|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: deciji kasalj
14.6.2013 8:58:48   
cockic
i mi danas idemo da je dr.poslusa kasljuca nekoliko dana.a nos je zeki vec jedno 5,ako ne i vise.cim je stala antibiotik nos je opet proradio.onako zuckast sekret.ali ona duva nos sama,pa mi je to spas.stavljam joj uvece one ampule,jer su mi prakticnije od sprica.a preko dana akva marin sprej.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: deciji kasalj
15.6.2013 14:20:27   
mtajcica83
Moj svrco i dalje kaslje, neznam vise sto mu je, zavisi od dana, jedan dan samo kaslje ujutru,drugi dan kaslje i ujutro i preko dana, treci dan ne kaslje ili samo jednom dnevno...Dr nam je rekla da nema potrebe za bilo kakvim sirupom,ni fluimicilom, cak kao ni pretjerano tople cajeve da mu dajem, jer ce taj alergijski kasalj proci sam od sebe user posted image .I dalje je pun slajma i ropti (opet ponekad).Da ga vodim kod jos jednog dr.neznam da li je pametno ,mozda ja stvarno panicim bez potrebe ali me taj njegov kasalj vise nervira strasno...user posted image jer su ga pregledala 2 dr,izabrani ljekar i dr.kod koje idemo privatno.. Ja sam se razmisljala da mu na svoju ruku dam neki biljni sirup ili opet Aerius...mada ne volim to da radim da se ja pravim dr...

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: deciji kasalj
15.6.2013 14:27:34   
cockic
i meni sin kaslje,od kad ide u kolektiv.dr mu je prepisala pre jedno dva meseca bisolvon i fizioloski inhalacije 7 dana.i od tad kad je izbacio to manje kaslje.ali zakaslje se ujutru uglavnom.zreo kasalj.tj.prvo suv pa zreo.ja vise nepanicim,pre mi je bio cudan kasalj,sad sam navikla.

krenuo mu je kako je posao u vrtic pocetkom marta,i posle nekih tri nedelje je bas krkljao,dr kaze nema nista na plucima.ali kao sto rekoh dala je inhlalacije da to izbaci.inhalator imamo kuci pa sam ga inhalirala ujutru i uvece.

doza za njega je bila 1ml fiz i 1ml bisovlona.

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: deciji kasalj
15.6.2013 14:36:06   
mtajcica83
Cockic, i ja bi sincica inhalirala da su mi rekli da treba..user posted image .Nego sve kao samo ce proci.user posted image

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: deciji kasalj
15.6.2013 18:09:50   
Ivanka 75
Rekose mi da je za kasalj dobar caj pd lista divlje kupine, pa od probe nista nece biti

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: deciji kasalj
17.6.2013 13:07:03   
cockic
ja tam sto rece da sin manje kaslje,poceo opet.a cera isto krenula od nocas i evo sad spava i kaslje.tako da od spavnja nema nista,budi se uskoro.a kad je budna ne kaslje.danas cu opet prospan da joj pocnem davati par dana.jer ovako ne moze da spava.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: deciji kasalj
28.6.2013 23:20:07   
Marija27
BEBA SIRUP BELOG SLEZA- preporučila bih ga svima... ima lep ukus i delotvoran je a i nije skup http://apotekaonline.rs/prehlade/deciji-program/kasalj-deca/beba-sirup-belog-sleza

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: deciji kasalj
29.6.2013 16:58:17   
Cvrčko
Moji klinci kašlju na normu... M kašlje već 8. dan, samo ga inhaliram, mukoplant 3x i puno tečnosti. Zvuči zrelo, ali pošto curi nos još nije gotovo. N je naravno pokupila od bate kašalj, inhaliram je svaka 3 sata, stalno čistim nosić i dva puta dnevno dajem joj pulmikort inhalacijom... Nakon tri dana danas je zvučala najgore

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: deciji kasalj
30.6.2013 23:19:59   
BRANKA13
super stvar je otopite dve kasike meda i vrlo malo dodate sode bikarbone zatim to se mesa na vatri dok se ne dobije penasto i da se razvlaci kao zvaka jako je dobar kod kaslja i kod dece i odraslih po jedanput uzimati ili ako bas mnogo kaslje dva puta,mada moja mama je Nadji pravila i neki sirup jako joj je pomogao ako nekom bude trebalo mogu da napisem isto sa medom je..

