|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 11:49:01   
vocicana
Pa normalno.
Moja sveki isto tako, nema govora da bude drugacije. Msm ona to radi, jer je uvek tu, zna koliko meni to znaci, jer je ona sama samcata ocuvala svoje sinove, tako da do neba joj hvala.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2051
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 12:04:37   
Misha i Ljisha
a ove nase sto kreste, pa meni je to nepostovanje i nekultura. Evo sad sam znala da na fiksni ona zove i doslo mi je da se javim i oteram je u tri lepe, ali nisam. Iskontrolisem se. user posted image Ja imam teoriju da su to u potanju osobe koje su odrasle za vreme komunizma, rodjeni pedeset_ih godina koji su ceo zvot proveli uljuljkani i u stilu kao da su oni najpametniji, pa im neko dao za pravo da svima zvocaju i ne slusaju druge ljude.

ps:nisam se javila na telefonuser posted image

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 10.11.2017 12:10:22 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 2052
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 12:10:37   
Anck Su Nmaun
Vbojana iz tog razloga mi ona nikad decu nije cuvala, narocito kad su tako mali. Jer ti trazis uslugu od nekoga, usput ona nista ne ispostuje sto joj kazes, i posle ona je tebi ucinila ali kakvu uslugu. I na kraju ti njoj posle nabacis na nos kako je cuvala. Jel me razumes sta hocu da kazem?
Daaaaleko od toga da stajem na njenu stranu, boze sacuvaj, ali ona to uopste ne mora da radi. Ja znam jako jako puno svekrvi, uopste baka koje nece da cuvaju svoju unucad.
Grozna situacija, ja sam s mojom imala problem dok je predamnom to radila. Nikad nisam smela njoj da ih ostavim. Radije nigde izasla ne bih nego njoj ostaviti.
Znam sama naj bolje kako je kad Mooras ostaviti iz nekog debelog razloga dete na par sati, ali moj ti je savet radi to sto manje, sto redje, samo ako bas bas prigusti. Bar dok deca ne porastu, jer dzaba ti sve. Samo cete voditi ratove...govorim ti iz iskustva, jer vidim da imas sveki slicnu mojoj.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 10.11.2017 12:17:33 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2053
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 12:13:32   
Misha i Ljisha
da bas to Ank, ispadne "prigovaras mi a ja ti cuvam dete"ma da, ni ja to ne volim. I u pravu si s takvim ljudima je najbolje tako, a s obzirom da vbojana ima mamu kojoj veruje, ja uopste ne bih davala sveki da cuva decu vec samo mami.Pa nek se sveki ljuti kolko hoce

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2054
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 12:21:02   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Najiskrenije ja joj vise ne bih davala bebu na cuvanje. U tom periodu nigde nisam isla. Samo ako ih mm cuva. Ako moramo zajedno da idemo i beba ide sa nama. U ostale nemam poverenja, jer sam primetila da i osnovne stvari ne poslusaju.


Meni je to blesavo.

Žene, pričate o majci vašeg supruga. To je žena koja je odgajila vašeg muža veoma uspešno. Mislim, kontam da je uspešno dok ste se zaljubile u njega.
Zašto onda mislite da vašu decu ne ume da čuva?

Kada sam rodila prvo, bila sam hitler: jede ovo, pije ovo (satnica u prilogu), obuče ovo, pelena se menja XY puta (uputstvo sa satnicom u prilogu), spavanje sa satnicom...
Kapirate li vi koliko je to suludo?

Decu treba pustiti da sa babom i dedom uspostave svoj svet, svoj odnos... tamo važe druga pravila. Deca su jako kratko tamo, ništa neće da se poremeti, neće umreti od gladi, niti stići da se ojedu zbog nemenjanja pelene.

