|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
3.9.2011 12:06:08   
maca821

IZVORNA PORUKA: degu

Raspitaćemo se svakako, ali moramo državno da radimo, to ti kažem, postoje opcije kad imaš šuške za privatnika, ovako ne možeš ništa. Ali ono što je jako važno DR je ostavio jako dobar utisak na mm-a, bio je potpuno optimističan i rekao je da će ga popraviti, tako da mu je ulio dosta poverenja user posted image

Degu bice sve ok.Jesi bila kod endokrinologa?

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
3.9.2011 12:10:21   
degu
Jesam pisala sam u Policistični jajnici zadnji post na ovoj strani user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
5.9.2011 20:03:48   
degu
IZVORNA PORUKA: degu
količina u ml: 2
broj spermatozoida u L:1*10 na 9/L ( ne znam kako ovo drugačije da napišem)
broj spermatozoida u ejakulatu: 2 * 10 na 9 /L
Živih spermatozoida 10 %
Ukupno pokretnih 5% od toga
aktivna progresija: 0
slaba progresija: 0
bez progresije 5 %  1 sat posle ejakulacije i 5 % 2 sata posle ejakulacije
nepokretni 95 %
normalnih oblika 2 %
Patoloških oblika 98 %



Ovo je naš novi nalaz i ne znam u šta da verujem, citirala sam prošli radi lakšeg upoređivanja. I dalje je loše, ali je opet drastično bolje nego prošli put, bojim se da poverujem da se ovako popravlja.


Volumen 1.7ml / 2-5
likvefakcija 30 min / <30 min
viskoznost 1,5 cm / 0-1.5
pH 7.8 / 7.4-8.2
spermatozoidi: 21 / > 20
ukupno : 35.7
normalni oblici 0.89
patološki 0.11
progresivni 0 / >0.30
pokretni: 0 / > 0.25
nepravilno pokretni 0.10 / > o.20
slabo pokretni 0.10 / >0.10
u mestu pokretni 0.10 / > 0.05
nepokretni 0.70 / <0.55
aglutinacija 0 / 5-15

nađeno je i dosta leukocita, tako da će dobiti antibiotike.
Broj je drastično popravljen, kao i morfologija, ako je ovo istina.
Nastavićemo da koristimo sve što smo dosad i ako neko zna šta je najbolje za pokretljivost, neka napiše.

< Poruku je uredio degu -- 5.9.2011 20:04:21 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
5.9.2011 20:28:04   
Maslacak15

Vise naucnih klinickih studija je pokazalo da L-carnitin ima pozitivnog efekta na pokretljivost spermatozoida. L-carnitin je obicna aminokisela koje ima u mesu a koncentrovana pozitivno utice na energetski metabolizam. Nije lek u pravom smislu te reci nego dijetetski dodatak i koriste je mnogi sportisti zbog misljenja da potpomaze izdrzljivost. U svakom slucaju ne moze nista da skodi. Ako pogledate na pakovanje skoro svih preparata za poopravljanje spermiograma oni po pravilu sadrze carnitin.
Klinicke studije koristile su pak prilicno velike doze od 1-3 grama dnevno za ostvarivanje optimalnih rezultata. Po zapadu je ima i u drogerijama (DM Lilly itd) i u apotekama a verujem da moze da se nadje i u Srbiji.

Pozdrav svima

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
5.9.2011 20:40:32   
degu
Hvala puno Maslačak, muž koristi Profertil koji sadrži L-carnitin i dosta nam je u ishrani zatupljeno meso, ali potražiću i posebno L-carnitin u apoteci, jer ga u Profertilu nema dovoljno. Ovo je za nas veliki napredak, ako su ovi rezultati validni, ne smem previše da se nadam user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
5.9.2011 21:31:15   
malenac76
naletila sam na zanimljiv post na jednom sajtu

1. Ukoliko muskarac ima hlamidiju, ureaplazmu, bakterije u nalazu spermokulture, varikocelu (prosirenu venu koja dovodi vece kolicine krvi u predeo testisa, zagreva ih i tako ubija spermatozoide) – prvo te probleme treba resiti, naravno na nacin na koji lekar odredi (antibiotici, operacija varikocele i sl.).

