|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Biljna mleka
7.10.2014 11:12:41   
Peace*
Da, mene nije toliko smootie zanimao. Prikaz je bio odličan, smootie je samo bio prvi na slici, bilo je gomila poređenja u čemu koliko Ca ima.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Biljna mleka
7.10.2014 11:26:24   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Torbica

http://zdravzivot.org.rs/strucni/files/Zdrava%20ishrana%20-%20Kalcijum.pdf Ovde ima zanimljivih info.
Ja nisam pristalica dodavanja vestaka jer je diskutabilna resorpcija i iskoristljivost. Potrebna je optimalna koncentracija i drugih mikroelemenata a i enzima i zato su najbolji prirodni izvori, tu nema greske.
Susam je prebogat kalcijumom, ali bukvalno. I od njega napravim mleko,a uvek mozes iskombinovati, uz dodatak badema/lesnika, i malo susama. Kad uvedes ovako nesto, nema bojazni da ce nedostajati bilo sta. Eno ih moji, zdravi i pravi, niko ne pije kravlje mleko. Nisam odustala od fermentisanih proizvoda, piju jogurt, koristimo pavlaku i zdrave sireve tipa trapista i kackavalja, gaude...(ne one Zdenke i namazne koji se prave kao reciklaza prevrelih i starih budjavih, bljak)
Pitaj sta god, nesto znam, nesto ne, covek se uci dok je ziv, pozdrav user posted image

Tash, jesi li na ovaj link mislila?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Biljna mleka
7.10.2014 11:30:14   
Peace*
Nop. Te sam sve linkove pregledala. Slike su bile. Šarenilo. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Biljna mleka
7.10.2014 11:33:23   
mama krava
Ja imam ovo...
user posted image ,

user posted image ,

user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Biljna mleka
7.10.2014 13:40:45   
Peace*
Jao odlično je! Hvalaaaa user posted image

Ono kao da je bio neki blog, pa u okviru njega je bio dokument, ako se dobro sećam. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Biljna mleka
7.10.2014 13:49:29   
mama krava
Mogu jos da ti nadjem...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Biljna mleka
19.1.2015 17:02:19   
degu

IZVORNA PORUKA: Rosita

Da javim, meni je ovo mleko sasvim ok ukusa, e sad, ja sam covek koji nije neki probirljivav, ali smatram da ovaj ukus ne moze da izazove neke ekstremne reakcije tipa wow ili bljak jer je blag. Ja sam ga vec jela sa keksom i po malo u kafu. Vodu za pripremu sam prokuvavala, a vanilu stavljala u pahuljice pa prelila i pre miksanja izvadila, sledeći put ću da kuvam vanilu pošto već prokuvavam vodu pošto bi mi odgovarala i jača aroma. Stavila sam jednu supenu kašiku smeđeg šećera, ne prepunu. Tako da od mene ide preporuka za ovaj recept.


Kojim keksom? user posted image Videla sam onaj gustav posni, deluje mi ok po sastavu. Došla sam ovde da vidim biljna mleka a našla sam još Torbicin recept za deterdžent za veš user posted image Planiram da probam i kokosovo i ovseno mlekce pa polako, a i ovo lešnikovo i bademovo me mami posebno. T je testirana na lešnik, nije alergična, na badem nije testirana pa sam mislila prvo malo da ih grickam, pa ćemo videti, al deluje mi njam i baš mi fali nešto da pijem uz doručak, večeru.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Biljna mleka
20.1.2015 7:05:04   
Rosita
Degu, posni gustav, zlatni pek sve vrste, mislim da ti mozes spekulans, wellnese neke, o kejkove... Ovseno mi je najbezukusnije sad kad sam probala vise njih.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Biljna mleka
20.1.2015 8:47:00   
degu
Jao pa to je divno, mislila sam da sadrze soju. Danas pravim kokosovo pa javljam kako je ispalo, nemam neki blender al nadam se da ce posluziti.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Biljna mleka
20.1.2015 9:55:58   
milicicak
Tara jede wellnes obican i sa lesnikom user posted image
Kokosovo mleko je super kad se lepo zacini i obavezno sacuvaj onu mast koja ce da se stvori kao pokorica kad odstoji u frizideru, mozes da je mazes na ruke ili na hleb uz dzem, stvarno je multifunkcionalna user posted image
moj favorit je lesnikovo mleko definitivno sa dosta vanile, ovsena kasa sa njim je savrsena... a lepo je i u kafi. I bademovo je odlican 5.
ovseno mleko koristim za palacinke, testa i besamel nije mi za pijenje...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Biljna mleka
20.1.2015 10:03:10   
Peace*

IZVORNA PORUKA: degu

Jao pa to je divno, mislila sam da sadrze soju. Danas pravim kokosovo pa javljam kako je ispalo, nemam neki blender al nadam se da ce posluziti.


Mislim da svaki keks sadrži soju, al nemoj me držati za reč. Proveri.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Biljna mleka
20.1.2015 11:02:39   
degu

IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: degu

Jao pa to je divno, mislila sam da sadrze soju. Danas pravim kokosovo pa javljam kako je ispalo, nemam neki blender al nadam se da ce posluziti.


Mislim da svaki keks sadrži soju, al nemoj me držati za reč. Proveri.



