|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 9:27:20   
Sanjica26 RR
Meni svekrva nikad u zivotu nista nije pomagala. Ni pre dece, ni sa decom. Nikad se nismo jedna na drugu ljutile. Ok je zena, a to sto nece da pomogne uopste me ne tangira. Dok objasnim sta i gde sama cu da uradim. Volim sama sve da uradim i nikom nisam.duzna.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1626
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 9:30:14   
tijatija
mirkam a da probas cisto da je zamolis ( izivni te moze te mi oprati sudove) jednostavno ima zena koja ne vole da se mesaju, meni npr. to bi odgovoaralo... Gledaj malo sa druge strane... dali bi volela da ti pere sudove i poslaze na neko drugo mesto ( preslaze ti tanjeire na gornji raf a tebi stoje na doljni ili ti dzevu stavi pored sporeta a ti drzis u na nekom desetom mestu) opet ti ne bi valjalo ... Nista nisam zlo namerno mislila sa ovim postom sam htela samo da ti napisem da od goreg ima gore user posted image Mi zivimo sami pomoci nemam ni od koga.Svekijevci na planini a moji u SU. Dodju svekijevci na dva meseca zimi i naravno odma zauzme kuhinju sve isprevrce kako sam ja ostavila, a meni to smeta vise bi volela da ne dira nista ja cu sve da pozavrsavam i ako ce mi biti malo teze ( sa cetvoro dece) Kad je ovde decu cuva samo kad zaspu a inace i ako su kod nas ja svee radim oko njih...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1627
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 9:33:16   
Anoniman
Eh ni nama nikad nije NIST pomogla nego samo kcerci ... Al sto mjesa prste gdje netreba user posted image

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 1628
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 9:41:38   
vonavoj
moja sveki je divna zena,idemo danas kod njih i rekla je sinu da RUCAMO KOD KUCE,jer ne zna sta da sprema za rucak.. meni trudnoj je lakse da spremim,a idemo jednom u 2 meseca,bolje me doceka komsinica nego ona!user posted image
ni ne ide mi se!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1629
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 9:53:44   
jabudic
Moja svekrva je divna žena, ali stvarno, bez ironije.
Trenutno djeca ne idu u vrtić, kako je Jakov imao opstrukciju pluća, a Nemanja polomio ruku, tako da je ostalo da do septembra neće ići.
Ona ih čuva. Kada dodjem s posla čeka me spremljen ručak, veš sredjen, kuća sredjena. Veoma je fleksibilna i prilagodljiva, ne mješa se ni u šta, nije ni malo zlobna.
U ovom slučaju ja ispadam zlobna, jer pored sve te pomoći koju imam od nje, ja više volim da dodjem s posla, izujem cipele i uletim u kuhinju i radim kao magrac, ali i uživam sa svojom porodicom i imam neki svoj mir. Možda meni treba psiholog.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1630
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 9:58:25   
vonavoj
treba tiuser posted image user posted image
meni je sveki dosla na 2 nedelje,kao da pomogne,5 puta je skuvala rucak,a ves nije sirila ako joj ne kazem,iako je ves masina zavrsila ispred njenog nosa..nego sam ja morala kad dodjem sa posla..trudnauser posted image
a dete je sve vreme islo u vrtic,jer nije mogla da je animira!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1631
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 9:59:18   
NadaR
Jabude, welcome back :)
Pa, sto ,svi smo mi razliciti. Moja je stvarno super . Za ovih 9godina nisam mogla ni iz konteksta izvuci nesto lose. Mada, nikad nr bih mogla zivjeti sa njima. Prosto,ja imam neke svoje navike I pravila, ona svoje.


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1632
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 10:01:03   
jabudic
Samo želim svoju kuću nazad!
Divna mi je svekrva, ali neka bude divna malo dalje od mene.
Meni pomoć ne treba, kad sam imala dvoje malo djece najbliža rodbina mi je ila 100km daleko. Sama dan i noć. Znate već tu priču.
Sad kad su veliki svi se sjatili kod mene.

