|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nova licna karta i pasos
28.10.2013 0:05:32   
degu
Moja kuma je to uradila i otišla u Norvešku. Mislim da je u Segedinu sve sređivala, tamo su je ispitivali sve na mađarskom ali iz njene biografije tako da joj nije bilo teško. Išla je na časove mađarskog al ništa nije naučila user posted image U svakom slučaju, uspela je i sad je u Norveškoj user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: nova licna karta i pasos
28.10.2013 0:26:55   
dijana1*
Znam za ovu foru, mnogi su tako dobili pasos.
Ja mogu da predam, ali sada imam 2 drzavljanstva. Ne znam samo da li bi mi to predstavljalo problem. Mada nisam nesto zainteresovana ali lepo je znati da mozes ako zatreba.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: nova licna karta i pasos
14.11.2013 9:16:44   
minnica
Evo da napišem svoju impresiju. Jutros u 8.40 sam imala zakazano za izradu nove lične karte jer mi je stara istekla. Zakazala sam online preko euprave. Stigli smo u SUP oko 8.30 i odmah smo bili na redu, postoji soba samo za one što su zakazali online. Pošto mi je stara l.k. već bila sa čipom, nisam morala ni da se slikam ni da dajem otisak, samo sam dobila potvrdu sa kojom dižem novu. Završili smo sve za 2 minuta. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: nova licna karta i pasos
14.11.2013 13:32:12   
nata11
I ja sam cula za to Madjarsko drzavljanstvo, znam samo da je obavezno da je neko rodjen na tom podrucuju od predaka, a za jezik koliko sam skapirala i nisu nesto rigorozni, kako kada, pitaju te mozda dobar dan, tvoje podatke da ponovis i to je. Dosta ljudi je sredilo tako papire za EU.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: nova licna karta i pasos
28.5.2014 17:34:15   
dijana1*
Izvadili smo Kosti pasosuser posted image
Jao fa ga samo vidite, smesko maliuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: nova licna karta i pasos
7.7.2014 15:27:12   
Misha i Ljisha
mame koja je procedura vadjenja putnih isprava za dete mladje od dve godine? koliko to dugo traje? jel se to samo doda u moj pasos??? Mislim bas sam duduk. Ajte pomagajte. Ja bih da mi kidnemo na more pa sta bude budeuser posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: nova licna karta i pasos
7.7.2014 15:38:36   
bubulence
koliko znam sada deca od samog rodjenja moraju da imaju svoj pasos, ne moze na roditelja. za ostalo ne znam. mi cemo ga vaditi za 2-3 nedelje

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: nova licna karta i pasos
7.7.2014 15:47:14   
Anoniman
da, za dete sad ide poseban pasos, kao i za velike. pretpostavljam da na sajtu ministarstva ima detaljnije

(odgovor članu bubulence)
  Direktna veza do poruke: 408
   RE: nova licna karta i pasos
7.7.2014 15:49:22   
Misha i Ljisha
aha sad cu da pogledam ako je brzo gotovo eto nas na moru za par dana bas me briga pet dana pet dana odlepila sam kuci user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: nova licna karta i pasos
7.7.2014 16:27:32   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

mame koja je procedura vadjenja putnih isprava za dete mladje od dve godine? koliko to dugo traje? jel se to samo doda u moj pasos??? Mislim bas sam duduk. Ajte pomagajte. Ja bih da mi kidnemo na more pa sta bude budeuser posted image

Kao i za odrasle. Mojima oboma vadila kad su imali 3 meseca, a sad ćemo i ovoj najmlađoj. Dečiji pasoši važe 3 godine.
Što se tiče NS, dete mora lično da se slika u stanici, ne može da se nosi slika kao npr. ponegde u BG-u. Takođe, ne može da se slika u kolicima, već jedan roditelj sedi i drži bebu ili dete samo sedi. Moraju biti prisutna oba roditelja.
Od dokumenata treba izvod iz m.k. rođenih i uverenje o državljanstvu i plaćene takse.
Čeka se oko 10 radnih dana. Mada ćitam baš danas kako je ovde u NS opet haos i da se čeka u redovima najgorim opet.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: nova licna karta i pasos
8.7.2014 18:16:50   
Dani.kv
Mi smo blizancima predali 17 juna. Digli su sup na noge jer nisu hteli da se slikaju. Joki je stigao u petak a Maksicu sam podigla juce tako da u avgustu idemo na putuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: nova licna karta i pasos
8.7.2014 20:34:44   
isidora88
milj moyes traziti pasos po hitnom postupku, obicno izadju u susret, kazes da putujete za par dana, samo ce ti traziti da napises molbu, ja sam je pisala rucno na licu mestauser posted image
po hitnom postupku bude za 3-5 radnih danauser posted image

