|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: procedura za VTO preko fonda
28.6.2012 10:41:28   
dunja RR
Ljubić je u Jevremovoj, zbog njega su i ukinute privatne klinike zato što je hapao kao lud. On je bio u komisiji i sve pacijente je slao kod sebe u kliniku. Budala ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: procedura za VTO preko fonda
28.6.2012 10:46:03   
daca77
Dunja, pa i ova privatna klinika je promenila naziv...ranije se zvala Mirabilis, a sada Mirabilis-Jevremova...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: procedura za VTO preko fonda
6.8.2012 23:25:28   
buduci
pozdrav svima

treba mi mali savet. zanima me da li je bolje da za mm imamo nalaz od privatnog ili drzavnog urologa.
ps. moze i preporuka za istog

unapred hvals

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: procedura za VTO preko fonda
19.8.2012 19:30:54   
pari
dr Vinka Vukotić je dobar urolog...mi idemo kod nje...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu buduci)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: procedura za VTO preko fonda
19.8.2012 19:31:36   
pari
Da li neko zna listu privatnih klinika preko kojih može da se radi vto preko fonda?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: procedura za VTO preko fonda
4.10.2012 14:19:49   
*Maki*
Pari,nisu odobrili tender za privatne klinike da se u njima radi vto o trošku države,tako da samo državne ustanove možeš da birašuser posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: procedura za VTO preko fonda
5.10.2012 6:58:08   
pari
da...nažalost...potpisala sam peticiju, pratim šta se dešava...
a do tad treba da krenem sa procesom... Da li bi neko napisao prve korake za ovaj proces? odem u dom zdravlja...

Hvala puno unapred!!!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: procedura za VTO preko fonda
5.10.2012 8:27:56   
*Maki*
Pari draga,
prvi korak je prikupljanje analiza. Ti ideš kod svog ginekologa i trazis da te pripremi za vto za nacionalni program. Tvoj suprug ide kod doktora opšte prakse koji ga priprema za vto (i morace kod urologa po izvestaj za spermogram,na osnovu kojeg ovaj Dr opšte prakse piše uput za radjenje spermograma).
Koje analize imas do sada radjene i kada su bile radjene?Hormoni vaze 6 meseci,virosologija 3,brisevi 1 mesec, spermogram vazi 6 meseci, HSG mislim da vazi duze od godinu dana. Ne znam dokle si stigla sa analizama do sada onako pre nego što si odlučila za vto,ali najbitnije je da imaš uradjen HSG,jel imas? Ajd odgovori mi,sve ću da ti objasnim što te interesuje samo polako da te ne zbunim informacijama odjednom :) kiss

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.10.2012 11:52:33   
zeljazeljena
Devojke, ja i dalje ne razumem korake po redu za VTO, posto ja imam sve analize sa onog spiska RZZO, ali ih nisam konkretno radila kao pripremu za VTO nego onako generalno smo trazili uzroke neplodnosti i uradili IUI (jos ne znam rezultat ovoga). Sta sa tim analizama? Odem kod ginekologa u dom zdravlja i sta onda? Za sta mi ona daje uput? Za visegradsku ili Nemanjinu? I sta onda? Ko je u komisiji u Visegradskoj? Da li Vas pregledaju tada ili samo UZ? Mada ja imam os skora njihov UZ. I gde se i kada opredeljujem gde cu raditi? Ja bih zelela negde privatno s obzirom da je raspisan tender, i sta u tom slucaju radim? Odakle krecem?

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.10.2012 12:29:37   
Bebana17
Maki, mala ispravka, brisevi važe tri meseca, virusologija 1 godina,  kolposkopija i papa važe 6 meseci, spermogram 1 godina.

Zeljazeljana procedura je da kada do trudnoće nedolazi prvo se proverava prohodnost jajovoda (ako nema nekih drugih problema, tipa mioma itd.), a ako su jajovodi prohodni, a spermogram iole nekakav (oko 8-9 miliona po mililitru je neka minimalna granica ispod koga nema smisla raditi inseminaciju, ali mislim da je nasi lekari rade i sa losijim spermogramom) savetuju se tri inseminacije kako bi doslo do trudnoce. Ako do trudnoce ne dodje, ili nisu ispunjeni uslovi za inseminaciju (neprohodnost jajovoda npr) odmah ginekolog savetuje vto.
Doktor prvo ispise sta ti treba od nalaza (ono sto vec nemas spremno), pa ti on onda, nakon prikupljenih i urednih nalaza (brisevi sterilni itd.) daje uput za nemanjinu koji tamo nosis sa svim nalazima bilo koji dan. Ta prvostepena samo pogleda uput, nalaze (bitno je da svi budu važeći) i da ti da popunis papir sa osnovnim podacima gde biras bolnicu gde hoces da ti rade vto (ili gde mozes, u zavisnosti od guzve). Kad to zavrsis javljas se na kliniku koju si odabrala telefonom da pitas da li si na spisku (kroz nedelju dana od prvostepene zoves) i kada da dodjes na drugostepenu ako jesi na spisku. Kad bude drugostepena treba ti uput za ultrazvuk i uput za tvog muza za spermogram (i svi papiri koje si nosila na prvostepenu, plus onaj prvi uput koji ti je dao lekar za prvostepenu), onda ti rade ultrazvuk, bez pregleda, uzimaju ponovo uzorak za spermogram i obavis razgovor sa lekarom koji izvrsi uvid u tvoju dokumentaciju. Posle toga, ako je sve ok, dobijas resenje.
A posle toga se upucas zbog čekanja na poziv u postupak user posted image

