|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
2.9.2014 19:19:32   
Mala Elena
Od cega zavisi trenutak kada cemo ponovo imati ciklus?

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
2.9.2014 21:55:34   
doktorkakristal
zavisi od tvojih hormona

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
2.9.2014 22:02:14   
Mala Elena
Hvala na odgovoru...ali ne razumem bas najboljeuser posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
2.9.2014 22:08:05   
doktorkakristal
kada se tvoji hormoni vrate na odredjeni nivo,tu ima dosta stavki da li dojis,kako si se porodila,kakvi su ti inace ciklusi,kakvo je stanje endometrijuma,uglavnom je individualno,moze se vratiti vec nakon mesec dana,a moze proci i godina

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
2.9.2014 22:59:14   
Dada81
Evo meni vec treci ciklus od porodjaja ,pomerio se sa 28.na 01. tj.juce,tacno kada je napunio 8.meseci!

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
8.9.2014 14:31:03   
mati
Meni se sve poremetilo. Dobila sam na 52. dan, ovo je treci ciklus od porodjaja, a prosli je bio na 48.dan. Da ne pricam da sam poslednje dve nedelje ujedala od nervoze.
Cini mi se da mi se posle prvog porodjaja odmah regulisalo, nepogresivo 30-32 dana.
Ovo vise ne znam ni da li je zdravo.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
8.9.2014 15:05:49   
Mala Elena
Do sada, tj pre trudnoce mi je bio redovan ciklus , na 30 dana uglavnom, dojim i dalje ali me nesto boli donji stomak 2 dana..e sad, ne znam da li sam dobila neku bakteriju, skoro sam radila laboratorijske analize urina i krvi, pise malo bakterija. Da mi nije ona Candida, to hoce u trudnoci i posle ? user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
13.11.2014 1:01:59   
happy mama
Osecam neverovatnu bol u donjem delu stomaka, sve se napelo kao da ce puci. I bol u krstima i ledjima... traje vec par dana... ja sam toliko uplasena da mi se nesto desava u telu da sam isla i kod ginekologa i kod gastro,a ljudi mi kazu da ne umisljam i da se to verovatno telo priprema za ciklus. Jel ste imale slicna iskustva pri prvom ciklusu?

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
13.11.2014 1:14:53   
mati
Happy m. ja nisam imala bas takvo iskustvo. Mozda ce se vec neko javiti.
Ja imam neverovatne nesvestice pred ciklus, prva dva puta sam se bas uprpala ali sad bar znam od cega je. Izgleda da mi se organizam opasno bori da se uspostavi normala. Poslednji put sam krenula do prodavnice sa M i vratila se od pola puta, zamalo da se srusim. Meni je to postalo nepogresivi znak da cu da dobijem , samo je bas grozno i neprijatno. U takvim trenucima se bas uplasim za sebe i zovem nekog, da nisam sama sa decom.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu happy mama)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
13.11.2014 1:23:27   
happy mama
Joj,ludilo stvarno! Eto,bar znas od cega je. Ja jos uvek nisam dobila tako da ne znam sta je,ali se jako plasim da nije nesto ozbiljno... ne znam ni sta da radim ni gde vise da idem...sto je najgore,niko mi i ne veruje da me ovoliko boli...grozno boli i konstantno,stvarno se uplasim jer ne znam sta je... vise nikom ne smem ni da se zalim jer me ljudi vise i ne slusaju. user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
13.11.2014 1:25:28   
Mala Elena
Ja sam gore pisala , mislim da imas slicne tegobe. Dobila sam nakon par dana...dakle, zbog toga je bila bol u donjem delu stomaka...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
13.11.2014 1:42:17   
mati
IZVORNA PORUKA: happy mama

Joj,ludilo stvarno! Eto,bar znas od cega je. Ja jos uvek nisam dobila tako da ne znam sta je,ali se jako plasim da nije nesto ozbiljno... ne znam ni sta da radim ni gde vise da idem...sto je najgore,niko mi i ne veruje da me ovoliko boli...grozno boli i konstantno,stvarno se uplasim jer ne znam sta je... vise nikom ne smem ni da se zalim jer me ljudi vise i ne slusaju. user posted image

