|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.8.2013 9:37:21   
gracia
Mislim i ja da nije problem, ali najbolje da to pitas direktno njih. Uostalom, sta bi drugacije i mogla da uradis
Nama sad istice produzena nega, i necu vise ici na komisiju, godisnji, bolovanje... videcu vec nesto. Inace, bili smo dobili 3 meseca na Vozdovcu, bas je bilo opusteno, samo jedan lekar, dete nisu ni vadili iz kolica, dali su maksimalno produzenje, ali rekli i da ne dolazim po vise user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.8.2013 12:35:18   
leamalamut
Da podelim i ja svoje iskustvo . Uspela sam da produzim porodiljsko 3 m a mozda dobijem i + 3m . Nisam isla preko socijalnog , vec preko opstine za produzenje porodiljskog radi posebne nege deteta . Dete ide kod pedijatra , defektologa i psihologa , oni daju svoje misljenje pa se sastaje komisija koju opet cine pedijatar , defektolog , psiholog i socijalna radnica . Njihovo misljenje se prosledjuje opstini i oni daju konacno resenje .

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu gracia)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.9.2013 22:31:08   
jacagoga
Kakva su iskustva sa komisijom na NBG? Bile smo kod fizijatra posto H malo krivi glavu na desnu str, kaze da nema osnova za produzetak bolovanja ali da dodjem za 2 meseca na kontrolu jer mi i bolovanje istice 3.12.
Inace zna li neko kako mogu da produzim bolovanje ako nista ne uradim kod fizijatra? Pedijatar mi je rekla da moxe da mi da mesec dana pa da koristim stari odmor pa onda jos mesec dana, jel bi onda mogla da ikoristim nesto i kod dr opste prakse?
Znam da mnogo hocu ali H puni godinicu pocetkom decembra i bas mi je zao da je po zimi vodim u vrtic a nema ko da je cuva

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.9.2013 8:34:29   
mama micki
jacagoga neznam kakva je situacija na NBG ali mislim da je to sada svuda slično. Mi smo na Savskom vencu, pa su nas uputili u Sokobanjsku, ali mislim da od toga neće biti ništa. Te komisije su jako stroge i što je najgore, ako nemaš vezu, ništa. Moja devojčica puni godinu dana 3. decembra a bolovanje mi je otvoreno do 10. novembra, a u vrtić ne može dok ne napuni godinu. I ne mislim da puno hoćeš, normalno da ti je žao, a tu je i privikavanje koje može da potraje. Meni su rekli da bolovanje može da produži samo fizijatar, i uglavnom produže do 3 meseca, a to je sasvim dovoljno, a naravno tu je i stari odmor pa kad sve to spojiš, super. Pedijatar može da ti produži do dva meseca ali onda primaš 65% plate. Dr opšte prakse može da ti produži do mesec dana, a onda moraš na komisiju. Puno sreće i javi šta si uradila. Pozdrav user posted image
IZVORNA PORUKA: jacagoga

Kakva su iskustva sa komisijom na NBG? Bile smo kod fizijatra posto H malo krivi glavu na desnu str, kaze da nema osnova za produzetak bolovanja ali da dodjem za 2 meseca na kontrolu jer mi i bolovanje istice 3.12.
Inace zna li neko kako mogu da produzim bolovanje ako nista ne uradim kod fizijatra? Pedijatar mi je rekla da moxe da mi da mesec dana pa da koristim stari odmor pa onda jos mesec dana, jel bi onda mogla da ikoristim nesto i kod dr opste prakse?
Znam da mnogo hocu ali H puni godinicu pocetkom decembra i bas mi je zao da je po zimi vodim u vrtic a nema ko da je cuva


(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
24.9.2013 13:18:14   
bubicabubica
Interesuje me da li neko zna gde je komisija na vračaru, kakvi su jesu Strogi da li pregledaju dete? Imam 4 izveštaja iz sokobanj. I jedan nalaz privatne klinike. Dijagnoza F82. Da li da predajem i taj nalaz sa privatne klinike? Pozdrav

(odgovor članu gracia)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
9.10.2013 12:53:24   
MASHKA
evo i mene,
porodiljsko mi ističe 8. 11. pa me interesuje kako da ga malo produžim?
pedijatar mi je rekao da može da mi da 14 dana, da li posle toga može moj lekar opšte prakse da mi da mesec dana ili ginekolog? naravno da ne idem na komisiju. pomagajte...

