|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.3.2012 11:26:54   
Maslacak15
Draga Cilea,

Tek sad vidim da si ti i gore postovala sve rezultate. Da i prolaktin je ovisi... A skapirala sam (bravo za mene hahah, mogla bi vise paznje da obratim na nadimke) i da si ti sportistkinja.... Nebih da se zalecem, ali s obzirom na okolnosti stvarno bi mogla da razmislis da smanjis... I vidis kako ce to da utice na hormone ! Pretpostavljam da je tesko narocito ako se bavis ceo zivot ali ono sto si navela je mnogo intenzivno i ti si mozda stvarno podlozna.
Mogu da ti dam i licni primer iako tada nisam ni pokusavala da zatrudnim. Ja sam prvu menstruaciju dobila sa 11 godina i uvek su bile, i dan danas su, kao svajcarski sat. Elem u srednjoj skoli sam pocela intenzivno da se bavim atletikom, srednje pruge i trenirala pet puta nedeljno. Nisam ja odmah sabrala dva i dva ali ciklusi su krenuli da mi budu mnogo blazi i na kraju su prestali !!! Imala sam sest meseci totalnu amenoreju. U to doba nisam bila ni seksualno aktivna, radjen mi je samo ultrazvuk gde je sve bilo ok.. ja sam zbog mature prestala da treniram i ciklusi su se normalizovali. I od tada sam ponovo ko svajcarski sat. Svega sam se setila kad sam pocela da se bavim problematikom ostajanja u drugom stanju.
Naravno ne mogu da garantujem da bi to resilo sve tvoje probleme ali uopste nije iskljuceno da bi ti se hormoni za par meseci normalizovali ili bar popravili.....Nizak estrogen jeste na listi sporednih efekata kod intenzivne fizicke aktivnosti kod zena. Treba svakako da nastavis analize sa doktorkom i klasicne metode lecenja, mozda neku stimullaciju itd ali modifikuj stil zivota po pitanju sporta. To ti je moj iskreni predlog. user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.3.2012 16:59:07   
mazinjo
Maslacak molila bih te kad budes imala vremena da prokomentarises nalaz hormona a radila sam treci dan ciklusa
LH 8,6 mIU/mL (2.4-12.6 folikularna faza)

FSH 5.4 mIU/mL (3.5-12.5)

Progesteron 0.52 ng/mL (0.2-1.5)

Prolaktin 155 uIU/mL (102-496)

Testosteron 0.27 ng/mL (0.06-0.82)

Estradiol 29.11 pg/mL (12.5-166)


unaprijed ti se zahvaljujem user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.3.2012 17:11:34   
Cilea
Maslacak, hvala na odgovorima user posted image
Pokusacu da smanjim svoje fizicke aktivnosti user posted image
Takodje mislim da cu sto pre, po savetu mnogih, kao i citajuci na forumu razna iskustva, poset_iti bolnicu Genesis u NS. Da ne gubim vise vreme.
A, da li se cajevima tipa Ocajnica, Babin zub i Vrkuta, moze uspostaviti hormonski balans?

< Poruku je uredio Cilea -- 21.3.2012 17:13:38 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.3.2012 19:57:52   
Maslacak15
Mazinjo,
I kod tebe zbog malo povisenog LH u odnosu na FSH postoje naznake policisticnih jajnika. Dobro je sto je testoteron nizak. Prolaktin je isto ok. Kao sto sam vec pisala vise puta, presudno je da utvrdis dali ovuliras i kakav je kvalitet ovulacije. Zato treba ispratiti ceo ciklus, ultrazvucno i putem krvi. Ili mozda vec znaas da li ovuliras? Kod PCOSa uglavnom je ovulacija problem i kad se ona ostvari brzo dolazi do trudnoce. Ali kod tebe je LH samo blago povisen tako da je moguce da ovuliras. Ideallno bi trebalo da bude odnos 1:1 ili da FSH bude za nijansu visi
tipa FSH 5 LH 4 (samo primer). Uvek kada se sumnja na PCOS, dobro je proveriti i metabolizam secera i da li je prisutna insulinska rezistencija jer i to hoce da sprecava ovulaciju.
Cilea ja sam zagovornik da sve treba probati i mislim da cajevi zaista mogu blagotvorno da deluju. Mislim da ima puno devojaka na forumu koje su imale dobrih iskustava sa vrkutom. Puno vasa pozdravljamuser posted image

