|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
22.8.2012 12:38:38   
jovicaa
ja kako mi se blizi porodjaj ne znam ni da li sam spremna za ovo drugo, a o trecem da ne pricamuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu čupa čups)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
22.8.2012 13:11:43   
cockic
ja spadam u ovu temicu user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
22.8.2012 13:15:10   
tanjica85
mi radimo na user posted image user posted image potpuno sam spremna za trece. sto nas je vise, to smo bogatiji

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
22.8.2012 13:18:12   
cockic
tanjice tebi bi bilo lako ovo najstarije je velika pomoc i jako je lepo ja sam cuvala svog mladjeg brata 8 godina nam je razlika.neko kaze steta da mucim dete da mi cuva nije steta nego jako znaci dosta toga sam ja tad naucila o bebama i drzala i nosila presvalica ma sveuser posted image bas je super e onda ce meni biti i ona tema sto rece tijatija 4 dete.ako se odlucim za neku vecu razliku kasnije sad ova od 2 godine je superuser posted image sad za par meseci opet i onda uzivancija sa decicomuser posted image

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
22.8.2012 13:50:19   
tanjica85
u pravu si, i ja sam pazila moju mladju sestru, razlika je 9 god. moja cera jedva ceka da dobije jos jednog batu ili seku. velika je,pa ce mi biti od velike pomoci.
da, razlika od 2 god.je odlicna.

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
22.8.2012 13:56:41   
cockic
jedno pitanjce tanjice jer si ti 85 godiste ili ti taj broj pored nika nesto drugo znaci?user posted image

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
22.8.2012 13:58:47   
Olga75
i ja sma pazila svog brata 8 godina mladjeg , bilo je ok u pocetku ali kad sam ja imala nekih 12 pa hocu napolje a mama kaze : moze ako povedes M
kako da ne , uh sto sam se ljutila na to , pa niste ga meni rodili da ga cuvam
tako da mislim ne treba terati stariju decu da vugle mladju za sobom i pomazu ako to ne zele ( a uglavnom ne zele )

< Poruku je uredio Olga RR -- 22.8.2012 13:59:33 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
22.8.2012 14:00:24   
cockic
e vidis olga ja sam bas volela svuda da ga vodam nije mi smetalo naprotiv bilo mi zaniljivouser posted image sve zavisi od deteta do deteta.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
22.8.2012 14:02:49   
purplish
Olga slazem se...dijete treba biti dijete. Normalno da ce starije dijete uskociti tu i tamo ako je potrebno, ali ga ne treba opteretiti sa cuvanjem bebe.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
22.8.2012 14:05:01   
tijatija
Izmedju mene i brata je razlika 7 godina, i to je meni licno smetalo jer sam uvek morala da ga pazim, izvodim na igraliste, gde god sam krenula povedi i Marija user posted image ali dobro... i bas nam je dugo vremena trebalo posle da se zblizimo, negde kad je postao srednjoskolac iparak je razlika velika jos brat-sestra, mozda bi drugacije bilo da sam imala jos nekog i sto puta sam mami rekla da je mislila na mene rodila bi mi barem jos jednog brata- sestru, rmene je rodila sa 17.imala je kad roditi jos 5terouser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
22.8.2012 14:05:07   
Olga75
Cockic svaka cast , kad sam usla u pubertet jedino mi je falilo da brata vucem sa sobom i da pazim gde je i sta je user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
22.8.2012 14:19:20   
isidora88
moj brat je mladji 4 godine i tek sad kad smo oboje porasli se slazemo,kao mali smo se stano svadjali i tukli. mislim da je bolje ili veca razlika od 4 godine ili manja oko 2 godine.
moja sestra je dobila drugo dete kad joj je kcerkica napunila 5, starija pazi mladju, voli da pomaze oko nje(da baci pelenu i tako to) to mi je ok razlika ako se pravi vise godinauser posted image
definitivno nisam za to da starije vuce mladje sa sobom, meni su retko to trazili ali me je ipak nerviralo kad idem sa drugaricama i vucem mladjeg brata i onda se jos njegovi drugovi nakace a ja glumim bebisiterkuuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
22.8.2012 14:21:24   
tanjica85

IZVORNA PORUKA: cockic

jedno pitanjce tanjice jer si ti 85 godiste ili ti taj broj pored nika nesto drugo znaci?user posted image



kamo srece, skoro pa 10 god.sam starija. toliko moja deca imaju god 8 i 5 jos malo.

ja inace imam dve sestre, stariju i mladju i starija me nikad nije vukla sa sobom, niti su to nasi roditelji trazili, ali sam zato mladju stalno vodila, bila mi je jako slatka i draga za "pokazivanja" user posted image user posted image

