|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: deciji kasalj
23.1.2013 7:22:51   
Jelena T.
Moja sestra je povuka karton i htela je da tuži dr Racić.
Ista ta doktorka joj je rekla da ako dete ne kašlje krv da može da sačeka da se njima završi pauza!!!???

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: deciji kasalj
23.1.2013 11:35:53   
MarijaBg
Nataliji curi nos i kaslje kao malo magare, kaslje i nocu. Bili danas kod dr, cista pluca i grlo, a ipak joj je dao fluimucil user posted image Mislila sam da ce dobiti nesto za smirivanje kaslja... Muz je bio sa njom kod pedijatra, dok sam ja bila na CTG-u pa nisam uspela da pitam. Dajem joj karamel mleko i serbet, nadam se da je ovaj fluimucil nece terati jos vise na kasalj...

(odgovor članu Jelena T.)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: deciji kasalj
23.1.2013 12:27:21   
lanajelena
Marija uvek mozes da joj das neki sirup na biljnoj bazi,Dusan cesto kaslje i probali smo skoro sve te biljne nismo bili nesto odusevljeni,pre neki dan smo uzeli dr Theiss i vec se posle prve doze proredio kasalj

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: deciji kasalj
31.3.2013 13:46:49   
Azra_
Da li je Dr Theiss sirup za suv, ili produktivitian kašalj? Mogu ga koristiti deca od 15ak meseci?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: deciji kasalj
18.5.2013 14:12:12   
mtajcica83
Moj svrco vec skoro desetak dana kaslje, prvo je poceo pomalo da kasljuca ,i onda sam mu na svoju ruku pocela davati prospan, medjitim on je i dalje pun slajma, kojeg nezna sam jadnicak da izbaci, pije cajeve sa medom,ali cini mi se da mu ne prolazi...I ropti uzasno...Preko noci ne kaslje, ali se u toku dana zakaslje bas onako zrelo..Nisam ga vodila kod DR,jer u domovima Zdravlja je sve krcato sto od odraslih sto od djece i raznorazniih virusa pa se bojim usput da ne pokupi jos sto.Jedino privatno da idemo, ali sve se nadam da ce mu ovo vise proci[sm=smiley13.gif

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: deciji kasalj
18.5.2013 18:53:50   
gagana83
Aj i mi da se upisemo user posted image
Una kaslje vec nedelju dana, prvo suvo a sada vec produktivno.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: deciji kasalj
18.5.2013 22:42:19   
Leax
 
Mtajcica da li tvoj decak sem kaslja ima povisenu temperaturu ? Ipak je to prilicno dug period za malo dete da kaslje pa bih ti ja ipak savetovala da odete kod lekara mozda vam preporuci inhalacije ili ako je sekret gust uvede fluimucil (ili nesto slicno) da ga malenac lakse iskaslje.  U svakom slucaju nudi ga sa sto vise tecnosti da pije, sok, cajic,... jer tecnost takodje pomaze pri izbacivanju sekreta. Veliki pozdrav i nadam se da cete sto pre ozdraviti user posted image

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: deciji kasalj
18.5.2013 22:50:52   
mtajcica83

IZVORNA PORUKA: Leax RR

 
Mtajcica da li tvoj decak sem kaslja ima povisenu temperaturu ? Ipak je to prilicno dug period za malo dete da kaslje pa bih ti ja ipak savetovala da odete kod lekara mozda vam preporuci inhalacije ili ako je sekret gust uvede fluimucil (ili nesto slicno) da ga malenac lakse iskaslje.  U svakom slucaju nudi ga sa sto vise tecnosti da pije, sok, cajic,... jer tecnost takodje pomaze pri izbacivanju sekreta. Veliki pozdrav i nadam se da cete sto pre ozdraviti user posted image


Leax, nema temperaturu..Yvacu sutra dr.privatno kod koje idemo pa cu javiti sta je rekla...

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: deciji kasalj
3.6.2013 22:26:02   
mtajcica83
Evo nas ponovo ovdje.Pio je 15 dana Aerius i smirio mu se kasalj,da bi prije neki dan opet poceo da kaslje i to odma zrelo.Pun je slajma, stavlja jadnicak prst i tako povrati..Kad sam ga vodila na kontrolu dr.mi je rekla da s obzirom da mu je to alergijski kasalj da ocekujem sve dok su ovakve promjene vremena da kaslje,...Neznam vise ni sto da mislim ni sto da mu dajem(osim cajeva).Prosli put mi je rekla da je cula kao neki funkcionalni sum na srce dok je kasljao i bio pun slajma...Ali kao da to nije nista zabrinjavajuce i da se zna javiti kad djeca kaslju...user posted image

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: deciji kasalj
3.6.2013 23:39:36   
Tiziana
A kako znate da je alergijski kasalj? Posto je za alergijski kasalj simptomaticno da bas nocu puno kaslje,a ti si negde gore napisala da preko noci ne kaslje uopste?

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: deciji kasalj
4.6.2013 14:24:58   
mtajcica83
Tiziana, tako nam je rekla dr.i rece da ne mora nocu da kaslje da bi bio alergijski, nego moze i izjutra i uvece, ili preko dana,zavisi od osobe.,tako je rekla a ona je stvarno dobar pedijatar..

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: deciji kasalj
4.6.2013 15:13:44   
Tiziana
Pitam posto i moj sini izmedju ostalog ima i taj alergijski kasalj. I nekoliko njih prvo sto su nas pitali je da li kaslje nocu ili danju. On ima periode u toku nocu,uvek u isto vreme kad se bukvalno gusi od kaslja. Dobio je i sekretornu upalu usiju zbog te alergije i skupljanja sekreta u srednjem uhu...