(odgovor članu zeljazeljena)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: procedura za VTO preko fonda
1.11.2012 12:56:44   
jela 76
Devojke, juče prođoh prvostepenu, i treba da zovem kliniku za nedelju dana da se raspitam o održavanju te drugostepene komisije. Da li neka od vas zna za koje vreme zakazuju drugostepenu, da li to ide nešto brže?! Inače, odlučila sam se za Višegradsku, po preporuci svog ginekologa.

Pozdrav! user posted image

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: procedura za VTO preko fonda
1.11.2012 16:32:26   
plačljiva
Draga Jelo76,ja sam 4.aprila  prošla prvostepenu komisiju,17.maja drugostepenu u Višegradskoj,odobrena mi je VTO o trošku fonda...I zamisli već šesti mesec čekam to famozno pismo o postupku...user posted image Ne bih da te obeshrabrim,ali...sada se čeka odluka trećeg tendera,da li se uključuju privatnici ili ne...user posted image

(odgovor članu jela 76)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: procedura za VTO preko fonda
2.11.2012 22:14:27   
naci1
jelo ja sam cekala tri ipo meseca za drugostepenu...18.oktobra sam prosla
sto se tice tendera ocekuju da ce u decembru biti sve gotovo i da ce mo u januaru svih nas 540 dobiti kog datuma da se javimo i u koju kliniku....

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: procedura za VTO preko fonda
2.11.2012 22:24:06   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: naci1

jelo ja sam cekala tri ipo meseca za drugostepenu...18.oktobra sam prosla
sto se tice tendera ocekuju da ce u decembru biti sve gotovo i da ce mo u januaru svih nas 540 dobiti kog datuma da se javimo i u koju kliniku....


Do januara će još parova proći drugostepenu, neće biti "samo" 540.

< Poruku je uredio dunja RR -- 2.11.2012 22:26:38 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu naci1)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: procedura za VTO preko fonda
2.11.2012 22:27:45   
dunja RR
Jel' beše plavi uput ide za drugostepenu?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.11.2012 9:48:15   
plačljiva
da plavi uput dragauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.11.2012 10:44:08   
*Maki*
Zna li neko koliko se čeka od prolaska drugostepene komisije do dobijanja pisma u Kliničkom cetru Niš?Hvala

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.11.2012 12:08:31   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: plačljiva

da plavi uput dragauser posted image


Hvala mila, proveravam šta sve imam, pa da pripremim. Brisevi su mi istekli, kao i UZ, ali poslaće me na dopunu komisije, tako sam saznala.

user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.11.2012 12:15:26   
Encimenci
Dunja, nemoj da zaboravis da I muzu treba uput, od opste prakse, to je uput za spermogram.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.11.2012 12:23:26   
dunja RR
Hvala ti draga, uzeću mu ja, nego šta tačno tražim, uput za spermogram, ili uput za komisiju VTO, ili i jedno i drugo?

Za sada imam samo moj plavi uput za komisiju.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Encimenci)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.11.2012 13:53:42   
Encimenci
Bolje I jedno I drugo, mada, mislim da Reba samo za spermogram

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.11.2012 14:18:37   
*Maki*
Ja sam isla sa muzem kod doktora opste prakse po te upute,zena prosto nije znala da je to njena obaveza da njega pripremi za vto,trazili smo joj oba uputa da pise i za komisiju i za spermogram,ali su nam na kraju u socijalnom rekli da ide samo jedan. Uzmi ti draga isto oba pa ces videti sta treba. I da bila je pogresila onu šifru isto za njega pa smo isšli dva puta po upute,zaboravila sam koja je šifra za muški sterilitet,ako neko zna da mi napiše? Tnx

Isto za briseve i nalaze nema veze ako su istekli par dana,to priznaju :)

(odgovor članu Encimenci)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.11.2012 14:41:57   
mala.bebica
maki jel si u Nis prosla drugustepenu ? kad si prosla i gde radis vto?

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: procedura za VTO preko fonda
3.11.2012 15:16:14   
*Maki*
Bebice imas moj p.p. :)

(odgovor članu mala.bebica)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: procedura za VTO preko fonda
19.11.2012 9:59:08   
moja ciklama
Više ne znam kome da verujem, ne znam!

Stojković, Leskovac:
Nema para za VTO

< Poruku je uredio moja ciklama -- 19.11.2012 10:01:20 >


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kolike su šanse da zatrudnite u toku meseca
Ako pravite bebu, dobar tajming je zlata vredan. Evo kako se verovatnoća da ostanete u drugom stanju menja tokom meseca.
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here