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
16.9.2013 9:37:20   
jovicaa
mene zanima(pitanje za zene koje vec imaju troje dece).
koja je razlika u svakom smislu(fizicki, materijalno, vremenski) izmedju zivota sa dvoje i troje dece?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
16.9.2013 9:50:32   
Peace*
Kontam da je samo materijalno ogromna razlika (i to u kontextu vrtić, i razne takve aktivnosti). I vremenski verovatno dok je treće bebac. (ja to tako napamet user posted image )

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
16.9.2013 10:30:36   
srnad
Evo i mene kod vas! Ja sam za sto vise dece! Imam dve sestre (ja 33, B 28, J 18) i obozavamo se. Moja beba ima 9 meseci i ja bih jos malo i drugo dete, a onda i trece user posted image Ne bojim se da ce im finansijski nesto nedostajati, bojim se samo da cu,ako bude mala razlika zapostaviti V zbog bebe. A nemam godine da mogu da pravim razliku po 5 god!
Mame,radjajte decu!
A sto se finansija tice,sa ovo malo mog iskustva mislim da prvo dete najvise kosta! Ja vec ne znam sta bih drugom detetu kupila a da mi nije ostalo od V!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
16.9.2013 11:34:44   
jovicaa
pa da peace, i ja to mislim.
iz licnog iskustva mogu da kazem da je velika razlika izmedju jednog i dvoje..
pisite
srnad i ja zelim veliku porodicu, mozda cemo je jednom i jos prosiriti... ali sve kod nas jos uvek ostaje pod znakom pitanja... a sad me vise ovako zanima sta kazu mame sa troje dece, kako jeuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu srnad)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
16.9.2013 11:45:50   
tijatija
Ja ih imam cetvoro, mozda sam malo fiju fic ali da mogu materijalno ja bi i peto rodila ! Cetvrto kad sam rodila prvih 6 mes je bilo malo zategnuto ( sa obavezama ) sad je sve doslo na svoje mesto user posted image Sve se stize i moze veruj te mi.Samo treba zelja i naravno ( materijlih mogucnosti)

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
16.9.2013 11:47:04   
Torbica
Jovice, finansije? Vidi, bez neke lazne skromnosti, moja deca su sva bili na mom mleku, ja iskreno ovo trece nisam osetila, sto se finansija tice.
Peace, vrtic? Pa besplatan je za trece dete! Plus jos sto sva deca kad krenu u skolu imaju besplatne pokazne karte, ulaznice za bazen....ne znam da li ima jos nesto, uglavnom, iskreno, nikad mi finansije nisu bile u glavi, oboje radimo, sa odlicnim platama, tako da je to nama marginalna stvar. U svojoj kuci, sami, bez kredita.
E sad, fizicki, opet, moja sreca sto su mi decaci daleko manje zahtevni od cerke. Ona je ta koja stalno trazi paznju i stalno se bori za svoje parce sunca i najvise se sa njom bavim. U svakom smislu. Daleko mi je lakse sa njima dvojicom. Bebac mi je andjeo. Dok je bio beba, spavao je za medalju, sad kako je uveliko na svojim nogama, priheftao se njima i tu je sta god da oni rade. Cerka nekad zbrise, nekad ne, ako bi da se igra sama, zbrise na krevet na spratu i ima tamo svoje carstvo princeza i kojecega.
Meni je sa dvoje pesma, bukvalno, kad mi neko jedno od dece uzme, bilo komsinica, deda, baba, ko god, ja sam blazena. Ovo trece zna da zaguzva u smislu - jednom se piski, jedno je gladno, jedno se ispolivalo pa imam povremeno situacije da balansiram, sta je prioritet. I mala razlika medju decacima. Mada, kad ih spakujemo uvece u krevete, pa im gledam i ljubim obrascice, najsretnija sam na svetu. bez obzira sto imam non stop vesa za pranje i sto se desi da operem i dve masine za sudove od 12 kompleta. Razlika jeste ali ja bih uvek ovako uradila, kao sto smo i zeleli, da rastu zajedno i budu drugari, svo troje. Ni ja neisam imala godine za cekati. I sad mi kazu, ma imaces ti jos, super se organizujes i sve.... Ne, mislim da je to to, ovo mogu da iznesem i aktivno da se bavim svima. To je moje iskustvo. Plivamo! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
16.9.2013 11:52:59   
Bebilina
I mi smo u ovoj prici, ne da li, nego kada trece, a onda ce mozda biti pitanje da li cetvrto tada ili posle toga jer mi bi jaaaaaako voleli blizance sledeci put. Ali Bozija volja, bicemo blagosloveni kada se bude desilo, pa samo neka su deca ziva i zdrava.
Inace smo mladi, memamo jos 30, tako da sa razlikom od min 3god koju mi volimo imamo vremena za jos nekoliko trudnoca i beba user posted image
E sad sam ja pocela mm-u da sugerisem da sledece godine kupimo nova kola, sa 7 sedista, jer mi je to pod obavezno pre sledece bebe. Od kad je sveki uzela njena samo to mi je na umu kad sednem u nasa. Tako da prvo to menjamo i onda dalje user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
16.9.2013 11:58:00   
anajid
Ne znam koliko sam kompetentna da pisem ovde,jer trece je doslo neocekivano,mada mislim da bih rodila i trece da nije ovako ispalo.user posted image
Sto se finansija tice nama jako puno para ode na pelene i mleko.Necu ni da spominjem dok su pili AD mleko (znate posto je jedna kutija).Dalje,sto se tice garderobe i opreme za bebu (osim kolica koja nas je moj tata castio) nista nismo kupili.Sestra mi je dala drugi krevetac i stolicu za hranjenje,a drugu hodaljku sam posudila.Trece dete isto ne placa vrtic,e sad ne znam kad krenu u skolu kako ce biti.

