|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   CTG
22.12.2008 12:16:07   
Anoniman
CTG ... za to sam prvi put čula kada je došao red na to. user posted image  Trudnoću sam vodila kod privatnika, i sada odjednom "Idite u Betaniju da Vam urade CTG". STRAŠNO! Ne možete da zamislite šta mi se u glavi dešavalo veče pred CTG. Jesu, rekli su mi da će da provere otkucaje srca kod bebe, ali... user posted image  Ma nije ni bitno.

Stižem tamo, jedva se popnem na onaj grozno visoki tvrdi sto... Ležala sam tamo i ležala, a onda je ušla sestra i rekla "Beba spava, idite napolje prošetajte brzim hodom nekih 15ak min, uradite koji čučanj pa se vratite" user posted image  Napolju, kraj juna, i 700 stepeni...

I onda sam se vratila, i beba je bila JAAAAAAAAKO budna. user posted image

Pišimo ovde sve o CTG, i anegdote, i probleme, i dileme...
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: CTG
22.12.2008 13:03:16   
Jeca*
Ma ja sam isto kasno saznala za to i bila sam baš uplašena da li će se čuti da bebi lepo kuca srce...i sl. Onda su se lekari smejali kao..uuuu al vam je nemirna beba user posted image
a na samom porodjaju me strasno nervirao ctg. Toliko su mi bile jake kontrakcije da su me boleli oni kaiševi user posted image  i nisam mogla da se puno pomeram

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: CTG
22.12.2008 13:49:38   
MERYEN
Na prvom ctg-u lezala sam gotovo pola sata i sestra nije mogla da nadje bebino srce,nadje pa ga izgubi i sve tako,pita me dr kaze vi ste uznemireni i sl.nisam bila to i kazem i jos da insistiram da zelim da cujem bebine otkucaje srca i tek nakon narednih 20 min.su uspeli da mi nadju a slusala sam svega 2 min.,a za vreme porodjaja me je user posted image izludjivao ctg imas bolove ono ti bije pored glave uf samo kad se setim,kaisevi oni,sve sam ih odizala misleci da ce manje da me boliuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: CTG
23.12.2008 23:28:05   
guppy RR
Ja sam uvek volela CTG i uživala sam da leškarim tamo user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: CTG
23.12.2008 23:29:27   
Anoniman
Ni ja nisam imala problema nakon prvog puta - kada sam shvatila da to ne boli... user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: CTG
25.12.2008 13:21:03   
AleksandraDj
Meni nisu jos radili CTG a sada sam 36-ta nedelja.. Bas su bezobrazni..user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   [Obrisana poruka]
25.12.2008 13:36:21   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu AleksandraDj)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: CTG
25.12.2008 14:09:11   
Jeca*
Aleksandra, i meni su prvi CTG radili tek u 36 ili 37 nedelji. I ne treba ranije, ne brini

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: CTG
25.12.2008 14:23:43   
AleksandraDj
Uf  Jeco sada me utesi, prvo sam mislila da nece da mi rade jer imamo blizance .. user posted image A onda sam procitala da se normalno radi CTG i kod blizanacke trudnoce pa sam se pre neki dan sokirala zasto to meni nisu radili.. Ali verovatno ce sada na sledecem pregledu da me ostave da se slusam sa mojim mackicama. pozdrav

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: CTG
25.12.2008 14:24:02   
stella
Uh,digne mi se kosa na glavi kad se spomene ctguser posted image
Dok sam isla na kontrole sve bilo ok.Al 9dana pred porod dr me ostavila da lezim zbog silentnog ctg-a,prvi dan sam svakih pola sata,sat radila,drugi dan svako 2h,treci svako4h i do kraja 4x dnevno.ma bila sam poludila vise.+maca sve bjezala pa hajd ponovouser posted image
Bilo nas je vise trudnica a nekoliko ctg-a pa u 6h ujutro setnja,a znate kako ctg radi kao vozic,jedna zena nam je govorila,evo mojih jutarnjih vozica,ili sta je sad,opet voziciuser posted image user posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: CTG
25.12.2008 14:33:02   
gina
Meni su prvi CTG radili u 36. nedelji i onda sledeci dok sam lezala u predporodjajnoj sali. Aleksandra, nema sta da brines. Ti si i onako u terminu za blizanacku trudnocu, pa ako stignu da ga urade, urade, ako ne, eto tebi user posted image user posted image  uskoro user posted image .