< Poruku je uredio isidora88 -- 8.7.2014 20:35:06 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: nova licna karta i pasos
10.8.2014 14:18:38   
daca77
Ja kao odgovorni gradjanin ove zemlje, tek pre par dana shvatila da meni licna karta istekla jos oktobra 2013.god., zahvaljujuci novozaposlenoj bankarki.
Sta je sve potrebno za novu, jer sam imala novu sa cipom.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: nova licna karta i pasos
10.8.2014 14:30:49   
minnica
Samo stara lk i dokaz o uplati. Evo OVDE sve piše.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: nova licna karta i pasos
10.8.2014 16:04:49   
Ana RR
Ja sam izvadila hr putovnice za Marka i mene, sad možemo da se švrćkamo gde hoćemo user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: nova licna karta i pasos
11.8.2014 14:08:08   
daca77
Ok. A nema slikanja, posto vec imaju sve u svojoj bazi?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: nova licna karta i pasos
11.8.2014 14:09:18   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ja sam izvadila hr putovnice za Marka i mene, sad možemo da se švrćkamo gde hoćemo user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: nova licna karta i pasos
11.8.2014 14:18:17   
Peace*

IZVORNA PORUKA: daca77

Ok. A nema slikanja, posto vec imaju sve u svojoj bazi?


Možeš se slikati ako ti se ne dopada stara slika. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: nova licna karta i pasos
11.8.2014 14:21:13   
nata11

IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: daca77

Ok. A nema slikanja, posto vec imaju sve u svojoj bazi?


Možeš se slikati ako ti se ne dopada stara slika. user posted image

I zavisi kako su radnice raspolozene. Kod nas su u pocetku trazili slike. I onda ti platis sliku, odneses, ona je pogleda i vrati. user posted image Koja glupost.

_____________________________





(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: nova licna karta i pasos
11.8.2014 14:21:18   
daca77
Ova bi bila jos gorauser posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: nova licna karta i pasos
11.8.2014 14:24:18   
Peace*
Mene pitali dal hoću da se slikam, reko "Jel mora?", kaže "Ne, nego ako Vam se ova ne dopada". Ma odlična je, mani se!

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: nova licna karta i pasos
11.8.2014 14:24:35   
daca77
Nato, ja imam novu lic.kartu sa cipom, ali vazila samo 5god. , a ne znam zasto nije 10, tako da mi dokumentacija nije potrebna, sem uplatnice naravno.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: nova licna karta i pasos
11.8.2014 14:29:00   
nata11
Samo plati Daco i nista vise netreba user posted image

_____________________________





(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: nova licna karta i pasos
12.8.2014 9:52:09   
mama micki
Evo da vam se i ja stručno obratim na ovoj temi. Lične karte sa čipom ili bez, u početku su važile 5 godina, to je bila proba, da se vidi kako će to kod nas funkcionisati, sada se izdaju na deset godina. Od dokumenata ne treba ništa samo lk i uplatnice, a slikanje je obavezno ukoliko je lična karta istekla i naravno ako je bilo promena u izgledu, boji kose, frizure i sl. Samo, neke koleginice prosto sebi olakšaju posao pa neće da slikaju jer tako sve duže traje, još ako je gužva...
Takse su 929,00 i 226,00 dinara.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: nova licna karta i pasos
12.8.2014 14:27:02   
daca77
Hvala, mama micki...juce popodne svratila, ali rade do 15h i onaj iz obezbedjenja kaze da su ogromne guzve i da me sigurno nece pustiti preko reda.user posted image

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here