|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
20.2.2014 12:43:43   
Štetica
Iva prolaktin se vadi u 8h,pozeljno bi bilo da budes u labu oko pola osam,da sedis tamo pola sata da se organizam smiri,pa tek onda da ti vade krv.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2001
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.2.2014 11:20:37   
IVA 11
Radila sam hormone jutros, biće danas rezultati...hvala draga, tako sam i uradila jutros...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 2002
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.2.2014 13:31:41   
IVA 11
Zvali su me iz laboratorije, vrijednosti 3 hormona su izuzetno povećane, prolaktin, estradiol, kortizol, ostali su dobri... Idem popodne za nalaz...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2003
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.2.2014 13:42:35   
Jole84
Iva to je razlog što nisi dobila a beta negativna. Središ prolaktin i eto trudnoće odmah user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2004
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.2.2014 20:44:58   
angel18
pomoc!!!
moja situacija mi vise nije jasna
porodila sam se 2012 i posle 6 meseci tsh je bio 5,7 ali su rekli da sacekam jos 6 meeeci
na sledecoj kontroli iz dve razlicite lab razliciti rezultati unorvoj u bg tsh 2 ali igg 50 dakle hasimoto i cista na zlezdi uradje i kalcitonin sve ok
medjutim nakon 4 nedelje druga lab tsh 9 i radi potvrde treca lab tsh 9 opadanje kose gusenje, anksioznost, napadi panike, suva koza na pocetku terapije od 25 mg sve jos gore prvih mesec dana onda malko bolje
nakon 5 mesci opet osecsm umor tesko disem, gusenje, plakanje , opadanje kose mnogo manje nego priv put
uradim analizu tsh 2????
simptomi uzas ja sam totalno sbunjena tri razlicita doktora razlicita misljenja
ne zivim us rbiji pa sam izmedju doktora tu i ovde
savetovali su mi da podignem na 50mg a dans kazu ostavi tablete da vidimo sta ce biti
jaoooij jako se brinem jel ne snam jel to dobro ideja a gusi me vec mesec dana imam osecaj kso da se nesto siti u grlu i ne mogu da dism i sve me to cini nervoxnom
i zbog glupih labaratorija ne znam jel imam hasimoto ili hipom
pomagajte molim vas

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2005
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
21.2.2014 21:29:43   
IVA 11
Zašto se referentne vrijednosti razlikuju ovoliko od lab-a do lab-a?

(odgovor članu angel18)
Direktna veza do poruke: 2006
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.2.2014 8:39:47   
IVA 11
Dr kod koga sam vadila hormone je rekao da je glavni uzrok što ne mogu da zatrudnim visok prolaktin. Referentne vrijednosti u laboratoriji u kojoj sam radila hormone, za prolaktin su: 100-500, a moj je 1244. U ponedjeljak idem kod ginekologa pa će mi preposati neke tablete da pijem...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2007
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.2.2014 14:11:11   
Jole84
Iva dosta ti je povišen,on blokira ovulacije. Videćeš kad počneš da koristiš bromokriptin,unormaliće se,bitno da ti odrede dobru dozu,on se i uvodi i izbacuje postepeno,najbolje da se posavetuješ sa endokrinologom. Bitno da je problem nađen user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2008
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.2.2014 14:33:36   
IVA 11
Jole, hvala ti od srca. Ginekolog mi je rekao da ponovim hormone u bolnicu iako je tad 5-i dan ciklusa?! Kaže da može tad, i da budem budna 2 sata pred vađenje prolaktina, a juče sam ga radila poslije pola sata od buđenja.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 2009
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.2.2014 14:42:30   
angel18
ne znam i nista mi nije jasno , nisam pametna sta da radim znam samk da su simptomi tu

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2010
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.2.2014 15:04:02   
Jole84
Iva nema veze,prolaktin i hormoni štitne mogu da se rade bilo kog dana ciklusa,i poželjno je da se pre uzorkovanja malo posedi u laboratoriji,makar 15ak minuta,da budeš smirena i opuštena,jer to je hormon stresa i hoće da skoči čak i zbog bockanja prilikom uzimanja krvi.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu angel18)
Direktna veza do poruke: 2011
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.2.2014 16:04:41   
IVA 11
Hvala THS mi je 1, 67, ref.vrijednosti su im od 0, 4-4. Samo njega da prekontrolišem opet. Srce si :*

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 2012
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.2.2014 16:06:19   
Verolina
TSH ti je super.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2013
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.2.2014 16:06:41   
IVA 11
Angel, kod endokrinologa brzo ili pitaj ringerajinog, ima rješenje neko sigurno.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2014
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.2.2014 18:13:22   
daca77
A moj TSh je posle one stimulacije 1,05user posted image , ali je anti TPO i dalje 600.user posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 2015
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.2.2014 18:25:36   
17 joka
Daco, a pijes li selen?

