|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:33:37   
barbara
bozana ne mogu da verujem da su sve sigurno starije a tako imaju razmisljanje!meni je tek 20godina i mlada sam se udala ali otkud znas sta te sutra ceka!valjda sam prebrzo sazrelauser posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:35:26   
Anoniman
Eto....sad sam ispala nezrela...i ko zna shta...samo zato shto se ne grabim za nasledstvo....user posted image

(odgovor članu barbara)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:37:21   
božana
barbara i dalje tako razmisljaj.Ja ću njih da povedem kod mene na posao pa će i one isto da razmišljaju kad budu videle šta je život.

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:38:22   
barbara
izvini smeskice nisam mislila nikoga da uvredim!i niko ne grabi za nasledstvo sada ali kada dodje i ako dodje do toga svaka ce grabiti!

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:39:07   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:39:13   
božana
Ma nisam ja o tebi Smeshice pomislila ništa loše.Šta ja mogu kad je barbara u pravu.Ej cico da vidiš štase ženama dešava.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:40:06   
barbara
kako ruzno zvuci "grabi nasledstvo" kao da je to tudje i da nisi imao nikakve veze sa tim!nesto sto pripada tebi ne mozes grabiti

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:44:05   
Anoniman
Pa tako sam napisala jer ispada da je jedini razlog udaje to da bi imala pravo na nasledstvo....znam shta se sve deshava zenama....i ako sam tako prokleta da mi se to desi...onda tje se desiti...

(odgovor članu barbara)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:45:39   
božana
Smeshice mila jesil tu?Da li si se naljutila?user posted image

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:47:15   
sephora
barbara u pravu si apsolutno. i ja sam u braku pa kada pomislim sta sve moze da ispadne -muka mi pripadne!!! Zivot je nepredvidiv, treba biti mudar koliko god da nekog volis!!!

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:48:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: božana

Smeshice mila jesil tu?Da li si se naljutila?user posted image


Tu sam...nisam se naljutila...

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:48:44   
božana
Eto, naljutila se Smeshica.Šta ja tu mogu kad je barbara u pravu.Pametna žena pa na vreme misli o sebi.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:50:28   
božana
Nemoj samo da mi se ljutiš, neću da se niko ljuti.Cmok

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:51:52   
Verus
smeshkice, moram se sloziti sa tobom....znam da covek mora da misli na sebe i svoju sigurnost, ali ne mogu da ne mislim na to sto si rekla ako ce se desiti, desice se.....mada, mislim da po novim praivilma (moj tata mi jeovo rekao), sudski, SVE sto je steceno u toku zajednickog zivota (bracnog ili vanbracnog), se deli na pola.  Znaci ako kupite, kucu ili stan, lepo stavite da ste oboje vlasnici, auto, oboje vlasnici itd.  u tom slucaju ako ne daj Boze dodje do razilazenja, sudski se deli na pola.

A ono sto je mm imao pre mene, svakako ne bih htela da mu otmem.  Sto je njegovo njegovo je.  Oteto=Prokleto.
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Eto....sad sam ispala nezrela...i ko zna shta...samo zato shto se ne grabim za nasledstvo....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:51:52   
Anoniman
Ne ljutim se...jednostavno nam se misljenja ne slazu...

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:53:31   
Verus
tacno
IZVORNA PORUKA: sephora

nisam sigurna, ali mislim da su bracna i vanbracna zajednica (bas iz razloga koje si navela) u nasem zakonu IZJEDNACENE!!!

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:54:39   
božana
U pravu si Verus, ali samo kad je uknjiženo pola pola.Problem nastaje ako je imovina samo na njemu, on umre, a vanbračna žena zajedno sa njim sticala.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:56:23   
maki83
sad kad sam malo detaljinije procitala upravu ste.treba i mi da se borimo za ono sto smo unele u zajednicki zivot sa partnerom a ne da ostenmo na ulici bez icegauser posted image

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:57:13   
Verus
bozana, citam sad sve sto ste pisale... po kom zakonu zena nema pravo na pola imovine ako su i ona i suprug vlasnici npr. stana imanja, auta i sl?  To naravno u slucaju da NISU vencani?  I jos jedno me zanima, ako su supruznici vencani u CRKVI a ne u opstini-da li se sada po novim pravilima, gledaju kao zakonski vencani?

