|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
11.10.2009 11:26:09   
dundica
Veliki pozdrav za sve na forumu...Ja sam Jelena iz Nisa.Zna li neko kome mogu da se obratim i raspitam se kad cu dobiti resenje zaroditeljski dodatak za koji je zahtev podnet avgusta meseca...To je za drugo dete,rodjeno je drugog avgusta.I kad otprilike pocinju sa uplatama???
  Ako neko zna nek mi se javi....
Unapred zahvalna!!!
    Jelena Nis


_____________________________

imam malu devojcicu od 4 godina,ali sam opet trudna i u trecesm mesecu trudnoce....helllooooo svimna koliko vas ima

(odgovor članu rivana26)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Roditeljski dodatak
11.10.2009 12:27:28   
gina
Rešenje o roditeljskom donosi gradski sekretarijat za brigu o deci. Zavisno od grada do grada, izdavanje rešenja ide od tri nedelje do dva meseca. Verovatno ćeš u oktobru dobiti rešenje. Ako ovog meseca ne dobiješ rešenje nego tek sledećeg, isplatiće ti sve naknade počev od septembra pa nadalje.
Novac za roditeljski dodak se isplaćuje oko 20. do 25. u mesecu pa proveri u bilo kojoj pošti u Srbiji ili Poštanskoj štedionici.
Treba ti samo tvoja lična karta.
Javi se ako ti treba još neko objašnjenje.

Pozdrav

(odgovor članu dundica)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Roditeljski dodatak
11.10.2009 16:03:04   
dundica
Hvala puno naodgovoru i savetu...tako cu i da uradim sacekacu



_____________________________

imam malu devojcicu od 4 godina,ali sam opet trudna i u trecesm mesecu trudnoce....helllooooo svimna koliko vas ima

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Roditeljski dodatak
16.10.2009 10:47:48   
gagana83
O Boze koliko papira i peripetija oko 22000din. Mm vec 3-4 dana juri po gradu i skuplja papire. Taman misli da je sve skupio oni mu kazu da fali jos nesto user posted image



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu dundica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 11:29:43   
Anoniman
Da li neko moze da mi kaze, posto ni na jednom broju telefona niko  ne zna da mi da tu informaciju... znaci luda kuca je ova drzava... da li za predavanje papira u Tirsovu za roditeljski dodatak mora majka, ili to moze i otac deteta da preda? Naravno, za one iz Beograda.
Gagance, uzasna je jurnjava za pisljivih 20000 din. da je bar neka veca cifra, al ajd da se ne bunim previse, kako ono ide daj sta das! user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 12:12:41   
*Alexx*
Ne mora majka! MM je sve zavrsio. Samo mora da ima original tvoju LK sa sobom (pored svega ostalog).

ps. Zar nije nesto oko 27000 din? Ili sam ja umislila? I da, pare stizu krajem decembra.

< Poruku je uredio Alexx -- 12.11.2009 12:20:32 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 13:08:08   
Anoniman
Sad je 27000?! U pa to je dobro! Ja sam mislila da ce biti manje! Mi cemo sad da predamo! E Alexx, a oni u Tirsovoj rade od - do? jel znas to mozda? Moram da uklapam muza sad!

