|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko nakon CR novi CR?
27.5.2009 23:14:49   
Anoniman
Među anketama nađoh ovo:

Da li neko mozda zna koliko traje carsi rez i koliko traje oporavak posle? Posle koliko vremena sme da se ostane u drugom stanju?


  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
27.5.2009 23:16:23   
Anoniman
Sama operacija (CR) traje kratko, sve zajedno mislim pola sata, ako ne i manje.
Oporavak traje... zavisno od osobe. Ja sam posle 10 dana bila super, ali nisu se svi tako brzo oporavili.
Nakon CR se preporučuje 3 godine pauze pre sledeće trudnoće.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
27.5.2009 23:22:00   
Jeca*
Kažu bar 2 godine. Minimum. Ali, eto, Karleuša će to demantovati user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
28.5.2009 0:12:20   
Dora
Meni su rekli da gledam da bude godina. Vidiš, svima različito. Pitaj više lekara. CR traje kratko, bebu izvuku najviše posle 10 min. otkad te uspavaju. Posle te 15-20 min. sređuju i ušivaju. Onda te bude. Ja sam posle 10 dana bila super, počela da zaboravljam da me bolelo...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
28.5.2009 12:48:35   
basso
Nekada se drugacije seklo i trazilo se 3-5 godina razmak izmedju porodjaja i nove trudnoce.Posto sam se prosle godine u februaru porodila carskim 2 dr-a su mi rekla da je dovoljna jedna godina sa novim nacinom,mali nizak i horizontalan rez,bikini ga pokriva.Posle pola godine od porodjaja dobijem prvu mecu i  odem na kontrolu kod mog dr koji me je porodio i vodio trudnocu i on mi kaze da je rana super i ako zelimo mozemo da radimo na bebi.Nedelju dana pre prvog rodjendana ostala sam trudna i evo me u petom mesecu i za sada ,hvala bogu,sve u redu.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 28.5.2009 14:37:32 >

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
28.5.2009 13:11:14   
Anoniman
Bravo basso! user posted image

I ja imam taj bikini rez, meni rekoše 2-3 god. user posted image  

Jesi se prijavila na Spisak RR trudnica? Više nisam sigurna koga tamo ima koga ne, već vas je dosta! user posted image

(odgovor članu basso)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
28.5.2009 14:35:04   
basso
Hvala Tasha.Jedna greska,nije vertikalan vec horizontalan rez.Nisam se snasla gde se vrsi prijava trudnica i gde se prijavljujem na kalendar trudnoce?Pozz

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
28.5.2009 14:40:16   
Anoniman
Ispravila sam vertikalan-horizontalan! user posted image

U Spisak RR trudnica samo napiši (kao i ovde) u poruci termin, pol i mesto, pa ću te ja ubaciti na spisak. Evo ti tema KLIK

Kalendar trudnoće... gore u vrhu stranice imaš Kalendare, pa među njima i kalendar trudnoće. Nikada nisam zagledala kako se aktivira, ali verovatno nije teško.

(odgovor članu basso)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
28.5.2009 14:44:15   
gina
Meni su i posle prvog i posle drugog CR-a rekli da vodim racuna da ne ostanem trudna bar godinu dana. Znaci bar dve godine da prodje od CR-a da bi se uradio dugi.
Ja sam pre prvog CR-a imala operaciju vanmatericne trudnoce, pa imala pauzu od 3,5 godine, pa od tog CR-a pauzu od 9 godina.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
28.5.2009 14:46:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gina

da vodim racuna da ne ostanem trudna bar godinu dana. Znaci bar dve godine da prodje od CR-a da bi se uradio dugi.



Koja sam ja ćurka, možda su i meni rekli isto to (samo za 3god), tj da ne ostajem trudna 2god, a da se rez radi za 3. A ja razumela da ne ostajem trudna 3god. user posted image

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
4.6.2009 16:59:38   
božana
Meni su radili carski rez u opštoj anasteziji.Trajao je 40 minuta, a za potpuni oporavak trebalo mi je 20 dana.Prvih 10 dana mi je bilo čupavo, bolela me rana.Rekoše mi da 2 godine ne smem da ostanem trudna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
17.12.2009 14:26:56   
Anoniman
možda nije mesto ali stvarno mi nije kasno kako je Karleuši uspelo posle 3 meseca ?  

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
17.12.2009 14:48:49   
sephora
ja mislim da je idealno napraviti pauzu bar godinu dana (tako sam čula od drugarice koja je imala CR) ali naravno to ne znači da će nešto strašno da se desi i ako to bude ranije...to je samo preporuka ali dešava se i ranije da žene zatrudne pa sve bude OK...
tako i posle spontanog savetuju pauzu ali je meni ginekolog rekao da se naravno ništa ne bi desilo ako bude i ranije...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
17.12.2009 14:52:39   
Rivana

IZVORNA PORUKA: kaliopi

možda nije mesto ali stvarno mi nije kasno kako je Karleuši uspelo posle 3 meseca ?  


hahaha pa Karleusa je to user posted image i to usto vreme ako se nevaram ostala trudna i porodila se isto kao sa prvim detetom

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
17.12.2009 14:53:17   
Anoniman
znam draga.... i meni je preporuka od pola godine do godinu dana. . . šta bi se desilo da se ne ispoštuje ovaj termin? (mislim, da li bi organizam mogao da odbaci plod? ima li takvih slučajeva?)