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2016
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.2.2014 18:29:53   
daca77
Joko, pravim pauzu, jer sam ga mesecima pila.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 2017
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
22.2.2014 18:34:15   
17 joka
Meni je pomoglo ali sam pila tri na danuser posted image

sad ni ja nepijem i ima da ode u visineuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2018
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
24.2.2014 14:59:32   
glukica
Cao zene,meni su gotovi rezultati ali nazalost nemam ih kod sebe,pa ne mogu da ih stavim..Ovde(u Nemackoj) lekari nam nista ne daju od papira,zna Maslacak o cemu pricam user posted image imala sam samo telefonski razgovor sa dr.Kaze da su mi bolji rezultati,da misli da cu dobiti uskoro(posto sam bez ciklusa vec duugoo) da nastavim sa metforminom i l-thyroxinom..I da ako slucajno ne dobijem za 2 meseca,obavezno dodjem pa ce mi sigurno dati nesto za izazivanje ciklusa..i eventualno klomifen,ali za sad nista ne bi uviodila..Ali nadam se da cu dobiti,dobro je da su mi bolji rezultati,ono sto me je zbunilo rekla mi je imali ste ovulacijuuser posted image kako mogu da imam ovulaciju kad nemam ciklususer posted image ili je nisam dobro razumela user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 2019
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
25.2.2014 10:48:04   
Maslacak15
Glukice,

Moze lepo da se vidi iz rezultata da li je bilo ovulacije. Prvo se desava ovulacija, pa tek za njom menstruacija ako nema trudnoce. Tako da mozes da ovuliras pre nego sto dobijes ciklus. Ono sto mene buni je ako je ona stvarno videla da je bilo ovulacije, na osnovu progesterona, onda je nemoguc scenario da ne dobijes u naredna dva meseca. Posto ako je progesteron iznad 10 ng/ ml onda se zna da je ovulacije bilo 100% i da moras da dobijes u narednih 14 dana. Osim ako naravno ne zatrudnis. Ako pretpostavlja na osnovu nekih drugih parametara a ne progesterona onda mislim da samo nagadja i da ne moze da zna. Ali malo je glupo teoretisati posto rezultate nismo videliuser posted image . Pozdravljam te.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 2020
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
25.2.2014 11:24:44   
glukica
Hvala Maslacak na objasnjenju,pa bas sam se zeznula sto joj nisam rekla da mi poslaje rezultate na mail..Ali zena prica 300 na sat,a zna i vidi da ne znam tako dobro nemacki user posted image tako da me muz snimao dok sam pricala sa njom,pa sam posle preslusavala snimak user posted image u svakom slucaju bice valjda bolje,ide na bolje cini mi se user posted image pozdrav veliki za tebe

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2021
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
26.2.2014 20:10:18   
daca77
Maslacak, progesteron je samo 9,3 ng/ml.user posted image

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 2022
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
26.2.2014 20:22:12   
Maslacak15
Daco to je dovoljno!! Ovulacije je sigurno bilo. Mislim idealna vrednost je preko 10 ali mozda nisi potrefila najbolji tajming. Ali ovulacije je sigurno bilo.... Ne moze toliki progesteron od nepuknutog folikula.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2023
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
26.2.2014 20:24:12   
daca77
Hvala, draga...user posted image ocekujem za 6-7dana, pa cemo videti sta dalje. A da pokazem dr ovaj rezultat sl.put?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2024
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
26.2.2014 20:30:08   
Maslacak15
Da pokazi joj. To je u svakom slucaju relevantno kao informacija da tvoji jajnici rade i da ti ovuliras. Cak eto i kad su prekinuli stimulaciju i folikuli su regresirali, posle desetak dana ocigledno bilo je ovulacije. Mislim to je sasvim pristojan rezultat, doktori vole da vide vise od 10 ali to je najcesce 11, ili 12, max 13 ng/ml. Kao sto vidis vrednost nije daleko od toga. Mislim da je 5 ng/ ml , cut off posto tolika kolicina progesterona mora da dodje iz zutog tela. Inace telo proizvodi jako malo progesterona.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here