Druga stvar je alergija i možda prerano uvođenje namirnica. Ali, možda kada bi se babama reklo da jedino ne sme da da detetu kravlje mleko a sve ostalo kako god hoće... možda bi poštovale.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2055
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 12:23:51   
isidora88
Vbojana cist bezobrazluk, drzati dete upisano i davati mu kravlje a detr na ad mleku, van pameti. Ja bih istog momenta napravila haos, nista na finjaka jer to kod takvih ljudi ne pomaze. Ja recimo moju decu ne ostavljam sa mojom mamom, nemam poverenja u nju i radije vucem decu sa sobom nego sa molim bogu da li ce ostati nepovredjeni. Ona se lepo igra sa njima, ali ako ima nekih obaveza nece gledati da li joj je terasa otvorena, prozor i slicno, ona je u fazonu pa nece oni skociti i tako to, previse je opustena tako da ne zelim da gubim zivce.
Na vasem mestu ne bih ni ostavljala bebu kod nje.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2056
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 12:31:22   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Najiskrenije ja joj vise ne bih davala bebu na cuvanje. U tom periodu nigde nisam isla. Samo ako ih mm cuva. Ako moramo zajedno da idemo i beba ide sa nama. U ostale nemam poverenja, jer sam primetila da i osnovne stvari ne poslusaju.


Meni je to blesavo.

Žene, pričate o majci vašeg supruga. To je žena koja je odgajila vašeg muža veoma uspešno. Mislim, kontam da je uspešno dok ste se zaljubile u njega.
Zašto onda mislite da vašu decu ne ume da čuva?

Kada sam rodila prvo, bila sam hitler: jede ovo, pije ovo (satnica u prilogu), obuče ovo, pelena se menja XY puta (uputstvo sa satnicom u prilogu), spavanje sa satnicom...
Kapirate li vi koliko je to suludo?

Decu treba pustiti da sa babom i dedom uspostave svoj svet, svoj odnos... tamo važe druga pravila. Deca su jako kratko tamo, ništa neće da se poremeti, neće umreti od gladi, niti stići da se ojedu zbog nemenjanja pelene.

Druga stvar je alergija i možda prerano uvođenje namirnica. Ali, možda kada bi se babama reklo da jedino ne sme da da detetu kravlje mleko a sve ostalo kako god hoće... možda bi poštovale.

Zbog toga sto se ne postuje sta mi kazemo. Zbog toga sto ja kazem uzinale su, a pritom znaju da imam sa Teodorom problem oko jela. Ona posle ne vecera, a takodje ni Sofija. Ajde da su jele nesto konkretno onda se ne bih bunila. Hocu da se ispostuje moja rec. Ako kazem da deca treba da spavaju u 9, ona ih, stavi u 11. I sve naopako. Mnoge druge stvari da ne pisem.
To nije tako Peace kao sto ti mislis.
Upravo Bojana kaze da je svekrva njenoj bebi dala kravlje mleko i ako zna da ne sme to da joj daje. Nekim ljudima ne vredi govoriti. Misle da smo i dalje mala deca i da oni mogu da rade kako hoce.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2057
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 12:34:46   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

da bas to Ank, ispadne "prigovaras mi a ja ti cuvam dete"ma da, ni ja to ne volim. I u pravu si s takvim ljudima je najbolje tako, a s obzirom da vbojana ima mamu kojoj veruje, ja uopste ne bih davala sveki da cuva decu vec samo mami.Pa nek se sveki ljuti kolko hoce

I na ovo imam komentar. user posted image

Kad se Luka rodio, više sam volela da ga čuva moja mama. Sveki sam isključivala, muvala sam na sve moguće načine da ga ne ostavljam kod nje.

Onda se rodio Marko.

Moja mama nema iskustva sa dvoje male dece (razlika između mene i brata je 13 godina), i njoj je to jako velik teret, oni su po njoj stalno na rubu života i smrti, ona bi sa njima da slaže kocke i crta, a oni prosto divlji, tukli bi se, vijali (ljubi ih majka user posted image ). Tvrdila je da su nevaspitani. Kako je lekar, znala je mnogo više o alergijama, i cela priča sa Markom i njegovom alergijom na mleko je bila prilično komplikovana kada je moja mama bila u pitanju.
Moja sveki odgajila 3 sina, od toga razlika između prva dva godinu dana. Njoj su moja deca anđeli, slušaju, sve je super bilo. Kad spavaju kod sveki - nema kupanja. Tako mi je lakše nego da se objašnjavam oko temperature vode i prostorije, brzine brisanja, pakovanja peškira (Marko jedno vreme nije smeo da koristi ništa u čemu ima oplemenjivača rublja), a onda još i crne misli o mogućnosti davljenja u kadi i proklizavanja na pločicama. user posted image

I sada više volim kada ih sveki čuva.

