|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
20.7.2011 17:23:03   
bakili
hvala ti.isto zelim i tebi i svim ostalim trudilicama.naime ja imam neredovan ciklus od samog starta,tacnije od 17te god.pila sam neke tabl za kontrac koje mi je moj gn dao koje su napravile jos veci haos.hormoni su ok osim testosterona koji je blago povecan.
nakon nekih pola godine braka i pokusaja,a od user posted image nista naravno obratila sam se gin.pila sam klomifen 3 mjeseca,radila folikulometriju,ciljani odnosi i nistauser posted image .inace moj gin mi je rekao da imam PCOS dok drugi kod kog sam bila tvrdi da od toga nema nista.kome vjerovati pitam se.e tek nakon toga gin je narucio da i mm uradi spermogram eto cisto da proverimo.mada smo predpostavljali da su ok.kontala sam mlad je,e da mm je mladji od mene 2 god,a meni je 25.medjutim kad su stigli nalazi,SOK.
broj-4 miliona
pokretnih progr 0
patogenih 65
pio je prvo na svoju ruku cajeve i vitamine ali rekla bih ne onoliko koliko je trebalo.operisao je varikocelu u decemru prosle god i nalaz u aprilu je bio 12 miliona ali pokretnih malo a patoloskih vise.E SAD NAJBOLJI DIO prije 7 dana smo radili nalaz nakon terapije koju je pio samo mjesec dana
broj 77 miliona
pokretnih progr 27
patogenih samo 11
JOS NE MOGU DA VJERUJEM.pretpostavljam da vas sve interesuje sta je pio.terapiju mu je dala gospodja koja u nasem gradu BAR,CRNA GORA drzi biljna apoteku i koja ima sve cisto organske proizvode
IMUNOENERGETIK mjesavina med,m mlec,propolis i polen
CRVENI ZDRAVAC caj pola litra dnevno
vitamine E ,CINK,SELEN I CINK najbojle one NATURAL WELTH i sve to tri puta dnevno mogu vam ostaviti i br tel,nije reklama ali nemate pojma koliko smo joj zahvalni mislim da imaju i stranicu na inernetu www.in- spe.me meni je dala slicnu terapiju s tim sto ja pijem jos BETA KAROTEN i MACINU TRAVU,EKOLADY caj ali ne znam koji je sastav.sad nam samo ostaje da cekamouser posted image .iskreno se nadam da cu pomoci ,samo ne treba gubiti nadu


(odgovor članu marija andrijana)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
20.7.2011 17:26:31   
bakili
 ups napisala sam CINK 2 puta,a htjela sam da napisem C

(odgovor članu marija andrijana)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
20.7.2011 18:45:41   
marija andrijana
To je divno! user posted image
Posle ovako lepog poboljsanja s-grama, sigurna sam da cete brzo stici do user posted image .

Sve su to kombinacije koje smo probali, ali kod mm jos nista nije imalo efekta. Konstanto ide nizbrdo. No, to sad i nije vazno. Nase resenje je VTO i sa nestrpljenjem cekamo taj dan! Svakako, korisne info i hvala na tome (sajt nije tacan). Pusti nam na pp kontakt te zene iz Bara.

(odgovor članu bakili)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
20.7.2011 18:49:32   
degu
bakili jako mi je drago da si podelila iskustvo sa nama, da vam se tako situacija promenila na bolje, samo nastavite sa tom terapijom, jer spermiogeneza traje 3 meseca, trebali bi da budu još i bolji rezultati. Ali user posted image za ovaj veliki napredak, stvarno je odlično.

I mi imamo problem sa jako lošim spermogramom, razumem te kad kažeš ŠOK, jer smo i mi kroz to prošli.

Ja imam PCO, tako da smo u sličnom sosu. PCO se ne može dijagnostikovati samo na osnovu UZ, trebaju i hormoni da se rade. I meni su na zadnjem pregledu bili čisti jajnici, ali su hormoni poprilično poremećeni.


