena deluje i da li "ubija" oplođene jajne ćelije, odgovor je NE. Deluje ovako :

IUS sprečava trudnoću na ove načine:
user posted image Hormon dovodi do zgušnjavanja cervikalne sluzi, što otežava prolaz spermija u maternicu. user posted image Smanjuje pokretljivost spermija. user posted image Dovodi do promjena unutar maternice i jajovoda što onemogućuje oplodnju jajašaca spermijima. user posted image Sprečava proliferaciju sluznice maternice što je pojava u normalnom menstruacijskom ciklusu.

(odgovor članu caca81)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Mirena (hormonska) spirala
24.7.2011 22:44:15   
Anoniman
Prestalo krvarenje! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Mirena (hormonska) spirala
25.7.2011 9:17:15   
Lu
Super Bubo, sad opušteno...kad god ti padne na pametuser posted image
Spiralauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Mirena (hormonska) spirala
25.7.2011 12:00:20   
Anoniman
Lu, imaš li ti Mirenu, ili te pobrkah s nekom drugom Rrajkom?

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Mirena (hormonska) spirala
25.7.2011 12:02:48   
Lu
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Lu, imaš li ti Mirenu, ili te pobrkah s nekom drugom Rrajkom?

Ja imam onu običnu, ali mi je svejedno dobra, evo fercera već tri godine bez problema, ustvari ne znam da je imamuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Mirena (hormonska) spirala
25.7.2011 12:03:58   
Anoniman
A kako ti je bilo sa krvarenjem nakon postavljanja?

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: "Mirena" - spirala
8.12.2011 9:54:31   
saira
Ma nisi seljanka draga Rivana i mene je strah ipak kad zamislim da nosim neko strano tijelo u svom organizmu radije sam za verziju da pijem tablete koje mozda i dobro utjeću da mi  ciklus regulišu mada je kod mene redovan ko švicarski sat al utjeću na rad jajnika i bar neću imat problema sa cistama,koje su antibeby pile najbolje,ja sad radim na bebi al kad se Ako Bogda porodim cuvat cu se prirodno ili neću imat odnos kad su mi plodni dani ili cu pit pile.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: "Mirena" - spirala
19.12.2011 20:17:15   
Verus
Posto razmisljam o ovoj spirali nadjoh i clanak:

KLIK

(odgovor članu saira)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Mirena (hormonska) spirala
8.2.2012 19:25:59   
Mirenaaa
drage moje!
Posto sam dosta toga procitala sa ovog foruma, resila sam da se prikljucim i podelim sa vama moje iskustvo vezano za spiralu Mirenu". Zapravo, posle treceg porodjaja , stavila sam obicnu bakarnu spiralu s kojm sam nazalost ostala trudna.Naravno ,morala sam da idem na kiretazu.

Inace sam imala jako bolne i duge menstruacije, ceste odlive i glavobolje .Doktorka mi je preporucila Mirenu kao jedini spas. Bila sam vrlo skepticna kad mi je rekla da ce mi verovatno ciklus nestati dok je imam. Malo sam se raspitivala i resila da je stavim. Uskoro mi istice 5 godina od kada sam je stavila i naravno resavam da je zamenim novom.
Jer , od kad imam "Mirenu" zaboravila sam sta to znaci menstruacija, osecam se fantasticno, ciklus mi je potpuno nestao nakon 3 mes. ( a i ta prva tri meseca sam imala samo tragove menstruacije sto i nije licilo na menzis)i evo vec 4 ipo god ne dobijam uopste, nemam nikakvih tegoba, ma jednom recju osecam se fantasticno i svima je toplo preporucujem. Naravno, to je moje iskustvo . Imam 36 god i troje dece.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Mirena (hormonska) spirala
14.2.2012 12:14:32   
Anoniman
Kako nestane ciklus ? Uopste se ne dobije menstruacija ?? Pa kako je to dobro , mislim jel to ne utice na prirodu zene i njeno ciscenje ? nije mi to jasno user posted image

(odgovor članu Mirenaaa)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Mirena (hormonska) spirala
16.2.2012 9:44:50   
Anoniman
Moje pitanje je verovatno najgluplje ikad postavljeno user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Mirena (hormonska) spirala
16.2.2012 10:05:50   
Lu
user posted image
Mislim da ne prestaje ciklus nego se samo smanji ili prestane krvarenje, ponekad to budu samo tragovi krvi, evo ko ima iskustva sa ovom spiralom nek napišeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Mirena (hormonska) spirala
16.2.2012 10:14:34   
Lu
IZVORNA PORUKA: Mirenaaa

Zapravo, posle treceg porodjaja , stavila sam obicnu bakarnu spiralu s kojm sam nazalost ostala trudna.Naravno ,morala sam da idem na kiretazu.


Žao mi jeuser posted image
Spirala sigurno nije uzrok pobačaja, nestručno vađenje spirale prilikom trudnoće može uzrokovati oštećenje ploda (to sam pitala svoju gin. u slučaju trudnoće), mada čitala sam da neki ginekolozi i ne vade spiralu u  jer se ona nalazi sa druge strane posteljice.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Mirenaaa)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Mirena (hormonska) spirala
4.3.2012 19:53:49   
Anoniman
I ja planiram da je stavim za oko mesec dana.

Evo clanka u kome je sve lepo objasnjeno. Ja ne zelim vise dece, mada ne znam ni da li mogu prirodno da zatrudnim (sad kad necu sigurno bi!) a imala sam ranije prebolne menstruacije, tako da ne zelim sad ni da cekam da dobijem. Sa dr sam se dogovorila i idem tamo krajem marta.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Mirena (hormonska) spirala
4.3.2012 20:06:11   
Verus
Ja imam kontrolu 12og marta i nadam se da ce tad moci da je ugradi.  Rekla je da moze 6 nedelja nakon porodjaja, tako da bi trebalo da moze bez problema.  Vecina zena koje znam su prezadovoljne, sa tim da mi je drugarica morala da izvadi 8 meseci kasnije jer je "bila luda" sa istom.  Nekome i te male doze hormona smetaju, isto kao i pilula...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Mirena (hormonska) spirala
4.3.2012 21:21:20   
Anoniman
Ja sam ranije bila na pilulama i bilo mi je super. Ali pilule imaju i progesteron i estrogen. a mirena samo progesteron. Dr mi nesto silno izobjasnjavao, zasto je to sad za mene bolje, a ja se nicega vise ne secam user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Mirena (hormonska) spirala
4.3.2012 23:11:51   
PoisonEve
Ja bih je stavila ali ne ynam smem li jer sam imala konizaciju.
Sutra zovem dr. da pitam.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Mirena (hormonska) spirala
5.3.2012 5:30:33   
Verus
Ja sam pila pilule samo na bazi progesterona i osecala sam se "normalno", tako da se nadam da necu imati nekih problema...

PE: ja sam imala lasersku operaciju grlica: LEEP i mogu bez problema.  KOnizacija ukloni veci deo grlica, ali posto je ovo unutra, ne bi trebalo da ima veze...bar tako nesto ja kontam

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here