2. Prestati sa konzumiranjem cigareta, kafe, alkohola.

3. Slip gacice ili bilo koji uzi ves odmah zameniti sirim (npr. boksericama).

4. Predeo testisa ne zagrevati - visoka temperatura ubija spermatozoide (za njih je optimalna temperatura 33 stepena), te se zato preporucuje tusiranje tog dela tela samo sa mlakom vodom (nikako ne vrelom), nosenje sire garderobe (uzane farmerke zameniti sirom trenerkom i sl.), spavanje bez vesa itd. – jednostavno hladjenje tog dela tela.

5. Kloniti se stresnih situacija.

6. Izbegavati sredine sa povecanom koncentracijom zracenja i otrova (npr. oni koji rade u stamparijama gde udisu cestice olova i dr. treba da promene posao; oni koji vise sati dnevno koriste lap-top ne smeju da ga drze u krilu;).

7. Izbegavati duge i forsirane voznje sportskih bicikala (problem je pre svega u onom sportskom sicu bicikla (tzv. banani) jer prilikom voznje tezina tela pritiska predeo testisa, sto naravno nije dobro i moze se meriti jacim udarcem u taj predeo).

8. Spermogram raditi na 3 meseca, jer spermatogeneza traje 72 dana. Ne radite spermogram ukoliko ste pre toga bili prehladjeni, gripozni, sa visokom temperaturom, groznicom i sl. – nalaz usled navedenog moze biti znatno losiji nego inace.

9. Nikako ne verovati slepo samo jednom doktoru (urologu). Uvek potraziti misljenje sa vise strana. Izbegavati hormonske lekove i injekcije (mogu da pomognu, ali cesto znaju i da odmognu i skroz pokvare ionako los rezultat).

10. Odmah poceti sa stalnim konzumiranjem vitamina, minerala i aminokiselina (da li u tabletama ili kroz namirnice – izbor je na vama); za pravilnu i aktivnu spermatogenezu svakom muskom organizmu treba:

- vitamin E (dnevno 400 i.u.)
- vitamin C (dnevno 1000mg)
- selen (dnevno 100 mcg)
- cink (dnevno 50 mg)
- kompleks B vitamina sa folnom kiselinom (4 tablete Pentovita dnevno)
- L-karnitin (2g dnevno)
- acetil-L-karnitin (1g dnevno)
- L-arginin (4g dnevno)

Navedenih vitamina, minerala i aminokiselina ima umiksovanih u raznim gotovim inostranim preparatima (npr. Spermamax, Proxeed i sl.), ali su oni poprilicno skupi.


Proxeed moze da se nadje u privatnim apotekama. Dve kesice Proxeeda dnevno pokrivaju potrebnu dozu L-karnitina i acetil-L-karnitina (1 kesica sadrzi 1000mg L-karnitina i 500mg acetil-L-karnitina). To su aminokiseline koje pre svega uticu na povecanje pokretljivosti spermatozoida. Pakovanje od 30 kesica kosta oko 5.000,00 dinara, a traje samo 15 dana.

Za povecanje broja spermatozoida najbolji je L-arginin. Treba uneti 4g dnevno. Najlaksi, ali na zalost i najskuplji nacin su tablete L-arginina, koje pravi CaliVita international (imate njihovu prodavnicu u Beogradu, Beogradska ulica br. 64, blizu Pravnog fakulteta). 100 tableta kosta oko 1.500 dinara, a treba uzimati cak 8 tableta dnevno nekoliko meseci (jer jedna tableta ima 500mg L-arginina, sto znaci da biste uneli 4g morate popiti cak 8 tableta dnevno).

Ako vam je ova varijanta preskupa, onda mozete uneti L-arginin kroz namirnice. Najvise ga ima u suncokretu i biljci piskavici. 60g ociscenih semenki suncokreta sadrze potrebnu dnevnu dozu L-arginina, ili ti 4g. Znaci, ako su vam tablete skupe, a piskavica groznog ukusa, jedite 60g semenki suncokreta dnevno, nekoliko meseci.

Piskavica se kupuje u biljnim apotekama ili prodavnicama zdrave hrane. Melje se u blenderu i pije sa medom ili jogurtom (jer je groznog ukusa). Ako si iz Beograda ili okoline, ima je u Todoxin apoteci na I spratu Doma sindikata (50g = 50 dinara) ili u prodavnici zdrave hrane "Djurisic" na Kalenic pijaci (100g = 160 dinara).

