|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 15:50:55   
Maslacak15
Darinkice,
Da blaga inverzija ukazuje na moguci PCOS. Ciste nisu obavezne za dijagnozu. Kljucno je utvrditi ima li ovulacije. Da li si ikad radila folikulometriju ili odredjivala lutealni progesteron? Ostali rezultati su ok. Ivanna temperatura je ipak kompleksna stvar i na nju utice sto sta. Desava se da temperatura padne tek posto menstruacija pocne. Ocu da kazem da iako sistem jeste pouzdan za utvrdjivanje ovulacije, pocetak novog ciklusa se nebi desio dok progesteron ne padne ispod odredjene granice. Ako je lutealna faza samo devet dana onda je to vrlo verovatno prekratko za uspesnu implantaciju. Naime najranije implantacije se desavaju sedmog ili osmog dana posle oplodnje a velika vecina 9 og i 10.og. Ako lutealna faza traje samo devet dana onda je endometrijum verovatno vec u stadijumu atrofije i niskog progesterona pre nego sto embrion uspe da ostvari kontaktLutealnu fazu moguce je produziti i korigovati samo je bitno utvrditi sta je razlog slabije ovulacije.... Puno pozdrava

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 17:20:53   
darinkica
Nisam radila folikulometriju ali sad cu ovih dana.. ne znam znaci li sta ako kazem da imam "onaj" sekret bas u danima kad bi trebala da bude ovulacija. Ma da mi ne nagadjamo videcemo kroz neki dan. Samo  sta su androgeni, to mi jos nije jasno.. Hvala maslacak srce si

_____________________________

carpe diem

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 17:27:25   
maca821
Pčelka ja mislim da FSH i LH treba da budu u odnosu 1:1, ali javiće ti se neko ko se bolje razume(Maslačakuser posted image )

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 17:38:36   
Maslacak15
Darinkice,
Iedalno FSHi LH bi trebalo da su 1:1 ili da FSH bude malo veci. Androgeni su tzv "muski polni hormoni".Cesto je klinicka slica PCOSa pracena povisenim androgenima. Tvoj testosteron je u redu ali treba proveriti i androstenedion i DHEAS. Njih proizvodi nadbubrezna zlezda. Nemoj nista da se brines, sve to mnogo strasnije zvuci nego sto jeste , policisticni jajnici su jako kompleksan sindrom ali postoji vise razlicitih terapija u zavisnosti od tipa pacijentkinja i forum je pun user posted image kojima je postavljena dijagnoza PCOS. Samo polako i sve ce se resitiuser posted image

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 19:12:53   
Anoniman
Hvala Maco :).
Maslačak help!! user posted image

(odgovor članu maca821)
  Direktna veza do poruke: 580
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 19:59:03   
Maslacak15

Zdravo Pceliceuser posted image

Pa jeste da, svi rezultati su u granicama normale. Ne znam koliko imas godina, FSH je malo visi nego sto je to optimalno ali je jos uvek dobar. I odnos sa LH nije knjiski idealan, trebalo bi da je 1:1 a tvoj je blizu 3:1. Kad ovo kazem tipujem da ce doktor reci da su svi rezultati u redu. Ne znam koliko pokusavate i kakvi su ostali rezultati ali cisto kao savet mogla bi da proveris ovarijalnu rezervu. To samo znaci da jajnici mozda ne rade vise punim kapacitetom ali ne znaci da nije moguce zatrudneti. I ako ima nesto da ne stima radi se o blagom odstupanju. Ali to je jedino sto vidim iz ovih rezultata da nije idealno. Najvaznije je da li i kako ovuliras koliki su folikularni estrogen u peaku i lutealni progesteron. Puno te pozdravlljam

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 20:44:00   
Anoniman
Hvala Maslacak! Imam 27 godina, pokušavamo neke 4 godine. Generalno, ništa vise od hormona nisam radila. Ako mi sad brisevi budu dobri, u sledećem ciklusu bi trebalo da radim hsg. Bila sam par puta na folikometriji i to mi je onako upalo u oči jer mi je uvek bio po jedan folikul, samo jednom dva, ali to nije stimulisan ciklus, pa sam mislila da je to manje-više ok. Hvala ti u svako slučaju. A ovaj testosteron što je malo viši, jel nista ne smeta?
I da, reci mi za ovu ovalijarnu rezervu, jel se to vadi iz krvi, ili kako? Pozdrav.