Luka više voli da ide kod moje mame, oni žive u gradu, imaju internet, on se zavuče u ujinu sobu i niko ga ne dira sem kad treba da jede.
Marko više voli da ide kod sveki, oni žive na Fruškoj gori nadomak grada, imaju koke, jaganjce, mačiće, baštu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2058
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 12:38:28   
Peace*
Zbog toga sto se ne postuje sta mi kazemo. Zbog toga sto ja kazem uzinale su, a pritom znaju da imam sa Teodorom problem oko jela. Ona posle ne vecera, a takodje ni Sofija. Ajde da su jele nesto konkretno onda se ne bih bunila. Hocu da se ispostuje moja rec. Ako kazem da deca treba da spavaju u 9, ona ih, stavi u 11. I sve naopako. Mnoge druge stvari da ne pisem.
To nije tako Peace kao sto ti mislis.
Upravo Bojana kaze da je svekrva njenoj bebi dala kravlje mleko i ako zna da ne sme to da joj daje. Nekim ljudima ne vredi govoriti. Misle da smo i dalje mala deca i da oni mogu da rade kako hoce.


I šta će biti ako jedno veče ne večera?
Šta će biti ako jedno veče ne legne u 9?

Ništa. Deca će znati da to mogu kod babe, a ne mogu kod mame. Znaju to već kao jako mali. Tačno znaju šta gde smeju i mogu.

To za kravlje mleko zaista nije zezancija.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2059
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 12:38:28   
AnaTamara
Sanjice , potpuno si u pravu... Na pocetku sam cutala i kupila, dok mi nije prekipelo... Ona odredjuje sta ce dete da jede, sta ce dete da obuce, ako detetu krene kapljica iz nosa odmah da je vodim kod lekara, po njoj dete ne treba zimi uopste iz kuce da izlazi, zasto detetu trebaju drugari kad ima toliko igracaka, a i igra se dovoljno u vrticu, ....milion stvari...do toga da ja ne smem da izgrdim svoje dete ili eventualno udarim po guzi....do sutra bih mogla pisati o tome...

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2060
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 12:46:47   
Peace*
Da me ne shvatite krivo, ne branim nikoga, niti ikoga optužujem.
Meni je mnogo lakše od kada sam odlučila da verujem svekrvi.

Znate, pre neki dan sam čuvala deverovu malu od 2godine. Baš sam pomislila kako ću ja biti grozna svekrva. Kako to mene, žene, smara.
Jedno je bre kad je to tvoje dete pa znaš kako da ga umiriš. Sasvim je drugo kad je tuđe.
Ide mala po stanu, plače za mamom. Pa da mi moje toliko plače, zatvorila bih ga u sobu i može da izađe kad se sabere. Al nije moje, gde ću je u sobu zatvarati?
Njena mama mi spakovala musaku i paradajz da jede. Kažem, ali pekla sam im palačinke za večeru (dovela je oko 17h), da jedu svi zajedno. Kaže, može i palačinke al prvo musaka. user posted image Pa koliko je bre to blesavo, ostavila mi je dete na 2 sata.
Neeee, ne krivim ja nju, to sam i ja radila. To sve mi radimo...

