|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
9.7.2010 10:08:35   
lanajelena
ja sam imala vec dva puta od porodjaja,ali samo braonkasto i to samo da mi zaprlja ulozak 

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
9.7.2010 15:43:24   
Verus
Ja jos nisam dobila prvi ciklus...nadam se da ce tako i ostati, naravno, treba voditi racuna, jer to ne znaci da ovulacije nema, tako da zena i dalje moze da zatrudni iako doji i nema redovan ciklus...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.7.2010 14:15:09   
Modessty
Neznam gde da napisem o svom problemu, a ne bi da otvarm novu temu jer mozda vec ima nesto slicno.
Meni se poslednjih 15 dana dosta cesto desava da mi otice lice, oci narocito. Pritisak nije. Moja drugarica misli da  nije mozda nesto hormonski i da cu mozda uskoro da dobijem prvu menstruaciju. Sta vi mislite? Jel imao neko slicne probleme? A mnogo mi smeta


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.7.2010 14:18:16   
Snelle
Modessty, jesi li imala problema sa zadržavanjem vode u organizmu tokom trudnoće? Ja jesam, iako mi se pre trudnoće to NIKADA nije dešavalo. Mislila sam da će se sve vratiti u normalu nakon porodjaja, ali nije user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.7.2010 14:42:39   
Modessty
Ne. Niti ikada do sada. Ovo sad mimstvarno nije jasno?! Kazu hoce zbog povecano pritiska da se desi, alimeni je prtisak super, cak po nekad i snizan. Zato sam pomislila da nije zbog ciklusa

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
14.7.2010 20:45:05   
Snelle
Mod, meni je pritisak u trudnoći uvek bio izvanredan, pa sam opet oticala!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
19.7.2010 15:32:26   
draganica
Ja više ne znam šta se dešava... Prvo su mi lohije trajale 40 dana, a možda i neki dan više, jer je curkalo žućkasto neko vreme. Onda, 15-ak dana nakon toga sukrvica i gadni bolovi, baš kao da sam dobila. Trajalo jedan dan. To se dešava već nekoliko puta, jutros ponovo. Ne znam da li je to user posted image ? Doduše, doktor mi je rekao da ako mi se pojavi sukrvica možda se prazni granulom koji je ostao posle epizotomije, ali ovo bi bilo previše pražnjenja..... Više ne znam ni da li da skidam uložak, nek stoji stalno dok se ne unormali user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
19.7.2010 16:18:44   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: draganica

Ja više ne znam šta se dešava... Prvo su mi lohije trajale 40 dana, a možda i neki dan više, jer je curkalo žućkasto neko vreme. Onda, 15-ak dana nakon toga sukrvica i gadni bolovi, baš kao da sam dobila. Trajalo jedan dan. To se dešava već nekoliko puta, jutros ponovo. Ne znam da li je to user posted image ? Doduše, doktor mi je rekao da ako mi se pojavi sukrvica možda se prazni granulom koji je ostao posle epizotomije, ali ovo bi bilo previše pražnjenja..... Više ne znam ni da li da skidam uložak, nek stoji stalno dok se ne unormali user posted image

ovako slicno i meni..idem sutra kod DR pa cu da pitam

(odgovor članu draganica)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
19.7.2010 16:21:45   
New Mom
draganice, meni se to desilo do sada 2 puta. Dr mi je rekao da je to reakcija tela na visok nivo oksitocina i da se to može dešavati dok god dojim.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
19.7.2010 22:55:10   
New Mom
Ja dobila popodne user posted image i to baš, baš obilno. Nema nikakve sumnje. Bar ne boli (da se ne ureknem). Prošlo je 9 nedelja od porođaja.
(Ono što sam pre mesec dana spominjala je ispalo krvarenje od naprsnuća šavova na grliću).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
20.7.2010 13:44:50   
draganica

IZVORNA PORUKA: New Mom
(Ono što sam pre mesec dana spominjala je ispalo krvarenje od naprsnuća šavova na grliću).


I to može da se desi? Doduše, kod mene sigurno nije to, bila sam već dva puta na kontroli od porođaja, pojavila mi se ponovo ranica pa idem na tuširanje. Tek je treći mesec od porođaja, pa računam da je sve moguće, ali ko zna? I onako idem sledeće nedelje pa ću pitati, nešto mi često tri puta u 15 dana.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
20.7.2010 14:22:23   
Snelle
Ja sam prošle nedelje četiri dana imala menstrualne bolove i sluzavu rozikastu krv, koja nije ličila na menstrualnu. Na kraju mi frizerka koja se prošle godine porodila rekla da je to bila ovulacija user posted image Da li je to moguće?! Inače od menstruacije, za sada ni traga, ni glasa.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu draganica)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
29.7.2010 10:50:57   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: marince

Nisam nasla temu koja mi je dala odgovor na ovo.

Pre trudnoce mi je ciklus bio tacan u dan,skolski , na 28 dana.