< Poruku je uredio Pcelica Lena -- 28.3.2012 20:45:52 >

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 582
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 20:49:38   
ivannna
maslacak hvala ti na odgovoru!

posle inseminacije doktorka mi je rekla da koristim utrogestan vaginalete ali tek kada sam joj rekla za kracu lutealnu fazu ,prosli mesec zahvaljujuci istim vaginaletama ( koje mi je prepisao moj doca )mi se bas lepo produzila l.f. na 14 dana,pa se nadam da ce i sada
ako se nista ne desi ovaj mesec,trazicu da se utvrdi zbog cega se ovo desava

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 21:49:03   
Maslacak15
Hej Pcelice,

Izvini u brzini mi je promaklo. Da jeste, testostron je stvarnoo skoro na granici. Smatra se da jee sve iznad 0.5 malo vece tj relativno hiper androgeno(tako je meni rekla moja endokrinolog).
Pa ja bih na tvom mestu zapravo odradila kompletnu hormonalnu paletu, kad vec toliko dugo pokusavate.Znaci isprati celi ciklus, pred oovulaciju LH i estradiol i lutealni progesteron. Zatim nebii bilo lose treceg dana uraditi jos AMH i inhibin B ( za rezervu), androstenedion i DHEAS (drugi androgeni da se vidi jel ovaj visak testosterona iz jajnika ili nabubrezne) 17-OH progesteron. Pa kad kompletiras rezultate mozda ce se steci bolja slika o konkretnom problemu. Nekad je problem suptilan i samo ga treba prepoznati! Ne znam da li si kod ginekloga illi endokrinologa ali ja mislim da su endokrinolozi reproduktivci malo kompetentniji. Znam da je tesko naci posvecenog lekara... Drzim fige!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 22:08:40   
Anoniman
Hvala Maslačak još jednom! Nadam se da ću naći odgovor i rešenje. user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 585
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 22:14:23   
Anoniman
To me ginekolog uputio, jer sam krenula ispočetka sa analizama. Videcu sta će mi reći kad odem sa rezultatima.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 586
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 22:47:14   
Cecana
Naravno da nema smisla proveravati progesteron 21. dana ako je ovullacija bila 18. Al to podrazumeva da je ciklus duzii od 31. dan.

Proslog meseca mi je ciklus i bio 32 dana,mada sam zadnjih 6 meseci imala na 28.

E da je nama vise ovako pametnih i upucenih ljudi kao sto je Maslacak,a ne ovi doktori uglavnom nemaju pojma,ljudi lutaju godinama da bi pronasli uzroke neplodnosti.

Svaka cast Maslacakuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
28.3.2012 23:01:08   
Anoniman
najbolja je!! user posted image user posted image

(odgovor članu Cecana)
  Direktna veza do poruke: 588
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.3.2012 9:58:53   
ivannna
maslacak ,
imas li neki predlog odakle da krenem sto se tice resavanja problema krace lutealne faze?
koje analize da radim? ili da ipak odem kod dr i vidim sta ona predlaze sta raditi po tom pitanju

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.3.2012 12:25:36   
Maslacak15
Draga Ivanna,