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: CTG
25.12.2008 14:40:16   
guppy RR
Blizancima se normalno radi CTG.. ako imaju super aparat, može da snima oba srca odjednom. meni su uvek prvo jednog pa drugog snimali, tako da se spremi da budeš tamo dva puta duže od običnih trudnica. Bar ćeš da odmoriš ležećki user posted image

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: CTG
27.5.2009 11:20:49   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Toliko su mi bile jake kontrakcije da su me boleli oni kaiševi user posted image


IZVORNA PORUKA: MERYEN
uf samo kad se setim,kaisevi oni,sve sam ih odizala misleci da ce manje da me boli


Kakvi kaiševi?


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: CTG
27.5.2009 11:22:51   
Anoniman
Kaiševi koji se privežu na tebe da drže te pločice koje mere otkucaje bebinog srca. Ti nisi nikada bila na CTG?

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: CTG
27.5.2009 11:25:00   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kaiševi koji se privežu na tebe da drže te pločice koje mere otkucaje bebinog srca. Ti nisi nikada bila na CTG?


Nisam, nisam...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: CTG
27.5.2009 11:27:20   
Anoniman
Kako draga nisi? user posted image user posted image user posted image

Ja se porodila u 38oj nedelji i do tada sam već više puta bila, a išla jednom ili dva put nedeljno.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: CTG
27.5.2009 11:28:54   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kako draga nisi? user posted image user posted image user posted image

Ja se porodila u 38oj nedelji i do tada sam već više puta bila, a išla jednom ili dva put nedeljno.


Pa nemam pojma, nisu me nikada slali na CTG... Što se tiče bebinog srca, vidi se na UZ svaki put...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: CTG
27.5.2009 11:32:43   
Anoniman
Nisam ni ja jos bila user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: CTG
30.5.2009 9:11:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

Ja sam isto išla na CTG redovno mnogo pre termina. Prvi CTG sam imala još u 8. mesecu, a u 9. i do porođaja (koji je kasnio par dana za terminom) sam išla na CTG na svaka 2 dana, a posle toga pregled, pa vidimo hoću li kući ili da ostanem u bolnici.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: CTG
30.5.2009 9:17:04   
Anoniman
Ja u utorak idem na prvi CTG, to ce biti tacno 2 nedelje pre termina. Mislim da sam tako i u prosloj trudnoci.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: CTG
30.5.2009 11:37:29   
Doroty
Prvi ctg mi je radjen kad sam usla u deveti. Verovatno yavisi od lekarauser posted image

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: CTG
30.5.2009 11:38:36   
Sneža
DOROTY???Pa šta ti radiš kući???Mi već popile vruću za Simonuuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Doroty)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: CTG
5.8.2009 13:36:13   
Brand new mama
Ja sam pre tri nedjelje bila na prvom CTG-u, znaci- u 29 nedjelji. Sad- ne znam da li cu i u petak,ali mi je bilo skroz slatko da cujem bebine otkucaje, mimo toga sto se ponasao kao bokser, pa je mlatio sve u 16user posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: CTG
5.8.2009 13:38:16   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: CTG
5.8.2009 20:34:02   
cici78
Kad krene porodjaj koliko dugo su nam prilkaceni ti ctg kaisevi? Nije valjda svo vreme? Nije bas prijatno da nas i pored porodjajnih muka jos nesto dodatno steze...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here