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: deciji kasalj
4.6.2013 15:16:42   
mtajcica83
tiziana, bas bzv...Kazem ti, nama je tako rekla dr.Mom sincicu se prvi put to pojavio prosle godine isto u periodu maj,jun, i onda je prestao sam od sebe..Ali me brine i bas mi ga je zao onako kad se u toku dana zakaslje a pun slajma user posted image ,onda sam sebi stavlja prstic u usta da povratiuser posted image ..

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: deciji kasalj
4.6.2013 15:22:25   
Tiziana
Ja vise ne znam sta da mislim.od kad se rodio samo ga kljukamo nekim glupostima, uporpasticemo mu stomak.a opet ne mogu da kazem necu nista da mu dajem,procice samo jer nece..On je imao uzasan ekcem koji se smiri,ali sad na odredjene periode ima to kasljane i jadan stalno mu je nos zapusen,a slina nigde nema..

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: deciji kasalj
4.6.2013 15:23:04   
Tiziana
Inace je retko bolestan,iako ide u obdaniste.prve godine u jaslama je bio pakao,ove poslednje dve je super. 2x u godini dana...ali alergije ga ubise.

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: deciji kasalj
4.6.2013 15:48:17   
mtajcica83
Vala bas, alergije su katastrofa.I ja sam godinama imala alergiju u proljece kasalj, curenje nosa, kijanje, ali zadnjih godina se to malo ublazilo..

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: deciji kasalj
4.6.2013 16:48:38   
Tiziana
Meni ove godine nikad gore.ja inace imam ekcem,ali su mi ovog proleca oci toliko otekle od alergije,do neprepoznavanja.kao zena slon sam izgleala.valjda je sve naglo procvetalo,sta ja znam.

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: deciji kasalj
6.6.2013 9:41:16   
bea83
IZVORNA PORUKA: Tiziana

A kako znate da je alergijski kasalj? Posto je za alergijski kasalj simptomaticno da bas nocu puno kaslje,a ti si negde gore napisala da preko noci ne kaslje uopste?


Ja mučim muku sa raznim alergijama, ove godine mi je bilo ludilo pre nekih mesec dana ali kod mene je problem rinitis, znači nos mi curi ko slavina,kijam 100 puta u dva minuta, oči ko da me je neko isprebijao. Sa kašljem sam imala problem samo pre tri godine kad mi je imunitet naglo opao posle spontanog ali sam kašljala danju noću bez prestanka nekih 7,8 meseci

A Viktor poslednjih 10tak dana kašlje samo noću. I to zrelo. Već sam mislila da će razaditi opet neku boleštinu ali nema nikakvih drugih simptoma. Preko dana se nekad ne zakašlje uopšte a nekad jednom dnevno. Davala sam mu jagorčevinu, malo je kao iskašljao ali evo od noćas opet. Sad razmišljam zbog svih mojih alergija dal je moguće da je i njemu alergijski? I kako to da proverim? Da li smem da mu dam neki sirup za alergiju par dana da vidim kako će da reaguje?Ne bih da ga vodim u DZ pokupićemo nešto sto posto, a taman je zdrav više od mesec dana

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: deciji kasalj
6.6.2013 10:14:50   
cockic
bea mozes davati za kasalj prospan ili bronkamil,mada sa ovim drugim nisam zadovolja.dz.mi je rekla jagorcevina posle drugog rodjendanauser posted image zasto posle drugog,nemam pojma.

inace sin mi je pio samo flavamed,bronhikum i fluimucil.od ovoga najboji je bronhikum i onda fluimucil.ovo je za decu oko 18-20 meseci.tad je prvi put pio bronhikum,posle terapije jer jer je imao opstrukciju.a sad imam zbog lene prospan,pa ako zatreba dam mu i to.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: deciji kasalj
6.6.2013 10:16:05   
cockic
za alwrgiju obicno deci daju aerius sirup.ali ja bez dr.nebi davala.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: deciji kasalj
6.6.2013 10:18:50   
cockic
ja bi ga zbog nocnog kaslja ipak vodila kod dr.idi na zdravu stranu.ako je simptom samo kasalj.bez drugih tegoba.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: deciji kasalj
6.6.2013 10:22:54   
bea83
Ne bi nas primili na zdravu stranu pošto se zakazuje po nekoliko nedelja unapred, a baš mi se ne vodi na bolesnu. Sačekaću još koji dan pa ću odlučiti. Nos mu ne curi, super jede, raspoložen je, samo kašlje noću ali i to je naprimer u jednom ili dva navrata po minut,dva. Ono što me buni u celoj priči je zreo kašalj. Jedino ako nije od nekog sekreta koji se sliva a ne izlazi na nos, mada onda bi kašljao i preko dana.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: deciji kasalj
6.6.2013 11:11:47   
cockic
ako imas inhlator moze da ga inhlaliras fizioloskim i pantenolom.2ml fiz 1ml pantenola.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: deciji kasalj
6.6.2013 11:12:43   
bea83
Imam, inhalirala sam ga sa fiziološkim i bisolvolom, al ne vidim ikakvu promenu. Probaću sa pantenolom

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: deciji kasalj
6.6.2013 11:36:17   
Ana RR
Bea, da nije neki alergijski kašalj? Čini mi se da se on javlja noću, neka me neko ispravi.

Mare je u petak počeo da kašlje i to zrelo, dan ranije ga je mm vodio na kontrolu kod dr (jer je u ponedeljak povraćao i imao temp), slušala ga i sve ok. Kupila sam Prospan sirup i to mu dajem, više ne kašlje. Nemam pojma otkud tako odjednom zreo kašalj.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here