|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Savovi i konci
14.7.2009 21:17:32   
Anoniman
Ma sta se zalite, meni je proslo mjesec i 7 dana i jos bolucka pomalo, i tek su mi prekjuce poceli ispadati unutrasnji konci. ... jadne mi zene...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Savovi i konci
15.7.2009 14:13:07   
mrvica
strasno,ali MLJANA ako ti je za utehu i ja sam posle prvog porodjaja muku mucila sa ranom cela 2 meseca,a sad evo nakon dve i po nedelje kao i da je nemam,veoma cudno isto telo a aoliko razlicito

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Savovi i konci
24.8.2009 20:05:13   
Balsa
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Savovi i konci
22.9.2009 16:18:39   
*Alexx*
Mesec dana posle porodjaja, a kod mene je situacija sledeca: dva konca sam sama pre dva dana izvadila, jer su me zatezali i pocele su da se prave ranice i da se gnoji. Ostali konci - otpao je samo spoljasni deo konca (onaj koji se vidi), a deo konca koji je u tkivu je ostao - ne znam da li sam jasna user posted image . I sada lepo moram kod ginekologa da mi sredi to sve... Ja bih i ostale izvadila sama, nego se napravile te ranice, pa ne smem. Patronazna sestra se sokirala kad je videla kakvi su to konci, neki debeli, a kaze i da su kineski (los kvalitet), i da se cesto desava da ne otpadnu sami...

(odgovor članu Balsa)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Savovi i konci
22.9.2009 16:28:30   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Alexx

Mesec dana posle porodjaja, a kod mene je situacija sledeca: dva konca sam sama pre dva dana izvadila, jer su me zatezali i pocele su da se prave ranice i da se gnoji. Ostali konci - otpao je samo spoljasni deo konca (onaj koji se vidi), a deo konca koji je u tkivu je ostao - ne znam da li sam jasna user posted image . I sada lepo moram kod ginekologa da mi sredi to sve... Ja bih i ostale izvadila sama, nego se napravile te ranice, pa ne smem. Patronazna sestra se sokirala kad je videla kakvi su to konci, neki debeli, a kaze i da su kineski (los kvalitet), i da se cesto desava da ne otpadnu sami...

Jao jos mi samo to fali.Tek krajem meseca idem na konrtrolu i muka mi je kad se setim da ponovo neko treba da me pregleda.A ako mi nisu otpali konci lepo cu se ubiti.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Savovi i konci
23.9.2009 11:54:06   
*Alexx*
Mislim da uglavnom sve bude OK sa tim koncima. Ja sam imala super trudnocu, pa se salim da je negde moralo da me stigne :)

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Savovi i konci
24.9.2009 11:47:03   
Rina
Ja sam prosla ovaj put sa 2 koncica... i s obzirom da ni dan nisam lezala i vrlo malo odmarala,super zarasta user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Savovi i konci
31.5.2010 20:03:20   
New Mom
Meni su ušivali grlić, epiziotomiju i još jedan rascep koji je nastao jer je beba bila prevelika, ka anusu. Imala sam nekih 7-8 šavova spolja, ispali su tek 13.dan. Koristila sam Oktanisept sprej tri puta dnevno, a ispirala ranu svaki put kad sam menjala uložak. Još me pomalo zateže i bolucka sa leve strane. Dole mi izgleda kao da sam u ratu učestvovala, ali patronažna kaže da ektra zarasta. Čekam kontrolu kod dr za mesec dana pa ćemo videti.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Savovi i konci
31.5.2010 20:10:03   
Dora
Joj, žene, izgleda sam ja sa ranom od CR super prošla... 10 cm rana, konci izvađeni 8. dan od carskog...ja posle 2 nedelje nisam osećala ništa više što se rane tiče. A dole sam krvarila 2 nedelje i stalo je.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Savovi i konci
31.5.2010 20:10:22   
Snelle
New mom, nisam znala da su i tebi sekli grlić?! I meni user posted image
Meni su ispali konci pre otprilike dva dana, dakle deveti dan od porodjaja. Koristila sam Rivanol i ništa više.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Savovi i konci
31.5.2010 20:12:41   
New Mom
Snelle, ponoviću - 4250gr. Šta više reći? Dr mi tada rekla (pored konstatacije da je to trebalo biti CR) da me samo Bog sačuvao da mi i creva ne puknu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Savovi i konci
31.5.2010 20:14:41   
Snelle
Pa znam da si imala veliku bebu. A što su mene sekli sam Bog zna, ja rodila majuška od 3.030gr user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Savovi i konci
31.5.2010 20:15:43   
Anoniman
Jooooooooj,samo kad se setim ovoga muka mi je user posted image !Ja sam spolja imala 6 konaca,a unutra ne znam,nije htela dr da mi kaze,kada sam je pitala,rekla je da ima dovoljno user posted image Uzas...inace nisu se topili kako je trebalo nego su izbijali posle 30 i kusur dana i to sam kroz suze prolazila.........aaaaaaaaaaa..........samo kad se setim,nadam se da nikome nikada nece biti tako kao meni.Mm me nosio u wc,jer nisam mogla da ustanem sa kreveta.Bolesno zvuci da od konca ne mozes da ustanes,ali tako je...svaki cas me znoj oblivao i u mozak kao da mi je noz ulazio...joooooooj!