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: deciji kasalj
9.10.2013 12:09:08   
Anck Su Nmaun
Ovo moje malo dete se ubi od kaslja, jeste da iskasljava ali jadna se udavi user posted image
Vec sam pisala na drugoj temi da nece da pije cajeve, nazalost.
Probala sam bez sirupa, ali sad sam joj ipak rastvorila Fluimucil u vodicu da popije.

E sadinteresuje me da li Fluimucil ima koristi kod suzbijanja produktivnog kaslja ?

(odgovor članu BRANKA13)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: deciji kasalj
9.10.2013 12:14:10   
bea83
Da, Fluimucil je baš za produktivni kašalj
Ja čim čujem kašalj počnem sa sirupom od belog slezom ako suv, ili sa jagorčevinom/bokvicom ako je produktivan, uvek sam uspela tim biljnim da ga suzbijem i još nijednom nismo pili ništa ozbiljnije

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: deciji kasalj
9.10.2013 12:18:13   
Anck Su Nmaun
Hvala!
Znam , ja ne volim odmah na sirupe, ali ona nece pa nece da popije caj, po citav dan se vuku po kuci, a svasta sam joj kuvala, i belog sleza i bokvice evo sda i onaj caj od luka, pa cu posle da probam da je nateram da popije.
Sve kao ne dam joj vode nego caj joj sipam u njenu solju ali dzaba, na kraju odustanem jer ne unosi tecnost zbog tvrdoglavosti!

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 9.10.2013 12:19:25 >

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: deciji kasalj
9.10.2013 12:22:24   
bea83
Ma kakvi ne mogu ga naterati da popije toliko čaja da bi od toga bilo nekog boljitka. Sirup ti ista biljka iz čaja samo koncentrovana, ja nemam neki otpor prema biljnim sirupima, ova naša dr to ne smatra nikakvom specijalnom terapijom i svaki put kad je pitam ona mi kaže da mogu slobodno da mu dam
Inače da znaš od Fluimucila može kašalj da se malo pogorša dan,dva odnosno on podstiče da se taj sekret što pre izbaci pa će ti se činiti da joj je gore ali tako treba

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: deciji kasalj
9.10.2013 12:46:24   
Peace*
Fluimucil nije za suzbijanje produktivnog kašlja, naprotiv, on razređuje sve sekrete u telu (nos, grlo, uši) i podstiče njihovo izbacivanje.

ASN, probaj sa rotkvom, imaš ih sada na pijaci.


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Evo napokon i slike rotkve (kako ja to radim):

Izdubljena i nasut šećer u nju:

user posted image



Ova je malo mutna slika, ali, ovako izgleda kada se od šećera napravi taj sirup:

user posted image



I evo, ovako je poklopim:

user posted image





Možeš prošetati do Limanse pijace. Ima čika sa gomilom čajeva, između ostalog ima čaj koji se zove "Protiv kašlja i prehlade". Luka je navikao da ga pije, čak i nezlasađenog ga guta, ali dok nije navikao, mešala sam mu sa sokom.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: deciji kasalj
9.10.2013 22:24:51   
cockic
a ja sam u rotkvu stavljala med.mada pekisa nije bio odusevljen.leni jos nisam probala.meni je ukusno.a i setila sam se ukusa,meni su to davali kad sam bila mala zbog kaslja.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: deciji kasalj
11.10.2013 13:38:54   
Peace*
Može i med. Meni ga mama nije stavljala kao mala jer sam alergična na polete, pa je med bio (i sada je) zabranjen.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: deciji kasalj
11.10.2013 15:43:45   
Snelle
Mi smo fasovali bronhitis. Naš pedijatar me sve vreme ubeđuje da je grlo čisto, pluća čista, a dete mi noću ne spava, kašlje. Odem kod privatnog, kad ono.....user posted image U šoku sam da dr nije čula ništa kad se čuje i bez stetoskopa.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: deciji kasalj
25.10.2013 19:04:14   
Sanjica26 RR
Ne znam gde da pitam. Teodora je nacisto ostala bez glasa. user posted image Kaslje i nos joj curi
Kako mozemo da joj pomognemo zbog te promuklosti?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: deciji kasalj
25.10.2013 19:14:33   
Olga75
Sanjice , evo tema PROMUKLOST pa procitaj iskustva
a ja bih je odvela kod dr za svaki slucaj

