|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.7.2019 21:46:59   
Dragce86
Hvala svima na odgovorima user posted image

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2401
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.7.2019 21:54:31   
MimaKos


IZVORNA PORUKA: Dragce86

Hvala svima na odgovorima user posted image
   ne odustaj, tvoje je da pokusas, mozda imas srece ;) 


(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 2402
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.7.2019 23:23:16   
Rosita
Mi smo prošli sa gastroenterologom.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2403
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
19.7.2019 5:42:35   
MimaKos
Nikad se ne zna, i od same komisije dosta zavisi.. faktor srece je uvek tu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2404
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.9.2019 17:51:01   
Ikaivana
Drage majke, trebala bi mi mala pomoc vezano za porodiljsko. Otvorila sam ga 7oktobra 2018 god tako da se uskoro zavrsava. Kod fizijatra u Sokobanjsku idemo na 3 kontrolu 11 septembra pa cu i sa dr da porazgovaram kako da probuzim porodiljsko. Godinu punimo u novembru upisani smo u vrtic. Gde se odlazi za produzavanje porodiljskog(jel u 27 og marta),sta ste donosile od papira i koji su nacini da se produzi i na mene ako treba (opsta praksa, ginekolog). Hvala majke unapred.


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2405
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.9.2019 21:13:54   
lesli
Papire podnosis u 27. marta, tamo gde si predavala i za otvaranje porodiljskog. Onda te zovu na prvostepenu u Aleksandra Kostica. Mene su odbili iako kod fizijatra idemo na mesecne kontrole od kada je dete imalo 2 meseca. Bila je strasno hipertonicna, kasnila sa motorikom (ali je do komisije na koju smo isli sa skoro njenih godinu dana sedela i puzala), ima urodjeni tortikolis i deformitete stopala zbog kojih jos uvek treba da vezbamo 4x na dan i odbijena sam. Sta da ti kazem, osim da se ne nadas puno. Mozes da probas da otvoris na sebe bolovanje kod ginekologa ili lekara opste prakse ako zele da ti izadju u susret i da kombinujes sa godisnjim odmorima i bolovanjima na dete.

(odgovor članu Ikaivana)
Direktna veza do poruke: 2406
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.9.2019 21:19:58   
Duškić
Lesli, ne mogu da verujem da su te odbili jos sa toliko papira.. Mi smo imali par papira , cini mi se isla sam u DZ u Nehruovoj, a jednom u Zemunu,

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2407
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.9.2019 21:23:24   
MimaKos
Sve ovo sto je lesli napisala je 100 % tacno, samo veza (politicka) moze nesto da promeni, ovako, tesko, i sa stvarnim papirima..


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 2408
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.9.2019 22:30:31   
Ikaivana
Hvala na pomoci i odgovoru u svakom slucaju.

Prvo mi je dete,neupucena sam pa bolje da pitam.Jel svakako mogu prvo da probam sa fizijatrom? Tj na dete?Moram polako da predajem obzirom da mi se porodiljsko zavrsava 7 oktobra.Imam potrebu da se pravdam, da nisam u fazonu da sedim kuci i ne radim, vec zato sto dete godinu puni u novembru, a svakako ni tada ne polazi u vrtic, jednostavno bih jos da budem sa njom plus smo bas vezane iako se trudimo malo da je drugi cuva,da prespava kod bake i deke,da se malo odvoji ali bas tesko ide.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2409
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.9.2019 22:47:19   
milicicak
Lesli, jesi li se zalila? Odnosno, trazila drugostepenu? Znam da je ovde neko pisao da je drugostepena normalnija...

(odgovor članu Ikaivana)
Direktna veza do poruke: 2410
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
4.9.2019 20:04:57   
lesli
Zalila se. I oni me odbili. Ali da su bili normalniji, jesu. Prvostepena je imala kretenske komentare, nista nisu pitali za tortikolis i hipertonus, gledali su samo da li sedi i puzi i to je to. Drugostepena je bila normalnija, ali eto nisu uvazili misljenje fizijatra


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2411
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
4.9.2019 20:09:09   
dunja RR
Les, a kako su joj sada stopalca? Jel hoda?


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2412
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
4.9.2019 21:38:17   
Rosita
Meni su produžili na alergiju na kravlje mleko. I ako neko ima kontinuirane papire na to, redovne kontrole i dijetu, daju 3 meseca vrlo verovatno.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2413
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
11.9.2019 14:39:01   
Ikaivana
Postovane majke, moze li mi neka napisati sta je potrebno od papirologije za produzetak porodiljskog bolovanja.

