|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.4.2012 14:29:31   
bella80
Izvinjavam se zbog los Srpski,ja sam iz Makedonije.Pozz

(odgovor članu bella80)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.4.2012 14:31:22   
bella80
Inace imam iza sebe jedno neuspesno IFV,slabo sam odreagovala na stimulaciju ,verojatno zbog low AMH,ali prirodno mislim da imam ovulaciju i dr. mi je potvrdio isla sam na folikulometrije ovaj mesec.Fala

< Poruku je uredio bella80 -- 7.4.2012 14:36:53 >

(odgovor članu bella80)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.4.2012 20:50:23   
Jole84
Zvezdi ne brini mila,uradićeš sledeći mesec,dosta je skupo,a čudo da nema nigde državno da uradiš? user posted image Svakako,biće sve ok,ne brini user posted image

Bela80,i ja kao i mnoge devojke koje su imale problem s prolaktinom,naježe se odmah user posted image Vrednost od 21,22 nije toliko visoka ali nije ni zanemarljiva,meni je prvi put bila 23 pa sam dobila terapiju odmah...Maslačak će to stručnije da ti objasni,ali ja se s prolaktinom ne bih šalila.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu bella80)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
7.4.2012 21:19:40   
Maslacak15
Bella 80,
Da li si ti sigurna da ovuliras? Pitam te zbog estradiola, prakticno nema razlike izmedju 3. i 14.og dana ? Pretpostavljam da su jedinice pg/ml. 119 na pocetku ciklusa je jako visoko. Da li je neko radio folikulometriju? Mislim vidim da je progesteron 9.32, sto ukazuje na neku ovulaciju ali mi nije najjasnije zasto se estradiol nije promenio...Osim toga 130 je malo za zreo folikul, trebalo bi da bude najmanje oko 200 pg po zrelom folikulu. Sve u svemu prilicno zbunjujuce po meni.
Sto se tice prolaktina kao sto sam napisala moze da smeta definitivno, ako je vrednost konstantna i nije posledica trenutnog stresa prolaktin iznad 20 ng/ ml je najverovatnije stetan. I kod mene je jako dugo trajalo dok sam dobila recept za cabergolin upravo iz razloga sto je doktorka smatrala da mi ne smeta. Ja sam jos uvek u delimicnom soku da je resenje bilo toliko prosto a smatrala sam da je put za VTO sirom otvoren.Sve najbolje!!

(odgovor članu bella80)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.4.2012 3:19:41   
bella80
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Bella 80,
Da li si ti sigurna da ovuliras? Pitam te zbog estradiola, prakticno nema razlike izmedju 3. i 14.og dana ? Pretpostavljam da su jedinice pg/ml. 119 na pocetku ciklusa je jako visoko. Da li je neko radio folikulometriju? Mislim vidim da je progesteron 9.32, sto ukazuje na neku ovulaciju ali mi nije najjasnije zasto se estradiol nije promenio...Osim toga 130 je malo za zreo folikul, trebalo bi da bude najmanje oko 200 pg po zrelom folikulu. Sve u svemu prilicno zbunjujuce po meni.
Sto se tice prolaktina kao sto sam napisala moze da smeta definitivno, ako je vrednost konstantna i nije posledica trenutnog stresa prolaktin iznad 20 ng/ ml je najverovatnije stetan. I kod mene je jako dugo trajalo dok sam dobila recept za cabergolin upravo iz razloga sto je doktorka smatrala da mi ne smeta. Ja sam jos uvek u delimicnom soku da je resenje bilo toliko prosto a smatrala sam da je put za VTO sirom otvoren.Sve najbolje!!


Hvala Maslacak na tako brzi odgovor.Prvo hormone sam vadila 7d.c. ne 3 d.c. i mislim da zato estradiol je visok za prvu fazu,jerovuliram obicno ranije,oko 10/12 dan.Kad sam vadila estradiol 3d.c. u mesecu kad sam radila In Vitro bio e 37pg/ml.Bila sam na folikulometriju ovaj mesec prvi putuser posted image i dr. mi je potvrdio ovulaciju.Planiram sledeci ciklus da radim hormonski status ponovo 3d.c.,14, i 21,da vidim dali prolaktin mi je konstantno povisen ili ne.
Hvala puno jos jednomuser posted image user posted image

< Poruku je uredio bella80 -- 8.4.2012 3:20:55 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.4.2012 3:22:18   
bella80

IZVORNA PORUKA: Jole84

Zvezdi ne brini mila,uradićeš sledeći mesec,dosta je skupo,a čudo da nema nigde državno da uradiš? user posted image Svakako,biće sve ok,ne brini user posted image

Bela80,i ja kao i mnoge devojke koje su imale problem s prolaktinom,naježe se odmah user posted image Vrednost od 21,22 nije toliko visoka ali nije ni zanemarljiva,meni je prvi put bila 23 pa sam dobila terapiju odmah...Maslačak će to stručnije da ti objasni,ali ja se s prolaktinom ne bih šalila.