Ti si trudnaaaaaa? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1633
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 10:02:11   
jabudic

IZVORNA PORUKA: Nada RR

Jabude, welcome back :)
Pa, sto ,svi smo mi razliciti. Moja je stvarno super . Za ovih 9godina nisam mogla ni iz konteksta izvuci nesto lose. Mada, nikad nr bih mogla zivjeti sa njima. Prosto,ja imam neke svoje navike I pravila, ona svoje.



Nado user posted image
Upravo to, ona je divna! ali je ne bih željela ni sa svojom majkom, još divnijom da živim..

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 1634
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 10:03:08   
Olga75
moja sveki planira posetu od bar dve nedelje
ceka je neopeglan ves , njoj je dosadno kad dodje , ima neki svoj ritam i kad dodje sve je drugacije
onda neka pegla , jadna svaki cas ide da vidi da l se nesto osusilo sa strika
prosli put je ambiciozno uletela u sortiranje zvercicinih igracak ( nije mi verovala al njena greska user posted image )
tri dana se jadna borila sa igrackama
ic mi nije smetalo
kad dodje dovede zver iz vrtica , pegla ves , muva se tamo - vamo
mislim da je njoj veci smor nego meni user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 1635
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 10:05:19   
Olga75
Jabudic pa ti si tu user posted image
a da se sretnemo na temi svekrva
mada meni lako ja cu biti tasta a ti dva puta sveki user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1636
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 10:08:13   
jabudic

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Jabudic pa ti si tu user posted image
a da se sretnemo na temi svekrva
mada meni lako ja cu biti tasta a ti dva puta sveki user posted image



Hahahha, presmiješna mi je tvoja svekrva sa peglanjem user posted image
Tu sam, došla malo da se družimo user posted image

Mislim da neću biti dobra svekrva. Što kaže mm, vještica sam ja user posted image
A i već sam rekla sinovima da sa mnom neće živjeti i sve OK.
Neću da pazim unučiće, hoću da putujem sa mužem :) Evo Jakov će kod Bubi user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1637
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 10:08:19   
bubulence
moje misljenje je da ni jabudici ne bi apsolutno nista smetalo samo kada bi znala da ce svekriva otici bar za 6 meseci. ali izgleda nema...
to je problem, naviknes na slobodu, da setas u gacama, napadnes muza u dnevnoj sobi a sada znas da od toga vise nema nista iako je ona divna osoba...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1638
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 10:11:47   
bubulence

IZVORNA PORUKA: jabudic


Evo Jakov će kod Bubi user posted image


jedva cekam, bicu najbolja tasta na svetu. mazicu ih , pazicu ih i zvacu ih Djole user posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1639
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 10:12:31   
jabudic

IZVORNA PORUKA: bubulence

moje misljenje je da ni jabudici ne bi apsolutno nista smetalo samo kada bi znala da ce svekriva otici bar za 6 meseci. ali izgleda nema...
to je problem, naviknes na slobodu, da setas u gacama, napadnes muza u dnevnoj sobi a sada znas da od toga vise nema nista iako je ona divna osoba...


Sve znaš :)
Ja stvarno nisam sad neka ludača. Kad sve saberem od februara je već 4 mjeseca tu. Ako bih znala da će otići za 6 mjeseci na glavi bih je nosila. Ali sve mi miriše na doživotnu robiju.
A ja volim da se istuširam, pa da izadjem u gaćama, spremim zeleni čaj, uživam kad djeca legnu. Ovako puna ratna oprema iz kupatila i od čaja ništa, jer ona spava u dnevnoj...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1640
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 10:16:54   
Olga75
Bubulence , to je vec za onu temu zivot u zajednici , da linkujem , hocete ?
svakako da je stvar navike , i ja volim ponekad da prosetam u gacama i da skuvam za rucak konzervu tunjevine
a to slazem se ne mozes kad ti je nako u gostima
mada ako ti je neko u kuci vise od tri dana to je vec zivi sanama
ne znam koja je situacija kod Jabudic , predpostavljam da je sveki udovica i da je dosla da zivi sa njima ( rekla b al ne znam da l sam u pravu )
moja mama je udovica , leti je na salasu a zimi ide kod brata i snaje
ja bih verovatno posizla da moram da zivim sa mojom mamom sest meseci
al moja snaja je bila ucveljena kad je mama isla proletos na salas user posted image
mozda je ti i do licnosti
ne znam
al opet idem onim : kako ja trebam sad mom detetu tako ce ona trebati meni u nekim godinama
izes ga zivot je