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:58:19   
Verus
ok to sam i mislila...znaci ako nisu vencani ali su oboje vlasnici, onda se deli na pola.....sada tek kasno citam sta pisete, izvini.

Samo mi molim te reci to za crkvu-da li se to sada gleda i kao zakonski vencano ILI se supruznici moraju vencati i u opstini?
IZVORNA PORUKA: božana

U pravu si Verus, ali samo kad je uknjiženo pola pola.Problem nastaje ako je imovina samo na njemu, on umre, a vanbračna žena zajedno sa njim sticala.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:59:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus

I jos jedno me zanima, ako su supruznici vencani u CRKVI a ne u opstini-da li se sada po novim pravilima, gledaju kao zakonski vencani?


Mislim da ne....poznajem jedan par koji se venchao samo u crkvi da ona ne bi izgubila pomotj koju dobija kao samohrana majka...

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:59:33   
božana
Sve što sam napisala odnosi se na imovinu koju su vanbračni supružnici zajedno stekli.Da napomenem, imovina koju je jedan od supružnika nasledio od svojih roditelja ili nekog drugog je njegova posebna imovina i ona se ne može deliti pola pola.A ako su dvoje zajedno sticali, onda tu otimanja nema.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:01:01   
Verus
zakoni su bas drugaciji po zemljama....u americi, kada se supruznici vencaju, ako zena nije nista imala a usla u punu kucu ako se razvedu (sa tim da NISTA nisu zajedno stekli), pola je njeno.  Ja mislim licno, da to nije fer...

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:01:17   
božana
Jedno je crkveni brak, a drugo gradjanski.Da bi pred zakonom bila bračna supruga, moraš se venčati u opštini.

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 18:01:29   
prase
Smeškice, sunce, niko neće da te vređa... Ali ja imam utisak - možda se varam - da bi ti ušla u brak ali tvoj dečko ne bi. Napisala si da se on razočarao, a ne da ste se oboje razočarali. Mi pokušavamo da ti damo argumente za neki razgovor sa njim, ništa više. Za brak je potrebno da čovek/žena može da zamisli sebe do kraja života sa onom drugom osobom. Kod vas to očigledno nije problem. Ponoviću još jednom, ako je taj papir nebitan, bolje ga je imati nego nemati. Nije stvar u nasledstvu, samo Bog zna da li će nasledstva i biti. Stvar je u tome da možeš da kažeš dečku kako ćeš ostati bez ikakvih prava, možda sa decom, ako se njemu nešto desi. Isto važi i za njega. Ako se tebi nešto desi, dete ili deca, priznata ali vanbračna, neće automatski pripasti njemu. Sad zamisli da se neka sestra od tetke koja ne može da ima dece kao najbliži rod tu umeša... Meni je princip da je papir nebitan pa ga i ne želimo, kao što rekoh, bez veze. U slučaju koji sam negde pri početku teme pominjala, ja sam 100% sigurna da ta žena ne želi brak sa tim muškarcem jer duboko u sebi zna da on nije za ceo život ali se navikla na njega i užasava se od toga da bude sama... A on je spreman na sve da ostanu zajedno... I tako se o nekim stvarima ni ne priča, a priču da im je komplikovano da se venčaju a i ne treba im papir su smislili kao odgovor na pitanje zašto nisu u braku. Dakle, to pitanje se često postavlja.

Ne znam šta više da ti kažem, a da se ne ponavljam. Ponoviću još samo to da ja kao vanbračno dete znam da detetu nije svejedno, bio ovo 21. vek ili ne. Ti razmisli dobro o svemu pa razgovaraj sa dečkom... Imovina nije bitna, pogotovo ako se ima, ali kada se nema - postaje sve bitnija. Ja ti od srca želim svu sreću ovog sveta, ali znaj da se sreća gradi i na njoj se radi, ona se ne dešava sama od sebe. Ostale žene koje govore u prilog braka hoće da ti pomognu samo da razmisliš o tome da nije svejedno, kad već pred zakonom po nekim pitanjima nije nebitno da li je supruga ili nevenčana supruga u pitanju, to nije slučajno.


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here