|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nova licna karta i pasos
12.8.2014 14:33:11   
Peace*

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Da li znate da ako vam je neko od predaka rođen u Austrougarskoj (meni je npr baba u Bosni), imate pravo da podneset_e zahtev u Mađarskoj za dobijanje državljanstva, i većina ga dobije u roku od 6 meseci od podnođenja zahteva. Jedino što prilikom podnošenja zahteva morate znati bar nekoliko reči mađarsskog, posedno ukoliko baš tada naiđe inspekcija. Inspekciju šalju vlasti ukoliko primete da se u nekom mestu (obično su to mali gradići u HU) češće podnose zahtevi. Mislim ja to nemam u planu, ali mi je dobra drugarica kao i još nekoliko prijatelja to skoro uradilo, ona polaže zakletvu za par meseci, a neki su već dobili državljanstvo.

A jel onda dobijaju dvojno ili? Jel moraju da se odreknu srpskog?

Mene recimo nervira što ne mogu ja da imam dvojno, a Ana može user posted image


To može da se podnese i u konzulatu u SU i mislim i u BG.
Ne odričeš se srpskog, imaš dvojno.


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: nova licna karta i pasos
12.8.2014 16:52:35   
mama micki
Daco a odakle si? Ako si iz Beograda, nemoj ići u stanicu policije već u Ljermontovu, dođeš ujutru između pola 8 i pola 9 i završiš za 5 minutam tada nema gužve. Srećno!
IZVORNA PORUKA: daca77

Hvala, mama micki...juce popodne svratila, ali rade do 15h i onaj iz obezbedjenja kaze da su ogromne guzve i da me sigurno nece pustiti preko reda.user posted image


(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: nova licna karta i pasos
13.8.2014 22:59:58   
New Mom
Moze li dete da predje u Bosnu bez pasosa vec npr. sa izvodom ili zdravstvenom? Daju mi oprecne informacije.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: nova licna karta i pasos
13.8.2014 23:12:25   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Da li znate da ako vam je neko od predaka rođen u Austrougarskoj (meni je npr baba u Bosni), imate pravo da podneset_e zahtev u Mađarskoj za dobijanje državljanstva, i većina ga dobije u roku od 6 meseci od podnođenja zahteva. Jedino što prilikom podnošenja zahteva morate znati bar nekoliko reči mađarsskog, posedno ukoliko baš tada naiđe inspekcija. Inspekciju šalju vlasti ukoliko primete da se u nekom mestu (obično su to mali gradići u HU) češće podnose zahtevi. Mislim ja to nemam u planu, ali mi je dobra drugarica kao i još nekoliko prijatelja to skoro uradilo, ona polaže zakletvu za par meseci, a neki su već dobili državljanstvo.

A jel onda dobijaju dvojno ili? Jel moraju da se odreknu srpskog?

Mene recimo nervira što ne mogu ja da imam dvojno, a Ana može user posted image


To može da se podnese i u konzulatu u SU i mislim i u BG.
Ne odričeš se srpskog, imaš dvojno.



da, imas dvojno. i nije dovoljno par reci ukoliko ides bez veze. moras da znas da im odgovoris na pitanje tipa, kako se zoves, kada si rodjena, gde zivis, da li si u braku itd. znaci ne moras da znas kao maternji ali moras razumeti osnovno.
a mozes i da platis i da se ne pojavis tamo a dobijes pasos, odnosno drzavljanstvo. mm sada podnosi, Ema ce na prolece kada je malo pripremimo a ja mogu tek od sledeceg oktobra ako idem redovnim putem, posto mi nije hitno cekacu.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: nova licna karta i pasos
14.8.2014 9:04:00   
Ivanka 75
Daco, a gde si isla? U SUP u Pobedinoj ili kod Doma zdravlja? i kako to da rade do 15h? Mozda zbog odmora?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: nova licna karta i pasos
14.8.2014 9:12:23   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: New Mom

Moze li dete da predje u Bosnu bez pasosa vec npr. sa izvodom ili zdravstvenom? Daju mi oprecne informacije.