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 13:59:54   
*Alexx*
Trinny, znas li ti sta sve treba? Prvo u Peti sud (http://www.petisud.com/ser/saopstenja/izdavanje_uverenja.php), pa u centar za socijalni rad opstine na kojoj si prijavljena (http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=2448) - zovi odgovarajuci i pitaj sta ti treba za potvrdu za roditeljski dodatak, pa onda tirsova. Za tirsovu nemam link user posted image . Mm sve zavrsio za dva dana (posto u peti sud odes jedan dan, pa to bude gotovo sledeci). Ali OBAVEZNO zovi sve ustanove i pitaj, mm je sve zavrsavao izmedju 9 i 12.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 14:08:54   
gagana83
Za dva dana,pa to je super!Mm je jurio nedelju dana-te treba potvrda da uredno placamo porez,te da nisam lisena starateljstva za prethodnu decu(koju nemamuser posted image )pa na tu potvrdu cekaj 5 dana,pa izjava sa dva svedoka da mm i ja zivimo u zajednici(kakve sad to veze imauser posted image ),pa drzavljanstvo,pa izvodi iz knjige rodjenih,pa iz knjige vencanih,moja zdravstvena knjizica... i pitaj Boga sta je jos trebalouser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 14:53:41   
mihi
Za drugo dete je 96000 ali u 24 mesečne rate ili oko 4 hiljade mesečno.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 15:06:48   
*Alexx*
Ovo za prvo se dobija odjednom. Valjda.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 15:40:41   
Anoniman
Koji su uslovi za dobijanje roditeljskog dodatka?I koji dokumeti trebaju za to?  Jel nevenchani parovi imaju pravo na to?user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 16:06:29   
*Alexx*
@Smeshkica: http://www.bebac.com/index.php?show=category&int_catID=619
Po mojoj logici, vi ste roditelji deteta, bez obzira da li ste vencani ili ne. Mislim da nema veze.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 16:14:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Za dva dana,pa to je super!Mm je jurio nedelju dana-te treba potvrda da uredno placamo porez,te da nisam lisena starateljstva za prethodnu decu(koju nemamuser posted image )pa na tu potvrdu cekaj 5 dana,pa izjava sa dva svedoka da mm i ja zivimo u zajednici(kakve sad to veze imauser posted image ),pa drzavljanstvo,pa izvodi iz knjige rodjenih,pa iz knjige vencanih,moja zdravstvena knjizica... i pitaj Boga sta je jos trebalouser posted image


Pitam zbog ovog posta....ako su potrebni ovi papiri...neznam shta tjemo mi... zajednichki porez nemamo
ne zivimo u zajednici
izvod iz knjige venchanih nemamo jer nismo venchani

znachi vetj pola papira nemam user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 16:24:51   
*Alexx*
Hm, to se izgleda razlikuje od grada/opstine do grada/opstine. U Bgd-u ne trebaju ti porezi, ali mislim da smo morali vencanicu da predamo - umesto toga verovatno moze izjava da zivite zajedno. A ako ne zivite zajedno, to vec ne znam, ali sigurno postoji i tu neki zaobilazni put. Raspitaj se user posted image . Kakva bi to diskriminacija bila kad samohrana majka ne bi mogla da dobije roditeljski dodatak, ili roditelji koji iz ovog ili onog razloga ne zive u zajednici (mozda je otac na privremenom radu u Zambiji) user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 16:27:25   
Anoniman
Pa to sam bash pomislila....shta bi bilo da sam samohrana majka....a nosim blizance...uz to josh nezaposlena....user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 17:17:46   
Dora

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa to sam bash pomislila....shta bi bilo da sam samohrana majka....a nosim blizance...uz to josh nezaposlena....user posted image


Draga, ti ne treba o tome da razmišljaš još, prerano je. Ko zna šta će se promeniti sve dok mi dođemo na red, a ne brini, ako i tada ne budete bili u istoj zajednici, pa lako ćeš naći dva svedoka koji će potvrditi da živiteuser posted image , parola snađi se! To se i onako ne proverava, a i da se nekad proverava, uvek možeš reći da ste se "u međuvremenu razišli" ili tako nešto. Ali to je sve papirologija pa je treba rešiti kako znaš i umeš... Pored svega, mislim da nema veze jesi li udata, nisi, dal si samohrana itd... ti svakako imaš pravo na tu nadoknadu ili kako god već, a ako si samohrana a još i na birou, imaš pravo na dečiji dodatak (koji je bedan al ajde). Imaš puno vremena pa polako, sve ćeš saznati na vreme.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 17:34:36   
gagana83
Moja snaja ni za jedno dete nije mogla dobiti materinski dodatak iz razloga sto nije drzavljanin Srbije(Ruskinja je). Toliko o deskriminaciji!!!! Iako je moj brat drzavljanin Srbije kao i deca i rodjeni su ovde nisu mogli da dobiju novac.Umesto da podsticu ljude da ostanu ovde....