Eto,ja nisam mogla da odlucujem o tome da li cu trece,ali super mi je sto je ovako,malo cemo se namuciti ali proci ce i to.
Mislim da troje dece nije neki luksuz.
Sto vise dece,to su deca bolja,ja bar mislim.Ne moze ni jedna igracka,zameniti bracu i sestre.user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
16.9.2013 12:02:16   
Peace*
Peace, vrtic? Pa besplatan je za trece dete! Plus jos sto sva deca kad krenu u skolu imaju besplatne pokazne karte, ulaznice za bazen....ne znam da li ima jos nesto, uglavnom, iskreno, nikad mi finansije nisu bile u glavi, oboje radimo, sa odlicnim platama, tako da je to nama marginalna stvar. U svojoj kuci, sami, bez kredita.


Da, ja nisam kompetentna da komentarišem vrtić, ja ne želim da mi deca idu u državni vrtić (čak i da želim, ne bi moglo jer je alergično na mleko), pa hajde da to ostavimo po strani.

Ali recimo, evo samo Luka mesečno:
- engleski 40 eur
- francuski 1800din
- džudo 1800din
- boravak 3100din
To je gore svaki mesec, a sada u septembru ide još jedan udar:
- knjige za srpski 1800din
- knjige za engleski za školu 1200din
- knjige za engl privatno 25eur
- patike 1900din
- treba da kupim još: cipele, čizme i jaknu (svi znamo koliko to košta)

Marko još nije urastao u Lukinu obuću, a i ne valja nasleđivati obuću (ipak sam ostavila neke stvari koje može makar po dvorištu da uništava):
- kupili smo patofne 2000din
- trebaju mu gumene čizmice, zimske cipele, zimske čizme ima od Luke.
Da ne kažem da će i skafanderi trebati novi, Marko nije urastao u Lukin, a Luka je prerastao svoj.

Tako da, nemojmo reći da baš nema finansijskih izdataka.
Ja, npr, ne idem na bazen, već ako hoću da mi dete pliva, upišem ga u školicu plivanja, ali bože moj, po tome se razlikujemo, pa to baš i neka ne bude tema (sa mnom).

Kažeš, uz đačku knjižicu imaju beslatne ulaznice? Gde sve? user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 16.9.2013 12:03:43 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
16.9.2013 12:05:20   
Bebilina
I mm i ja smo jedno od troje i to najmladje, tako da dugujemo trecu bebu user posted image
Finansije jesu bitan stavka. Nije decu samo obuci, vec i odskolovati. Mozda vrtic, osnovnu i srednja ne kostaju, ali fakultet kosta. I dok nasa deca izrastu sanse su ogromne da ce se i u Sr fakulteti privatizovati i svi ce placati skolarine. Tako da je to po meni najbitnije, kvalitetetan dalji zivot, ne samo odhraniti i obuci do tad.
Moji su nas troje odskolovali i nije im bilo uvek lako i pored poslova, nekretnina itd. Stvari se mogu promeniti preko noci, posebno na ekonomski nestabilnom Balkanu.

Inace mi mm kaze pre neki dan da je citao kako decaci vise kostaju od devojcica, navodno jer brze prerastaju i cepaju garderobu i obucu.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
16.9.2013 12:09:16   
Olga75
pa da se ne lazemo dete kosta
i najjeftinije je dok je malo
onda poskupi
znam kako ovo zvuci
ali niko ne zna sta nosi sutra a bioloski sat ne mozes vratiti
eto iz iskustva user posted image
ko zeli i ne boji se neka radja i neka ne racuna

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Treće dete ili ne - pitanje je sad!
16.9.2013 12:09:54   
ivekpivek
meni je na putu trece i vjerujte jos nisam svjesna

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here