|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
3.9.2015 14:43:25   
branki*
jess,draga kod mene je cena 200 din po satu.ima jedna zena,unajmljuje je moj muz uglavnom,jer je njemu gospodinu tako lakse.no,to nije tema.ona radi sve korektno.radi sta joj kazes.mozes da budes i ti kod kuce,mozes cak i da cistis zajedno sa njom,a mozes i da joj ostavis kljuceve,ako imas obaveza nekih,pa da ona bude sama.ali,to jedino ako imas poverenja i ako je zena koja ti stalno cisti.kad dolazi ova zena,mm je tu u stanu i on joj pomera tezak namestaj,da bi prebisala sve komplet.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
3.9.2015 14:58:24   
isidora88
Jess meni dolazi sledece nedelje zena sa uradi generalku i planiram da praktikujem da jednom mesecno dolazi a u medjuvremenu da odrzava stan. Cena je 200 din.po satu. Ja cu biti u stanu naravno, i nadgledati sta radi.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
3.9.2015 15:56:38   
jess021
Jano, skupa ta tvoja, vidis da Branki i Isi imaju jeftinijuuser posted image
Salim se, hvala za info.
Branki, nikad mi niko nije bio, tako da je ne bih ostavljala samu.
Isi, a jel mozes da je posaljels kod mene, ako budes zadovoljna?user posted image
Ozbiljno te pitam, naravno cucemo se.
Hvala vamuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
3.9.2015 21:34:47   
adulence
Branki isi al su te vase jeftine,ali kapiram da je go zatk sto nije beograd,ovde ja ne znam da li ima manje od 350 po satu,moja naplacuje 400 din...ali posle nje je kuca takva da sa patosa mogu da jedem koliko je cisto...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
3.9.2015 21:38:24   
branki*
I ova zena fino radi,korektna je.verovatno sto je ovo ipak daleko manji grad,nego beograd,pa zato niza cena.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
3.9.2015 23:40:18   
wivern
Adulence po meni i tih 300-400 dinara po satu je malo. Krvav je to posao i po meni nema cenu, pogotovo kad nadjes zenu koja odradi to momacki.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
3.9.2015 23:50:26   
choopa choops
Meni, sa njih troje, polako postaje potreba. Ali evo sve odljevamo MM i ja, nekako se uklopimo pa stignemo da završimo sve po kući, iako nam je u većini slučajeva kuća kao atomska bomba. Srećom ja ne patim od toga da mi kuća blista, a i on se polako navikava user posted image Ja mislim da je to kod nas puno skuplje, ne znam, nisam nikada doznala pravu cijenu...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.9.2015 0:00:34   
milicicak
Wiv, ne bih se slozila da je 300-400 din po satu malo (ja radim za manje) ali cu se sloziti da nema cenu kada nadjes nekog od poverenja ko dobro odradi posao user posted image
Jos uvek ne razmisljam o kucnoj pomocnici, organizujemo se pa stizemo al ni ja kao choopa ne patim da mi kuca uvek bude cakum pakum user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.9.2015 0:04:19   
Klarita
Meni postaje strahovita potrebauser posted image
Ovaj moj kir janja sve radi po kuci i cim mu spomenem to, odmah se ravrti i cisti. Medjutim, sad kakva je situacija i sa decom i sa mojim ledjima i sa nepomoci sa strane oko cuvanja dece, kada sam mu pre neki dan pomenula, bio je po prvi put zainteresovan da razgovara na tu temu. S obzirom da zivimo u jako maloj i zatucanoj sredini, bice problem naci zenu, ali vec sam pokupila info od koleginica s posla za zene iz Le, pa cu pokusati sa njima da stupim u kontakt i placam im put da dolaze 2-3 puta mesecno. Nemoguce je sam srediti sve da blista, narocito ne sa decom iako ja nisam pedanterijauser posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.9.2015 0:12:03   
wivern
Mili malo je. Realno. Zamislim sebe da moram to da radim, i za koliko para bi to radila. Ja ne mogu da smislim cenu, zaista.
Druga stvar je sto je u ovoj zemlji sve obezvredjeno i sto u pojedinim firmama cistacice imaju vecu platu od npr lekara. Ali po meni to ne znaci da je cistacici velika plata, nego da je sve ostalo srozano dibidus i da nas ova drzava izrabljuje., Ja ne znam sta radis ti zeno vise u ovoj zemlji. Bezi negde gde ce te ceniti i platiti kako treba..
A kucna pomocnica je definitivno postala potreba, nacin zivota to iziskuje.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.9.2015 0:28:46   
milicicak
Wiv, ni ja ne znam sta radim ovde. U stvari znam al to je za negativu user posted image
Sve je u ovoj zemlji dvalvirano, pa i posao kucne pomocnice.
Mm je ceo zivot imao kucnu pomocnicu (dok se nije ozenio) i ja sam pravila ponasanja prema kucnoj pomocnici naucila od svekrve ali prvo je bilo da moras da postujes njen rad i njeno vreme i pre svega dogovor koji imas sa njom. I u njihovoj kuci je za kucnu pomocnicu uvek bio spremljen rucak :) izvinte za off

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.9.2015 0:57:09   
choopa choops
Ja bih kućnu pomoćnicu da mi sprema ručak user posted image Pa nek jede i ona sa nama user posted image