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 2061
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 12:48:42   
Rosita
Retko vidjamo roditelje, 2, 3 puta godisnje na par dana. Kad se D rodio, jedini koji je u tom smislu nesto pokusao je svekar. Kao da ti da deda ovo, ono (uglavnom hrana), kad nije vreme i td. Sada su svi u fazonu da ja znam najbolje. Ne bi uradili nista mimo moje reci, mozda svekar malo vrda, ali nista strasno. Doduse, D je vec veliki, 4.5 godine. Mislim da nam se potajno i dive, narocito meni, kako sam bez icije pomoci odgajila dete kakvo jesam. I to jako postuju.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 2062
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 12:49:07   
Misha i Ljisha
Peace evo slazem se ja sa tobom. Ja i rekoh da sam se ja prilicno opustila s godinamauser posted image ali da isto tako razumem i vbojanu i ostale mame, jer sam se za slicne stvari ljutila i na moju rodjenu mamu koja je mom detetu koje ima zatvor od rodjenja pokusavala da uvali cokoladu na moje oci user posted image . A evo je ima 5 godina i ovaj vikend ce provesti kod mojih i nakrkace se i cokolade i eurokrema i krofni i palacinki ma pitaj Boga hoce li imati normalan obrok, a moja MAMA boluje od DIJABETESA user posted image , mislim sta reci. Al to opustila sam se, dete mi je veliko, nema vise ni taj ozloglasen zatvor koji nas je mucio 3 i po godine. Ima takodje alergiju ali nemamo pojma na sta,alergija nije strasna. Radili sve moguce analize na alergene, inhalatorne, iz hrane ...ma sve sve i nije nikad utvrdjeno nista. Pojeo vuk magarca, ali kad si tako pod stresom i dete drzis na strogoj dijeti, i dete se pridrzava ne treba jos da ga nutkas glupostima. (i to sam dozivela) Tako da to stvarno ispada sa strane matoraca "Sta vi znate, nemate vi pojma ni doktori niko nista ne zna ja znam sta treba tvom detetu" Mani me gluposti... Tako Da babe i dede su za mazenje, nek ih deca vidjaju svaki dan, kao sto je kod nas bio slucaj, nemam nista protiv, ali mame su za pazenje i vaspitavanje i kao sto rekoh dok dete ne bude samostalno nema odlazaka kod babe i dede (mislim sad na ovo sto je nerodjeno u stomakuuser posted image i ne menjam pravila starije dete mladje dete)

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 2063
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 12:51:49   
Misha i Ljisha
I tako je Rosita. Isto ponosim se sto sam sama na salasu u nedodjiji podigla svoje dete skoro pa i bez muza kojeg nikad nema kuci user posted image user posted image

i jos jedna stvar ja ne planiram svom detetu da cuvam decu, moze da dodje kod mene malo da odmori sa decom dok se ja igram sa njima i ugadjam ih i da nakon par sati od kuci. A da mi tura decu svako malo nema sanse. Ja cu biti gora od tebe PEaceuser posted image . Ja vidim moju mamu kako je umorna jer svaki dan cuva bratance, vodi sad starijeg u skolu i sta ti ja znam, pa nije moj brat pravio decu nasoj mami, i mama mi se pozali nekad i razumem je, ali je zato moje dete koje tamo ne obitava i koje nikad ne cuvaju uvek dobro doslo na spavanje i na ceo dan sad kad je porasla. Moj tata je i izjavio da samo D moze da dodje da spava jer ona ide u 9 u krevet a bratanci idu u 23 i oni su matori ne mogu oni taj temppo da izdrye

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 10.11.2017 12:57:26 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2064
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 13:07:45   
Milena18
Peace, slažem se da decu treba pustiti da grade odnos sa babama i dedama. I slažem se da im neće ništa biti ako jednom preskoče večeru ili kasnije legnu. Ali ako je to osoba na koju treba da se osloniš svakodnevno što se brige oko deteta tiče, onda nije baš tako jednostavno, posebno kad su deca skroz mala. Nisu oni dužni da čuvaju unučiće, ali većina bi bila jako povređena kad bi roditelji našli dadilju. Ja sam zato za vrtić - da o detetu brinu ljudi školovani za to, a sa babom i dedom da se druži, zbližava i gradi odnos u drugom kontekstu, da se akcenat stavi na zajedničke aktivnosti, a ne na hranjenje, presvlačenje, itd.
To da su svekrve žene koje su podigle naše muževe, pa sada zato treba da im poverimo decu je diskutabilno i krajnje individualno. Verujem da ima takvih koje znaju šta rade i može im se verovati. Blago njihovoj deci. Kod nas to nije slučaj. Mm i dalje pati zbog nekih postupaka svoje majke od pre 30 godina i itekako je svestan poledica njenog vaspitnog stila, iako su drugi faktori uspeli dobrim delom to da kompenzuju pa je on izrastao u zdravu, zrelu i odgovornu osobu. Ne mogu baš sa takvom osobom da ostavljam dete bez brige. Moja poenta je da u idealnim ili gotovo idealnim uslovima jeste tako kako ti kažeš, ali ne živimo svi u takvim uslovima.