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: deciji kasalj
1.11.2013 12:02:37   
lesica

IZVORNA PORUKA: milicicak

Nema nekih tacnih mera, vise je nekako odokativno user posted image
Uglavnom ide 1 kasika secera na 1-1,5 solju vode. Secer se karamelizuje, pa se prelije vodom da provri i doda lipa (ja imam neku domacu al nista ne fali ni onoj iz kesice). Kad se prohladi dodas limun.
Meni je to najlepsi caj, zovemo ga topla limunada user posted image i jako ga cesto pijemo... moja mama insistira da je fora u lipi (kao pomaze kod iskasljavanja i malo smiruje grlo) a ne skodi ni taj vitamin C iz limuna i stalno me tera da ga pijem kad kasljem (sto je u poslednje vreme prilicno cesto)
izvinte za offuser posted image



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: deciji kasalj
17.1.2014 19:13:29   
mtajcica83
Jeli se sirup iz rotkve oze davati i kad kasalj vec prolazi??? I koliko puta ??Samo jednom dnevno ili vise puta, ne mogu sad sve da iscitam sta je pisano.Hvala

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: deciji kasalj
6.6.2014 11:51:12   
Наташица
излуди нас кашаљ. прво је малена почела, зачепи јој се носић, расту јој петице па се нагута слине и мора се искашљати. ноћу се буди нон стоп и тако већ пар дана. е сад, почела сам и а да кашљем. више не знам да ли је неки вирус или сам се ја прехладила, а и она или је њој од зуби. данас идемо доктору па да видимо шта ћемо. узели проспан сируп, али ни мени ни њој ништа не помаже, посебно њој, јер не зна искашљати. она то све прогута. преко дана је супер и спава по 4 сата, не кашље. само ноћу и тако се разбуди и нема спавања.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: deciji kasalj
7.6.2014 0:58:50   
vikiveki
I moja je ćerka jedno vreme kašljala samo u toku noći,sada više ne kašlje toliko ali sam na oprezu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: deciji kasalj
11.6.2014 18:24:23   
Наташица
после сигурно неких петнаестак дана неспавања и кашља што мене што малене...ишли доктору....дла сируп који није помогао...мој муже је прочитао све што је могао на нету па ме излуђивао с тим док није изгледа нашао нешто добро. наиме, нашао је да се насјече црвени лук и стави у чарапу и завеже код кревета/креветца. то смо синоћ пробали и стварно и она и ја смо преспавале читаву ноћ, а да се нисмо накашљале. не знам јесамо ли луди или је случајно се, али ето спавали смо фино.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: deciji kasalj
7.7.2014 23:05:43   
Janncica
J mi kaslje vec tri nedelje. Malo zrelo malo suvo. Nije mi jasno kako tako.Ne curi joj nos,niti joj je curio. Prica kroz nos,onako malo promuklo. Bili smo dva puta kod doktora i sutra cu da je vodim ponovo. Prvo je pila bisolvon,pa inhaliranje berodualom i pulmikortom i hemomicin.Ona i dalje kaslje.Nekad samo ujutru zrelo,pa ceo dan nista,nekad ceo dan suvo.Vise ne znam sta da joj dajem.Ona nema sanse da popije caj(ni na foru da nece ici na more user posted image ).Pravila sam joj i onaj sirup za kasalj(mleko,med,maslac,zumance) nema sanse da popije vise od dva gutljaja.
Cekam da prodje jos koji dan od ab da vadi krv i da radimo bris nosa i grla.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here