(odgovor članu bubicabubica)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
9.10.2013 15:10:31   
Mizzy
Bubice, nadam se da nije kasno za odgovor. NA Vračaru su super, mi smo čak i prohodali, sita se moja devojčica ispričala sa njima, šetala, igrala, ali ipak smo dobili 3 meseca bez problema. BAš su bili fini. Čak su mi rekli, da ukoliko želim ponovo predam kada istekne.
Moje mišljenje je da predaš sve. Nama su čak više uvažili neke nalaze neurologa, koji nemaju veze sa F82 i F83.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
9.10.2013 20:04:36   
jole82
MASHKA koliko znam do mesec dana bilo kojeg bolovanja se ne ide na komisiju...preko 30 dana se ide...
E sad...ne znam kako ti je na poslu i da li su fleksibilni...neki traze da se 1 dan vratis na posao po isteku porodiljskog..Imas sledecu varijantu nevezano za ovaj 1 dan, al se tice te fleksibilnosti....mozes da uzmes 14 dana od pedijatra, pa da prekines bolovanje sa 5 radnih dana godisnjeg odmora(jer po zakonu se prekidom bolovanja smatra i koriscenje godisnjeg odmora) onda uzmes jos mesec dana od opste prakse...pa eventualno ako je dr. opste raspolozena, mozes opet da "prekines" bolovanje sa 5 dana odmora i da ti otvori jos mesec bolovanja.
Ja sam inace ovako bila na "trudnickom" posto mi ostala gomila odmora, pa sam cepkala mesec od ginekologa dg trudnoca, pa otvorim nedelju dana odmor, pa opet mesec trudnoca i tako sam dogurala do porodiljskog...
To je sve legalno, ja sam nasla na netu zakon o radu, pa proverila u pravnoj sluzbi i naravno da moze...al niko ti to sam nece reci...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.10.2013 9:02:31   
MASHKA
jole kod mene je problem što ja nisam stvarno zaposlena već su mi ljudi učinili da me prijave da bi imala porodiljsko! znači godišnji odmor otpada u mom slučaju i sve što je na teret poslodavca....ja bi uzela te dve nedelje od pedijatra pa onda još mesec od opšte prakse? jel to može i da li je to onda sve na teret države?
puno hvala na pomoći

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.10.2013 9:15:44   
jole82
E to nisam sigurna...mislim da ne mozes mesec ipo da sastavis bez komisije... u principu ti mozes da spojis dva bolovanja, al mislim da bez obzira sto je od 2 lekara dve razlicite specijalizacije moras na komisiju, jer probijas zakonski rok od 30 dana za javljanje komisiji...
Al molim te ne uzimaj moje reci zdravo za gotovo...posto nisam bila u identicnoj situaciji i nisam pravnik, ne mogu ovo da ti garantujem...vec predpostavljam na osnovu onoga kako cu ja produziti porodiljsko, a svodi se na isto kao i za moje trudnicko...s tim sto ce jedan deo da mi da pedijatar, pa prekidam sa odmorom 5 rad. dana, pa onda mesec dana od opste prakse..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.10.2013 9:28:43   
MASHKA
hm, u pravu si...tako sami ja mislila! onda mi je lakše da uzmem samo mesec dana od opšte prakse nego da spajam dva različita bolovanja...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
15.10.2013 12:05:07   
bubicabubica
Hvala ti puno na odgovoru. Nadam se da ću i ja tako dobro proći kao ti. Moja beba još uvek ne hoda ali puzi ko metak, pa se zato jako plašim komisije, živa nisam. Ne stavljamo je na noge jer su nam tako rekli u Sokobanjjjskoj, već da forsirammmm hodanje na kolenima. Javiću rezultata. Hvala još jednom na odgovoru.

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
31.10.2013 15:21:22   
lokica77
mi danas predali u 27 marta, kazu zvace za otprilike 2 nedelje. Ima li neko iskustva sa Palilulom i sta se nosi od papira, jel treba uput, zna li neko?