Ja ti želim da što pre zabebiš, da nam se javiš sa lepim vestima. Pridruži nam se i na ostalim temama.user posted image


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu bakili)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
20.7.2011 18:57:06   
degu
verovatno je to ovaj sajt KLIK

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu bakili)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
20.7.2011 23:20:33   
marija andrijana
da, taj sam i ja pronasla. user posted image
taman bakili da potvrdi!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.7.2011 22:39:28   
bakili
jeste to je to,VESNA ORLANDIC je zena.ne znam zasto ali ja sam od prvog dana samo njoj vjerovala,i eto intuicija me nije prevarila.kad svu svoju energiju usmjeris na ono sto zelis,to se i ostvari.znate kako meni kazu, user posted image ne dolazi kad ti hoces nego kad njoj bude volja.ok JA CEEEEEEEEEEEEKAAAAAAAAAAAAAMuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.7.2011 22:43:00   
degu
bakili i ja čekam i to sad rešeno i vrlo strpljivo, a ona će doći ja znam.
Zapravo sam čvrsto rešila da imam troje dece i tako će i biti user posted image
Kakva je sad situacija kod tebe?
Tvom mužu se popravio spermogram. A kako stoje stvari sa PCO?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu bakili)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.7.2011 22:44:01   
bakili
Pa predpostavljam da svaki organizam razlicito reaguje na odredjenu terapiju zato smo i mi svasta probali ali eto upalilo je HVALA BOGU.zelim vam PUUUUUUUUUUUUNO uspjha sa VTO i da nam javis radosnu vijest

(odgovor članu marija andrijana)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.7.2011 22:46:20   
degu
user posted image i za nas i za tebe, da nam se što pre javiš sa user posted image

I mi ćemo sad da krenemo sa Profertilom, pa ćemo videti kako mm reaguje na njega.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu bakili)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.7.2011 22:51:04   
bakili
bravo samo tako razmisljaj i tako ce i biti.SIGURNO.iz iskustva ti kazem,ne vezano samo za trudnocu nego i za ostalo.ja zapravo i ne znam da li imam policisticne jajnike,jedan dr kaze da imam a drugi da nemam.ovaj prvi mi daje klomifen,drugi kaze ni slucajno to da pijem user posted image teta Vesna je takodje protiv klomifena.svi hormoni su mi ok sem testosterona koji je blago povisen 2,93 a ref je 2,80

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.7.2011 22:54:42   
degu
bakili ako imaš nalaz hormona, kucni ga u temu Pretrage i hormonska terapija
da vidim kakvi su ti hormončići.
I ja sam protiv klomifena, mislim da se daje tek tako napamet.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu bakili)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.7.2011 23:09:08   
caja 2
Dobro vece jos jednom vama svima,ja bi vas molila komentar na nalaz ovaj spermograma ,jer mi je bitno hvala unapred evo nalaz spermograma...VOLUMEN EJAKULATA 1milon[2-7mil referetne vrijednosti] BOJA-bjelicasta,MIRIS -specifican,LIKVEFAKCIJA-KONZINSTENCIJA normalna,PH8,2[ref.7-8].....BROJ SPERMATOZOIDA 88MIL[ref.vrijednosti 20miliona],UKUPAN BROJ SPERMATOZOIDA 88milona[referetne vrijednosti >40m],PROGRESIVNO POKRETNI 0,35 posto[ref.vrijednosti>0.35 posto],SLABO POKRETNIH 0,35posto,NEPOKRETNIH 26 miliona [ ref.vrijednosti <1milion]LEUKOCITI 10-12[ovdje nema referetnih vrijednosto kod leukocita na ovom nalazu]AGLUTINACIJA 2,0,EPITELNE CELIJE1-2,NORMALNI OBLICI 0,70[ref,vrijednosti >0,6],PATOLOSKI OBLICI O,30[ref.vrijednosti su>0,4]....FRUKTOZA 14[ REF.VRIJEDNOSTI SUmmol/l[3.9-27.7mmol/l]...u napomeni pise U CJELIKATU se vidi dosta leukocita.sve sam prepisala kako pise na na nalazu...pa bi voljela misljenje......