Hvala Joleuser posted image user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.4.2012 11:38:57   
zvezdi
Jole moja user posted image
Ne rade drzavno nista od hormona,zvala sam i lab da potvrdim.Iz lab kazu,odavno nikoga nisu imali da je neki lekar poslao za hormone pa su prekinuli da to rade.Na moje pitanje "Pa ako ja dobijem uput za hormone jel bi onda radili" dobila sam kratko i sturo NE,mi to ne radimo,mora privatno.
A privatno 7500 i jos dok patis folikulometriju 2000 PO uz.....user posted image
Skupicu se ja,pa idem od sl ciklusa obavezno,uplasile ste me za taj prolaktinuser posted image

(odgovor članu bella80)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.4.2012 13:46:14   
Maslacak15
Zvezdi,

ne treba nista da te brine, prolaktin je jedan od najlakse resivih problema. Kada je problem. Ja sam samo htela da skrenem paznju da moze biti problem i u relativno malim uvecanjima. Ne mora biti dva tri pet puta iznad normale da bi smetao. Ali treba uraditi dnevni profil i utvrditi da li je konstantno uvecan a ne samo kao posledica trenutnog " stresa" posto se i to desava. Ali lekovi za snizavanje prrolaktina su medju najefektnijima za lecenje feritliteta. Imaju stopu uspesnosti od preko 80 % u ostvarivanju trudnoce i to jako brzo. Javi se kad odradis nalaze ako ne ugledas user posted image ovog meseca.

(odgovor članu zvezdi)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.4.2012 15:28:06   
*Maki*
Jole,Zvezdi,pitajte vaseg doktora da vam da uput da proverite sve potrebne hormone u nekom gradu blizu vaseg,ne znam odakle ste.Mozda je to moguce a i jeftinije bi prosle da platite kartu nego da vas u privatnoj laboratoriji oderu.Provera hormona je dosta skupa user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
8.4.2012 22:48:30   
zvezdi
Maslacak,Maki,hvala vam puno sto se tu za sve nas sa sto pitanja.
Maslacak meni je zapravo drago sto pominjete jer se nasi lekari nikad ne bi setili da to sami provere.
Danas ocigledno moras da znas vise od lekara.Nadam se i ja za user posted image user posted image Ali videcemo.
Volela bih samo da ispratim te hormone uz folikulometriju,mislim da je tako najbolje.Javicu vam sta kaze dr privatno,i sta kaze drzavno.
Sve vasuser posted image

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
9.4.2012 13:59:03   
*Maki*
Zvezdi user posted image

(odgovor članu zvezdi)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
9.4.2012 14:44:01   
Cilea
Pozdrav svima :)
Imam pitanje - Da li je bitno kog dana se radi TSH, free T3 i free T4? Da li trebaju na npr. 2. dan ciklusa, kao i oni ostali hormoni ili je nebitno?

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
9.4.2012 14:48:08   
Alexis79
Mislim da je bitno da bude 2-3 dana ciklusa.Jer je mene dr. za sve ove godine uvek slao tad da ih radim.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Cilea)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
9.4.2012 16:15:42   
Cilea
Hvala user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
9.4.2012 20:15:54   
ivannna
maslacak,stigli moji rezultati ogtt testa,zamolila bih te da mi kazes da li je ovo ok,posto meni nije jasan ovaj insulin,pa ni c peptid

Glukoza
0* - 4.80 ref vred ( 3.33-6.10)
60*-7.38
120*-5.66

Insulin
0* - manji od 2,00 ref vred ( 6,0-27,0)
60*-38.6
120*-25.3

c-peptid
0*- 0.70 ref vred (0,9-7,1)

(odgovor članu Cilea)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
9.4.2012 21:11:05   
Cecana
Cilea hormoni stitne mogu da se rade bilo koji dan,nije bitno kad.