Posle porodjaja se sve istumbalo,kasnilo mi je svaki put,jednom 11 dana,a sad je to toliko malo kao i da i nisam dobila.
A porodila sm se pre 9,5 meseci,znaci trbalo ja sve do sada da se sredi.
Jel imala jos neka ovakvu situaciju?



IZVORNA PORUKA: Jeca RR

draga, ja sam prvi ciklus posle porodjaja dobila posle 10 meseci. Rano ti je da ti se sredi, ja mislim. očigledno tvoj organizam tako reaguje.


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
29.7.2010 10:53:00   
marince1
Jecika nije meni ovo prvi ciklus,nego neki 6,7 ,napisala sam ti u temi user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
29.7.2010 10:53:05   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: marince

Ja sam prvi put dobilaa recimo 3 meseca posle porodjaja,znaci ovo mi je 6 ili 7 put.
A nisam sigurna ni da je ovo user posted image ,skroz je malo,skoro nistA.
mislis da je jos rano da se sredi?



IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Prebacila sam poruke u temu PRVI CIKLUS POSLE TRUDNOĆE jer mislim da se sve svodi upravo na to. Nije ti poremećen ciklus, nego ti se još nije ustalio normalan ciklus...
ne brini, ja mislim da narednih 6mes nema razloga da se sekiraš. A svakako možeš da odradiš i pregled kod ginekologa da vidiš da li je sve ok, ali ja ne sumnjam da jeste user posted image


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
29.7.2010 10:54:39   
marince1
user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
29.7.2010 11:00:52   
maslinica
IZVORNA PORUKA: lanajelena

IZVORNA PORUKA: draganica

Ja više ne znam šta se dešava... Prvo su mi lohije trajale 40 dana, a možda i neki dan više, jer je curkalo žućkasto neko vreme. Onda, 15-ak dana nakon toga sukrvica i gadni bolovi, baš kao da sam dobila. Trajalo jedan dan. To se dešava već nekoliko puta, jutros ponovo. Ne znam da li je to user posted image ? Doduše, doktor mi je rekao da ako mi se pojavi sukrvica možda se prazni granulom koji je ostao posle epizotomije, ali ovo bi bilo previše pražnjenja..... Više ne znam ni da li da skidam uložak, nek stoji stalno dok se ne unormali user posted image

ovako slicno i meni..idem sutra kod DR pa cu da pitam


i meni i meni...ja sve kontam da se ciklus nesto normalizujeuser posted image

sta su vam rekli lekari? ja kad sam bila na kontroli posle poroda rece dr da je sve 5user posted image ....icicu opetuser posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
29.7.2010 14:04:36   
draganica
Ja bila juče, kaže doktor sve je u redu, materica na UZ čista, šavovi tu... organizam reaguje na hormone, jedino objašnjenje. Bitno da je sve provereno.

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
10.8.2010 22:18:03   
kikim
Ja sam se porodila pre dva meseca,i jos nisam dobila menstruaciju,a ne dojim bebu jer nemam mleka!!!

_____________________________

KIKI

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
10.8.2010 22:19:17   
Anoniman
Pa jesi bila kod dr na kontroli nakon porođaja?
Mislim da ja ne bih brinula na tvo mestu.

(odgovor članu kikim)
  Direktna veza do poruke: 195
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
10.8.2010 22:23:25   
Buba76
Caos. Evo i moje drugo iskustvo. Posle prvog porodjaja sam dobila nakon 8 meseci,a sada nakon 7,5. Trajalo je samo 3-4 dana,a inace ,ranije su mi menstruacije trajale po 10-15 dana.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
10.8.2010 22:24:25   
Buba76
Kikim,sacekaj jos malo pa ako ne dobijes otidji kod dr

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
11.8.2010 11:58:16   
anci 81
Ja sam na kontrolu otisla odmah posle 6 ned. i dr je rekla da je sve ok.
3-4 dana posle toga ja dobijem! Mislim da sam dobila...user posted image  Izgledalo je kao normalana mens. i trajalo je 3-4 dana. E sad ne znam da to nije malo rano,posto ja dojim.user posted image Od tada,a proslo je mesec dana,nista.Isto mi se desilo da sam posle prvog odnosa posle porodjaja(proslo je celih 2 mes.),po malo krvarila jedno 7 dana.Taman kad sam htela da odem kod dr ono stade! Ni to ne znam da li je normalno...user posted image  Nista meni nije jasno...

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
11.8.2010 13:23:42   
Nensi*
Ja jos nisam dobila prvi ciklus,i dr mi je rekla da najverovatnije necu ni dobiti dok god dojim na manje od 4 sata...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
11.8.2010 14:46:36   
Iwana87
Nensi duso ja sam dojila na razmaku od 1,5 do 3 sata,pa jedno vreme(zalila sam se vec)i na sat.Veze sa vezom,bar u mom slucaju,dobila 33 dana posle porodjaja prvi put,pa posle dve i po nedelje ponovo i evo opet.Samo sad ima izgleda nekih problema ali to tek moram da utvrdim pa da pricam.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here