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1641
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 10:20:30   
Olga75
i da dodam da me ne shvatite pogresno
Boze sacuvaj da ja sad nesto popujem bilo kome
svako svoje zna
i svi cemo umreti jednom i onda moze da nam bude zao za masu stvari
ovako ako je ona tu vec ihihiaj , samo ti u gacama svoj posao , tvoja je kuca
a zeleni caj i dnevna soba - za to nemam resenje do veceg stana da ona ima svoju sobu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1642
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 10:23:49   
big mum

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Meni svekrva nikad u zivotu nista nije pomagala. Ni pre dece, ni sa decom. Nikad se nismo jedna na drugu ljutile. Ok je zena, a to sto nece da pomogne uopste me ne tangira. Dok objasnim sta i gde sama cu da uradim. Volim sama sve da uradim i nikom nisam.duzna.



Potpisujem

Sama odgajam svoju djecu pa kakva god ispadnu.Nikad mi nije skuhala ručak,usisala,čuvala djecu.Napominjem da živi 7km od nas.
Čak ni kad sam bila trudna sa sinom.Trudnoća je bila visokorizična (3x hospitalizovana)Sama sam se brinula za tad 3,6 godišnju kćer.Vodila je i vraćala iz vrtića kuhala prala,čistila peglala.Sve sama.Zato sam i toliko puta bila u bolnici.Trebala sam biti na strogom mirovanju tj.samo do wc i nazad.međutim to nisam mogla da ispoštujem i bila sam primorana da radim sve kao i da nisam trudna.
Čak je i Sofka u tom periiodu dobila ospice,vodi ljekaru,pretrage,tuširanja ,nosanja od kupatila do kreveta.
USPJELA I IZGURALA SVE SAMA.Kad sam zadnji put izašla iz bolnice došla sam u hladnu kuću u kojoj nije bilo ručkauser posted image

Kad sam se porodila taj dan sam samo imala ručak,sve ostale dane sve opet sama.Mm ubrzo uhvatilo u kičmi nije mogao mrdnuti.Kupala,oblačila čovjeka od 90kg brinula se o novorođenčetu i 4 godišnjem djetetu kuhala, spremala.Nosala na 3.sprat po 2 drveta ložila vatru da se ne bi smrznuli.
I preživjela,nisam nikome ništa dužna.
Sad ih vodim svugdje sa sobom,što MiLJ kaže kod ginekologa ,na kafu sa drugaricama.

Ni sad neće da ih pričuva,moja djeca nemaju naviku spavati bez nas.Ako idemo na konak idemo svi.
Ona je jednostavno takva žena i pomirila sam se s tim.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1643
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 10:28:44   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Olga RR

i da dodam da me ne shvatite pogresno
Boze sacuvaj da ja sad nesto popujem bilo kome
svako svoje zna



takodje, ja svekrvu nemam pa mi je lako da komentarisem... svi smo razliciti... meni je moja npr smetala i kada je dolazila na 3 dana iako se to desilo 3 puta. nije mi bilo tesko da nesto spremim za nju, i kada smo odlazili kod nje u goste ja spremim rucak ili kod kuce pa ponesem ili joj maksimalno pomognem kod nje, ponesem kolace, sredim joj kucu... kada je bila bolesna isla sam da je kupam, hranim, po najvecoj vrucini ja dodjem sa posla , presvucem se i idem po sat ipo vremena autobusom do nje jer znam da joj je tesko i ne mogu da dozvolim da ceo dan provede u krevetu na tolikim vrucinama a da je ne okupam i ne osvezim. i dok sam gledala kako je bolesna i znala sam da se blizi kraj, ja sam molila Boga da zivi sto duze pa makar ja svaki dan isla i radila to sto tadim jer sam htela da se moje dete seca svoje bake, da mm ima mamu... pristajala i da je dovedemo kod nas samo da mm sto vise vremena provede sa njom ali nije bilo izvodljivo... ali neke stvari covek kasno shvati...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1644
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 10:36:48   
Olga75
Bubulence , ti si veliki covek , to sto si radila mora jednom biti nagradjeno user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1645
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 10:40:42   
jabudic