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu bubicabubica)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.11.2013 10:08:04   
mama micki
Lokice evo odgovora. Bila sam pre dve nedelje na komisiji na Paliluli, mogu ti reći da su ok. Ako imaš predlog fizijatra za bolovanje nema problema, dobićeš toliko koliko su predložili. Ja sam dobila dva meseca ali ću najverovatnije ići još jednom. Dete uopšte nisu ni pregledali ni stavljali na noge, ništa od onoga što sam očekivala, samo su pogledali izveštaj fizijatra i na osnovu toga su mi produžili bolovanje. Gde idete kod fizijatra?
Srećno i veliki pozdrav!

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.11.2013 10:11:40   
mama micki
E da... uput ti ne treba, čak ni knjižica, ali ti ipak ponesi.

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.11.2013 10:17:02   
lokica77
nemam predlog samo izvestaj na kome ne pise nista za bolovanje, pise dijagnoza nastavak vezbica i datum sledece kontrole, a kazi mi molim te posle koliko su te zvali ja cekam vec dve nedelje, porodiljsko mi istice 25.11. Sta posle, ukoliko mi produze jel idem opet u 27 Marta ili samo u dz pa u firmu
Idemo u Tirsovu kod fizijatra

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.11.2013 10:27:45   
mama micki
Nemaš predlog ali ako ćete i dalje ići na vežbe trebalo bi da ti produže za toliko koliko ćete još ići na vežbe. Kada vam je zakazana kontrola? Mene su zvali posle 14 dana. Kada završiš sa komisijom rećiće ti kad da dođeš po izveštaj, najverovatnije sutradan, pa sa tim ideš kod pedijatra po doznake. Mi smo idemo u Sokobanjsku, tamo su stvarno ok. Od njih nisam ništa očekivala ali ispalo je super. Javi šta si uradila.
IZVORNA PORUKA: lokica77

nemam predlog samo izvestaj na kome ne pise nista za bolovanje, pise dijagnoza nastavak vezbica i datum sledece kontrole, a kazi mi molim te posle koliko su te zvali ja cekam vec dve nedelje, porodiljsko mi istice 25.11. Sta posle, ukoliko mi produze jel idem opet u 27 Marta ili samo u dz pa u firmu
Idemo u Tirsovu kod fizijatra


(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.11.2013 10:32:14   
lokica77
Idemo na kontrolu 13.12, a vezbice radimo kuci. Hvala ti puno user posted image , ja nesto ne verujem da cu uspeti bilo sta ali ajde...javljam

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.11.2013 10:37:10   
mama micki
Nema na čemu. Ako je kontrola u decembru onda moraju da ti produže bar još mesec dana. Važi, javi. Srećno još jednom. Pozdravuser posted image

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.11.2013 11:26:22   
Sanchy
Kada dobijes izvestaj komisije,nosis u firmu jer poslodavac mora da napise da odobrava odsustvovanje radi nege deteta,pa onda knjigovodja ili neko iz racunovodstva nosi to u 27 marta i original doznaku koju ti na osnovu izvestaja komisije daje pedijatar

< Poruku je uredio Sanchy -- 13.11.2013 11:29:25 >

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.11.2013 7:48:25   
mama micki
Sanchy, to se podrazumeva, uz doznake nosi i izveštaj. E sada ja imam jedno pitanje za tebe. Da li si bila na Paliluli na komisiji i da li možda znaš kolike su šanse da se po drugi put produži bolovanje? Tamo sam pričala sa nekim mamama koje su i po drugi put uspele da produže. Da li ti znaš nešto o tome? Ako je neko uspeo da produži bolovanje na Paliluli po drugi put neka piše svoja iskustva. Pozdravuser posted image

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.11.2013 9:54:30   
lokica77
Mene upravo zvali, idemo u ponedeljak u 13.00 javljam sta je bilo

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.11.2013 12:29:15   
mama micki
Super. Samo da znaš svima zakažu u 13:00 pa onda prozivaju. Srećno!user posted image

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.11.2013 12:58:30   
Sanchy
Nisam sa Palilule,Stari grad ali mi sa Starog idemo u Dz Savski venac,,,tamo su prilicno ok,ja sam dobila produzenje i drugi put

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.11.2013 21:05:13   
mama micki
A koliko su ti produžili drugi put? Znam da su ok tamo sam išla dok sam bila trudna. Ja sam prijavljena na Savskom vencu a firma mi je na Paliluli. Da li je moguće dobiti dva meseca drugi put? Pitam jer sve to slično funkcioniše na svim opštinama.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here