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 17:40:49   
Anoniman
Ma ja hotju da se informishem na vreme....da znam...dal da teram ovog mog pred oltar...ili da sachekam da se sam nakani user posted image user posted image user posted image A svesna sam da tje se dokumentacija 500 puta promeniti dok se ja ne porodim user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 17:41:11   
SUPER MAMA
Moja snaja ni za jedno dete nije mogla dobiti materinski dodatak iz razloga sto nije drzavljanin Srbije(Ruskinja je). Toliko o deskriminaciji!!!! Iako je moj brat drzavljanin Srbije kao i deca i rodjeni su ovde nisu mogli da dobiju novac.Umesto da podsticu ljude da ostanu ovde....



Iskreno nisam htela da pisem o ovome ali kada je vec neko pomenuo resila sam da pisem.
I ja nisam dobila materinski dodakat jer nisam drzvljanin Srbije, bez obzira sto mm jeste.Ja sam Makedonka.Jedino se nadam da cu za drugo dete zdravlje boze dobiti srpsko drzavljanstvo i da cu dobiti i taj materinski dodatak.


(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 17:51:58   
kima
Ja sam za drugo dete na republickom nivou dobila 100 000,a od grada Beograda 40 000. Repubika isplacuje jednokratno za prvo dete,a na 24 rate za drugo. Grad daje ne zaposlenim zenama i isplacuje odjednom. Trini ako si ne zaposlena uzmi i taj dodatak jer za njega ne treba puno dokumenata.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 19:02:18   
Anoniman
Zaposlena sam i prikupih svu dokumentaciju, sad samo treba da je predam u Tirsovu, al posto muz radi ceo dan, a ja oko malecke, samo me zanimalo da li on moze da je odnese. Nego danas ceo dan zovem u taj sekreterijat i niko mi se ne javlja, jer htedoh da ih pitam od kad do kad rade tokom dana i da li moze muz da donese papire.

(odgovor članu kima)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 19:25:06   
*Alexx*
Moze da donese muz, a mislim da je najbolje pre podne. Sad pitah mm, on nije video.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 19:25:48   
Dora

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Moja snaja ni za jedno dete nije mogla dobiti materinski dodatak iz razloga sto nije drzavljanin Srbije(Ruskinja je). Toliko o deskriminaciji!!!! Iako je moj brat drzavljanin Srbije kao i deca i rodjeni su ovde nisu mogli da dobiju novac.Umesto da podsticu ljude da ostanu ovde....



Iskreno nisam htela da pisem o ovome ali kada je vec neko pomenuo resila sam da pisem.
I ja nisam dobila materinski dodakat jer nisam drzvljanin Srbije, bez obzira sto mm jeste.Ja sam Makedonka.Jedino se nadam da cu za drugo dete zdravlje boze dobiti srpsko drzavljanstvo i da cu dobiti i taj materinski dodatak.




Ja sam za prvo dete dobila nešto od države, ne sećam se tačno koliko, ali smo na leto otišli u CG odakle je mm i tamo sam bzv. predala za materinski iako sam državljanin Srbije, ali je mm državljanin CG i zamislite, dobila sam! Nije to bilo nešto puno, ali više nego kod nas. SRBIJO, SRAM TE BILO!!!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Roditeljski dodatak
12.11.2009 19:26:25   
mejra81
Moze sigurno on umesto tebe da odnese, samo treba da ponese tvoju licnu kartu!
A gde se vadi ta potvrda od socijalnog, to da nisam lisavana roditeljskog staranja itd...
Jel to mora licno da se ide?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here