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.7.2011 23:18:37   
bakili
generalno mislim da je nalaz OK sem leukocita,koliko ja znam vjerovatno se radi o nekoj upali pa su povecani mada je najbojle da ti ipak DR pogleda nalaz.sto se tice broja i morfologije nalaz je ok

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.7.2011 23:23:28   
caja 2
Hvala ti,,,ovaj nalaz je radjen 2009 godine i citolog koji je radio ovaj nalaz mi je rekao da je u redu...medjutim igrom slucaja je moj doktor opet gledao taj spermogram i cudi se kako je los nalaz je u sustini je rekoa da mu je sperma KISELA....e sad dal je taj citolog u pravu koji je rekao da je nalaz dobar ili nije..user posted image

(odgovor članu bakili)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.7.2011 23:30:25   
degu
Pa ne razumem stvarno, 8.2 je bazno, sve ispod 7 je kiselo.
Tu je volumen malo lošiji, ali to nije važno, jer u tim uslovima ne može biti kao pri normalnom odnosu.
Leukociti ukazuju na blagu infekciju, ništa strašno.
Malo samo poboljšajte pokretljivost, jer je na granici i biće super.
Malo vitaminčića, imaš u ovoj temi dosta toga što može da poboljša spermogram.
Ali generalno je dobar.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.7.2011 23:52:35   
caja 2
sad cemo vaditi ponovo spermogram i spermokulturu pa cemo vidjeti....jer jedan doktor kaze ovako a drugi onako....user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.7.2011 23:54:37   
degu
Pa najveći je problem naći dobrog Dr-a, zato mi sve dugo lutamo dok ne nađemo pravog.
user posted image za dobre rezultate

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
22.7.2011 15:20:25   
Nadja
uuuu koliko postova, ja sam mislila da dosta toga znam i da se trudim da pratim ali vi se bas razumete u sve te preparate i neophodne provere, sad cu da iscitam sve od pocetka pa pored mleca, cinka i vitamina c to sam zapamtila odmah da vidim sta se jos preporucujeuser posted image
ja bih da se mom mm sredi morfologija jer abnoramlni spermiji cesto nose hormozomsku gresku zbog koje sam imala pobacaj pa bih sada da malo pazimo i na to da budu vitalniji - normalnijiuser posted image ako je moguce...mada mozda i gresim mozda je i do jajne celije, doca mi kaze da se to nemoze utvrditi...mozda i moze ali kod nas izlgeda nerade...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
22.7.2011 17:08:38   
degu
Nadja moram da kažem da se razumemo, nažalost. Ni ja do pre mesec dana nisam znala ništa o ovome, pa kad smo otkrili problem u mm-ovom spermogramu morala sam da naučim.

MM koristi sad matični mleč+ vitamin C 1000mg + taj prirodni lekić sa medom.
Mislim da je to za tvog muža dovoljno.


Ali šta god nađeš u ovoj temi ne može da mu škodi, samo da koristi user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nadja)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
25.7.2011 21:55:18   
Zell
zenske treba mi informacija... MM hoce da radi ove analize gde prvo treba da se javi user posted image kod urologa? ko daje uput lekar opste prakse? Hvala vam unapred.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
25.7.2011 22:10:26   
malenac76
kod nas je procedura da ti porodicni ljekar da uputnicu za urologa user posted image  
moj dragi ce isto odraditi ove nalaze u augustu ali icemo privatno - bolje su laboratorije

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
25.7.2011 22:10:26   
^iva^
Lekar opste mu daje uput za urologa e ovaj posle daje sta sve treba da odradi
Spermogram
spermokultura
hlamidija
urea i mikro plazma
i nemogu da se setim sta smo jos radili user posted image

_____________________________

iva

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
25.7.2011 22:11:49   
Zell
Hvala user posted image

(odgovor članu ^iva^)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
25.7.2011 22:15:13   
^iva^
A da i asa test

_____________________________

iva

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







7 slavnih žena koje su se izborile sa nepl...
Mnoge holivudske glumice i pevačice su se takođe borile sa neplodnošću, pobedile je i sada uživaju u majčinstvu.
Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here