Pored suncokreta i piskavice, L-arginin sadrze i: rogac, kikiriki, seme susama, soja potocarka, crna slacica, badem, luk vlasac, bob i socivo.

Od prirodnih preparata za ovaj problem pomazu jos i:

- aloja vera (jaca imunitet)
- koenzim Q10 (prirodni sastojak celija, koga organizam posle 30. godine sve manje ima)
- ginko (povecava prokrvljenost i poboljsava mozdane aktivnosti)
- azijski zen-sen (deluje kao afrodizijak, povecava impotenciju, pospesuje spermatogenezu, poboljsava apsorpciju vitamina)
- caj od lista maline (1 kasika lista maline se prelije sa 1/2 l vrele vode, ostavi da odstoji 15-20 minuta i pije u toku dana umesto vode)
- djumbir (moze se upotrebljavati kao zacin - umesto bibera ili kao caj)
- zob (jesti zobene kase ili piti caj)
- glina (konzumira se na prelazu godisnjih doba; ne uzimati tablete vitamina dok se pije glina;)
- razne mesavine cajeva i biljne tinkture

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
6.9.2011 14:15:39   
degu
Hvala Malenac user posted image
Divan si tekst našla, dosta toga sam već čitala, ali nigde ovako detaljno i sve na jednom mestu.
Videćemo šta će sad biti, trebalo bi prvo da se zaleči ta infekcija, pa najverovatnije operacija Varikocele, a onda ćemo da primenimo turbo terapiju raznim preparatima i čajevima user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
6.9.2011 17:09:58   
bakili
jao degu super bas mi je milo a sto ne bi vjerovala.pa nije valjda samo da nam se dogadjaju lose stvari samo naprijed

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
6.9.2011 23:12:02   
degu
Bakili hvala user posted image
Nisam ja negativna, uvek pozitivno mislim, nego mi je ovo prekratko vreme za takav napredak, zato se plašim da se radujem, ali mi svakako sve ovo daje nadu user posted image

(odgovor članu bakili)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
7.9.2011 5:20:17   
World
samo ti opskrbi svog muza piskavicom... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
7.9.2011 6:15:23   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: degu

Bakili hvala user posted image
Nisam ja negativna, uvek pozitivno mislim, nego mi je ovo prekratko vreme za takav napredak, zato se plašim da se radujem, ali mi svakako sve ovo daje nadu user posted image



degu bas divne vestiuser posted image ..bice user posted image prije prolecauser posted image

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 286
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.9.2011 11:11:28   
malenac76
cao cure gotov spermiogram...situacija je sljedeca

izgld - normalan
konzistencija-normalna
likvifakcija u roku 60min - normalna

volumen 4.50ml - normalno od 2-6 ml)
koncentracija 160.000.000

vitalnost (% zivih spermatozoida ) 50% - normalno 75% i vise - ovo su nam podvukli kao problem

Pokretljivost na 100 spermatozoida
ne progresivno pokretni 50
nepokretni 50

Morfologija
normalni 70%
defekti glave 30%

Aglutinacija 5 - normalno do 5%

Nisu prisutna bijela krvna zrnca
Nisuprosutne nezrele germinaivne celije

rekli su da sutra opet donesemo uzorak za spermokulturu i da su najvjrovatnije u pitanju neke bakterije..ako nisu onda mora raditi briseve

kako se vama cini nalaz?


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.9.2011 11:47:33   
degu
Malenac, nije ovo tako loše, ali će se super popraviti i to brzo, ne brigaj.
Ono što bi mu sigurno pomoglo za vitalnost je vit C od 1000 mg, matični mleč takođe koji deluje na regeneraciju svih ćelija.
E sad pokretljivost bi isto trebala da bude bolja, ali mislim da bi i tu one semenke sa medom koristile. Problem je što su tih 50% neprogresivni, a ti progresivni su odgovorni za začeće. Moraće malo da uvede vitamine i amonikiseline i već za 3 meseca će biti mnogo bolje.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.9.2011 11:49:28   
maca821
Ja sad zvala Biotest za spermogram, oni to rade samo ponedeljkom izmedju 13-14h to mi je baz bezvezeuser posted image

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.9.2011 11:51:40   
daca77
Draga, ja se u to ne razumem nesto...ali, mislim da rezultat nije nesto zabrinjavajuci