(odgovor članu Cilea)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.3.2012 20:33:55   
mazinjo
Maslacak puno hvala na odgovoru user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
23.3.2012 6:47:53   
pari
Maslačak, bila si skroz u pravu :) imala sam dva folikula, imala sam ovulaciju, sve je bilo super, ali nažalost ništa ni ovaj mesec, juče sam dobila :( i opet razočarenje i opet... Hvala puno na mišljenju i na podršci! probaćemo ovako još 2 meseca pa idem posle toga na HSG...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
23.3.2012 11:25:15   
branki*
hehe,ova tema postaje-pitajte maslacakuser posted image
pozdrav za sve i puno srece!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
23.3.2012 18:04:47   
jecka82
Zamolila bih da mi neko protumaci rezultat za progesteron 21.dan 42.3nmol/L (luteinska faza 9.5-75).
Unapred hvala na odgovoru.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
23.3.2012 19:41:47   
Maslacak15
Jecka,

sasvim solidan rezultatuser posted image Bilo je ovulacije i preduslovi su dobri zauser posted image barem sto se progesterona tice ako se poklope i ostale kockiceuser posted image Srecno

(odgovor članu jecka82)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
23.3.2012 19:48:56   
jecka82
Maslacak, najlepse hvala na odgovoru. user posted image
Nadamo se pozitivnom ishodu, ali ne preterano da se ne razocaramo.user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
26.3.2012 19:39:03   
makica1984
Zdravo devojke,nova sam na forumu,ali zato imam probleme kao i vecina vas.Ja sam trenutno tek na pocetku pretraga,jer do trudnoce nije doslo 1,5 god.Imam 28 godina,policistične jajnike dijagnostikovane ultra zvukom.

Hormonski status 3. dan ciklusa:

PRL 381 ref.vr. 102-496
TSH 0,590 ref.vr. 0,350-5,500
T4 126,3 ref.vr. 58,1-170,0
T3 2,16 ref.vr. 0,92-2,79
E2 214,3 ref.vr. 69,4-905,4
PROG 0,7 ref.vr. 0,6-4,7
TEST 2,61 ref.vr. 0,31-4,51
LH 6,5 ref.vr. 1,9-12,5
FSH 5,8 ref.vr. 2,5-10,0

Na ovo mi 2 ginekologa ( u Domu zdravlja i u N.F. na odeljenju steriliteta) kazu da su hormoni u redu,a ja vidim na je FSH malo veci od LH.
Dr iz N.F. me upucuje da uradim i 14.d.c. LH i ESTRADILO i 21.d.c. PROGESTERON i evo rezultata:
LH-12,2 ref.vr. 17-77,00 ovul.faza
E2-36,3 ref.vr. 34-400
PROGEST.- veći od 0,64 ref.vr.13,90-90
Jasno mi je da ovulacije nema,ali mi nije jasno zasto dr kaze da su ovi hormoni radjeni 3. dana ciklusa u redu (ove ostale jos nije videla).

Šta mislite,da li bi trebalo da potrazim nekog endokrinologa koji se bavi lecenjem PCOS i steriliteta?

Uz to i spermogram mog muza nije bas sjajan,br. sper.je na granici normalnog i to uz vitaminsku terapiju,ja imam subserozni miom 4,3cm na zadnjem zidu materice.Jedino mi je HSG nalaz dobar user posted image .
Malo sam mozda konfuzna,ali ne zamerite,strasno sam zbunjena i ne znam odakle da pocnem...

