|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Morbilli (male boginje)
30.9.2014 13:45:58   
mali_mis
Azra moguce je dobiti ih, cak i ako je dete primilo MMR. Ali je bolest mnogo blaza, nego kad nisi vakcinisan.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Morbilli (male boginje)
30.9.2014 18:46:12   
Azra_
Aha, da znam... Ok, onda ih i mi očekujemo.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Morbilli (male boginje)
30.9.2014 19:00:48   
Maslacak15
prakticno je iskljuceno da vakcinisano dete dobije morbile. Ja nebih ocekivala.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Morbilli (male boginje)
1.10.2014 0:16:15   
Azra_
Maslačak, hvala na odgovoru, ipak ti bolje znaš. Eto, mi smo primili MMR (Priorix) pre manje od godinu dana, bili u jako bliskom kontaktu sa detetom koje ima male boginje, pa ću javiti. Za sestrića tvrde da je vakcinisan, ja opet, ne mogu, nije moje dete pa da znam. Prolazi mi kroz glavu da nije u pitanju varičela, ali valjda dr zna šta priča. Ona im jutros rekla da su male boginje.user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 11:39:17   
Mala Elena
Mala mi ima male boginje 99% jer ima sve simptome za to, ima crvene tackice na celu, iza uha, iza na vratu. . A 7-12 dana pre toga virus miruje i javlja se visoka temp, bol u grlu, misicima i kasalj. Sve je tako. Imate li iskustva? Koliko traje, sta raditi, sta ne raditi?
Doktorka radi tek posle 17h .

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 11:43:16   
Modessty
ja nađoh ovo na netu:

Код малих богиња је потребно много више неге него лекова. Дете треба да лежи у светлој и проветреној просторији. Светло се пригушује само ако детету смета. Болесно дете се пресвлачи и купа као и иначе. Не треба силом да се тера да једе. Важно је да уноси довољно течности. Дају му се сокови воће и супице. Детету ће да се врати апетит чим му буде боље. Дају му се средства против температуре, сируп против кашља, обично биљни, чисти му се носић и по потреби стављају капи за нос.

Превентива

Заштита од ове болести је вакцинација. Деца са годину дана примају ММР вакцину (Морбилли-Мумпс/зауске-Рубеола).

izvor: Upoznajmo male boginje

Nadam se da nisu male boginje!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 11:49:27   
Modessty
ME reče u drugoj temi da beba pije Sinacilin? D a nema možda alergiju na penicilin?!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 12:08:10   
Azra_
ME, mi smo bili u kontaktu sa bratom koji je imao male boginje pa smo ih očekivali, međutim i pored toga što su su družili 10 dana, igrali, grlili, ljubili, moje dete ih nije dobilo, a baš sam se naoštrila da ih preležimo. Neko reče da MMR štiti, sestrić je primio, ali , eto, ipak je dobio male boginje.

On je imao temperaturu 2-3 dana. Nos jako malo bio slinav. Grlo ga nije bolelo. Prvo su mu se pojavile na čelu i kod slepoočnice, ali ih nije bilo puno. Dr je rekla samo da mažu nekim mlekom(u apoteci se kupuje), da skidaju temperaturu, da paze da se dete ne češka i da se dodatno ne prehladi. Nije izlazio van 5-6 dana, ali je sve prošlo ok. Ti odvedi dete da ti dr potvrdi, ali ako su boginje, nemaš razloga da brineš previše, sve to nekako pprođe. Malo više paženje, nege u tom periodu i budu ok. E sad, vi niste primili MMR, pa ako su boginjice, možda joj bude malo izraženije. Kod sestrića si mogao da prebrojiš koliko ospica je imao, nije bilo strašno.