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.9.2011 11:52:55   
malenac76
hvala degu user posted image

vec dosta dugo on pije E vitamin, C vitamin, Cink
napravicu mu onu smjesu sa medom i sjemenkama sljedece sedmice user posted image

vidjecemo sta ce reci spermokultura, da li je stvarno krivac neka bakterija ..dr kaze ako jeste da ce se onda sve to rijesiti antibioticima a ako nije vidjecemo sta dalje

da rekla je dr da je problem sto su uglavnom nepokretni i ne progresivno pokretni i lijeni da plivaju do jc user posted image  e ima da ih potjeram samo tako

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.9.2011 11:54:52   
malenac76
maco bas bezze sto tako kratko rade i samo ponedeljkom user posted image

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.9.2011 11:59:10   
maca821
A kako se pravi ta smesa sa medom i semenkama? Meni rekli apstinencija 2-5 dana i da moze da se donese od kuce ako nije ljako toplo. A negde kazu iskljucivo 5 dana i tamo se daje nikako donositi od kuce.

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.9.2011 12:01:53   
malenac76
mm je apstinirao 4 dana ..kazu da je ok 3 do 7 dana , a najbolje 4 ili 5 dan
kupila sam sterilnu casicu u apoteci i obavio je to kod kuce pa smo odnijeli ..bitno je da se donese u roku 30 min

< Poruku je uredio malenac76 -- 8.9.2011 12:02:18 >

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.9.2011 12:34:06   
degu
Malenac, može biti da ima malo Escherihie, aglutinacija je na gornjoj granici.
Maco i meni je jako glupo što rade samo ponedeljkom i kad insistiraju da tamo da uzorak, jer su uslovi grozni. Ja odmah znam da što se tiče količine, da to nije isto kao kad bi to radio kući, ili pri normalnom odnosu, tamo jednostavno ne može da se opusti. Mm baš ima problem s tim, jer bukvalno skoro potpuno bez erekcije da taj uzorak. Baš mu je prošli put biolog koji je radio analize, uzimao bris za Hlamidiju i video je da nije imao pre toga normalnu erekciju, baš mu je rekao da ovaj rezultat onda ni ne može biti potpuno validan.
Mislim da Medlab radi utorkom i četvrtkom, pa zovi njih. Evo ti ovde recept za te semenke sa medom KLIK

< Poruku je uredio degu -- 8.9.2011 12:38:30 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.9.2011 13:10:19   
malenac76
u cetvrtak cemo znati sve pa da vidimo sa cim se borimo user posted image  ja se nadam da ce biti nesto sto se brzo i lako lijeci huh

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.9.2011 14:33:29   
maca821
Ma znam, mada ovi u Biotestu kazu da moze da se donese od kuce, ali po meni to nije validno jer oni cim nisu na 37C postaju nepokretni ili slabo pokretni, a oni to odmah tamo stave u termostat. Zvala sam i Medlab, oni zakazuju i skuplji su 2500, ali nije strasno za 500din. Rade utorak, sreda i cetvrtak i oni izricito zahtevaju da se tamo da uzorak.

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.9.2011 14:47:12   
degu
U svakom slučaju ovi iz Betanije npr. zahtevaju da spermogram bude odrađen u Biotestu, a ako ga daje kući, važno je samo bočicu držati uz sebe i biće na 37 oC. Baš je bzv, dođe tamo i pošalju ga u wc da to odradi, dok ga čekaju ispred u redu sledeći koji trebaju da daju uzorak. Ne znam, mi ćemo sledeći put morati nekako iskombinovati da ga ne daje tamo, hoću da vidim i kakav je rezultat kad ga da kako treba.
A za cenu si u pravu, u Biotestu za tu senu ti odrade i spermokulturu.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.9.2011 14:51:18   
maca821
Pa onda je bolje da uradi kuci,nego tamo. Videcemo sta cemo uraditi.

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.9.2011 21:28:14   
maca821
Mm bi trebao raditi spermogram u ponedljak(jer tada samo i rade) e sad to bi mu od danas bilo tri dana apstinencije i cetvrti da da uzorak. Da li je to malo? Ili da ipak ode sledeci ponedeljak pa da apstinira cela 4 dana i peti dan da da uzorak? Sta mislite?
Mada oni u lab.kazu 2-5 dana.

< Poruku je uredio maca821 -- 8.9.2011 21:32:04 >


_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here