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
17.12.2009 14:54:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: kaliopi

možda nije mesto ali stvarno mi nije kasno kako je Karleuši uspelo posle 3 meseca ?  


hahaha pa Karleusa je to user posted image i to usto vreme ako se nevaram ostala trudna i porodila se isto kao sa prvim detetom


ma da! user posted image zato pitam... znači napravila je pauzu od ..koliko? tri meseca?
eno je! đipa na Pinku!user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
17.12.2009 14:57:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: basso

Nekada se drugacije seklo i trazilo se 3-5 godina razmak izmedju porodjaja i nove trudnoce.Posto sam se prosle godine u februaru porodila carskim 2 dr-a su mi rekla da je dovoljna jedna godina sa novim nacinom,mali nizak i horizontalan rez,bikini ga pokriva.Posle pola godine od porodjaja dobijem prvu mecu i  odem na kontrolu kod mog dr koji me je porodio i vodio trudnocu i on mi kaze da je rana super i ako zelimo mozemo da radimo na bebi.Nedelju dana pre prvog rodjendana ostala sam trudna i evo me u petom mesecu i za sada ,hvala bogu,sve u redu.



i ja imam taj rez.... stvarno je diskretan... jedino me nervira što imam osećaj ( a i oči da vidim!user posted image ) kako se iznad reza skuplja salo...user posted image
zato sam korigovala ishranu i ubih se da smršam....user posted image
mada, najvažnije je da fino zarasta ovo ostalo aj da se žensko iskuka....user posted image

(odgovor članu basso)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
18.12.2009 10:35:27   
basso
Cao devojke,ja sam se porodila u novembru i super prosla,brze nego prvog puta,cetvrtog dana sam izasla iz porodilista i odmah se lagano ukljucila u aktivnosti oko bebe i kuce.Od porodjaja do narednog zaceca je proslo ravno godinu dana i sve je bilo odlicno,od trudnoce do porodjaja.Ali me interesuje sta vi mislite o trecem carskom rezu i koji razmak bi bio preporucljiv,jer sam nekako uvek sebe zamisljala sa troje dece

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
18.12.2009 12:04:24   
Anoniman
Basso user posted image
Drago mi je da čujem za tako pozitivno iskustvo. veruj mi, smirila si me... user posted image
mislim da će ti na ovo pitanje najbolje odgovoriti Dora user posted image Ona je 3. put trudna  a prethodna 2 porođaja su bila carskim rezom.  user posted image

(odgovor članu basso)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
18.12.2009 13:08:29   
Jeca*
moja drugarica se porodila prvi put carskim, pa posle 2 godine drugi put, pa posle 2 godine treci put user posted image  ali taj treci put su joj rekli da je bas bila tesko jer je bilo puno onih priraslica, kako se vec zove...nije rana dobro zarasla, ali porodise je i oporavljala se u bolnici paralelno sa mnom, sasvim normalno i sve je ok. Tako da, eto...vazno je samo da je dobar i iskusan lekar, ako mene pitas.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
30.1.2010 23:52:18   
Anoniman
Kad govorimo o periodu između 2 cr jel mislimo na period od poslednjeg cr do sledećeg ili od poslednjeg cr do sledećeg začeća?user posted image Zbunjena sam.user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
31.1.2010 0:01:12   
Anoniman
Nisam sigurna, ali mislim da je do začeća, jer se u trudnoći materica tegli. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
31.1.2010 11:36:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Nisam sigurna, ali mislim da je do začeća, jer se u trudnoći materica tegli. 


I meni zvuči logičnije tako....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
21.3.2010 12:06:46   
bratzz
Mene zanima koliko carska reza sme jedna zena da ima. Ja bi volela da imam troje dece a mozda i cetvoro sve zavisi da li cu moci sama da se snadjem ali troje bi mi bilo taman. Trenutno cekam prvo dete i mnogo razmisljam o nacinu poradjanja i sve mi se cini da bi najradije carski rez ali se bojim da mi doktori nece dozvoliti tri carska reza bezobzira sto bi ja ispostovala period od dve godine izmedju svake trudnoce.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Koliko nakon CR novi CR?
21.3.2010 14:04:02   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: bratzz

Mene zanima koliko carska reza sme jedna zena da ima. Ja bi volela da imam troje dece a mozda i cetvoro sve zavisi da li cu moci sama da se snadjem ali troje bi mi bilo taman. Trenutno cekam prvo dete i mnogo razmisljam o nacinu poradjanja i sve mi se cini da bi najradije carski rez ali se bojim da mi doktori nece dozvoliti tri carska reza bezobzira sto bi ja ispostovala period od dve godine izmedju svake trudnoce.


mislim da može 3 carska reza, znam puno žena koje su imale baš 3.

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here