< Poruku je uredio Azra_ -- 24.11.2014 12:10:42 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 12:52:53   
Mala Elena
Hvala vam, tek sad vidim.
Ja procitala da treba prigusiti svetlo, mislim da njoj i smeta , kad se budi place ali ne otvara oci. Rekose mi da ne sme antibiotik a njoj se blizi vreme da popije. Takodje ni sirup za T , i kupanje nije pozeljno . Nista vise ne znam. Bas brinem. Sada ima 37 ali ne znam da li kad izlaze te boginje, T spadne user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 12:56:06   
Mala Elena
Mod, posto si pitala, kako da znam da li je alergicna na penicilin? Niko nista nije proverio, samo su prepisali da pije. A danas je vec cetvrti dan, jutros je izasao taj osip.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 13:00:31   
Klarita
kad se skroz ospe, da spadne temperatura. Mozda se ona osula od temperature i virusa. Virusne infekcije prati osip posle par dana. Ja bih dala sirup, pa tek kod doktora posle 17h. Dete mora biti u provetrenoj prostoriji, redovno da se kupa i sto vise tecnosti da se daje. Slikaj kako izgledaju, pa postavi...mozda nisu. Ako jesu, ne bi smeo AB.A, opet ti ne znas a, ni mi sve dok doktor ne potvrdi

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 13:13:44   
Modessty
ME daleko od toga da ne sme da se kupa. A možda je ko što KLari kaže osip od virusa. Bolje da itdete kod dr odmah . Ne mora da je pogleda vaša dr, primiće je sigurno odmah neko drugi. Ipak ste hitan slučaj!
Ako se plašiš da joj daš sirup za temperaturu (mada mislim da nema potrebe da se plašiš), iseci krompir na kolutiće i stavi joj po jedan na nogice, na tabane pa obuci preko čarapu. Krompir prilično izvlači temperaturu.


< Poruku je uredio Modessty RR -- 24.11.2014 13:18:36 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 13:20:07   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Mala mi ima male boginje 99% jer ima sve simptome za to, ima crvene tackice na celu, iza uha, iza na vratu. . A 7-12 dana pre toga virus miruje i javlja se visoka temp, bol u grlu, misicima i kasalj. Sve je tako. Imate li iskustva? Koliko traje, sta raditi, sta ne raditi?
Doktorka radi tek posle 17h .


Ja moram da rečem, a odakle da dobije male boginje kad se vakcinišu deca protiv istih, mislim od koga da dobijeuser posted image
Ako su ovčije, onda bi morale plih da imaju. Ja ne bi čekala ni 17h, vodila bi dete kod dežurnog odmah.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 13:33:03   
cockic
ako su vadili kks,i dali antibiotik onda nije virus.meni je cera imala bakt.infekciju i imala osip.tako da nemora da znaci da hoce samo od virusa.i zbog osipa joj nisu prekidali ab.a o malim boginjama nemam pojma.kako je mogla da ih dobije.mislim od koga.kad su ipak jako retke,moja deca su primila vakcinu.znam da moze i pored nje da se dobije blazi oblik.ali ja mislim da to kod vas nisu boginje.i neprekidaj ab bez da ti dr.kaze.
i sarlah ima ospu,meni ga je sin imao ove godine na prolece.a on se leci samo penicilinskim ab ili injekcijama penicilina,njemu su dali injekcije.tako da ima dosta slicnih osipa.evo osip sarlaha je isti kao i virusni,nego ima i drugh simptoma koje ukazuju na njega.npr.jako bordo jezik.tj.prvo je jako beo.pa malinast.pa pun nekih tackica...i temperatura..ovo pisem jer pojava ospa moze da bude mnogo toga.a ne mora,mozda je od visoke t i preznojavanja.zato bez panike.pravac kod dr.pa sta on kaze to je.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 13:39:30   
Trcosava
Cokić, ali beba još nije primila mmr, ali meni ostaje čudo odakle da ih dobije user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 13:51:17   
Peace*
Ja mislim da to nisu morbile, no svakako bih dete ODMAH odvela kod dr.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 13:51:37   
cockic
ma znam da ima 7 meseci i da nije primla,zato se i pitam od koga da dobije kad se deca uglavnom vakcinisu.barem koju ja poznajem.mada kazu da sve vise roditelja odbija.ja te nepoznajem.da je napisala ovcije,e to je moguce.mada ja opet mislim da to nema veze sa boginjama.da je ipak bakt.infekcija.ali svakako ce joj dr.reci sta je.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 14:21:51   
Mala Elena
Muz dolazi sa posla za nekih sat vremena pa cemo je voditi. I ja se cudim odakle ih je mogla dobiti. Ali simptome ima od prvog do poslednjeg, cak i proliv i crveno oko ociju (sada se vec smirilo ) . Dacu joj sada antibiotik , nadam se da necu nista pokvariti user posted image
Mozda su virusne bubuljice, od znoja nije sigurno jer je okupana i nije se preznojila . Jedva cekam da odemo do pedijatra .