Od fizijatra imam izvestaje. Citala sam da je potrebno i od pedijatra nesto.. Hvala vam unapred.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2414
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
11.9.2019 16:05:51   
Mirko Svirko
Koliko se secam trebao je izvestaj fizijatra, neuropsihijatra i pedijatra. Zatim sam sve to predavala komisiji  koja bi to odobrila. Dodala i trudnicku knjizicu tada i otpusnu listu sa porodjaja svoju i detetovu. Ali sve je to po secanju jer je bilo pre par godina. Mozda se sada nesto i promenilo. 

(odgovor članu Ikaivana)
Direktna veza do poruke: 2415
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.9.2019 19:54:36   
jane1
Izvestaji fizijatra prolaze i dalje. Pedijatar samo upucuje na fizijatra.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2416
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.9.2019 22:14:16   
lesli
Izvestaji fizijatra ne prolaze, osim ako dete ne sedi do komisije ili ako imate vezu (tada prolazi bilo sta, licno se uverih).
Moja cerka ima levi tortikolis od rodjenja, malo je kasnila sa motorikom (kasno je sela, ali je do komisije na kojoj smo bili sa punih 11 meseci sedela i propuzala, otezano se okretala sa stomaka na ledja) bila je uzasno hipertonicna do jedno 6, a do 8-9 je imala jos uvek povisen tonus u rukama i ramenom pojasu, deformitete stopala za koje, kao i za tortikolis treba raditi 4x na dan vezbe, uz svu papirologiju nisu mi produzili ni na prvostepenoj ni na drugostepenoj. 

Cisto da se ne sire dezinformacije...

(odgovor članu jane1)
Direktna veza do poruke: 2417
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.1.2020 21:57:20   
Filadendronka
Vidim da je Lesli pisala poslednja o svom iskustvu. Da li je bio neko skorije u Bg na komisiji? Ne znam sta da radim po pitanju produzenja, posto imam samo izvestaje od fizijatra. J je inace motoricki sad ok, tako da to nece proci. Njegov stvaran problem koji nas pedijatar ne smatra bitnim je ishrana. Od pocetka dohrane jede vrlo malo, gotovo nista. Stolice su mu neredovne, cesto ga muci stomak. Zagrcne se cim oset_i mrvicu necega. Nas pedijatar tvrdi da ce poceti da jede. A ja sa druge strame ne znam kako da posaljem ovakvo dete u vrtic gde se tipa za dorucak jede komad hleba sa nekim namazom?! Da li mozda komisija gleda izvestaje privatnog lekara? 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2418
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.1.2020 22:10:44   
bubulence
Fil, nisam iz BG ali to nema sanse da prodje kod bilo koje komisije. Jer to nije zdravstveni problem. 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2419
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.1.2020 23:40:12   
mama Jo
Ni ja nisam iz BG, sa prvim detetom sam dobila produzenje 3 meseca, iako je sve bilo ok, htela sam da probam...
Pre da ce ti priznati izvestaje fizijatra nego to drugo mislim.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2420
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
28.1.2020 18:11:26   
dekidaki0206
Ja sam bila u oktobru u Aleksandra Kostića, dete nema realan problem, fizijatar je pisao nešto bezazleno išli smo da probamo i produžili su nam tri meseca. Sada smo ponovo išli, ovaj put su nas zvali na Novi Beograd kod Merkatora, i odbili su nas, mada je realno bilo da nas odbiju i ona prva tri meseca što smo dobili je sreća. U Aleksandra Kostića su dosta fini i ljubazni, a na Novom Beogradu onako, mislim nisu loši ali nekako nezainteresovani


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2421
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
28.1.2020 18:16:24   
branki*
Super sto ste uopste dobili i ta tri meseca. Ja zivim u manjem mestu i kod nas maltene dete treba da bude poluinvalid da bi se dobilo produženje. Tako da, super. 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 2422
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
28.1.2020 18:18:20   
dekidaki0206
Pa da, mi smo išli na sreću i stvarno su korektni bili. Drugi put smo išli eto čisto jer smo se nadali čudu, inače dete hvala bogu zdravo, hoda trči juri, nerealno bi bilo da su nam produžili :)


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2423
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.1.2020 0:12:50   
dunja RR
To znači da treba probati, posreći se nekom!

A od čega zavisi da li se ide u A. Kostića ili na NBG?

Jel prvo produžavanje uvek u A Kostića ili?

Kontam da su na NBG rigorozni, ali akko znati gde će se zapasti?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dekidaki0206)
Direktna veza do poruke: 2424
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.1.2020 0:13:47   
dunja RR
Jel za podužetak treba neki uput ili ne, za komisiju?
I jel ste išle same ili sa muževima?

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.1.2020 0:14:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here