Mislim da je vec dobar znak da je tvoju lutealnu fazu tako lako produziti progesteronskom terapijom . To bi samo po sebi moglo vec da ti resi problem . Ipak ako ne uspes ovaj mesec treba da porazgovaras sa lekarom. Svakako ti treba lekar da saradjuje sa tobom i da ti eventualno prepise terapiju u zavisnosti naravno od toga da li ima potrebe za njom. Lutealna faza moze da bude kraca zbog neadekvatne funkcije zutog tela koja moze da se pomogne progesteronom ali neki smatraju da je obicno pozadina lutealnih problema neadekvatna ovulacija. Nju mogu ometati androgeni ( testosteron, androstenedion, DHEAS itd), prolaktin, ili insulinska rezistencija. Ponekad je moguce prevazici problem minimalnom stimulacijom uz prolaktin, ali naravno najelegatnije resenje bi bilo da se ukloni pravi uzrok i do trudnoce dodje u prirodnom ciklusu. Ali drzim fige da se vec za koji dan obradujesuser posted image

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.3.2012 13:07:21   
ivannna
Maslacak,
user posted image

HVALA TI PUNO na tako brzom i opsirnijem odgovoru!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.3.2012 13:16:14   
Maslacak15
....stimulacijom uz komifen ocu reci uz klomifenuser posted image user posted image

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.4.2012 12:52:36   
ivannna
maslacak,
planiram da krenem na malo detaljnije pretrage,posto ipak nista od moje 1.iui

da li za sve vaze ista pravila-da se hormoni vade 3.dc,14.i 21.? meni je pomerena ovulacija od 17-19 dc
posto sam koristila utrogestan vaginalete imam vec 3.dan braonkasto,moguce da ce vec sutra krenuti normalno,da li onda 1.dc da racunam kad krene pravo crveno? sta onda sa ta 3 prva dana?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.4.2012 17:38:22   
Maslacak15
Draga Ivanna,
Zaomi je zbog negativne beteuser posted image Nadam se da ce brzo biti bolje. Utrogestan odlaze pocetak krvarenja. Mislim da pocnes da racunis CD1 prvi dan kad budes videla crvenu krv - makar i jednu jediinu kap. I onda uradi hormone treceg dana. Ne ne vazi pravilo za sve 14 ti i 21 dan. Najbolje bi bilo da vadis krv paralelno uz pracenje folikula a ultrazvuku. Estradiol bi trebalo da bude oko 200 ili vise pg/ml po zrelom folikulu a folikul pred pucanje oko 20 mm. Cillj nije izvaditi 14. ti dan nego izvaditi krv tacno pred ovullaciju i videti koliki je periovullaltorni estradiol. Sto se tice progesterona njega bi trebalo vaditi 7 dana posle ovulacije. To bi mogla da procenis i po temperaturnom siftu ali najbolje bi bilo kad bi ti dooktor rekao kad je ovulacija. Puno te pozdravljam

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
2.4.2012 21:54:27   
ivannna
HVALA Maslacak!!!user posted image

folikuli su mi bili uvek oko 20,21mm ,a endometrijum oko 9mm
i vadila sam estradiol pre O.i bio je poslednji put 249