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 15:04:41   
Klarita

IZVORNA PORUKA: Peace*

Ja mislim da to nisu morbile, no svakako bih dete ODMAH odvela kod dr.

Amin, tackauser posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 15:15:06   
doktorkakristal
Zene vec sve rekose mi ne mozemo da znamo dok dete ne vidimo, postoji puno vrsta osipa, tu nagadjanja nema, pravac pedijatar

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 18:07:59   
Torbica
Ma otkud morbile, nema toga. Ako se na virusnu infekciju da aminopenicilin (sinacilin u ovom slucaju) eto ga osip. I nemoj da se zeznete da to proglase za alergiju jer to nema veze sa zivotom.

Da li ste radili KKS pre davanja antibiotika?

< Poruku je uredio Torbica -- 24.11.2014 18:09:17 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 18:57:58   
Maslacak15
Mala elena jesi ti pre neki dan postovala KKS da leukocitarna formula iznosi 0,74 limfocita? Ili sam pogresila. Ako je tako onda je definitivno virus i nije mi jasno zasto su uopste prepisali antibiotike. Da li jesu ili nisu boginje moze samo pedijatar da utvrdi, ja bih rekla da nije iskljuceno. Morbile jesu retke ali s obzirom na rupe u vakcinaciji nije iskljuceno. Mogu da budu i rubeole, imaju slicnosti. Kako god nemojte da panicite ali obavezno idite kod lekarauser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 19:03:02   
Torbica
Ja nisam ispratila, tj ne znam celu pricu. I mrzim praksu pojedinih pedijatara da na virusnu infekciju daju antibiotik!!! user posted image Antibiotik nije preventivni lek, ne pijemo ni mi brufen da nas ne bi bolela glava! 95% virusnih infekcija se NE komplikuje, prica prevencije bakterijske infekcije je nonsens!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 19:15:41   
choopa choops
Daju zato njer im je tako lakše. Naša dr kaže nemojte dolazit ukoliko T ne prelazi 38,5C nekoliko dana. Onda ide pregled. Ako je tu sve OK, onda KKS, pa tek onda antibiotici po potrebi. Ali ja znam baš dosta roditelja kojima to smeta i koji pređu kod drugih dr, jer im oni "odmah daju sirup"???user posted image

Nego što se tiče Morbilla? Ja se sjećam da smo mi dobijali MoPaRu vakcinu, ali se ne sjećam kad zadnji put. Kod nas za sada nisam čula da su se pojavile, ali koliko mogu biti štetne za trudnice? Djeca su mi vakcinisana sa otprilike godinu i po.




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Morbilli (male boginje)
24.11.2014 20:43:34   
Torbica
Za trudnice jako stetne, teratogeno deuju u prvom trimestru. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Masta


Da li mastate o sexu sa drugim muskarcem

Cesto (26%)

Nikada (53%)

Samo kad ne mogu da zaspim (18%)

ne mastam, nego zaista imam sex sa drugim, iako sam zauset_a (3%)


Ukupan broj glasova: 77

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here