NM mora imati pasos.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: nova licna karta i pasos
14.8.2014 9:17:00   
Mizzy
Mora pasoš za BIH.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: nova licna karta i pasos
14.8.2014 9:22:35   
New Mom
Ok, hvala! Bedak. Ja nisam isla ohoho a znam da sam isla sa l.k.
Beba nam jos nema gotov pasos a namerila sam da napravimo izlet sa Zlatibora.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: nova licna karta i pasos
14.8.2014 10:56:26   
ivaMark
Sto se tice madjarskog drzavljansvta, zvala sam ambasadu pre par meseci (bas da pitam za tu varijantu Bosne) i kaze i gospodja da samo oni ciji su preci (predak) rodjeni na teritoriji Ugarske imaju pravo na drzavljanstvo. Koliko sam ja razumela: ne teritorija cele Bosne.

Bubu, ajd udaj ze za mm za ja cu za tm pa da i mi dobijemo neke olaksice user posted image

Ako neko zna neku varijantu (ispod ruke i da se plati) za madjarski pasos ili bugarski neka mi javi na pp, ne pitam koliko kostaaaaaaa......

NM, mozes i sada u Bosnu sa LK ali direktno iz Srbije samo, ne treba pasos.

A i nije mi jasna svrha LK sa cipom user posted image Moja prva je bila cipovana i samo mi je probleme stvarala jer nemaju svi citace. Sada sam uzela bez cipa.

< Poruku je uredio ivaMark -- 14.8.2014 10:58:00 >


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: nova licna karta i pasos
14.8.2014 10:59:22   
Peace*
buulence, za šta ćeš da pripremaš Emu?
Ne treba da zna ni reč mađarskog do 14te godine. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: nova licna karta i pasos
14.8.2014 11:38:49   
New Mom
IvaMark, kako to onda: ja i mm mozemo sa l.k. a klinci moraju da imaju pasose, ne mogu npr. sa izvodima iz m.k.r.? Nista mi nije jasno...
Sta znaci "direktno iz Srbije samo"?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: nova licna karta i pasos
14.8.2014 11:40:21   
little_one

IZVORNA PORUKA: ivaMark

Sto se tice madjarskog drzavljansvta, zvala sam ambasadu pre par meseci (bas da pitam za tu varijantu Bosne) i kaze i gospodja da samo oni ciji su preci (predak) rodjeni na teritoriji Ugarske imaju pravo na drzavljanstvo. Koliko sam ja razumela: ne teritorija cele Bosne.




Moj tata je rodjen u Vojvodini a zivi ovdje od mladosti i nedavno je dobio madjarsko drzavljanstvo. On govori tecno madjarski, to mu je da kazem maternji. Htjela sam i ja da jurim pasos, al su oni isli kad sam se ja porodila pa sam propustila to al planiram u neko vrijeme da i ja pokusam...inace ne znam nista madjarskog, nem tudom user posted image ako sam i to dobro rekla hahahah....a pored njega je dosta njih jos koji ne znaju ni beknuti madjarski isto dobilo drzavljanstvo, najcesce preko roditelja.

Najbolje ti je da se prijavis u Udruzenje Nacionalnih manjina ovdje u BL i da preko njih pokusas da dobijes....samo se prikacis madjarima user posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: nova licna karta i pasos
14.8.2014 14:06:52   
ivaMark
NM, sada tek vidim tvoj post.
Direktno... mislila sam na granicne prelaze SR-BiH, tu odrasli prelaze samo sa LK (novom) a ako se ide preko HR onda treba pasos. To ti je sigurno a za decu veruj mi da ne znam tacnu info, mi smo J izvadili pasos imala je nesto vise od 3 meseca. Mislim da je Dijana u pravu. Najbolje je da pitas policiju na nekom granicnom prelazu: npr Sremska Raca.


LO. kako da se prijavim, sta ako me ne prime user posted image mada je pradeda mog pradede dosao iz Vojvodine ovde, tako da mozda i imam madjarske krvi user posted image


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: nova licna karta i pasos
14.8.2014 15:43:34   
little_one
U udruzenje ce te sigurno primiti, treba im mlade krvi, sve sami penzosi su aktivni clanovi, ima i nas mladih al nas malo smaraju ta okupljanja user posted image Jedino se putovanja ne propustaju. user posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: nova licna karta i pasos
15.8.2014 13:47:33   
daca77
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Daco, a gde si isla? U SUP u Pobedinoj ili kod Doma zdravlja? i kako to da rade do 15h? Mozda zbog odmora?

