|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 14:11:36   
Mery
Slazem se dosta sa Tashom i sa Prasetom, postoje naravno razlozi zbog kojih se taj papir moze odloziti. A ona prica mi se volimo i papir nam nije potreban, neznam zasto bi onda taj papir smetao kada ljubav svakako postoji. Mm i ja smo se voljeli (volimo se i sada) pa ipak mislim da taj papir ima neku tezinu, pozitivnu naravno. Mi smo nakon vjeridbe zivjeli oko 6 mjeseci zajedno dok smo pripremali svadbu i tada me je vec predstavljao kao svoju zenu ali meni to nije bilo isto kao sada. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 14:58:20   
vila 07
MM i ja smo u vezi jedno 100 godina. Pre godinu ipo smo se venčali samo u crkvi, jer ja tada nisam imala državljanstvo. A sad kad sam ga dobila mrzi me da menjam sva dokumenta. Pogotovo u toku leta kad su svi na odmorima. Lepo mi je i ovako (volim moje prezime user posted image ). Ali ćemo verovato do kraja godine i taj papir da potpišemo. Ako zatrudnim (daće Bog), onda ćemo i pre. 

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 15:02:49   
Rivana
i ja zivim u vanbracnoj zajednici i imamo i bebu user posted image svidja mi se vencabje u crkvi a u opstini ne. Nekako mi je bitnije ovo u crkvi, verujem u Boga, mnogo puta nam je pomogao

(odgovor članu vila 07)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
8.6.2009 21:50:11   
Tara
Zivimo u vanbracnoj zajedniciuser posted image
Ako zatrudnim vencacu se ,ako ne necuuser posted image
Ne znam ,tako sad mislim, mozda i promenim misljenje za neku godinu..


(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:08:18   
barbara
ja bih opet kada bi dosla u situaciju da se udam ili da zivimo bez papira-udala se!sve je to lepo,svi se mi volimo i sa papirom i bez,ali treba razmisljati sta ako dodje do ne daj boze neceg........npr,nadje covek mladju,njemu lepsu,zaljubi se pa hoce da zivi sa njom a ti od usta odvajala da placas kredit za kucu a on ti lepo kaze napolje a ti nemas nikakva prava bez papira da ste vencani!prvo papir je sigurnost tebi a i tvom detetu,on dobije jos jedno dete sa drugom zenom i da njemu kucu a vase zajednicko dete otpadne!ili ne daj boze umre a njegovi roditelji te isteraju iz kuce i uzmu ti sve sto je bilo njihovog sina a tvoje dete sve to izgubi kao sto ima slucajeva!treba razmisljati i o buducnosti i kakvi god da smo sada ne znaci da necemo biti bolji ili gori!ljudi se menjaju,ali retko na bolje!

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:11:47   
božana
U pravu si barbara.Ne znam da li znate da vanbračna žena nije zakonski naslednik i nema nikakva prava.

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:12:33   
sephora
nisam sigurna, ali mislim da su bracna i vanbracna zajednica (bas iz razloga koje si navela) u nasem zakonu IZJEDNACENE!!!

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:14:19   
sephora
eto..., nisam imala pojma da vanbracna zena nije zakonski naslednik i da nema nikakva prava!!!
Bogami, onda je situacija zeznuta!!!


(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:14:39   
Anoniman
Posle 5 godina na istoj adresi imam ista prava kao i venchana supruga.. pored toga ja imam svoju kutju...pa ne brinem previshe za nasledstvo...user posted image

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:14:45   
barbara
bozan tako treba svako da razmislja bar ja mislim!pre svega radi mog deta a i zbog sebe!pa zamisli ti ne ides na more mucis se celizivot jedva sastavljate kraj sa krajem i kad stanete na noge i treba da pocnete da uzivate dodje druga u namestenu kucu!a ti dobijes nogu jer nemas nikakva prava!

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:16:12   
božana
Kada dodje recimo do ostavinskog postupka ne može vanbračna žena da nasledi.Sudija u ostavinskom postupku nema pravo da izjednači bračnu i vanbračnu ženu.Vodila sam te postupke.Može da nasledi samo ako joj je imovina ostavljena testamentom.Izvini Tasho što sam izašla sam iz teme, ali bolje da žene znaju.

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:17:05   
barbara
izvini smeskice neka imam pet mojih kuca ali ono sto sam stekla u braku pola od toga je moje i nedam nikome!a nezakonita zena nema nikakva prava ni na imovinu ni penziju ni na sta!moja tetka je bila nezakonita zena pa je dobila samo k....!

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:17:58   
božana
Ponavljam vam da je barbara i sad u pravu.

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:18:58   
barbara
hvala bozanauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:20:31   
Anoniman
Mozda tju kasnije drugachije razmisljati....ali meni uopshte nije bitna imovina....user posted image

(odgovor članu barbara)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:22:11   
sephora
Ma, ja mislila na one postene muskarce sto imaju jednu zenu i sa njom decu samo nisu vencani u opstini. Ako on umre valjda ona ima svoja prava!!!
Mada, koliko ima onih postenih muskaraca???

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:22:54   
barbara
smeskice ali zasto da das nekome nesto tvoje i sutra tvog deteta!zamisli kada ostaris neces imati pravo na penziju!neka radis i ti ali od viska glava ne boli!ja licno ne bih dozvolila da se neka druga kiti mojim perjem!

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:23:08   
božana
Izvini Tasho, moram i ovo da napišem da i to znaju.Pa zamislite, bračna žena kad nema dece sa mrtvim mužem onda nasledjuje u drugom naslednom redu, pa mora da deli sa braćom i sestrama od mrtvog muža.Odnosno, bračna žena je zakonski naslednik u prvom naslednom redu samo ako ima dece sa umrlim mužem.Pa šta onda reći za vanbračnu ženu.

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:23:39   
maki83
i ja isto mislim kao i smeskica ni meni nije bitna imovina za sada 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:24:37   
barbara
sephora koja to prava imaju?nemaju nikakva,samo ako on ostavi testament imaju a drugacije nikako!

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:25:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: barbara

smeskice ali zasto da das nekome nesto tvoje i sutra tvog deteta!zamisli kada ostaris neces imati pravo na penziju!neka radis i ti ali od viska glava ne boli!ja licno ne bih dozvolila da se neka druga kiti mojim perjem!


nema tu vishka....morash da birash otjesh svoju penziju...ili procenat muzevljeve...znam jer baka je mogla naslediti dedinu penziju...ali da se odrekne svoje....

(odgovor članu barbara)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:26:22   
barbara
maki za sada nikom nije bitna imovina ali kasnije jeste

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:27:22   
barbara
ali ipak izaberes onog cija je veca penzija a malo koja zena ima vecu penziju od muza

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:29:10   
sephora
Dobro je da si mi otvorila oci-ja sam sludjeni filolog, pravo mi nije jaca strana!!!
Uotalom, moj se potpisao na papire pa sad samo nek zucne!!!

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Bracna ili vanbracna zajednica
15.6.2009 17:31:03   
božana
Slušajte barbaru, žena priča ono što je istina.Ja vam ne solim pamet, ali imam iskustvo sa posla i svaka njena reč je na mestu.Ma borite se za sebe da ne budete kao one što dodju pa plaču kako su ceo život sa pokojnim vanbračnim suprugom od usta odvajale, a sad nemaju ništa.E, pa trebale ste misliti na vreme.Ja vam samo dajem besplatne pravne savete.

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here