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Savovi i konci
31.5.2010 20:35:05   
mejra81
Al sam ja prsla sa mozgom....Ja reko svasta cu jos da vidim na RR...
Mislila sam da se ovde pise o nekom sivenju materijala,pa reko sigurno ono sta
raditi kad ti visi konac sa garderobe....
user posted image

_____________________________

Uspeh u zivotu je izaci na kraj sa samim sobom...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Savovi i konci
31.5.2010 20:39:22   
anajid
mejra user posted image user posted image user posted image

bas si vickasta!user posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Savovi i konci
31.5.2010 20:46:35   
LillyT
Ja sam super prosla sa savovima i koncima. Imam jedan sav, rana nema ni santimetar, a jos u porodilistu sam uspela da sednem. Naravno, po savetu dr-a i babica, nisam sedele neko vreme (nisam sedela na celom dupetu), da bi mi to lepse zaraslo i stvarno, nista se ne vidi (mm kaze da je user posted image lepsa sada user posted image ). Inace, konci su bas dugo stajali, samo su me dva dana zatezali, a rivanol mi nije bio potreban.
Grlic mi na svu srecu nije pukao, toga sam se najvise bojala.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Savovi i konci
3.6.2010 22:28:06   
lesica
Danas su svi konacno otpali user posted image user posted image user posted image tj.ovi spoljasnji,unutrasnji konci su ispali jos pre par dana...Sada vec mogu da kazem da se odlicno osecam user posted image Jos samo da prestane krvarenje pa da prekinem post user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Savovi i konci
23.6.2010 18:29:46   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Dora

Joj, žene, izgleda sam ja sa ranom od CR super prošla... 10 cm rana, konci izvađeni 8. dan od carskog...ja posle 2 nedelje nisam osećala ništa više što se rane tiče. A dole sam krvarila 2 nedelje i stalo je.


Ovo kao da sam ja pisala,jedino sto su meni konce izvadili 5 dan user posted image
Sad se osecam kao da nisam ni imala operaciju,a proslo je 16 dana...Krvarim bas malo,toliko da mi je dovoljan dnevni ulozak user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Savovi i konci
23.6.2010 18:48:12   
Zoka81
IZVORNA PORUKA: New Mom

Snelle, ponoviću - 4250gr. Šta više reći? Dr mi tada rekla (pored konstatacije da je to trebalo biti CR) da me samo Bog sačuvao da mi i creva ne puknu.

Kako li je mojoj mami bilo, bolje da ne znam, ja bila 4600gr a sestra 4500gr.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Savovi i konci
26.6.2010 19:29:53   
Cvetana
Imam jedno, verovatno glupo pitanje za mame. user posted image  Da li mozes da se porodis prirodno i da te ne usivaju ?

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Savovi i konci
26.6.2010 19:46:43   
Daca88

IZVORNA PORUKA: Cvetana

Imam jedno, verovatno glupo pitanje za mame. user posted image  Da li mozes da se porodis prirodno i da te ne usivaju ?

Mozes ako te ne budu sekliuser posted image
Ako imala epiziotomiju(a 98% prvorotki imaju),onda ti sivenje ne gine.
Ako sama puknes,opet ce te usivati,ali kod prirodnog pucanja kazu da su savovi nepravilniji i krivi.
Mada prirodne pukotine,ukoliko nisu duboke i ukoliko su do 1 cm onda ne siju,nego puste da spontano zaraste,sve preko toga se mora usiti...
Koliko ja znam,samo tri ringerajke su prosle bez epiziotomijeuser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Savovi i konci
26.6.2010 19:53:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Cvetana

Imam jedno, verovatno glupo pitanje za mame. user posted image  Da li mozes da se porodis prirodno i da te ne usivaju ?


Možeš-nisam ni pukla ni sečena, pa me nisu šiliuser posted image

(odgovor članu Cvetana)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Savovi i konci
26.6.2010 19:57:04   
LillyT
Cvetana, moze da ti se dogodi i nije bas toliko retko, sve vise cujem da nekome nije radjena epiz. A i ako ti se dogodi, veruj mi da nije nista strasno. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Savovi i konci
26.6.2010 20:06:45   
Cvetana
Svaka cas_t prezivelima user posted image user posted image user posted image

Nisam bas u toku s posleporodjajnim temeama al reko da se informisem. Znam da je moja sestra u FR zivi bila u soku kad su je sekli, kod njih sedi babica s tobom i masira medjicu da se opusti i rasiri, secenje se radi bas izuzetno, njoj je beba bila velika.
A moja baba je bila babica u selima oko beograda 50 god i secam se da mi je pricala da nikad nijednu zenu nisu sekli ?!!
Ja sam mislil da su te rane o kojima pricate ovde od porodjaja prirodnog bez secenja, a ono user posted image  

< Poruku je uredio Cvetana -- 26.6.2010 20:09:05 >

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Savovi i konci
29.7.2010 16:17:26   
Bianca
Ja sam prvorotka i nisu me sekli, pukla sam malo, jedan sav unutra i jedan spolja, a htela sam da umrem kada su me sili, i nisam mogla da sednem dva dana, svaka cast vama sa vise savova!

(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here