< Poruku je uredio Milena18 -- 10.11.2017 13:09:11 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2065
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 13:09:25   
Sanjica26 RR
A ja cu suprotno od tebe. Hocu da im pomognem ako treba, jer znam kako je kad niko ne uskace.
Ne zalim vise za time sto nikad nista nisu pomagali (osim moje majke) ali su jako bile teske situacije kad nam je bila potrebna pomoc. Ponosna sam i na sebe i na mm kako smo se junacki organizovali.
Milena,.moji se nisu nasekirali oko dadiljeuser posted image Vec znas pricu.
Sve tako kao sto kazes je isto kod mm.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 10.11.2017 13:26:06 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2066
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 14:16:15   
isidora88
Ja bas mislim da mora da se postuje ono sto mm i ja kazemo, i ti nema pogovora. Mada eto ja ne brinem moja svekrva nijednom nije dosla za sve ove godine, a svekar je tesko bolestan tako da ne moze da brine o deci, on dodje jednom, dvaput godisnje na dva dana zbog doktora tako da i da hoce da ih pazi deca ga ne poznaju niti je on u stanju da izdrzi njihov tempo.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2067
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 14:21:59   
Peace*
Veoma me zabavlja pomisao da su i svekrve nekada bogarale što ih njihove svekrve nisu slušale kao i to da ni vi verovatno nećete slušati svoje snaje. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2068
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 14:25:11   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Peace*

Veoma me zabavlja pomisao da su i svekrve nekada bogarale što ih njihove svekrve nisu slušale kao i to da ni vi verovatno nećete slušati svoje snaje. user posted image

Ja cu biti TASTA user posted image navijam i da je drugo devojcica. Bicu tasta iz nocne moreuser posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2069
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 14:35:01   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Peace*

Veoma me zabavlja pomisao da su i svekrve nekada bogarale što ih njihove svekrve nisu slušale kao i to da ni vi verovatno nećete slušati svoje snaje. user posted image


Hm, mislim da smo bas mi ta prelomna generacija. Ranije se mnogo toga podrazumevalo, pa nije nasim svekrvama ni smetalo. A mi cemo vec biti osvescene dovoljno da pazim sta radimo. Mada mi se trenutno cini da ja imam veci potencijal za posesivnost prema sinu nego sto ga ima moja svekrva. Divim joj se.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2070
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 14:38:31   
madre
Mislim da deca treba da imaju te carobne trenutke sa babama i dedama koje ce pamtitiuser posted image ako za vikend ostanu da spavaju kod njih, mislim da nije nužno da zaspe u ono vreme kad zaspe kod kuce. Takodje, dozvoljeno je da tamo pojedu neki slatkis vise nego sto mama dozvoljava.
Moje starije dete nije probali bombonu do 4og rodjendana, a mladje vec ima ritual sa svekrvom da kupe pezuser posted image user posted image uzmu jednu bombonu i ostatak stave u dzep (on je u stanju da o tome prica po ceo dan). To ga bas raduje, ja mu pez ne kupujem, niti su skoro...