I ja sam se jedno vreme slicno osecala, posebno u danima posle porodjaja, alergija, T, grlo... Neko bi reko da sam hipohondra. I sto je najvaznije mi majke sve mozemo, zelimo i moramo. Po svaku cenu.
I ja sam mislila da ludim, prvi put kad mi se desilo, bila sam sa M,drzim dete za ruku i odjednom me ponelo u levu str, ne srecu udarila sam u ogradu, a ulica je sa druge str. Zato se i plasim da sam sama sa njima, a opet sto ti kazes, neko ti i ne veruje, pa cuti i trpi.
Ali ja tih dana izbegavam da izlazim, traje 2-3 dana sve dok ne dobijem.
A nikad mi se nista sl nije desilo.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu happy mama)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
13.11.2014 14:27:58   
Anoniman
Meni je bas lijepo sto jos nisam dobilauser posted image user posted image
Il sam opet trudnaaaauser posted image

(odgovor članu mati)
  Direktna veza do poruke: 738
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
13.11.2014 14:30:41   
mama krava

IZVORNA PORUKA: happy mama

Osecam neverovatnu bol u donjem delu stomaka, sve se napelo kao da ce puci. I bol u krstima i ledjima... traje vec par dana... ja sam toliko uplasena da mi se nesto desava u telu da sam isla i kod ginekologa i kod gastro,a ljudi mi kazu da ne umisljam i da se to verovatno telo priprema za ciklus. Jel ste imale slicna iskustva pri prvom ciklusu?


Meni je bilo ovako... Dobila sam tada posle 11 meseci od porodjaja, i to nesto bzv i ttrajalo je dva ipo dana. Pa je bila pauza od dva meseca i onda sam dobila onako pravu... I ja sam se tripovala, ali sve je ok!

(odgovor članu happy mama)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
29.11.2014 13:01:00   
Lota
ja sam dobila prvu user posted image 13 meseci posle porodjaja, 15 dana posto sam prestala da dojim bebu. Od tad sam imala 3 ciklusa, duzina kao i pre trudnoce, ali obilnije krvarenje i malo duze traje. Nadam se da ce se to vremenom srediti.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
29.11.2014 13:18:30   
mamin mish
Prvu M sam dobila posle 9 meseci taman kad sam prestala da dojim i svaka naredna mije stizala normalno kao i pre trudnoce. Osim prve koja je bila bezbolna svaka sledeca je bila bas bolna.


_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu Lota)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
29.11.2014 13:20:24   
soni
Posle 4 meseca

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
29.11.2014 13:33:56   
Lota
Meni na srecu nikad nisu bile bolne, ni pre ni posle trudnoce.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
29.11.2014 13:38:11   
mamin mish
Meni su bile bolne ipre. Pa sam se ponadala posle prve da nece biti bolne kad ono jos gore nego pre.
user posted image

_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu Lota)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
10.1.2015 22:37:44   
MakiJ
Nakon 4 meseca. Prve dve nisu bile bolne videcemo 3user posted image

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
11.1.2015 13:23:47   
ishler
Oba puta posle 3 meseca a iskljucivo dojim decu,nema pravila.Posle prvog porodjaja odlivi,a sada sam imala prvu bila je normalna kao pre trudnoce,videcemo dalje.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
11.1.2015 19:30:44   
Mala Elena
Mamin mish, to uglavnom tako bude ... meni nisu bolne, malko me bolucka donji stomak kao najava ali su mi krvarenja obilnija i skroz mi je ciklus neredovan . Bukvalno ne znam kada da stavim ulozak.

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
4.4.2015 8:29:09   
gagyy
Pororodila sam se prije 2ipo mjeseca, malenu dojim, ali mi se desilo da pomalo krvarim.. Malo me zaboli stomak kao prije kada dobijem, a kada sam pitala doktora rekao mi je da je to normalno kod nekih zena dok doje bebu, a inace kada zena prestane dojiti, kada ima menatrualni ciklus, moze trajati nekoliko dana, jer se tako materica i ostalo cisti, nadoknadjuje se..user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
4.4.2015 9:28:04   
Trcosava
Gaggy nisam razumela najbolje tvoj post. Pa sve žene znaju šta je menstruacija i zašto krvarimo user posted image

Ja dobih pre 4 dana. 2 meseca posle porođaja. Mislila sam da će biti u punom sjaju (tj tako je krenula), ali evo sad sve svetlija i svetlija krv. Samo prvi dan je bilo krvoproliće.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu gagyy)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
4.4.2015 10:51:32   
gagyy
Trcosava RR samo sam odgovorila sta je meni doktor rekao ako bude krvarenje i do 10-15 dana, to je normalno.. Ja sam prvorotkinja pa mi je bilo cudno zasto se javlja krvanje dok dojim malenu, zapravo uplasila sam i odmah sam otisla kod ginekologa, pa mi je objasnio i za ciklus po prestanku dojenja, nekom ide kao i prije trudnoce, a nekome i vise dana dok se ne stabilizuje i postane redovno..

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here