Ja imam hipotizam,redovno radim proveru hormona stitne vec 4 godine.
Pozdrav

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
9.4.2012 21:12:34   
Cecana
Imam hipotiroizam- progutala sam slova.

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
9.4.2012 22:38:59   
Maslacak15
Ivana rezultat je super! Stvarno odlican, i glukoza i insulinski odgovoruser posted image

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
9.4.2012 22:39:53   
Anoniman
Meni dr rekla da su mi hormoni odlicni.

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 644
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
10.4.2012 8:26:40   
ivannna
Maslacak hvalaaaaa ti najvise! user posted image uh koje olaksanje! sta bismo mi bez tebe???!!!
...jos da stignu rezultati AMH...
pcelka bravo za hormone!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
10.4.2012 9:32:04   
Maslacak15
Znala sam ja Pcelice da ce to da kaze mislim da sa bas to i napisala. I cinjenica ok su ali ja bih posto vec tako dugo vremena pokusavate proverila rezervu...Zbog tog odnosa FSH i LH. Da lli si ti kod ginekologa ili endokrinologa? Endokrinolizi su ipak strucniji na temu hormona. Puno te pozdravljam i drzim fige za user posted image

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
10.4.2012 19:47:48   
nicy
Pozdrav svima,

ja sam evo nova ovdje, i zamolila bih vas da mi pomogneteuser posted image

vec godinu dana su mi oksudne menstruacije, samo trebam dnevni ulozak, taman je iscjedak, nekad i crven...dobila sam i na kilazi zadnjih godina...

napravila sam pretrage, i evo rezultata:(ginekolog mi je dao uputu da izvadim ovih 5 spolnih hormona, i nalaze stitne):

Folikularna faza:

FSH 3,1 ref 2,0 - 11,6

LH 1,4 ref 2,6 - 12,1

Estradiol 149 ref 98 - 592

Progesteron 4,2 ref 0,39 - 5,4

Prolaktin 328 ref 64 - 590

Ovulatorna faza:

FSH 4,6 ref 3,5 - 14

LH 2,3 ref 12 - 50

Estradiol 177 ref 688 - 1404

Progesteron 3,6 ref nisu navedene

Prolaktin 267 ref 64 - 590


Luteinska faza:

FSH 5,9 ref 3,5 - 14

LH 3,9 ref 12 - 50

Estradiol 105 ref 688 - 1404

Progesteron 3,3 3,3 - 71

Prolaktin 290 ref 64 - 590

je l mi mozete reci, u kakvom stanju su mi jajnici, je l ja uopste nemam ovulaciju, ili nedaj boze da nisam usla u menopauzu? toga me najvise strahuser posted image

Molim vas za pomoc, nekako lutam i ne znam odakle da pocnem, ni uopste ne znam sta da radim:-(

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
10.4.2012 20:49:10   
Maslacak15
Draga nicy,
Dobrodoslauser posted image Za pocetak- nisi u menopauzi niti blizu iste. Ali nema ovulacija. I treba da otkrijes zasto ih nema. Imas malo niske hormone hipofize pocetkom ciklusa FSH, LH. To je verovatno razlog zasto se ne dogadja rast folikula ( estradiol ti ostaje konstantno nizak tokom meseca i nema skoka progesterona u drugoj polovini ciklusa). Kazes radila si i stitnu ali nisi napisala rezultate. To bi bilo interesantno s obzirom da kazes da si dobila i na tezini. Osim toga mogla bi da odradis i nivo muskih polnih hormona ( testosterona) i OGTT test+ insulinemija- za utvrdjivanje prisustva insulinske rezistencije. Ali sigurna sam da ce i tvoj doktor kada mu pokazes rezultate predloziti dalje testove posto je ocigledno da problem postoji. Nemoj da se plasis i ocajavas, hormoni se vrlo cesto brzo promene, samo ako se nadje pravi problem. Pozdravljam te.

(odgovor članu nicy)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
10.4.2012 21:04:37   
*Maki*
Maslacak aha tu si user posted image .Opet ja user posted image Sta se desava kada prolaktin padne ispod donje granice normalne vrednosti? Ja sam doduse smanjila dozu bromokriptina kada je doca video rezultat pa bi trebala da proverim opet uskoro.Hvalauser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
10.4.2012 21:18:44   
branki*
jasno mi je da se folikulometrijom prati rast folikula vreme pucanja istog.da li se ikako moze utvrditi da li je u folikulu bila jajna celija(putem hormonske provere ili putem UZ-a)?ako neko zna.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here