< Poruku je uredio madre -- 10.11.2017 14:39:26 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2071
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 14:45:07   
Milena18
Madre, potpuno se slažem sa tobom. Ja sam sa mojom bakom imala divan odnos, nadam se da će i moje dete imati takve trenutke sa svojom bakom i dedom. Ali nisam za to da na njih padne briga o detetu. Oni u tim godinama nemaju doboljno ni energije ni strpljenja, a i davno je bilo kad su podizali decu, zaboravili su mnogo toga. Makar je kod nas tako.
Odosmo malo u off.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 2072
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 15:45:54   
Anck Su Nmaun
Slazem se sa svima po malo user posted image
Ne treba pretrerivati.
Ni od svekijevaca ocekivati da ce ih cuvati kao mi sami, oni imaju svoj svet i svoje nacine. A nase je hocemo li uspeti da se uklopimo ili ne. Kome odgovara nek nastavi tako , kome ne nek ne ostavlja decu i kraj. Ja nisam mogla da nadjem zajednicki jezik sa mojom zato danas nismo u dobrim odnosima. Ali nikad nisam branila da odvede decu il nesto slicno. Mada se ni ne otima...
A i danasnje mame , joooj kako preteruju, svega se nacitam po portalima i drustvenim mrezama, bas sto rece Tash, hiljadu nekih bubica. A i u svojoj okolini imam tih mica maca, picajzli. Imam bas jednu u komsilukju sto po ceo dan vija dete po ulici i brise joj ruke maramicama, dorucak , rucak, uzina, vecera...sve ide za njom i hrani je...ima toga jos mnooogo mnogggo! Ne da detetu da dise user posted image A Verujem da to starijima kida zivce pa se mozda i ponasaju tako kako se ponasaju. Ne znam. Mozda sam i ja malo takva bila sa prvim detetom. Tada mislim da sve preteruju user posted image Sto neko rece gore, i ja sam se mnogo vise opustila dolaskom drugog i treceg.,Al ne da sam nemarna, vec znam da u nekim stvarima preterujemo. Pa se onda delimo na "majke" i "ne majke" hah
A druga prica su moji roditelji, jer su moji i sa njima mogu o svemu, razumemo se...moji suu. bar ja imam extra odnos sa njima. Ali opet gledam da i njima ne budem na teretu. Kad su raspusti a mi radimo provode dosta vremena tamo. Dok kad bih od njegove mame nesto trazila, bez obzira sto sam zena njenog sina, kao da bih trazila uslugu od malo prisnije komsinice. Mada sve zavisi i od samih ljudi. Ne moze se generalizovati.
A to kao nekada je bilo drugacije..ma nije. Al su zene tada mnogo vise cutale i trpele. Jer su tako ucene, da se stariji slusa i tacka.Klasicno patrijahalno vaspitanje.

Smesno al kad sam cula da nosim sina, mislim da sam mozda u istom satu pomislila ...u jbt ja cu biti svekrva user posted image user posted image




< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 10.11.2017 15:57:11 >

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2073
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 16:07:24   
madre
Ne znam stvarno kakvih to blesavih zena ima i sta su u stanju da rade deci i sa decom, ja samo kazem da tuzno da dete "nema" babu i dedu zato sto kod njih ne bude sve kao kod mame!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2074
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ? (II dio)
10.11.2017 16:24:00   
vbojana
Razumem ja sve, ali radi se o bebi od 8 meseci... Ako ja mogu da shvatim nju za neke stvari, da je ona baba i da mora malo da popusta detetu, moze i ona mene, tim prije sto je bila u mojoj kozi, ja u njenoj nisam, i zna kako je to kad ti svi sole pamet kako da odgajas svoje dete i ne postuju ono sto kazes.
U pravu je ko je rekao da je bolje da ne idem nigde ako ona mora da ga cuva, jer ispada da ja ne postujem njenu dobru volju da mi pripazi dete, a ona prva ne moze da ispostuje jednostavnu stvar, da ne daje kravlje mleko. Zazmurim ja na dosta stvari, ne kazem nista, ali ovo mi je zasmetalo jer me laze. I mm sinoc kad je zvao, ja sam bila malo bezobrazna, cuje se to i preko tel. A mm mi je govorio ne ponasaj se tako.. sada ona zna da sam ljuta, a cula sam je kako se pravda da nije davala..

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 2075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here