_____________________________

Ja '84. PCOS,HSG dobar,miom subserozni 4,3
Mm '83.varicocele,oligospermia
2 god.u braku

(odgovor članu jecka82)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
26.3.2012 20:50:59   
branki*
makice,javice se neko sa vise iskustva,ja takodje koliko sam upucena,ako je LH veci u odnosu na FSH,upucuje na policisticne jajnike.ja bih to sama spomenula dr i trazila uput za endokrinologa.
zelim ti da brzo zabebisuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu makica1984)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
26.3.2012 21:38:22   
makica1984
Hvala,Branki!user posted image
Pa ja kao htela da budem fina racunajuci da ce ona to videti i predloziti mi sta dalje,ali izgleda da od finoce nema nista.Sad cekam user posted image pa kad prodje idem u N.F. na UZ i da joj pokazem i ove ostale hormone,pa cemo videti sta ce reci.
Ah da zaboravila sam da kazem da inace imam i neredovne cikluse, sto takodje upucuje na PCOS,ali svi nekako olako prelaze preko toga,a od user posted image ni traga.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
26.3.2012 21:41:47   
branki*
ma,verujem,ja sam,maltene,sama trazila od dr za sta da mi sve da uput.a,jos cuvena recenica-mlada si,opusti seuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu makica1984)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
26.3.2012 21:57:13   
makica1984
To je ta cuvena recenica user posted image .Ja ne znam sta im to znaci,da kuliram do 40 pa onda da se setim da bi trebalo da imam dece.Ni meni niko nije ni spomenuo hormone,sve sam sama trazila...Sve sami ludaciuser posted image .

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
27.3.2012 16:58:17   
Maslacak15
Makice 1984,
Pretpostavljam da su izmedju prvog i drugog vadjenja razlicite jedinice za estradiol, da su za treci dan pmol, a za 14. pg /ml. Kako bilo da bilo, ne samo da nema ovulacije nego nema najverovatnije bilo kakvog rasta folikula s obzirom da ti je estradiol 14. og dana jos nizi nego treceg ?!? Sve to treba proveriti naravno jos jednom i uraditi ultrazvucno pracenje ciklusa (obavezno), proveru antralnog broja folikula za procenu rezerve kao i jos dodatne hormonske parametre (androstenedion, 17-oh progesteron, AMH , Inhibin B, i insulinsku rezistenciju). Tacno je naime da kada se gledaju izolovano tvoji rezultati treceg dana jesu manje vise ok , osim te blage inverzije LH i FSH. ali ona normalno nebi trebalo da izazove totalnu blokadu folikulogeneze. I prolaktin bi mogao biti nizi ali ni taj rezultat nije tako visok da bi po meni objasnio odsustvo rasta estradiola tokom ciklusa. I da,mislim da bi trebalo da potrazis endokrinologa jer su komentari "idi kuci i oopusti se" totalna glupost narocito kada je evidentno da neki problem postoji. Da li imas normalne cikluse?? Puno te pozdravljamuser posted image

(odgovor članu makica1984)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
27.3.2012 22:49:12   
Cecana
(androstenedion, 17-oh progesteron, AMH , Inhibin B,


Maslacak molim te da mi kazes kad se rade ovi hormoni,da li odredjenog dana ciklusa? Meni niko nije trazio da ih uradim, a nemam kvalitetne ovulacije.
I da li vredi raditi 14 dan E2 i LH, i 21 dana progesteron,ako je meni ovulacija na primer proslog meseca bila 18 dana ciklusa?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 2:57:22   
makica1984
Maslacak15
U pravu si za estradiol,razlicite su jedinice jer je radjeno u razlicitim laboratorijama.Verujmi da je i mene zgranuo ovaj drugi rezultat E2 i Lh,o progesteronu necu ni da govorim...Moracu pod hitno da nadjem nekog endokrinologa,samo jos da se raspitam koji je dobar.Ciklusi mi nisu redovni,zna da prodje od 34-50 dana tako da sam uvek i sumnjala da nesto nije u redu sa hormonima.Bas da vidim sta ce dr da mi kaze kad bude video ovo,zadnji komentar je bio da treba da se opustim uz casu vina i setnje user posted image .Hvala ti na savetima,uskoro krecem u akcijuuser posted image .

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 3:03:26   
makica1984
Maslacak15
Estradiol je u razlicitim jedinicama,jer je radjen u dve razlicite laboratorije.I mene zanimaju ove ostale analize da li su vezane za odredjeni dan ciklusa.Ja sam mislila da na svoju ruku jos odradim OGTT i nakon toga sacekam da vidim sta ce mi ginekolog reci,a onda pravac endokrinolog,mada moram prvo nekog dobrog da nadjem....