Wiv kod nas je za 8 sati rada dnevnica 10e. To govorim o radu u trgivinu, ugostiteljstvu i slično. I upravu je poenta u tome da nije dovoljno 4e za sat vremena čišćenja, nego da su plate u ostalim sektorima premale, tako da niko i ne plaća kućnu pomoćnicu zato jer nema odakle, a ne zato što im ne treba. To je ista ona priča sa bebisiterkama. Zato mnoge mame i daju otkaz i ostanu kući da čuvaju djecu jer im se drugačije ne isplati...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.9.2015 8:23:29   
isidora88
Jess javljam ti ako budem zadovoljna, to mi nije puno da jednomesecno platim oko 1000 din za sredjivanje

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.9.2015 8:28:46   
madre

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ja bih kućnu pomoćnicu da mi sprema ručak user posted image Pa nek jede i ona sa nama user posted image


i ja istouser posted image
isidora, to je bas, bas povoljno! zvaces ti nju onda i cesce kad vidis kako je sve lepo upicanilauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.9.2015 10:54:08   
jess021
IZVORNA PORUKA: isidora88

Jess javljam ti ako budem zadovoljna, to mi nije puno da jednomesecno platim oko 1000 din za sredjivanje

Isi, hvala. Nije ni meni puno, a da cimam nekog da mi sredi stan od drugarica, kuma...samo mi posle izadje na nos.
Da li je mnogo ili malo, ne znam sta bi rekla.
Realno, po toj ceni dnevno moze da se zaradi 2000 din, ne mislim da je toliko krvav posao...a ne znam ko bas ima dnevnicu 2000 din u bilo kojoj struci, a svi manje vise rade po 10 sati. pogotovo kod privatnika.

< Poruku je uredio jess021 -- 4.9.2015 10:55:00 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.9.2015 11:05:20   
isidora88
Ja nikog ni ne zovem, bilo bi mi glupo da komandujem kako sta da rade, bolje ovako, a ni mm jadan ne moze vise sbe da postigne. Od kad je dosao sa terena nije odmorio, moram malo da ga postedim, a te pare svakako potrosimo na gluposti.
Javljam ti iakustva sledece nedelje.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
4.9.2015 11:07:11   
jess021
Ma i meni je zao mm,ali i realno nikad on to ne uradi onako kako ja mislim da treba, a bzvz mi da idem za njim i naredjujem.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
8.9.2015 9:50:41   
isidora88
zene sta radite dok vam zena sprema stan? ja sedim za laptopom i planiram da ucim, ne znam jel to ok? da radim sa njom ne mogu, da mogu ne bih nikog zvalauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
8.9.2015 12:21:37   
jess021
Isi, ja kontam da je to ok. Kad ti dolazi zena? Nestrpljiva samuser posted image
Nisam te pitala, jel to preko neke preporuke?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
8.9.2015 12:24:27   
isidora88
upravo je u stanuuser posted image , za sad sam zadovoljna, videcu kad zavrsi, od 9 ujutru je ovde. preko preporuke sam je nasla.user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.11.2015 22:54:42   
Leptiric123
Postala potreba...mozda jeste luksuz, ali ako mi to bude plus 3-4 sata više u igri sa detetom isplati se svaki dinar...sledeće nedelje krećemo pa ćemo videti kako je.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
9.12.2015 14:22:58   
Leptiric123
I tako meni žena izjavi da 2,5h riba kupatilo...user posted image ništa još se borim sama dok ne nađem normalnu

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
2.1.2016 22:05:48   
dddaca
Kako se organizujete kad je beba mala, a dodje zena da cisti. Meni je jednom letos dolazila zena, a malenu sam odvela kod mojih. sa njom nisam bila zadovoljna, radila je sve na svoju ruku, kroz kupatilo samo protrcala, cela kuca mi je smrdela na tecnost za stakla (ja ne volim da koristim previse hemije narocito od kad imamo bebu, ali njoj je tako bilo lakse, tako da je vise nisam ni zvala) Sad bi mi trebala neka koja bi dolazila jednom nedeljno, ali ne znam gde sa bebom. Sta ako spava u to vreme? A da ostavim nepoznatu osobu samu u stanu ne dolazi u obzir

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
3.1.2016 8:19:52   
Anck Su Nmaun
Pa nije prestiz ako se stvarno ne stize, pogotovo zene koje rade, jurcaju da usklade posao sa kucim , decom i jos spremnje kuce.
Imala sam pomoc kad sam se porodila sa drugim detetom, verovatno cu uzeti neku zenu i kad se porodim s trecim user posted image

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
8.3.2016 19:39:49   
aleksandrici
Mislim da je previše.Više bih volala da uradi neke druge stvari.Iskreno i ja sam svojevremeno bila kućna pomoćnica i radila za 200 dinara po satu.Brisala prozore,zavese,pravila kiflice,torte,slavske koače,salate.Speremala ručak,sređivala privatnu ordinaciju,peglala veš.Kad kažem veš mislim da je najteže peglati bele mantile.I sad mi grozan osećaj.Nikad da završim a u kući gde sam radila njih troje je nosilo bele mantile.Naporan je posao kućne pomoćnice,mnogo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here