idem sutra na pregled pa cu dobiti od dr instrukcije sta dalje i koje analize i hormone da radim,sva sam srecna sto krecem malo detaljnije sa time!
e,uvek zaboravim da te pitam-da li si ti dr ili imas neke veze sa medicinom! rasturas sa svim ovim cudima! svaka ti cast!
veeeeliki pozdravuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.4.2012 8:51:29   
Maslacak15
Super Ivanna samo pozitivnouser posted image user posted image I javi kako napredujes ! Ja sam po struci molekularni biolog a doktorirala sam genetiku razvica. A i sama sam se dugo mucila da zatrudnim dok smo naslli u cemu je trik ( i bio je detalj u pitanju!!), dve ipo godine tako da sam imala vremena da utvrdim materijuuser posted image user posted image Mozda je i od profesionalne deformacije, ali provodim puno vremena citajuci klinicke studije na temu fertiliteta.
Pisala sam vec vise puta na topicu prolaktin o mom iskustvu, kod mene je to bilo u pitanju, suptilno uvecan prolaktin (na gornjoj granici normalne referentne vrednosti!) koji su sve vreme ignorisali jer navodno " ne smeta" da bih zatrudnela odmah cim su mi konacno dali lek vise sto sam bila dosadna nego sto je doktorka verovala u tu pricu. Vec sam se videla na VTO.... Elem jasno je da je to samo jedan primer i da bi bilo mnogo jednostvno da je kod svih prolaktin u pitanju, nije naravno, ali pokazuje da treba uraditi analize i dobro prostudirati sve faktore. I ono njihovo "sve je u redu" nije bas uvek merodavno. I mene su tapsali po ramenu da je sve u redu i da eto postoji idopatski infertilitet (neplodnost bez odredjenog razloga). Ja sam inace sve probala HSG , folikulometriju i klomifen i cajeve, sve moguce i nemoguce trikove i nista nije pomoglo dok nisam tretirala kljucni problem.
Zato i visim na forumu u zelji da pruzim podrsku i prenesem malo iskustva. Samo one koje iskuse na svojoj kozi znaju koliko boli... Drzim fige i vucem za nosic da se preselis ubrzo na trudnicki thread! Pitaj slobodno u svako doba sta te muci tu samuser posted image

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.4.2012 15:18:32   
ivannna
bila ja danas kod dr...i malo me je naplasila-kaze kad gleda na uz ja nisam dobila a meni vec krenulo crvenkasto da curi i curi,kaze kao da gleda jajnike i folikule 2 razlicite zene????? user posted image mada i kad sam 1.put bila kod mog dr.sumnjao je na policisticne jajnike jer sam imala dosta folikula,ali kad sam sledeci put dosla izdvojio se samo 1 a i hormoni su pokazali da je sve ok,to je bilo pre 10 meseci...
sutra radim : fsh,lh,prolaktin,estradiol,progesteron,i neki ama ili amh ( rukopis nije bas najjasniji) a u subotu cu da radim taj OGTT
rekla sam dr da hocu da proverim sve a ona se slozila da ne radim sledecu iui dok ne utvrdimo i izanaliziramo sve sta mozemo

malo sam se uplasila sta je to videla na uz,ali posto vec idem opet u cetvrtak,a sutra vadim krv nadam se da ce sve biti ok kao i sto je ranijih meseci bilo ( da je tako lose stanje cudi me da mi 2 dr to nisu videli,ali opet ko zna sta je sve moglo da se za to vreme promeni i mozda nisu bili ovoliko detaljni )

dobila sam citavu listu koraka,bas su profi,cak ima i za HIV...
ono sto se mm uopste nece svideti-uretralni bris-bakterioloski pregled i bris uretre na -hlamidiju,ureoplazmu i mikoplazmu-jer je skoro to radio i posle je bukvalno plakao kad je isao u wc,bas mi ga je bilo zao,nema sanse da ga nagovorim da to ponovo radi...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.4.2012 16:55:54   
Maslacak15
Odlicno Ivanna,
zvuci kao dobar plan.Drago mi je da te doktorka podrzala u zelji da sve dobro ispitas.Hormon koji je necitak je AMH (anti mülleran hormon) za procenu ovarijalne rezerve. Javi se.....

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.4.2012 18:39:17   
Maraj
Maslacak i meni treba tvoje misljenjeuser posted image
dr mi je dala da uradim hormone, posto ni kod nas ne dolazi do trudnoce... Sad, nije mi jasno devojke ovde pisu da rade hormone 3. dan ciklusa, a meni je moja dr rekla 2 dan ciklusa. Sta da radim?user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 3.4.2012 18:40:38 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
3.4.2012 20:25:02   
Maslacak15
Maraj,
bukvalno je sve jedno! To je pitanje ukusa doktora, nema razlike jer su hormoni na pocetku ciklusa " u podrumu" i nista znacajnije se ne desava do jedno petog dana kada estradiol pocinje da raste. Ako ti je doktorka rekla drugog dana izvadi drugog user posted image Srecno

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here