Ivanka, bila kod D.zdravlja i tada su mi pojasnili da sa uplatama i starom lk idem u N.Banju ili Crveni krst. Jutros odem u ispostavu na Crvenom krstu i lepo me vratise, jer hitne slucajeve primaju kod DZ, a kod njih jedino da sacekam red od jedno 20-ak ljudi.user posted image
Na sta im ja licim da kruzim iz jednog dela grada u drugi.user posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 15.8.2014 13:48:13 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: nova licna karta i pasos
10.9.2014 22:52:55   
New Mom
I Cuci je danas gotov prvi pasos, spremni smo za akcije.user posted image
Slikanje uspelo iz prve. I bas je slatko ispala.

Izrada pasosa je sad 3000 plus 600 dinara, ako nekome treba taj info, i gotov je za 10ak dana.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: nova licna karta i pasos
26.1.2015 9:20:57   
vonavoj
Da li mogu da predam obrasce,uverenje o drzavljanstvu i izvod iz maticne knjige rodjenih,na kojima nije taksa placena,za izdradu pasosa?
Konkretno,imam sve od bebe,pa mi je glupo da sve ponovo vadim!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: nova licna karta i pasos
26.1.2015 11:00:22   
ivaMark
Von, kod nas u Smederevu traze sa placenim taksama a samo ih skeniraju i vrate, eto...ali mora budzet da se puni. Drzavljanstvo mozes to prvo sto ste izvadili (tako smo mi) i izvod izvadi drugi.
Mada, najbolje da pitas tamo :)

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: nova licna karta i pasos
26.1.2015 11:22:30   
vonavoj
user posted image user posted image
onda ce i kod nas..a da probam ako prodje prodjeuser posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: nova licna karta i pasos
26.1.2015 21:41:47   
mama micki
Nije bitno da li na izvodu piše da li je plaćena taksa ili ne, sve prolazi, samo je bitno to na koga naletiš.

_____________________________

Mladost imamo da činimo gluposti, a starost da za tim glupostima žalimo...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: nova licna karta i pasos
27.1.2015 7:42:19   
New Mom
Mi smo uvek klincima vadili pasose na taj prvi, besplatni izvod iz m.k.r. jer taj inace cuvam, a sad su stalno vazeci zbog holograma (samo skeniraju i vrate).
Uverenja o drzavljanstvu smo vadili jer nam do tada nisu trebala.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: nova licna karta i pasos
27.1.2015 8:37:53   
vonavoj
Za J imam taj prvi,a T su mi sad uzeli original kad je trebalo za roditeljski,poludela sam..tj.mm nije trebao da ga preda..
Ja cu da izvadim sve bez takse,pa ako prodje,proslo je...recicu da mi je treba za vrticuser posted image ,pa sto ponovo da vadim za pasosuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: nova licna karta i pasos
27.1.2015 13:45:42   
ivaMark
Von, probaj...nista ne gubis.

Meni su i za prijavu prebivalista bebe trazili izvod SA placenom taksom i to me vratila sa saltera.

Izgleda da zavisi od sluzbenika u opstini :)


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: nova licna karta i pasos
27.1.2015 17:56:51   
Mariya
Von, i nama su trazili tj uzeli izvod iz MKR za Lu kada sam predavala papire za rod. dodatak. Ja im dala fotokopiju a ona trazi original. I ja krenula da se svadjam sa zenom na salteru da je to trajni dokument i da ne moze da ga uzme, pa mi ona rece da treba original izvod za oba deteta i da se za njih ne placa taksauser posted image
A za pasos sam morala da vadim drzavljanstva, a predala sam te izvode iz MKR koje sam dobila kad sam ih prijavljivala, bey placene takse, ionako im treba samo na uvid, i nisu pravili problem.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: nova licna karta i pasos
27.1.2015 20:37:24   
vonavoj
Khm..onda cu drzavljanstvo da platim,a izvod necu..haha! Samo mi za stariju treba!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here