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 8:58:34   
Maslacak15
Sve navedene hormone treba raditi pocetkom ciklusa. AMH moze i u neko drugo doba ali nema razloga samo njega raditi odvojeno. Naravno da nema smisla proveravati progesteron 21. dana ako je ovullacija bila 18. Al to podrazumeva da je ciklus duzii od 31. dan. Lutealna faza treba da bude minimum 11 dana, zapravo 12-14 dabi embrio imao vremena da se usadi. Znaci ako se zna da je ovullacija npr 18.og dana a ciklus je kratak i traje 27 dana onda je verovatno da postoji takozvana LPD-luteal phase defect. U nedostatku pouzdane informacije kada je
ovulalcija najbolje je odrediti progesteron 7 dana pre pocetka narednog ciklusa.

(odgovor članu makica1984)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 11:29:32   
darinkica
Ja sam relativno nova tacnije staro nova :).. Uradila sam hsg to je bila prva pretraga, par meseci potom i hormone a sada treba neke androgene da odradim, a to cu za neki dan jer se mora lezati u bolnici pa se uskladjujem..
Ako bi neko mogao da mi kaze nesto o ovim rezultatima jer mi se cini da imam tu inverziju mada mi niko nikada na ultrazvuku nije video policisticne jajnike, uvek su bili ok.
radjeno je 2 dan ciklusa
fsh 3.6   2-15
lh 6.4  1-10
prolaktin 157   59-619
progesteron 3.7 1-9.5
estradiol 32.9   25-100
testosteron 1.1   0.73-3.67 
Dr je rekla da su rezulteti super.. ali je insistirala na tim androgenima.. A na bebi radimo pa oko dve godine..

_____________________________

carpe diem

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 11:32:46   
Jole84
Darinkice rezultati su ti odlični user posted image
Naša Maslačak će ipak sve detaljnije da te uputi user posted image
Pridruži nam se i na "crticama" user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu darinkica)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 11:43:14   
darinkica
Hvala na dobrodoslici, a za dve crtice, to sam davno prestala da radim jer posle radnje s testom 5 dana psihicki ne mogu sebi da dodjem a posle kad mi user posted image  stigne opet suze i sve iz pocetka. Sad sam resila da to ne radim i da sebe ne maltletiram bar tako. E da ciklusi su mi na 35 dana, mm je super, a hormoni stitne zlezde, to nisam napisala:
tsh 1.84   0.35-4.94
ft4   12.5  9-19.1
ft3 5.40  2.63-5.7
Ne znam da li sam napisala da mi je hsg bio odlican.. u principu nikad nista nije bilo lose, pre god sam imala ureaplazmu i to smo sredili i nije se vracala..


_____________________________

carpe diem

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 15:24:46   
ivannna
maslacak,mozda nije za ovu temu ali opet se tice hormona

lutealna faza mi  traje uglavnom 9,10 dana, a kad dobijem bude mi visoka temperatura pa se svaki dan po malo smanjuje,buni me to sto kazu da ako neko ima kracu lutealnu fazu kao ja ,to znaci da imam nedostatak progesterona a opet meni je BT visoka kao da ga imam dovoljno,malo sam zbunjena! kako je moguce da istovremeno imam te 2 stvari?

(odgovor članu darinkica)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 15:41:23   
Anoniman
E evo i mene sa rezultatima:
3dc

estradiol: 57 (18-147 folikularna faza),
progesteron: 0.90 (0.25-0.54 fol.faza)user posted image ,
fsh: 8.70 (2.9-12 fol.faza),
lh: 2.90 (1.5-8.0 fol.faza),
testosteron: 0.80 (0.1-0.9 fol.faza) user posted image ,
prolaktin:12.20 (2.5-14.6 fol.faza).
Kobajagi je sve u granicama, ali ne znam. Idem kod dr tek u utorak, ako je nekome jasniji ovaj nalaz, molim pomoć. :)

< Poruku je uredio Pcelica Lena -- 28.3.2012 15:44:21 >

(odgovor članu darinkica)
  Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here