Na deklaraciji ne piše za gustav, ako je verovati deklaraciji onda je ok. Evo potopila sam kokos, pa se nadam da će ispasti nešto. Milicica kud mast da bacim? user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Biljna mleka
20.1.2015 13:20:19   
Rosita
Ne sadrže ovi soju sigurno, već samo sojin lecitin, a to sme. A tek na merenje u zdravoj hrani- imaš one sa par sastojaka, a lepi i ukusni, biobela sve vrste, pa oni 100 posto ovas, raz , jecam- mislim tako se zovu, imaju jos i fruktozu, cimet i jos neki sastojak. Nisam odavno pravila kokosovo. Nismo joj rekli za elvitu med i lesnik! Ali samo ta vrsta! Procitaj, ona sme, a lepa je.

Ma da, ovo sto me degu citirala za ovseno je iz vremena kad nisam jos probala ova bolja, a nije ni meni ovseno za pijenje. Tu pokoricu sa kokosovog sam ja mesala da se sastavi sa mlekom, racunam ako se pije treba i mast da udje u casu user posted image . Ali milicicak ima uvek fenomenalne ideje, svaka cas_t user posted image

< Poruku je uredio Rosita -- 20.1.2015 13:21:15 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Biljna mleka
20.1.2015 15:00:32   
mama krava
Može i Oreo keks, moj omiljeni, pa imas i onaj McVities Digestive keks koji je meni fenomemalan isto...
http://www.yachtsupplycroatia.com/hr/trgovina-za-opskrbu-plovila/hrana-slastice-i-grickalice-grickalice-319/mcvities-digestive-keks-original-200-g-218

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Biljna mleka
20.1.2015 15:04:32   
milicicak
E, da elvita sa lesnikom i medom i mini oreo, on nema mleka. Ostale elvite i obican oreo imaju.
Ja sam jednom probala da napravim i puter od lesnika koji mi je ostao pose pravljenja mleka, al nije islo nije dovoljno masno. Sa bademom bi trebalo da bude super.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Biljna mleka
20.1.2015 16:45:57   
degu
ih pa i nije ova dijeta tako strasna :) kokosovo mleko mi se dopada, cak i podseca na mleko sa aromom kokosa. Tako da se bacam na pravljenje biljnih mleka definitivno, vidim ja da cu vratiti moje trudnicke kile user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Biljna mleka
20.1.2015 19:59:48   
Rosita
Moze i jafa, mancmelou, bananica stark, one super stark napolitanke i jafine neke mogu, nije strasna dijeta uopste :)
A kako puter od badema? A da bude ukusTan ;)?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Biljna mleka
20.1.2015 20:07:04   
mama krava
To je slicno kao eurokrem, npr, ali opet drugacije...ali mozete i kikiriki puter...Ja ga OBOZAVAM!!!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Biljna mleka
20.1.2015 21:08:45   
milicicak
IZVORNA PORUKA: Rosita

Moze i jafa, mancmelou, bananica stark, one super stark napolitanke i jafine neke mogu, nije strasna dijeta uopste :)
A kako puter od badema? A da bude ukusTan ;)?

maslac od badema, ovaj recept je LO prosledila :) ja probah od lesnika ali nisam uspela da napravim glatku masu, dodala sam kakao, vanilu i med pa smo jeli kasikom :)
Mini buba nece mancmelo, bananice i jafu, ljubi je majka, ona je medeno srce devojka user posted image
I degu, ja sam smrsala tek kad sam prestala sa dijetom :) malo je nezgodno dok se ne uhodas ali posle ti mlecno jednostavno ne treba... Ima toliko alt_ernativa user posted image

< Poruku je uredio milicicak -- 20.1.2015 21:11:51 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Biljna mleka
20.1.2015 22:42:12   
Rosita
E jeste, videla sam taj recept. Nisam se usudila, ne verujem da niti ja niti blender mozemo to izdrzati :). Kikiriki jos nismo uveli. Volela bih od kokosa da probam puter, je l znate neki kupovni gde ima?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Biljna mleka
21.1.2015 16:49:35   
degu
Sjajne ste žene user posted image ja sam od lešnika pravila nutelu domaću nekad ranije sa slatkom pavlakom pa sam mlela lešnik do tog "tečnog" stanja, a nije mi neki blender. Htedoh da pitam jel neko pravio biljna mleka pomoću štapnog miksera?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Biljna mleka
21.1.2015 17:21:46   
World
Kupovni maslac od kokosa uglavnom mozes naruciti sa nekog sajta, ne znam da li je iko nasao kod nas.. eventualno u nekoj dobro opskrbljenoj zdravoj hrani.. mozes blendanjem napraviti sama, kao i od badema i ostalog, ja sam pravila i super je.. obicno moze i od malo kvalitetnijeg kokosovog brasna, a vjerovatno je uspjeh zagarantovan ako uzmes negdje (dm ili prodavnice zdrave hrane) one neodmascene ljuspice kokosa..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Biljna mleka
21.1.2015 20:39:10   
Rosita
E hvala World, uvek su me bledo gledali kad sam trazila te ljuspice kokosa po zdravim hranama. Bas cu videti i u dm- u.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Biljna mleka
21.1.2015 21:54:26   
mama krava
A moze li od kokosa da se pravi, onako da kupim celog pa da ga ja komadam i od tog mesa da pravim puter, mleko i td...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Biljna mleka
22.1.2015 8:29:52   
Peace*

IZVORNA PORUKA: degu

Sjajne ste žene user posted image ja sam od lešnika pravila nutelu domaću nekad ranije sa slatkom pavlakom pa sam mlela lešnik do tog "tečnog" stanja, a nije mi neki blender. Htedoh da pitam jel neko pravio biljna mleka pomoću štapnog miksera?



Ja, ali samo ovseno i kokosovo. Mislim da su badem i lešnik previše tvrdi za štapni.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here