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ne znam koja je situacija kod Jabudic , predpostavljam da je sveki udovica i da je dosla da zivi sa njima ( rekla b al ne znam da l sam u pravu )



Sveki je ostavila muža. Opravdano, to ne dovodim u pitanje. Ali je to trebala da uradi odavno, a ne sad kad su matori i imaju unučad.
Tako, da opet koliko opravdaam tu njenu odluku, toliko mi se ne svidja što ja trpim zbog nje.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1646
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 10:50:35   
Olga75
pa mozda ce se sudski podeliti pa ce sveki od svog dela kupiti neki stan ili tako nesto
predpostavljam da je ona mnoooogo mladja od moje svekrve
njoj treba jos neki zivot sem dece i unucadi

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1647
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 10:57:04   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Bubulence , ti si veliki covek , to sto si radila mora jednom biti nagradjeno user posted image



ne smatram ja sebe velikim covekom, to sam smatrala svojom obavezom, ona je imala 3 sina nece je oni kupati. a i rodila je coveka kog volim, zasluzila je. samo mi je zao sto sam ponekad bila nadrndana kada dodje a nije bilo razloga, sto sam morala da prevrnem ocima na neke njene izjave iako je bila relativno dobra kakvih ima... ali kada bi covek znao gde ce pasti, seo bi...
jabude, ja se nadam da cete nesto resiti jer znam kako se osecas, mnogo puta smo pricale o tome... znam da ti je tesko...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1648
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 10:59:59   
jabudic

IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa mozda ce se sudski podeliti pa ce sveki od svog dela kupiti neki stan ili tako nesto
predpostavljam da je ona mnoooogo mladja od moje svekrve
njoj treba jos neki zivot sem dece i unucadi


Nisu sudski razvedeni i mislim da se ona ne bi ni bavila tim stvarima. Ona ima 64 godine i nije mnogo zainteresovana ni za neke šetnje, ni druženje, za druge muškarce pogotovo ne. Od razvoda nema ništa. Jedina opcija je da joj napravimo nešto, ali kako smo tek kuću svoju završili, trenutno nismo u prilici da gradimo nešto nanovo, a kuću renovirati mi ne pada na pamet sada.
Kako nama treba mir, tako bi i ona voljela da ga ima, to je sigurno. Kad bi se izjasnila tražili bi neko rješenje, jer ni mm nije prezadovoljan razvojem situacije. Kao ulje na vatru sad nam stižu na ljetovanje oba djevera sa djecom, ukupno će nas biti 13 komada u kući. Pa da imam hotel smučilo bi mi se više.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1649
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
1.8.2014 11:02:54   
jabudic

IZVORNA PORUKA: jabudic


IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa mozda ce se sudski podeliti pa ce sveki od svog dela kupiti neki stan ili tako nesto
predpostavljam da je ona mnoooogo mladja od moje svekrve
njoj treba jos neki zivot sem dece i unucadi


Nisu sudski razvedeni i mislim da se ona ne bi ni bavila tim stvarima. Ona ima 64 godine i nije mnogo zainteresovana ni za neke šetnje, ni druženje, za druge muškarce pogotovo ne. Od razvoda nema ništa. Jedina opcija je da joj napravimo nešto, ali kako smo tek kuću svoju završili, trenutno nismo u prilici da gradimo nešto nanovo, a kuću renovirati mi ne pada na pamet sada.
Kako nama treba mir, tako bi i ona voljela da ga ima, to je sigurno. Kad bi se izjasnila tražili bi neko rješenje, jer ni mm nije prezadovoljan razvojem situacije. Kao ulje na vatru sad nam stižu na ljetovanje oba djevera sa djecom, ukupno će nas biti 13 komada u kući. Pa da imam hotel smučilo bi mi se više.




Takodje,

Ima još dva sina osim mm, pa kad bi se makar podijelili sezonski bilo bi dobro, ja sam svoja 4m već odradila user posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here